Съпруги на военнослужещи - 32

  • 24 576
  • 630
  •   1
Отговори
# 600
  • Пловдив
  • Мнения: 9 759
Честит празник! С пожелание да има повече четящи хора. С такива нещата се случват по-лесно.
Лунно цвете, специални поздрави за теб.

И ние днес сме поканени на бал, утре пак. Оказа се, че тази година имаме доста приятели с абитуриенти. Нека следват мечтите си и да постигат целите си.
Фло, другата седмица е празникът в Стрелча, на сайта на общината има програма. Заради лошото време розоберът май позацикли, та можете да си направите една разходка до там.
Прекрасен и усмихнат ден.

# 601
  • Мнения: 3 064
Здравейте! Честит празник!
През седмицата на два пъти почвам да пиша, написвам няколко изречения, някой идва да ме викне за нещо и ми изтича сесията и все не мога да довърша до край. Сега съм на педикюр и докато чакам във ваничката викам да се включа най- накрая.
При нас се завъртя някакъв вирус пак, аз кашлям, а детето е със сополи. На 29-ти завършват. Класната им е болничен от януари и с тази заместващата госпожа нямат никакви активности. Нито екскурзия, нито тържество за края на годината, нищо. Да не говорим, че с нея детето ми загуби всякакъв интерес към ученето и е оформен с 4 по математика и с 5 по български език. По английски имат друга госпожа, много я харесва и дори събота и неделя по свое желание си преговаря по езика и там има 6-ца. Реших, че няма да се ядосвам за едни оценки и не го натиснах да учи, защото аз нямам търпение, много се изнервям докато уча с него, понякога си изпускам нервите и викам да не стане още по-зле положението. Но вътрешно ми е терсене, аз дето все имах по всичко по 6-ци, бях знаменосец и в основното училище, и в гимназията, не знам как да ви обясня чувството. Мога да обясня всичко, което учат, но не по начин, по който да го заинтригува и да го възприеме. Но на първо място е здравето. Да ми е здрав, пък каквито ще оценки да носи. 
Оня ден бурята беше много страшна, на село имаше градушка, като се прибряхме, беше побеляло. Ние нямаме в градината никакви зеленчуци, имаме разни цветя и дръвчета, но забравих да видя черешките дали са пострадали.
Нямаме познати с абитуриенти, но следващия месец сме канени на един юбилей, а после - моренце. Нямам търпение!
Хубав и слънчев ден, момичета!

# 602
  • София
  • Мнения: 8 463
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА БУКВИТЕ. ДА ПРЕБЪДАТ ВЪВ ВЕКОВЕТЕ. ПОЗДРАВЯВАМ ЛУННО ЦВЕТЕ.

ЛУННО ЦВЕТЕ, в колко ли детски души си посяла семето на познанието, колко ли деца си накарала да мечтаят и да сбъднат мечтите си, колко ли деца си посрещнала, изучила и изпратила по пътя на живота? Бъди здрава и поклон за труда ти!
СЕТИ БЕТИ, не се ядосвай. Да се надяваме, че догодина госпожата ви ще бъде на линия. Има огромно значение дали детето си харесва учителката. Аз поне съм харесвала предмети само заради преподавателките си. А това, че ти не можеш да учиш с него, ами и за това не се ядосвай.  
ДУНДИ, жалко, но ще пропуснем розобера. Утре заминаваме за Панагюрище и Копривщица. На 31.май - петък пътувам с бабите от КГБ към Русе и се прибирам на 2.юни. Голямата внучка е заета с тържество на японската култура в училището. А дали да не минем през Стрелча? Ще видим.
ДАФИНОВА ЛИСТЕНЦЕ, попътен двтър на племеницата ти и все по вода да й върви в живота. Е, позволено е водата да спре да се излива, поне докато децата не влязат в ресторанта, че жалко за прическите и тоалетите.
МИС Ю, дано не ви съдерат кожите по ремонта на твоя кон. Аз ставам много гневна, докато "коня" ни е на ремонт. Ужасно ми липсва! Сигурно съм била кочияш в предишен живот. Кой да ми каже??? Stuck Out Tongue Winking Eye
Днес бяхме пред Народната библиотека. Водихме и германчето да види тържествата. Направи няколко клипчета, та да показва на семейството си. Голямата внучка взе участие с оркестъра на училището. Довечера ще върнем програмата назад, за да ги видим. След тържествената част децата поискаха да обядваме в Китайски ресторант. Добре изкарахме, доволни са. Сега вече всички са по леглата. Отивам и аз.

# 603
  • Пловдив
  • Мнения: 9 759
Фло, значи няма да го пропуснете. Те берат в момента. Между Стрелча и Панагюрище точно покрай пътя има голям розов масив. По аромата ще се ориентирате 😆🌹🌹🌹
Тази снимка е от вчера от Калофер

Новата доза с ликьор от рози ми се получи с много хубав цвят. Замислям се дали да не направя още една.
Приятна разходка и хубаво време.

# 604
  • София
  • Мнения: 2 677
Честит празник и от мен!
И ние днес с малката бяхме пред Библиотеката. Снимаха си с училището пред храм Св. Александър Невски. После гледахме тържествената смяна на караула пред Президентството и игра на батутите в мола. Половников беше на шопинг-телапия, аз на зяпинг. Тъкмо се прибрахме уморени... Искам да гледам филм на дивана.
Голямата дъщеря пътува (кошмарно точно днес) за концерт на Рамщайн в Белград, та мисля и нея.
Приятно до изкарване на празниците! Специални поздрави за Лунно цвете и нейните деца!!!

# 605
  • Мнения: 2 204
Как хубаво се е раздвижила темата, радвам се!
Честит празник и от мен! Честит празник и на всички учители!
Фло, не знам колко, но няма да е малко, случиха се и неща, които не съм очаквала, но... Ние нали сме здрави, количката ще я оправят все някога... Пък макар и с дълбоко бъркане в джоба... Каквото такова, само здраве да има...
Маги, моя приятелка също пътуват днес за този концерт, сигурно ще е готино, всичко ще е наред! 🩵
Дунди, зачудих се дали да не почна да заменям пясъци за ликьор 😆 че както имам едни 4 заделени, тъкмо за 4 чаши ликьор хахаха
Сети, неприятна ситуация, но както ти си казала, важното е той да е спокоен, здрав, ако това е така, ти също ще си! Дано всичко се нареди!
Ние днес бяхме на центъра, имаше концерти, дефилета на различните училища, мажоретки... Дребчето остана впечатлена... След това отидохме на едно събитие за деца, което днес гостува в Пловдив, там рисува, игра игри, събирахме печати и пуснахме листчето за томбола... За нейн късмет въпреки пълната кутия с листчета, изтеглиха я и спечели стекче с малки водички Девин... Та си е до късмет работата...
Сега отидоха да карат колело с татко си, а за мен остава домакинстването и кафето в късния следобяд... 🤭
Приятен уикенд!

# 606
  • София
  • Мнения: 2 677
Пристигнали са в Белград и са си настанили в хотела. Боже на 21 нямаше да ми мине през ума да го направя. Много я мисля, но и много и се радвам.
Писа, че на границата чакали много и имала чувството, че цяла България се изнася Wink

# 607
  • Мнения: 886
Здравейте, момичета. Благодаря ви за хубавите думи по повод празничния 24 май! Важно е да не забравяме, че "и ний сме дали нещо на света...".
Балът на моя клас беше на 25 май. Преди една година капарирахме ресторанта:stuck_out_tongue_winking_eye: Всичко мина много добре. Взеха ме от вкъщи, после снимки пред "Александър Невски". Времето беше с нас, слънчево и леко ветровито. После в ресторанта беше много весело, играхме, пяхме и се смяхме. В полунощ с част от колегите ги придружихме до дискотеката, където не е за нас:heart_eyes:. Убедих се за пореден път, но младежите така се забавляват, явно. Доволна съм, че все пак всички успяха да завършат успешно 12 клас, сега ще чакаме резултатите от ДЗИ.
Обичам месец май заради всички тези емоции, когато видя моите ученици пораснали и щастливи!

# 608
  • Мнения: 2 204
Здравейтеее, как сте всички!
При мен е динамично ежедневие, дребчето беше с една кашлица, ама мина... Днес вече беше на градина, имаха и открит урок по английски, справиха се страхотно децата, което пък ми отвори възможност да си тръгна по-рано от работа 🤭
Имаха и карнавал днес по случай 1-ви Юни, та си имах една принцеса Жасмин и каза, че било страхотно целия ден
А вечерта ни завършва с оправяне за сън и откровения от 5 годишната госпожица - Мамо, не мога да спра да ви обичам с татко ТИ! (визира своя татко 😆)
Пожелавам ви лека вечер и усмивкии! ❤️

# 609
  • Мнения: 2 426
"Всяко утро е времето, в което започваме живота си отново."
Паулу Коелю
Добро утро! ☕️🧡

Отново е затишие тук, но се надявам да сте добре.
Честит празни на всички деца в темата - и малки, и големи!
Маги, и аз исках да отида на този концерт, но бях на бал, нямаше как да пропусна. Майките винаги мислят, но самите концерти и случките около тях създават незабравими спомени. Винаги е голяма емоция един такъв концерт.
Благодаря за поздравите за моята племеница, при нас времето беше супер, не валя и децата успяха да се насладят напълно на момента.
Поздрави за всички, няма да споменавам поименно.
Аз днес ще преподреждам гардероба, ще пера завивки и т.н., ще идват да вземат размери за комарниците, че гадините излязоха и така.
Хубава събота!

# 610
  • София
  • Мнения: 2 677
Добро утро и от мен от влака Плевен - София.
Концертът е бил преживяване, върнаха се гроги, но щастливи. А тази седмица бяхме на конференция в Плевен. Отново много емоции. Дъщерята за първи път прави доклад пред научна професионална общност. Докладът беше чаровен, лежерен, за отровните растения и митовете в античната медицина, по младежки наивен, но по всички правила и като за край на два конферетни дни подейства на аудиторията разсънващо и освежаващо. Заслужено и връчиха после плакет за най-успешен дебют. Тя беше много щастлива, пък аз - още много. Водихме и малката с нас. Успяхме и с нея да се забавляваме - на пеещите фонтани, хапнахме сладолед и такива прости радости.
Поздрави на всички, а на децата и на порасналите също - хубав, пъстър и весел ден!

# 611
  • Мнения: 2 204
Добро утро, честит 1-ви Юни на всички малки деца  и пораснали, които носят детското в себе си!
Нека денят е весел и шарееен!
И ние ще се подготвяме за излизане, в града днес има много събития, да видим на кое ще се озовем...
Дават времето горещо днес, та следобяда ще е домакинстване и на сянка.. май ще започваме да я търсим вече
Започва Юни, моят месец, идва Юли, месецът на по-малкият Рак в нашето семейство, Август с имен ден и планувано море (живот и здраве), обичам ги летните месеци, както бях споменала и преди
Пожелавам ви приятен уикенд и усмивкиии!

# 612
  • Мнения: 2 426
"Независимо от това, какво е било вчера, птиците винаги започват новият ден с песен."
Добро утро ☕🍀🐦

Маги, супер, Мис Ю, доста емоции ще има.
Другите сигурно са се скрили на сянка Laughing.
Изведнъж стана много горещо, не обичам така, но какво да се прави, ние нищо не можем да променим.
Вчера изпрах де що якета и завивки имаше /тази година закъснях покрай другите неща, които трябваше да свърша/, днес ще продължа с още малко, ще готвя и ще се разкрасявам. Тази събота и неделя ги писах домашни. Все пак човек трябва са се поспре малко Laughing.
Да не забравяме, че днес е 2-ри юни! Поклон пред подвига на Ботев и на всички загинали за свободата и независимостта на България!
Хубав ден!

# 613
  • София
  • Мнения: 8 463
Привет, момичета!
След обяд се завърнах от три дневна разходка до Русе. Среща на бабите от КГБ. Изкарах чудесно. Имала съм нужда от малко бягство от битовизмите у дома. Grinning
Поклон пред Ботев и героите, дали живота си за независимостта на България. Сирените зазвучаха, когато току що бяхме слезли от автобуса в Попово. Всичкия народ, който се движеше наоколо спря - и възрастни, и младежи, и деца. Преминаващите коли така и не си направиха труда, да спрат.
Отивам да си прегледам утрешната лекция - Грешка, грях и прошка. Поканила съм мой съученик, който е завършил Богословския факултет. Той ще говори за греха и прошката като теолог, а аз като психолог. Интересна лекция ще се получи. Моите "студенти" пожелаха тази тема и я чакат с нетърпение.
Прегръщам ви! Heart

# 614
  • Мнения: 3 064
Flo, вярно ли в Попово спирахте? В моето Попово? Hug Разхождахте ли се или беше само почивка на автогарата?
Ние вчера обикаляхме - първо на едно тържество, оргянизирано от общината, но се оказа, че младежа не иска да го гледа, почерпихме се в едно заведение, после до Декатлона за някой неща, до Хиполенд да си избере подарък и както излязохме в 9:30, се прибрахме към 17 ч. Днес почивка в нас. От утре го пускаме на частна лятна спортна академия и се надявам да му хареса, за да ходи там цяло лято.
Поздрави и успешна седмица на всички!

Общи условия

Активация на акаунт