Какво повече НЯМА да купя - 23

  • 88 158
  • 759
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 114
Снощи инцидентно ми се наложи, да взема кофичка кисело мляко, различно от това, което купувам по принцип и взех Добротица - никога повече!
Това е всичко друго, но не и кисело мляко - няма абсолютно никаква кисела жилка дори Rolling Eyes
Ей затова не обичам да си правя експерименти и днес сутринта тичах до магазинчето, от където си взимам по принцип.
И аз обичам киселеещо.Препоръчвам ти това. Отворих го 1-2 седмици след срока на годност, беше с подута капачка и имаше кисел вкус, иначе като е в срок -не е толкова.Върна ме в детството.

Жълтуша е страхотно! Хапвала съм такова когато бях в Родопите !
В кои от големите вериги може да се намери? Не съм го срещала .

# 676
  • Мнения: 1 793
В интерес на истината бяхме взимали кашкавал, от тези кръглите малки питчици и не беше лош, но след случката с прясното мляко вече ще имаме едно наум.

На Милки дрийм всичко е гадно. Сухо мляко, добавки и кой знае каква "хигиена" спазват.

Вършец все повече продукти си развалят. Вече и маслото им не е хубаво.

# 677
  • Мнения: 757
Жълтуша имат и страница в Фейса, от рам може да поръчате всички продукти онлайн. За Пловдив даже е безплатно.

# 678
  • Мнения: 610
Караме на Елена, за сега. Жълтушата ми се маже по зъбите, което............

# 679
  • Мнения: 216

Жълтуша е страхотно! Хапвала съм такова когато бях в Родопите !
В кои от големите вериги може да се намери? Не съм го срещала .

На страницата им https://jaltusha.bg/partniori/ пише, че го има в Кауфланд.

# 680
  • Мнения: 10 772
Снощи инцидентно ми се наложи, да взема кофичка кисело мляко, различно от това, което купувам по принцип и взех Добротица - никога повече!
Това е всичко друго, но не и кисело мляко - няма абсолютно никаква кисела жилка дори Rolling Eyes
Ей затова не обичам да си правя експерименти и днес сутринта тичах до магазинчето, от където си взимам по принцип.
Зависи от закваската и процесът (градусите с малко да мръднат и се заквасва различно). Не е нужно да има кисела жилка.
А не харесвам кисело кисело мляко. Специално Добротица не ми е уау, но не е и странно.
Жълтуша е обикновено мляко, също не ми е уау и е рядко. Мазнината в млякото с каймак също е допълнително добавена и то не особено добре.
Техният кашкавал е хубав, от години го ядем.
НО от Кауфланд не бих го купувала. За ввригите се прави по-различно всичко.

# 681
  • Мнения: 4 992
Последното кисело мляко на Добротица, което взех, си имаше приятна киселина.

# 682
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 181
Аз смятам да зачеркна кварталните магазинчета за не знам кой път купувам стока с минал срок на годност. Вчера бяха данонинчетата за децата. Явно няма такова текучество на хора като в големите магазини и резултата е на лице. До сега в Лидъл не ми се е случвало да попадна на стока с минал срок. Веднъж в Била ми се случи, но за мен цялата верига не е ок.

# 683
  • Мнения: 1 722
Кренвирши и дебърцини "Йоги"(Бургас). Уж са супер чисти откъм състав. Кренвиршите със жили и безсолни, дебърцините воднисти. Средна цена 15.40.

# 684
  • Мнения: 2 934
Оооо, от много време "Йоги" предлагат продукти с ниско качество!
Месото им няма вкус на месо, сатленки и наденици за печене, имат вкус на велпапе, каймата е с неясен състав и произход, пълна с жили и други гадости! Отделно месото е инжектирано с вода и при готвене остава 1/3 от него.  От там купувам вече само сланинка Simple Smile, приятна е на вкус и крехка!

# 685
  • Мнения: 12 241
Отдавна не купувам готова кайма. Единствено на Попов от време на време. Но и тяхната кайма смес вече е с 90% свинско. Няма ги стандартите от преди. На много места може да се смели на място кайма, включително при нас и в Метро. Поне виждам какво влиза в машината.

# 686
  • Мнения: 494
А в Пловдив, освен в Метро,къде другаде мелят?

# 687
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 475
А в Пловдив, освен в Метро,къде другаде мелят?
Навсякъде в месарниците на Ново мес ,Ритон

# 688
  • София
  • Мнения: 30 261
Аз също съм ограничила експериментите до минимум. Излизат ми скъпи. Карам на дадени марки продукти, докато не ги развалят. Обаче пазаруването ми отнема все повече време- от един магазин едно, от друг-друго, етикети чета, срок на годност. Изобщо си се превръща малко по малко в целоседмично приключение.

Скрит текст:
Поредната ми несполучлива покупка, купена набързо късно вечер. Филиите са с някаква странна плътност - хем рехаво, хем на места плътно. Абе, не е приятно за ядене.

Лабне от магазина на Ракево. Даже не намирам снимка, а изхвърлих опаковката почти цяла. Беше с крава на светлосин фон.

# 689
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 181
Аз съм много доволна от месото, каймата и колбасите на Садово. В Пловдив имат фирмен магазин и най-редовно взимам от там. На месрница "Звездата" също съм доволна от телешките кюфтета.

Общи условия

Активация на акаунт