За пълната упойка при секцио

  • 1 929
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 72
Мами, колко време тра пълната упойка при секцио, след колко време ще съм адекватна, за да си видя бебчето?

# 1
  • Мнения: 46 572
Веднага  Wink Аз се събудих на операционната маса, качиха ме в Интензивното и там ме чакаше бебето, след това ни оставиха с мъжа ми да му се радваме  Grinning

Леко раждане  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Самата упойка трае около час, но след това в повечето случаи пак се заспива за близо два часа, може и повече. Бебето го извадиха в 6.40, дадоха ми го към 10.30.

# 3
  • Мнения: 304
Трае докато ти трае операцията-около час-след това те събуждат.Аз бебето си го видях веднага, но бях в интензивно още 2 дена без нега.За това всяка болница си работи различно.
Успех !!!

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Извадили са Калоян в 9.07ч. После са ме шили до 10 часа. Аз излязох от упойката в 10.20 и веднага ми донесоха бебо.  bouquet

# 5
  • Мнения: 9 488
Явно навсякъде е различно..
Аз бях под упойка 30-40 мин, но след това 4 дни в реанимация, без бебе разбира се.../просто такъв им бил реда...трябвало едиколко си часа престой в отделението../
След това ме преместиха в родилно отделение и откарах още 3 дни, но поне вече с бебо.

# 6
  • Мнения: 603
В 9.00влязох на операция. В 9.25 се е родила малката Алекс. Събудиха ме в 11.15 и ме заведоха в моята стая (бях във ВИП и не се ходи в интензивно), а малката ми я показаха в 11.25. След като се събудих бях напълно адекватна и въобще не ми се спеше. Чувствах се само уморена. Но след обед си поспах. Аз по принцип всеки ден си поспивах в болницата.
Успех!!!

# 7
  • Мнения: 327
Влязох в операционна в 9.40ч.,беба се появила в 10.05ч.,аз се събудих при местенето ми в реанимация в 11.10ч. преди изваждането на тръбата обаче/не  ти го пожелавам/.Раждах също в АГ-ВИП етажа.Кураж и късмет!!! Peace

# 8
  • Мнения: 361
Веднага след приключването на операцията Peace

# 9
  • Мнения: 1 294
При мен упойката беше около 1 час, но след като извадиха малката ми направиха малко пластика на тръбите.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
И при мен беше около час,защото се събудих чак в интензивното.Имам някакъв смътен спомен как ме преместват от операционната маса на леглото,но ми е като сън.

# 11
  • Мнения: 2 498
В 10:35ч. за последно видях часа в операционната , а в 11:20ч. бебка беше в стаята при мен и и се радвахме с таткото....

# 12
  • Мнения: 2 005
При мен продължи малко повече,защото имах и друг проблем:миома.Но упойката беше супер!Веднага след операцията ме събудиха и не мигнах цял ден и цяла нощ от щастие  bouquet

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз се поразбудих на операционната маса, но веднага се онесох, след това спах почти цял ден.Бебо ми го донесоха на следващият ден чак  Rolling Eyes

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Зависи изцяло от болницата в която раждаш, а може би и от докторите. Мен ме събудиха на операционната маса, помогнаха ми да се преместя на носилка и така отидох в реанимация. От този момент на татък бях абсолютно адекватна, но бебето го видях едва на следващия ден вечерта.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
А дали, ако се ражда с епидурално ти дават по-скоро бебето?
Дъщеря си родих с пълна упойка, събудих се когато ме сваляха от операционната на количкета, а ми я дадоха да я видя чак в 16.30 /именно това беше най-мъчтелно за мен - че не си гушнах детенцето веднага. Сега, живот и здраве, за второто се замислям дали да не е с епидурално, за да си го видя веднага, а и "да присъствам на раждането", а не да проспя този момент.
Каква е политиката на Св. София относно носенето при майката на бебетата, родени със секцио?

# 16
  • Мнения: 302
Единственото, което си спомням от операционната като в просъница е, когато Доктора ми каза : " Честит син!"  и нищо друго. Събудих се малко след като са ме преместили на леглото в интензивното. Прекрасно се чувствах. Веднага ми донесоха бебенцето, но аз виждах доста размазано и не успях да го разгледам добре. После си поспах малко.
А ти само не се притеснявай - всичко ще е наред и ще премине като един миг. Наслаждавай му се Grinning Желая ти късмет!

# 17
  • Мнения: 1 485
В 17.30 започнаха и в 17.50 вече бях почти будна.А бебо видях едва на другия ден за 5 мин.Такава е системата!
Късмет и от мен!  bouquet

# 18
  • Мнения: 288
Само не разбирам каква е упойката - венозно ли се влива или се вдишва на апарат?

Аз съм имала интервенция с Деприван - венозно през абокат и имах някои странични ефекти след това, за което престоях в реанимация няколко часа. Упойката беше пълна. А трябва ли тест за алергии преди пълна упойка според вас? Когато се тествах преди година се оказа, че само Депривана ми понася и затова избраха него. Сега не знам дали да правя пак тест за алергии - сигурно си ги имам отново.

# 19
  • Мнения: 46 572
Само не разбирам каква е упойката - венозно ли се влива или се вдишва на апарат? ...

На мен започнаха да ми вливат нещо венозно, но заспах, когато ми сложиха маска на лицето, не знам  newsm78

За теста за алергии- в болницата, в която раждах го правят задължително на всички, независимо как ще раждат, още в началото на 9 месец, за да не губят време след това, ако се наложи спешно секцио.

# 20
  • Мнения: 693
При мен беше след около 2-3 часа, не са ме тествали(или не съм разбрала), вдишвах нещо и съм заспала, видях бебо около 1-2 часа след като се събудих(но акушерката ми беше позната)

# 21
  • Мнения: 174

Каква е политиката на Св. София относно носенето при майката на бебетата, родени със секцио?
Аз родих преди месец там секцио със спинална упойка..бебето ми го донесоха още на операционната след 5 мин...но само за малко да го видя....после 1 ден в реанимация и после като ме преведоха в стая...(не ВИП) отиох и си го взех...ако искаш и не се чувстваш добре може и да не го взимаш а чак на другия ден (така направиха мн.мами)

Общи условия

Активация на акаунт