Как ще коментирате това ?

  • 2 342
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 835
Карина, какви санкции???  newsm78
Никакви санкции не могат да предприемат директорите - не могат да гонят от училище, не могат да намалят поведение... Най-много да повикат родителите да заплатят щетите. Ако хванат кой е злосторникът, естествено.
А потрошените столове и назъбените маси? Карах се на сина си защо непрекъснато си къса дрехите и когато отидох на родителска среща, разбрах. Всички седалки на столовете и ъглите на чиновете бяха наръфани. Дрехите се закачат и се късат. От кого зависи да се смени инвентара? Откъде пари? Това да не е гаража на Народното събрание случайно, че да ги подменят редовно?
Това ни е жалката действителност...
 А непрекъснатият рекет на родителите за пердета, за щори, за боядисване, за какво ли не... Къде отиват данъците ни, бог знае. То и ние знаем, ама каква файда...

# 16
  • Мнения: 391
И все пак директорът трябва да следи за проблемите в училище и да действа ,за да бъдат отстранени. Не съм съгласна ,че  за събарянето на трикракия баскетболен кош и отстраняването на гръмоотвода от прозореца са небходими много пари. В случая сякаш всичко нарочно е оставено така ,че да се предизвика инцидент . И понеже не мога да повярвам ,че  е нарочно .Излиза ,че просто са  безразлични .А носят отговорност за живота на децата,не само за обучението им.Децата навсякъде рушат ,няма кротки деца . Това не значи ,че никой не трябва да ги наглежда и да се грижи за тях.   

# 17
  • Мнения: 252
Училището в нашия град представляваше същата жалка картинка.Преди около осем години директор стана една много отговорна и амбициозна жена, която превърна училището в едно от десетте най-добри в България.С много постоянство и нахалство(в положителен смисъл), кандидатства по всякакви възможни проекти и направи чудеса.Сега сградите -и училищна, и физ.салон, и двора са изпипани до последен детаил.Така, че според мен отговорноста пада изцяло върху директора-ако той няма желание за по-добро, не очаквайте промяна.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
Искам да отбележа, че все още децата
играят баскетбол на единствения възможен
кош, а именно трикракия - другия просто няма
обръч отдавна. Но не е само това, по-малките
се качват по този кош за да гледат отвисоко  Shocked

Мога да се обзаложа, че директорката
не си е мръднала пръста за да сигнализира
за тези нередности и между другото на
директорския кабинет в момента се прави
ремонт пък вие решете кой ремонт е по-важен ???

П.С. Писмото до Милен Цветков ми е върнато,
защото е било твърде голямо за пощата на НТВ.
Сега ще го препратя направо с линк за снимка.бг

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Училището в нашия град представляваше същата жалка картинка.Преди около осем години директор стана една много отговорна и амбициозна жена, която превърна училището в едно от десетте най-добри в България.С много постоянство и нахалство(в положителен смисъл), кандидатства по всякакви възможни проекти и направи чудеса.Сега сградите -и училищна, и физ.салон, и двора са изпипани до последен детаил.Така, че според мен отговорноста пада изцяло върху директора-ако той няма желание за по-добро, не очаквайте промяна.

Ето това е истината.

Ако директорът не е отговорен за вида на сградата, не е отговорен за поведението на учениците и учителите... за какво е отговорен? Или просто запълва бройка и взема заплата. Виждала съм много примери за това как правилния човек постига и невъзможното, а неговите предшественици само са вдигали рамене и са казвали "Ми, няма пари.."

# 20
  • Мнения: 1 612
Аз съм учителка и смея да твърдя, че във всяко второ училище ситуацията е подобна.
Колкото и да се опитва директорът, не всичко зависи от него. Като от общината и МОН кажат не - какво трябва да направи директорът? Може би да спонсорира училището ли?
Истината е, че се дават пари само за дребни ремонти. А когато поискаме по 1-2 от родителите не дават. А всички пари, които се дават се описват с протокол и има отчетност. Да не говорим, че дори като се направи и най-лек ремонт или се купи нещо ново, то се унищожава за отирцателно време от децата.
Когато питах един ученик, който излющваше фолиото на чиновете: "У вас така ли правиш?", той каза: "Естествено, че не".
Така, че това е и въпрос на възпитание и лична отговорност.

# 21
  • Мнения: 4 202
Аз също съм учила там до 7ми клас, за мен базата на училището винаги е била отвратителна.
Кой е директор сега?

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
Тогава искам да запитам колко
би струвал демонтажа на този
кош например ?
Един флекс и 30 минути работа !
Все някой носи отговорност и
кой ако не директорът ?
Той за какво служи тогава ???

Аз също съм учила там до 7ми клас, за мен базата на училището винаги е била отвратителна.
Кой е директор сега?

Естествено г-жа Димчева - легенди се носят за нея  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 2 792
 Съгласна съм, че отговорността се носи от директора, но има и училищно настоятелство, то защо нищо не е  направило по този въпрос,  ако има натиск от страна на родителите, нещата могат да се променят.
 Поне в 32-ро училище, където учи Димана нещата се случват така. Примерно тоалетните на началните класове, бяха в отвратително състояние, Училищното настоятелство повдигна този въпрос и бяха оправени. Всъщност част от парите за ремонта бяха събрани от родителите, а друга част директорката успя да изкрънка от Общината, но все пак проблема беше решен.
 Личното ми мнение е, че що се отнася до материалната база не може да се разчита единствено на Общинския бюджет, който на всичкото отгоре не е самостоятелен т.е. постъпленията от местните данъци и такси не влизат директно в него, а е подчинен на Държавния бюджет, схемата е абсурдна и противоречи на идеята за местносамоуправление, но е факт.
  Съжалявам, леко се отклоних, та идеята ми е, че е нормално и родителите да участват по някакъв начин в поддръжката на материалната база, тъй като техните деца я ползват и амортизират. Поне за мен е нормално, когато имам изисквания към базата и се сблъсквам с невъзможността на системата да осигури това, което искам, да се опитам да го осигуря с лични средства, защото преди всичко ме интересува условията, при които учи дъщеря ми. За това през ваканцията направихме пълен ремонт на ученическата стая на Димана, включващ изциклянето на паркета,  стаята е облицована с дървени плоскости, който боядисахме с пастелни тонове, пребоядисаха се тавани и прозорци, стаята светна и е уникална, сравнение с другите ученически стаи. Парите за ремонта бяха събрани от нас родителите, ремонта направи мъжа ми, като разходите надвишиха, събраните средства, решението да направим по-голям ремонт взехме само ние с мъжа ми и не искахме да ни се възстановяват допълнителните разходи, но след като се видя крайния резултат,  по настояване на останалите родители, те ни бяха възстановени. Малко досадна станах с този разказ, за което се извинявам, просто исках да кажа, че винаги съществува варианта, нещата да бъдат направени, стига желание да има.

 

# 24
  • Мнения: X
Охоооооооооо, колко по-зле има , ако знаеш. Това си е китка пред някои други. Naughty

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Едва ли директорката и учителите умират от удоволствие да работят в такава обстановка!
Откъде да вземат средствата според вас, от джоба си ли да ги извадят?....
Оправданието "няма пари" е най идиотската глупост която може да се измисли. Може да си го позволи да го каже някой циганин, но не и ръководител на учебно заведение.
 Това е задължение на директора -  да намери тези пари. Ако не може - значи не си изпълнява съвестно задълженията и не е подходящ за поста който заема. За рушащите деца - отново влиза в задълженията на директора да открие виновните, да последват съответни санкции и да се погрижи това да не се повтаря.

# 26
  • София
  • Мнения: 462
  И аз съм учила в 19то до 12 клас...ако Димчева още е директорка, хич не се учудвам...изключително арогантна,злобна и проста жена.

# 27
  • Мнения: 3 091
Джулка, евала че имаш будно гражданско оЧо!
като цяло обаче, въпреки корупцията и източването на фондове, училищната база в цялата страна се подновява - лека полека! Казвам го, защото правих скоро едно сериозно проучване по въпроса. Става дума включително за селски училища (тук проблемът е друг - в някои случаи са прахосани средства нахалост, защото много от селските училища предстои да се закрият).
Чия е отговорността едно училище да не бъде ремонтирано? На директора от една страна - че не си е защитил проект и на общината - част от ремонтите се финансират от там.
Та така...
ЗА училищното настоятелство - какво точно да направи? да събере пари от родителите ли? няма нужда, тъй като МОН отпуска целеви средства, общината също.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 423
Джул, освен да ти кажа браво, за поетата инциатива, другоа няма какво, не за първи път доказваш, че си един от малкото хора, на които просто им пука за това, как живеем!  bouquet Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 3 474
Това е и моето училище. До 7-ми клас. Общината е Красно село.
Трябва да отбележа, че видът му беше такъв и преди повече от 20 години, независимо, че беше с друго ръководство и се намира в престижен квартал, сградата е в отчайващо състояние. Дано няма инцидент, Джулиана, поне си предупредила.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт