Какво повече НЯМА да купя - 23

  • 88 151
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 063
А какво е всъщност лабне-то? Вземаме от Турция лабне - то си е 100% крема сирене. И българското ли е такова? Много модерно стана напоследък да пляскат разни вносни имена, за които си имаме Бг еквиваленти, ама така, по-екзотично да звучи явно.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 11:24 от Pали

# 691
  • Мнения: 10 769
По темата с турските продукти - не купувам никакви такива. Работя в ХВП, имам пряк досег с турски производители... Пас съм за всичко.

# 692
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 152
По темата с турските продукти - не купувам никакви такива. Работя в ХВП, имам пряк досег с турски производители... Пас съм за всичко.
Защо? Simple Smile Опитвала съм масло и сирене от Турция, не са зле.

# 693
  • София
  • Мнения: 30 261
А какво е всъщност лабне-то? Вземаме от Турция лабне - то си е 100% крема сирене. И българското ли е такова?
Скрит текст:
Много модерно стана напоследък да пляскат разни вносни имена, за които си имаме Бг еквиваленти, ама така, по-екзотично да звучи явно.
Това беше турско, което се продава в магазините на Ракево. Да, крема сирене, но нещо не ни хареса.

По темата с турските продукти - не купувам никакви такива. Работя в ХВП, имам пряк досег с турски производители... Пас съм за всичко.
Защо?

# 694
  • Мнения: 6 063
Да, и аз се нареждам с любопитство защо не на турските продукти? 100% има и такива, които не стават, но защо всички? Все едно да кажем, че всички, които са Бг производство са тамън. Ами не, точно пък на нашите никаква вяра нямам - в повечето случаи всеки си прави каквото си иска, контролът е точно 0.

# 695
  • Мнения: 10 492
Бях купила лабне от турската седмица на Лидл, изобщо не ми хареса. Беше нещо толкова мазно, че не можах да му намеря приложение за нищо. В един момент се беше развалило и замина в кофата.

# 696
  • Мнения: 317
Не може да хвърлите нещо ей така в пространството и да заклеймите всички турски продукти. Ако може, обосновете се, но надали ще е от голяма полза. Турците имат много хубави и качествени продукти. Има да ги гони цели ЕС и никога да не ги стигне. Сирена, кашкавал, масло, месо и разни луканки и пастърми, млечни, зърнени продукти, дори не мога да изброя нещата, които редовно купувам от Турция и са с много добро качество, а да не говорим за вкус. Така че, моля обосновете се.
ПП става въпрос за продукти от Турция, а не за такива, които се произвеждат за ЛИДЛ примерно.

    Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 12:24 от La farina

    # 697
    • Мнения: 1 722
    Не знам какво им е, но всичко което съм яла в последните години е по-добро на вкус, отколкото бг стоките среден клас. Цените няма какво да ги коментираме.

    # 698
    • Мнения: 4 992
    Сигурно има хубави, ама как разбирате, освен на място, с пазаруване, с препоръки, на "проба-грешка"?

    След промяната на граничния контрол от Турция се спират много повече товари с плодове и зеленчуци над всякакви норми за пестициди и третиране. А кой ти гарантира за останалите? Леля ми се беше вманиачила да пазарува от един турски магазин, че и до Одрин на пазар - нищо, което да ми хареса и да кажа, че непременно искам и е по-хубаво. Поднос с подправки - половината не стават, "шафран" - откровено фалшив, някаква подправка надписана като за по-скъпа, вътре обикновен кимион. Хубав, ама кимион за стотинки.

    Праховете и препаратите - отвратителни, уж "елитни" и даже по-скъпи от българските. Имам лошо отношение, след тежък обрив от турски сапуни. Молфикс са турски пелени и тук се продават - миришат, детето ми точно от тях се изриваше и пропускаха.

    Цените, доколкото виждам, хич вече не са ниски, ужасна инфлация има.

    Сигурно има хубави стоки, ама такава констатация как всичко хубаво, пък къде да обикалям да търся, до Турция ли да ходя?

    Колкото и хлабав да е контролът на храните в България, защо си мислите, че в Турция не е? Знаете ли колко пестициди и хербициди, забранени в ЕС, се опитват да внасят незаконно тук? А там какво става, да не би да не си ги ползват?

    Лабне прави и една ферма - мандра от района на Белене, не знам дали е хубаво, сиренето и млякото им са хубави.

    # 699
    • Мнения: 2 518
    Майка ми скоро ходи в Турция и беше донесла разни неща. Маслото си беше направо маргарин, кашкавалът 100% беше от имитиращи продукти, не се разтопи при печене, сиренето горе-долу биваше на вкус, ама едва ли е от качествени продукти. А плодове и зеленчуци турски не купуваме. Там няма контрол върху препаратите за растителна защита..

    # 700
    • Plovdiv
    • Мнения: 2 181
    Аз пък пазарувам доста от турски магазини и от Турция, проблем съм нямала. Всичко, което съм взела ми е хареса и то много. Въпрос на вкус и мнение. Цените вече са горе-долу същите като тук, но доста от нещата с по-добро качество от българското поне това, което аз съм опитвала.

    # 701
    • Мнения: 4 992
    Ако от българските сравняваме с някои като фалшивите на милки Груп био и подобни. И тук има хубави и некачествени, дори среден и висок клас.

    # 702
    • Мнения: 1 793
    Да, използват, за съжаление, имитиращи продукти в млечните, но, за който не разбира турски и да чете етикета на кутията няма да разбере. Ние случайно попаднахме на сирене в метална кутия в един магазин, внос от Турция, гледаме прилична цена, нито много висока, нито много ниска, четем етикета преведен на български и там ясно си пишеше колко процента имитиращ продукт съдържа.. Сега не се сещам точно колко, но съпругът ми каза, че било над допустимите за България проценти.

    Цитат на: Криси`link=topic=1562554.msg47123527#msg47123527 date=1698400444
    Майка ми скоро ходи в Турция и беше донесла разни неща. Маслото си беше направо маргарин, кашкавалът 100% беше от имитиращи продукти, не се разтопи при печене, сиренето горе-долу биваше на вкус, ама едва ли е от качествени продукти. А плодове и зеленчуци турски не купуваме. Там няма контрол върху препаратите за растителна защита..

    # 703
    • Мнения: 99
    Аз пък си отгледах децата с Молфикс,никога не съм имала проблеми.Голямото се обрина от Памперс .

    # 704
    • Мнения: 6 063

    Сигурно има хубави стоки, ама такава констатация как всичко хубаво, пък къде да обикалям да търся, до Турция ли да ходя?

    Кой и къде каза, че всичко е хубаво? С времето човек селектира от къде какво да купи. Мнението ми за препаратите, масово продавани там на т.н. борси и внасяни тук по пазари и магазини е същото като твоето - не струват, понеже /повечето от тях/ са ментета. Но от нормален магазин закупени - проблеми не съм видяла.

    Там няма контрол върху препаратите за растителна защита..
    А, то пък тука има, нали Laughing Понеже ММ работи в сферата на проверките в селското стопанство, навярно идея си нямате как се случват нещата. И по-добре всъщност.

    Аз не адвокатствам на турската икономика Laughing , само казвам, че има доста неща, които си заслужават, поне за нас. А тук в никой случай нещата не са само розови, уви.

    Общи условия

    Активация на акаунт