Защо ходим "униформени"?

  • 4 240
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 152
Благодаря shiny_girl  bouquet

Бубка, Ню Йорк е огроооомен град - хора всякакви, не можем да го сравняваме с нашата малка България Simple Smile
От тези, които си снимала само първото ми харесва Heart Eyes, другите ми приличат на торби Blush

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 09:17 от кръц кръц

# 76
  • Мнения: 13 512
Бубка, Ню Йорк е огроооомен град - хора всякакви, не можем да го сравняваме с нашата малка България Simple Smile
Аз никъде по света не съм виждала толкова еднотипно облечени хора....дори прическите ...отидИ в някоехитово заведение  и виж- дългите коси, опънати с преса и еднаквите дрехи- е, може би само по качество и цена се различават, но стилът е един! Като от матрица излезли.

# 77
  • Мнения: 2 229
Ето един оригинален Лондонски стил. Определено се отличава. Mr. Green



# 78
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ако се загледа човек в хората около тия на фокус ще му стане ясна картинката, ама...
в момента американците така са се вманиячили в това как изглеждат и живеят звездите, че 70 % живеят над възможностите си и са здраво затънали в кредити. и не говоря за нужни неща, а  за дрешки, чанти и обувки.
дай да ги оставим тях Simple Smile

Монда като ме питаше за малките градове. има 3 типа на обличане -  по-възрастните ще ги видиш с костюмчетата от сергиите. само различни цветове и десенчета. по-младите пак еднотипно-каквото е на мода. това лято-дънките под или над коляно, тениски с щампи. третата категория е хората дето имат повече средства и пазаруват или от чужбина или от бутици в по-големи градове.

# 79
  • Мнения: 2 152
Бубка, Ню Йорк е огроооомен град - хора всякакви, не можем да го сравняваме с нашата малка България Simple Smile
Аз никъде по света не съм виждала толкова еднотипно облечени хора....дори прическите ...отидИ в някоехитово заведение  и виж- дългите коси, опънати с преса и еднаквите дрехи- е, може би само по качество и цена се различават, но стилът е един! Като от матрица излезли.

Аз пък съм виждала - когато бях в Щатите, само че в малко градче - всички жени и момичета бяха с маратонки и с чорапи до под коленете, с гащи над коленете и с тениски - кошмар
После в Испания, когато бях - тъкмо беше излязла тази мода с пухените якета до коляното.Всички жени бяха облечени така, с такива якета  и отгоре с плетените шалове, завързани по този специфичния начин,сещате се и тук стана модерно. В Италия, модата уличната, беше същата като в Испания. Когато бях там, пък тъкмо беше излязла модата на дънковите шлифери и всяка втора мадама по улиците беше с таъв шлифер...Французойките не ги помня BlushПомня само, че бяха много грозни жените там и с нищо не ме впечатлиха

А иначе Монда си права за еднаквостта.Но така е навсякъде.По заведенията всички мацки са със силно изправени коси, с бретон под веждите - задължително, с тен от солариумите...Така е, такава е тенденцията.Едно време, на мама младините, всички са били с дълги коси, топирани в основата, с много,много спирала и бледи устни - панталоните чарлстон, блузки с шевици...70-те години, 80-те пък всички, накъдрени като болонки, с големите шарени обеци, клиновете и рокерските дрехи...Ами така е, всяко десетилетие се отличава с някакво характерно облекло Hug

# 80
  • Мнения: 1 730
Мен пък италиянките много ме впечатлиха със стила си на обличане, независимо от възрастта си или града..видях доста стилно облечени жени с вкус подбрани цветове и аксесоари, по семпла и елегантна линия, далеч от кича който може да видим по нашите улици. Масовата германка пък ходи доста неглиже облечена, не знам защо. Французойките, въпреки митовете за тях с нищо не ме впечатлиха...

# 81
  • Мнения: 3 447
Интересно откъде тогава изпълзяват униформените  Thinking

# 82
  • Мнения: 7 006
Не ми харесва това с дънките в ботушите. И тия половинчати панталони, които излязох сега и те не ми харесват, не ми харесваха и шалварестите преди това...Общо-взето много рядко харесвам модата в момента. Нося и купувам неща, които смятам, че ми отиват. Имам и парцалки, купувани по някаква мода, по импулс Laughing Но рядко съм излизала с тях, защото след като ги занеса вкъщи и почвам да се чудя с какъв акъл съм ги взела...Обличам се елегантно - заради работата, когато не съм на работа - много дълги поли, пуловери (лятото тениски) , широки дънки с много джбове - възможно най-чувалесто и скрито. Мразя да ме гледат и да се виждат някакви части от тялото ми.

# 83
  • Мнения: 5 462
Мен пък италиянките много ме впечатлиха със стила си на обличане, независимо от възрастта си или града..видях доста стилно облечени жени с вкус подбрани цветове и аксесоари, по семпла и елегантна линия, далеч от кича който може да видим по нашите улици. Масовата германка пък ходи доста неглиже облечена, не знам защо. Французойките, въпреки митовете за тях с нищо не ме впечатлиха...
Относно стила на италианките аз съм на абсолютно същото мнение !!! newsm10
И да ме извиняват тия дето ми казват че италианките били многооо грозни жени ...много даже са си хубави .То не че е много по темата ама все пак да вметна и това мнение .

# 84
  • Мнения: 1 318
И аз не харесвам да съм облечена като другите и рядко си купувам нещо, защото е "модерно". Имам си собствен стил, но все пак да не заклеймяваме останалите - просто на някои едно им отива, а друго не. Въпреки това понякога се чудя какъв е този стремеж да изглеждаш като болшинството, не само с дрехите, а и с косите, аксесоарите...  Thinking

# 85
  • Мнения: 4 473
Радвам се, че видях съмишленички, макар да не разчитах на това.
 shiny_girl и кръц кръц, благодаря че сте го казали вместо мен!  bouquet
Не робувам на модата, не харесвам и хората, за които тя е от приоритетите им в челната тройка. Ако нещо от актуалното на пазара ми хареса - купувам си го и го нося. Това всъщност рядко се случва - за най-актуалните стоки говоря, не онези междудругото. Дънките са любимата ми дреха, костюми слагам единствено, когато се налага. Нося ботуши с вкарани в тях дънки, но не се чувствам униформена. Тигрова дреха обаче посмъртно няма да сложа - ей това за мен е кич.

# 86
  • Мнения: 1 680
никога не съм се водила по т. нар. улична мода, но пък мога да се причисля към униформените - черен панталон, черни ботуши и нещо различно нагоре - така ми е удобно. Но като има повод охооо как се глася...

# 87
  • Мнения: 3 835
Тигрова дреха обаче посмъртно няма да сложа - ей това за мен е кич.

 Joy Joy
Само мисълта за такава дреха, ме ужасява. ooooh!

# 88
  • Мнения: 3 835
никога не съм се водила по т. нар. улична мода, но пък мога да се причисля към униформените - черен панталон, черни ботуши и нещо различно нагоре - така ми е удобно. Но като има повод охооо как се глася...

А, виж ти ме подсети за черните дрехи, става въпрос за ежедневните, не за официалните. На мен никак не ми харесва това, че много млади жени ходят, ама наистина като униформени, в черно. Черно яке, черен панталон, черни ботуши. Sad Много мрачно, много скучно. Нямам предвид да се обличаме като папагали, ама все пак да проявим малко повече фантазия.

# 89
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
никога не съм се водила по т. нар. улична мода, но пък мога да се причисля към униформените - черен панталон, черни ботуши и нещо различно нагоре - така ми е удобно. Но като има повод охооо как се глася...
И аз съм така

Общи условия

Активация на акаунт