На море в Турция - тема 80

  • 59 024
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 98
Здравейте, моля отново за съвет от вас. Освободи се малка дупка за много ранно море - от 18.05. Дали ако направим толкова ранна резервация в района на Анталия анимацията ще е на макс? Интересува ме детската такава, както ако може да има и повече тийн забавления, защото пътуаме с 5 деца от 4 до 12 годишни.
Някой има ли толкова ранни отзиви за Мегасарай? Търся повече детски забавления и басейни, както и приличен плаж. Заслужава ли си толкова рано или да оставим само за септември?

Тази година бяхме точно в Мегасарай,Белек от 25.05.-всичко си работеше на макс.

# 676
  • Мнения: 83
Здравейте моля за мнение за БЕЛЕК - ХОТЕЛ LIMAK ATLANTIS спряла съм се на него но не виждам скоро отзиви. Ще съм благодарна за всеки отговор

# 677
  • Мнения: 2 074
Допълвам си мнението от преди няколко страници.

BEGONVILLE BEACH MARMARIS  3*.

Супер разположение горе-долу по средата на алеята. Малко хотелче. Нормални двойни стаи. Чисто. Хубав плаж и достатъчно чадъри и места. Храната беше прилична- няма тематични вечери или някакви типично турски храни, но винаги има какво да си избереш. Банички, палачинки, супи, салати, сирена, кашкавали, разядки, както и всяка вечер различна риба.

Далян-Каунос
Тръгване от пистанището с голям кораб. Пътуване около час и половина с една почивка за плуване. (ние имахме забавяне там и по-дълга почивка заради неочаквано учение на НАТО) След като пристигнахме ни натовариха на малки лодки и започнахме пътуването по р. Далян. Преминава се покрай Ликийски гробници. Спирка около 30 минути на кални бани. И след това (при нас споследна спирка заради забавянето, а попринцип първа спирка) плажът на костенурките. Имахме много малко време там - отидох само да си топна краката, че да кажа, че съм била и на Средиземно море. Докато чакахме да се съберем всички на връщане по лодките, хората започнаха да хвърлят остатъци от раци за да хранят костенурките и точно като тръгвахме една костенурка се показа няколко пъти.

Тур по Мармарис с яхта
Полудневна екскурзия с малка яхта, на която се обикалят осровите около Мармарис. Спира се на 4-5 места и имам по 45мин до час време за плуване. На едното място имаше по-дълга почивка, на която можеше да се слезе и да се рагледа "града"(Турунч мисля че беше).

Островът на Клеопатра
Пътува се около 30 минути с автобус и и после още толкова с яхтичка.
Красота.
Пясъкът е ограден и не може да се минава по него, но отстрани е направено място от което да се влиза и излиза във водата. Водата е страхотна. Има шезлонги и чадъри.

ПП: На Далян-Каунос имахме екскурзовод на български език.

Качвам две снимки. Гледката от тераса и плажът на Клеопатра.
 
Скрит текст:

# 678
  • Мнения: 1 710
Здравейте моля за мнение за БЕЛЕК - ХОТЕЛ LIMAK ATLANTIS спряла съм се на него но не виждам скоро отзиви. Ще съм благодарна за всеки отговор

Хотелите от веригата Лимак имат доста добро съотношение цена-качество и Limak Atlantis не прави изключение. Преди 2-3 години е реновиран, така че стаите имат приличен вид, без лукс и разточителства. Обслужването е добро, храната също. Територията е много добре озеленена, нестандартна, но приятна. Водните пързалки са само 2-3 и са доста скучновати. Има нови детски пързалки, но те са подходящи за най-малките. Ако си падате по ролбите, това определено не е силна страна на хотела. Преди време вносният марков алкохол не се включваше в цената. Сега намерих концепцията на хотела, за да видя как е, но не е написано ясно. Обаче ми направи впечатление, че изрично е записано, че ултра ол инклузив концепцията може да се ползва от 15 часа в деня на настаняване, до 11 часа в деня на напускане на хотела, което е световна практика, но за Анталия е необичайно. До сега никъде не съм срещала отзиви, че в този хотел слагат гривните в 15 часа, но ако това е от значение за вас, защото да речем, знаете, че ще пристигнете рано или ще си тръгнете късно, може би трябва да потърсите инфо дали се спазва. 
Така, отплеснах се и забравих плажа - пясъчен, но на влизане във водата може да има дребни камъчета. Не са необходими аква обувки. Бързо става дълбоко.

# 679
  • Мнения: 83
Много благодаря за изчерпателния отговор

# 680
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 051
Привет,
След като резервирах за края на май в Лонг бийч, започнах да гледам и други хотели, отзиви, снимки....
Да ми предложите нещо в диапазона 3000 лв за 7-10 нощувки, собствен транспорт. Гледах Делфини, Мегасарай, всъщност не помня на всички имената. Хубави са отзивите за Лонг бийч, но ако има нещо по-добро за тази цена за този период, ще ви бъда благодарна Simple Smile

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 2 026
Мисля,че е рано още за резервации.Поне да дойде ноември.Големите агенции още нямат цени .Някои са качили няколко хотела но няма база за сравнения и използват страха ,че може цените да се вдигнат и хората ще се юрнат да запазват.Опита ми показва ,че задължително трябва да се гледа много.Защото цените за един и същи хотел и период може да варира в стотици лв в българските агенции.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 424
Привет,
След като резервирах за края на май в Лонг бийч, започнах да гледам и други хотели, отзиви, снимки....
Да ми предложите нещо в диапазона 3000 лв за 7-10 нощувки, собствен транспорт. Гледах Делфини, Мегасарай, всъщност не помня на всички имената. Хубави са отзивите за Лонг бийч, но ако има нещо по-добро за тази цена за този период, ще ви бъда благодарна Simple Smile

За колко човечета?

Славейче, бая хотели има вече по агенциите, не мисля че ще има цени назад. Аз като по прост оняден резервирах 2024, сега почвам да наглеждам за 2025. Па може и права да се окажеш, че като плащах точно на шефа на фирмата случих той каза, че до края на месеца ще излязат поне още 100 хотела и да изчакам, викам давай тоя, няма тепърва да проучвам.

Последна редакция: ср, 18 окт 2023, 08:04 от valerko

# 683
  • Мнения: 2 114
Как отсега сте сигурни, че в планирания период ще сте свободни  ?

    # 684
    • на Мелмак
    • Мнения: 11 051
    Две човечета ще сме, Валерко 🙂

    Деборана, няма как да съм сигурна, затова гледам опциите за анулиране, връщане на пари.

    # 685
    • Варна
    • Мнения: 4 936
    Някой с опит?
    Самолетните програми за средата на юни дали се осъществяват безпроблемно или има често отмяна или промяна, недостатъчно желаещи...
    ММ реши, че2 пъти с кола не му се пътува, а противно на очакванията ми разликата между хотелска резервация и самолетна програма изобщо не е толкова голяма колкото очаквах.

    # 686
    • Мнения: 961
    Потвърждавам за разлика в цените и то 2-30%. Аз май се спрях окончателно за юни 2024 и от чисто любопитство проверих хотела в два други сайта и се озъбих. Ще резервирам и спирам да чета, че от две седмици само това правя

    Иначе за това, как знам кога - планираме овреме с екипа и ако не ми мине котка път, юни 13-сти здравей

    Последна редакция: ср, 18 окт 2023, 10:19 от *rainbow*

    # 687
    • Мнения: 175
    Цените на агенциите са много динамични и постоянно се сменят .Не бързайте да резервирате , а ги следете и правете резервация , когато попаднете на добра цена.Ние така резервирахме хотел за НГ в Анталия на половината от цената , която е в момента.

    # 688
    • София
    • Мнения: 1 668
    Аз резервирах за Юли, като цената със самолет съм убедена, че е изгодна за този хотел и време на годината. Но за септември същата агенция  и предлаган хотел е с по- високи цени дори от началото на юли, та реших за септември да чакам  да излязат и други  агенции със самолетни оферти. И май май пак в мегасарай белек ще ходя. Колебаех се между него и селектум Фемили белек, той е на същата цена, но четох не добри отзиви за него и реших на сигурно да действам.

    # 689
    • Мнения: 91
    Аз също установих, че за началото на сезона цените са по-добри от септеврийските. Септември направо убива с цени - космически ми се виждат.

    Общи условия

    Активация на акаунт