Да преправим старите мебели с любов - тема 39

  • 56 257
  • 918
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 15 427
Или да се разпробият на няколко места и тогава да се вадят, предполага се, че ще излизат на части. Зависи и от какво дърво са.

# 826
  • София
  • Мнения: 44 354
😂 Е аз няма да блъскам камъка, нали ще убия длетото. Просто ще го издялкам до съъвсееем тъничко и после с шкурката. Няма дюбели, другите са останали на шкафчето, а на камъка имаше кафяви лекета от лепилото им. Принципно с вода се поразмеква... Но не знам как ще му се отрази едно хубаво квасене, нали до сега от такова го поправях 😆

Чамови са.

Последна редакция: чт, 22 фев 2024, 18:43 от Angel_Dust

# 827
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 140
Гадното кафяво лепило туткал ли е?

"Силата на залепване на туткала е много висока. Лепилният процес е обратим. Това означава, че с въвеждането и топлина и вода отново може да се отвори лепилният шев, без да се предизвикват повреди в залепените детайли. Стари залепвания могат да се отворят много бързо с алкохол."

# 828
  • София
  • Мнения: 44 354
Нямам идея, но ще пробвам, мерси. ❤️

# 829
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 445
Я да се покажа и аз с последния проект. Извинявам се, че не се включвам много със съвети, но отдавна не живея в България и нямам представа от продуктите на пазара. Но технологията си е същата навсякъде.

Кухненската маса беше опикана от отмъстителна котка, възмутена, че сме се осмелили да отидем на почивка. Понеже не е дърво, се подкожуши, а и колкото и да я мих и дезинфекцирах, не исках да ям на нея



Мислехме да махнем плота и да сложим нов, но това се оказа невъзможно (цялата щеше да се разпадне). Затова залепихме новия плот отгоре (хванат е и със скоби), което май е даже по-добре, защото много я ползваме за рязане, кълцане и подобни, а и двамата сме по-високи от средното и май кръста ми се радва на допълнителната височина, макар че беше стандартната височина за кухненски плот.



За да не се вижда разликата, сложихме борд.



Отгоре байцвах



и лакирах. По-лъскава е, отколкото ми харесва, но трябва да се мие лесно. И вече ще слагам мушама, когато отиваме някъде!



# 830
  • Мнения: 3 682
Туне, влюбих се Yellow Heart
И в онази загадъчна непослушна опашчица, показваща се срамежливо на една от снимките...
Бордът е прекрасен, обожавам такива. Тук в България ако някой намери, да казва, не съм виждала.

# 831
  • Мнения: 4 122
Адмирации, Туната! Сега е по-добре от преди! А за санкционния отряд има едно по-дебело фолио - ползват го като противовятърни завеси.

Последна редакция: нд, 25 фев 2024, 19:57 от Шарлот

# 832
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Уау, страхотна е масата!

# 833
  • Мнения: 744
Невероятна маса сте направили,вие сте жена с вкус .
Продължавайте напред.

# 834
  • София
  • Мнения: 44 354
Чудесна е масата🤗❤️

# 835
  • Мнения: 69 284
Сега да кажеш откъде е и този борд..магазин, готов ли е купен, цял...?

# 836
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 140
Да си няма човек работа с херцогини. Joy
Прекрасна е станала масата, Туне. Heart Eyes

Тета, Туна май е в Аризона. Не знам дали ще ти свърши работа откъде ги е взела бордовете.
В България примерно ето това се намира -
https://www.felix-bg.com/BG/produkti/ornamenti_za_mebeli/friz/friz.html

# 837
  • София
  • Мнения: 44 354
https://www.djesur.com/Darveni-profili-za-dekoracii тук има декоративни дървени профили, може би някои могат да се полват подобно

# 838
  • Мнения: 69 284
Благодаря, дами...

# 839
  • Мнения: 11 494
tunata, уникално! Страхотна идея и перфектно сте се справили! Браво!

Общи условия

Активация на акаунт