На море в Гърция 2023 - V / 2024

  • 55 426
  • 755
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 282
Сарти, Торони , Сиккия , Вурвуру кое да избера ? Не съм ходила на ръкавите, ММ само в Неа Парамос ме води. Но тази година искам промяна. В този ред на  мисли искам хубав ситен пясък , плитко и чисто море ( не мога да плувам и на Амолофи ми е идеално плитко като за мен ) . Не ми пречи лудницата , но искам да има разнообразие , а не само пици и гироси . Ще ви бъда благодарна ако ме насочите в коя посока да поема в края на Юни , ако това има значение за времето и тълпата Simple Smile

# 661
  • Мнения: 222
От ръкавите най-много ми харесаха плажовете около Нео Мармарас. Градчето също е много приятно за разходки. В сезона, обаче, е сериозен трафик и обикалянето по плажовете отнема по 1-1.5 часа за сравнително кратки разстояния, което е дразнещо.

# 662
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 624
Сарти, Торони , Сиккия , Вурвуру кое да избера ? Не съм ходила на ръкавите, ММ само в Неа Парамос ме води. Но тази година искам промяна. В този ред на  мисли искам хубав ситен пясък , плитко и чисто море ( не мога да плувам и на Амолофи ми е идеално плитко като за мен ) . Не ми пречи лудницата , но искам да има разнообразие , а не само пици и гироси . Ще ви бъда благодарна ако ме насочите в коя посока да поема в края на Юни , ако това има значение за времето и тълпата Simple Smile
Вурвуру има плаж, който отговаря на изискванията, като селището е малко и спокойно. Сарти е доста по-оживено, плажът става, но НЕ в централната част /стария град/, а в южния край, където морето е по-плитко.

# 663
  • Мнения: 262
Здравейте. От известно време се ровя в Букинг и Airbnb и вече съвсем се омотах. Почивали сме само два пъти в Гърция в Неа Перамос и ми се иска тази година да сменим локацията. Първоначално гледах за района на Никити, но после разширих търсенето и харесахме много един апартамент в Неа Мудания. Може ли да споделите ако някой е почивал там, какъв е плажът? Дали е пясъчен с плавен вход във водата или не? Гледах и Паралия Дионисиу, Ставрос и Уранополи. Не знам на къде да се насочим. На нас така или иначе всичко ни е далече.
В Палалия Дионисиу беше хубав плажа - пясъчен.

# 664
  • София
  • Мнения: 1 753
Здравейте и от мен! Известно време беше затишие, но сега се включвам с малко Додеканезки вълнения за идното лято. Вече имам билети до Родос за средата на юни и 11 предстоящи нощувки в любимата Гърция. Успях да издебна прилични цени на самолетните билети за моите дати след близо 2 месеца следене. За съжаление липсата на фериботни разписания ми пречи да наредя пъзела и карам на сляпо спрямо миналогодишните. Първата вечер ще останем близо до порта на Родос и в неделя би трябвало да се отправим към Карпатос. Там ще останем 6 нощи, предполагам ще са достатъчни, ще вземем и кола под наем. След това 1 нощувка на Халки, директно ще слезем там от обратното фери за Родос. После има доста въпросителни как ще се върнем до основното пристанище, може да се наложи да преспим на Камирос Скала, ако има места в единственото хотелче, което обаче не се предлага в букинг. В понеделник вечерта се надявам да нощуваме на Нисирос и в сряда късно вечерта отлитаме за вкъщи. Дано успея да подредя програмата и да вмъкна всичко като излязат разписанията. Вече нямам търпение, а е още януари Rolling Eyes.

# 665
  • Мнения: 11 302
Ох, разкошно звучи! Пожелавам ти разписанията и звездите да се наредят по най-добрия начин, ще чакаме снимки и разкази. Би ли споделила на каква цена взе билетите?


Evolis,
карам по конспекта - Вурвуру е най-заспало и с най-лоши плажове, независимо от любовта на много българи към него. Там има смисъл само ако сте настанени в къща, чийто двор прелива в бреговата линия и имате, така да се каже, "частно" плажче. Самото село няма обособен център, място за разходка, заведенията (таверни, пицарии) са само няколко.

Сикия - градчето е с всичко необходимо, но е на няколко км във вътрешността, далеч от плажовете. Плажовете на Сикия са доста на брой, един голям и десетина малки, като около всеки има къщи-хотели и по някое заведение/минимаркет, но не е населено място в истинския смисъл. Някои от тези плажове са много добри, някои са пренаселени.

Сарти - един голям Китен с широк избор от хотели, заведения, магазини, туристически живот. Както е казано, по-хубавата част на плажа е в южния му край, посока Сикия. Плажът е пясъчен, често е ветровит.

Торони - най-добър баланс от тези горните, голямо село с избор на настаняване, заведения, огромен! плаж, но не е идеален по българските критерии - пясъкът е едър (не се лепи по д*то Simple Smile) и бързо става дълбоко. Затова пък е дълъг 2 километра, никога не се пренаселва, а също така в околност от 20 км в двете посоки са най-хубавите плажове на Ситония.

Добавям споменатия в предишен пост Неос Мармарас - най-голям град на ръкава, амфитеатрално построен с голям наклон, поради това трябва да внимавате къде ще се настаните от гледна точка на паркиране и разходки. Прекрасни плажове има и на север, и на юг (до 10-15 мин. с кола), самият градски плаж е пясъчен, но е в периферията, след стадиона, освен това е доста тесен и пренаселен.

Илюстрирам се с една снимка на Торони от тези дни Simple Smile Не си личи колко е дълбоко...

Последна редакция: вт, 16 яну 2024, 00:06 от Параход

# 666
  • Мнения: 915
Здравейте. Имам нужда от съвет от познаващите Гърция. Иска ми се и ние да я посетим ,но нямам никаква представа къде. 2 възрастни и 2 деца (5 и 10г) юни месец за 5 нощувки. Изискванията са ни да е близо до България,защото малката не издържа много дълго в колата и пътуването ни по-дълго е кошмарно. За храната не сме претенциозни, ако е ОИ ще е добре или да кажете местенца за хранене. Плажа ни е важен да не се ходи много, да е пясъчен и плитък.

# 667
  • София
  • Мнения: 1 753
Параход, разбира се, не е никаква тайна - 85 евро за двупосочен + 45 евро за малък чекиран багаж и места. Общо за двамата - 260. По едно време само билетите бяха по 130, сега пак са около 120 евро за избраните от мен дати.

# 668
  • Мнения: 888
Здравейте,
Някой дали има препоръки за настаняване в Каламици?
И мнения за селцето, влюбих се в плажа на снимки, докато се рових къде да почиваме тази година.

# 669
  • Мнения: 11 302
Irene's House и бунгала Ammos.

# 670
  • Мнения: 21
Дали според вас Халкидики става за море в началото или средата на юни? Обмисляме да пътуваме с дете което ще е на възраст към 1година. За друга дестинация където много ни се ходи е Лефкада, обаче там плажове не са много приспособени за деца. Ако някой може да препоръча дестинация или плаж моля да споделя.

# 671
  • Русе
  • Мнения: 1 782
Здравейте. От известно време се ровя в Букинг и Airbnb и вече съвсем се омотах. Почивали сме само два пъти в Гърция в Неа Перамос и ми се иска тази година да сменим локацията. Първоначално гледах за района на Никити, но после разширих търсенето и харесахме много един апартамент в Неа Мудания. Може ли да споделите ако някой е почивал там, какъв е плажът? Дали е пясъчен с плавен вход във водата или не? Гледах и Паралия Дионисиу, Ставрос и Уранополи. Не знам на къде да се насочим. На нас така или иначе всичко ни е далече.
В Палалия Дионисиу беше хубав плажа - пясъчен.

Благодаря. В крайна сметка резервирах апартамент точно в Паралия Дионисиу.

# 672
  • Мнения: 864
Сарти, Торони , Сиккия , Вурвуру кое да избера ? .... искам хубав ситен пясък , плитко и чисто море...
Условието, което сте поставили, веднага изключва Торони от списъка, защото пясъкът е едър, а морето дълбоко.
Може би Сарти се доближава най-много до предпочитанията ви.

# 673
  • Мнения: 305
Здравейте и от мен! Известно време беше затишие, но сега се включвам с малко Додеканезки вълнения за идното лято. Вече имам билети до Родос за средата на юни и 11 предстоящи нощувки в любимата Гърция. Успях да издебна прилични цени на самолетните билети за моите дати след близо 2 месеца следене. За съжаление липсата на фериботни разписания ми пречи да наредя пъзела и карам на сляпо спрямо миналогодишните. Първата вечер ще останем близо до порта на Родос и в неделя би трябвало да се отправим към Карпатос. Там ще останем 6 нощи, предполагам ще са достатъчни, ще вземем и кола под наем. След това 1 нощувка на Халки, директно ще слезем там от обратното фери за Родос. После има доста въпросителни как ще се върнем до основното пристанище, може да се наложи да преспим на Камирос Скала, ако има места в единственото хотелче, което обаче не се предлага в букинг. В понеделник вечерта се надявам да нощуваме на Нисирос и в сряда късно вечерта отлитаме за вкъщи. Дано успея да подредя програмата и да вмъкна всичко като излязат разписанията. Вече нямам търпение, а е още януари Rolling Eyes.
Дните на Карпатос са достатъчни за разглеждане на основните хубости с малко по-интензивна програма. Бавно и внимателно се пътува из острова, но смятам, че ще добиете прилична представа за тези дни на разположение.
Друг недостатък е цената на чадърите и шезлонгите, които достигаха 40E на някои плажове, на Диакофти например. Стопанисващите доста са се пооляли на места, понеже често е много ветровито и преносим чадър не върши много работа.
В деня на полета ли ще се връщате от Нисирос? По спомен имаше сутрешно фери в сряда от Нисирос до Родос.
Имам някъде запазен един пдф с лятното разписание на феритата между Додеканезите за 2023. Мога да изровя и изпратя на имейл, Миленка.

# 674
  • София
  • Мнения: 1 753
молец, благодаря ти отново за съветите Hug За връщането от Нисирос зависи какви ферита ще има, защото нещо в началото на седмицата няма много варианти. Ако е сутрешно и морето е спокойно, може да рискуваме и в деня на полета, защото той е чак в 22 часа. Зависи и от времето - ако има риск от ветрове, може и предния ден да се върнем на Родос.
Благодаря за предложението за разписанието от миналото лято, но по-добре да изчакам, че правят и промени. Така през 2022 г. си планирах тръгването от Санторини в петък, а те преместиха корабчето в четвъртък. Не че беше фатално - прекарахме чудесен ден на Наксос, защото не ми се даваха 120 евро на Сийджетс. Пак ги изхарчихме горе-долу, но поне видяхме малко от лазурната синя вода на Аг.Прокопиос.
Това за чадърите на Карпатос е доста скъпо за мен, но ние караме и без чадър, седим по 3-4 часа на плажа и то повече във водата, а на пясъка сме с шапки. А някаква свободна зона има ли на Диакофти или изобщо да го пропуснем? Иначе аз съм запазила 4 нощувки на Лаки и 2 - на Като Лефкос, евентуално за да намаля пътуването по острова.

Общи условия

Активация на акаунт