Затъпяваме ли от майчинството?

  • 13 159
  • 112
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 663
Мисля, че ако имаш възможност да си запълваш времето не на 100% с детето, ами и с други дейности, не прекратиш контактите от преди раждането с хора, които нямат деца и не ги вълнува особено тази тема, отделяш време за себе си не се затъпява.

# 46
  • Мнения: 1 732
Затъпяване според мен не е точната дума. По-скоро някакво зацикляне се заформя.
Мен лично еднообразието ме скапва.

# 47
  • Мнения: 887
При мен лично не мисля ,че изгубих нещо,защото бях на по-сериозна работа само 1 година.тази след като завърших.А сега мисля,че съм по-богата на емоции отколкото на знания.Макар че се опитвам от време на време да уча.Даже мисля да се запиша на някакви курсове.Каквото и да съм изгубила,Печалбата си заслужава.

# 48
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Ако работата ти е еднообразна и рутинна, мисля, че съществува отлична възможност да затъпееш и на работното си място, сред също така "затъпели" колеги. Аз лично май предпочитам да затъпявам с децата, някак по-весело   Wink и по-съзидателно е.

# 49
  • Мнения: 588
Мани,
оня ден мъжо вместо "наздраве" ми вика
"Бау!"

Щяхме да паднем от смях....
Имаме и други такива случки, и то пред хора се излагаме.

Начи не само майките, а и татките от майчинство/бащинство се попроменят...ама не мога да кажа баш че затъпяват.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Алоо, Лени и Сопранов! Да се разберем- ние можем да си говорим, че затъпяваме, ама не щем да го чуваме от странични наблюдатели, ОК?  Grinning

# 51
  • Мнения: 15 408
Децата са ежедневно предизвикателство - за ума и душата.

 Peace

# 52
  • Мнения: 323
Определено,да!
не по мое желание,а поради липсата на всякакво свободно време за 2 години не успях и 1 книга да про4ета,а речниковият ми запас,като 4е ли се ограничи до фрази-как прави ку4енцето,а котенцето,и т.н. Embarassed
Радвам се .4е тръгнах на работа!!! Peace

# 53
  • Мнения: 508
ГУ-ГУУУУУ,, ГА АААА, ПРРРРР, ПФФФФФ УУУУУУ Laughing Laughing Joy

# 54
  • Мнения: 2 891
Затъпяваме и още как!!! За речниковия запас съм повече от съгласна. Няколко седмици преди да родя започнах "Махалото на Фуко" - поради наличие на прекалено много свободно време преди раждането, а не защото съм манекенка  Mr. Green Бяха ми останали нищо и никакви 100 страници и аз реших да си взема книжката с мен в родилния, защото мислех, че три дни ще полудея от скука. Искам да предупредя бъдещите майки да не си поставят подобни непреодолими задачи  Crazy Трябва да признач, че успях да довърша книгата за има няма 6 м., като я борех дори и с тълковния  ooooh! . А за разговори на теми различни от памперси и пюрета да не гововорим. Лошото е, че осъзнаваш колко си досадна, но нищо не можеш да направиш  Laughing

# 55
  • Мнения: 2 674
Незнам дали затъпявам,ама със сигурност тотално се занемарявам!Не ходя често на фризьор,не си лакирам ноктите,гардеробът ми е само анцунзи ...Дамската ми чанта хвана паяжина,да не говорим за ботушите с токче...Липсва ми всякаква мотивация да се накипря както  преди.

# 56
  • Мнения: 177
Аз,лично, се чувствам и затъпяла и погрозняла. Не съм сигурна дали това найстина е така, но как да се чувствам по друг начин, при положение, че нямам кой знае какви социални контакти, нямам лично време за себе си, не се гримирам и глася, за да изляза, дрехите в гардероба ми са предимно такива, с които да мога да отида на детска площадка и т.н..
Сигурна съм, обаче, че това ще се промени, когато се върна на работа.

# 57
  • Мнения: 677
Алоо, Лени и Сопранов! Да се разберем- ние можем да си говорим, че затъпяваме, ама не щем да го чуваме от странични наблюдатели, ОК?  Grinning
Затъпявате,затъпявате..Ама ние пак Ви обичаме!

# 58
  • Мнения: 2 897
Алоо, Лени и Сопранов! Да се разберем- ние можем да си говорим, че затъпяваме, ама не щем да го чуваме от странични наблюдатели, ОК?  Grinning
Затъпявате,затъпявате..Ама ние пак Ви обичаме!

Ейй,много мило Simple Smile
Ся ще искаш и почерпка,а Mr. Green

# 59
  • Мнения: 495
Алоо, Лени и Сопранов! Да се разберем- ние можем да си говорим, че затъпяваме, ама не щем да го чуваме от странични наблюдатели, ОК?  Grinning
Затъпявате,затъпявате..Ама ние пак Ви обичаме!
добре, че затъпяваме, че да станем на едно ниво  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт