Бюджетна почивка на планина/спа

  • 5 402
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 8
Здравейте , бихте ли ми препоръчали добър хотел в Южна България където да посетим за 3 дни двама души . Хубаво би било да има басейн , и да е под 130 лв нощувката. Благодаря.

Последна редакция: ср, 03 яну 2024, 09:33 от Рaдост

# 1
  • Мнения: 25 738
С храна, без храна, ОИ? Басейнът външен или вътрешен, колко голям, колко топъл? Дай повече подробности какво точно търсиш, за да ти дадат по-добри предложения.
А най-добре е сам да се разровиш по туристическите сайтове и да си харесаш нещо по твоя вкус.
„Добър хотел“ е много относително. Това, което на мен ми харесва, не теб може да не ти хареса. И обратно.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 485
Под 130 вече трудно ще намериш за двама. Особено спа.

# 3
  • Мнения: 8
Само със закуска, с външен басейн. Иначе , да разрових се по сайтовете , но от преди 2 години навсякъде цените са с 40 50 лв нагоре и под 140 150 лв за двама не виждам ако е СПА . Аз имам предвид да порепоръчате прилично хотелче в Банско примерно или някъде по Родопите , до 130лв с идеята да си починем.

# 4
  • Мнения: 25 738
О, аз не разбрах, че става въпрос за 130 лв. за двамата, помислих, че е на човек, а такива оферти има много.

# 5
  • Мнения: 12 233
Ако нямате много големи очаквания, хотел Снежанка в Пампорово.

# 6
  • Мнения: 417
Погледнете хотел Seven seasons, с. Баня. Но се обадете на рецепция за цени.

# 7
  • Мнения: 6 320
Хотел Елеганс в с. Огняново. Спа хотел с топла, минерална вода. С вътрешен и външен(сезонен) басейн, Спа зона, прилични стаи и вкусна храна. Принципно може да се резервира само нощувка със закуска, но по на сметка излизат пакетите със закуска и вечеря. Цената излиза малко по-висока с включена вечеря, но като цяло е много приемлива, защото ако се вечеря навън в друго заведение няма да излезе по-евтино.
Препоръчвам хотела с две ръце за бюджетна почивка, който като за 3 * е доста добър. Ако времето позволява навън до басейна може да се прави и плаж с включени в цената чадъри и шезлонги. Паркингът също е безплатен
При повече гости закуската се сервира на блок маса, а при по-малко по меню, като се избира от няколко варианта с включени студени и топли напитки. Вечерята се избира от над 10 вида менюта, включващи салати, основно и десерт, без включени напитки.

https://top20oferti.bg/%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82a-772873/%D … =vsichkioferti.bg

https://www.elegance-bg.eu/

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 22:52 от Fatalina

# 8
# 9
  • Мнения: 19 698
Парк хотел Кюстендил е чудесен. Имахме две нощувки там за около 50 човека и нямаше недоволни, което е чудо Joy

# 10
  • Мнения: 10 599
Идейка: Отваряш Букинг, задаваш си филтрите и си намираш мястото... ако не става, пробвай да смениш датите.
Аз пиша България и си играя с филтрите. Така съм намирала мноооого добри оферти.
От приложените има и допълнителни намаления

# 11
  • Мнения: 6 895
duhi_puhi и ние така направихме и улучихме много добра оферта за Боровец. Не беше кой знае какво спа, но имаше сауна и джакузи и други подобни както и зала за игри като тенис на маса и подобни. А и много хубави закуса и вечеря. Не бяхме попадали отдавна на такъв добър избор на храна и разнообразие. Не пиша хотела защото се препълни, ние снощи се прибрахме и вече беше препълнен за празниците и офертата вече я няма. Но на букинг я намерихме.
За наш късмер за ски ставаше. Сега вече доста се развалиха условията , въпреки усилията на хората и поддръжката на пистите. Дано пак завали.

# 12
  • Мнения: 6 320
За много години! По темата за бюджетна Спа почивка споделям, че сме супер доволни от балнеохотел "Загоре" в Старозагорски минерални бани, който посетихме за Нова Година (за 3 нощувки на човек на база пълен храноден, включена изключително богата новогодишна вечеря, музикална програма с DJ, подаръци за децата, викторина с награди за гостите и заря 445 лв.). Хотелът не е лукс, но е много чисто, топло с хубав, топъл минерален басейн с акватонични дюзи. Има и сауна, парна баня, които ни бяха включени в пакета, но при обичайните цени се доплащат отделно. Невероятно добри лечебни масажи, извършвани от физиотерапевти, също на прилични цени. Има пакети с включени физиотерапевтични процедури.
Храната също беше много добра. Нормална българска кухня, вкусно приготвена и в нормални количества. Единствено закуската на някой може да му се стори по-минималистична, но на нас ни беше достатъчна.
Давам линк на самият балнеохотел https://bgholiday.com/hotels/hotel-zagore и на сайта на всички балнеохотели към "Профилактика, рехабилитация и отдих", където има различни оферти, като по този начин цената излиза много по-достъпна. https://bgholiday.com/packets
Друг от тези хотели, които често посещаваме е Констанция във вили Костенец и също сме много доволни.

# 13
  • Мнения: 1 128
Миналата седмица бяхме в Хотел Лещен. Хотелът е много хубав, Спа зоната също, имаше вътрешен басейн, сауна, билкова сауна, парна баня, турска баня, няколко джакузита, приключенски душове, солна стая (тя се плаща). За почивка определено е супер, защото няма много къде да се ходи, селото е малко и много красиво. Другото, което беше хубаво, че времето беше супер, явно защото е на по-високо. Дори имаше 2 деца, които ритаха топка отвън, само по къси панталони 😁 Гледката беше страхотна! Цената беше малко по-висока от тази, която искате вие. Платихме по 185лв. на стая (цената включваше закуска на блок маса и спа зоната) Иначе аз лично запазвам винаги директно през хотела, защото е по-евтино, но в Букинг си набелязвам места, защото сайтът ми е най-удобен. Много доволни останахме от хотела, със сигурност бих го посетила отново!
Скрит текст:



# 14
  • Мнения: 6 895
Интересно. На нас не ни е по-евтино през хотела. Напротив.

# 15
  • Мнения: 10 599
Винаги е по-евтино през Букукинг, постоянно имат специални промоции, отсъпки за ниво на потребител, за мобилно приложение, разни празнични кампании. Цените на рецепция са уникално зле...

# 16
  • София
  • Мнения: 13 485
Предимството на Букинг е, че на база много поръчки получаваш все по-големи отстъпки.
Ако рядко ги ползваш, няма как да ти е изгодно. Ако често пътуваш и резервираш при тях, отстъпките стават по-голям процент, а над 3-то потребителско ниво директно ти превеждат периодично (виртуални) суми от 100 до 300 евро,които можеш да ползваш при следваща поръчка и Букинг да ги плати вместо теб.

Това е малко отклонение. Всъщност влязох да питам дали хотел Лещен допуска домашни любимци.

# 17
  • Мнения: 6 895
не всички обекти участват и дават точки и не за всички обекти можеш да ползваш уолет. при последната резервация имаше отстъпка, позволи да се ползва уолет, но не даде точки ... някои дават точки и не позволяват уолет. и всякакви комбинации

# 18
  • Мнения: 1 128
Ами аз не пътувам често, много рядко и не съм запазвала никога през Букинг. Цената там беше с около 70-80лв. повече 😊 За домашните любимци пише, че са забранени Simple Smile
П.С Лятото ходихме 2 пъти на море, и 2-та пъти резервирах директно през хотела, ЗА МЕН цената там беше по-добра. Давам пример с един от тях, но това си е в “моя” Букинг, във вашите може да е по-добра.Стаята и избраните дати са едни и същи.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 04 яну 2024, 10:32 от ForestFairy13

# 19
  • София
  • Мнения: 13 485
Да, когато ползваш рядко, е неизгодно.
Жалко, че не може с домашни любимци. Значи ще продължим да подминаваме Лещен в посока Ковачевица.

# 20
  • Мнения: 6 895
В букинг каквото пише може да се попита допълнително по тел. т.е. преди да резервираш питаш дали наистина паркинга е платен или дали наистина не може с куче и с какво куче и какво куче имаш. И обикн. се споразумяваш за каквото ти трябва с хотела и си резервираш през букинг/. Ако искаш разбира се. Също така много голяма разлика в цените на стаите може да дойде от оценката на самата стая. Както един познат каза - винаги като съм си резервирал през букинг съм си получавал хубава стая, веднъж се хванах на уговорките на хотела и резервирах по тел и ми дадоха някакво задно стайче ... Ами всеки си знае. Все пак не е реклама темата на букинг, но си има плюсове. Не може да се отрече. И други платформи има и там се събират точки.

# 21
  • Мнения: 638
На мен и с резервация през букинг са ми правили мизерии. По телефона бяха много любезни, съгласиха се с ранно настаняване, а на място ми се нацупиха, да не говорим каква стая получихме.

# 22
  • Мнения: 1 030
Аз съм фен на бюджетните почивки и винаги се опитвам да спестя. Следя Грабо и също през Букинг. Последно бяхме два пъти бюджетно в Боровец. Първия път през Грабо промоционално, но есента. Втория път през Букинг между Коледа и н.г. в частен апартамент, като спа-то си го плащахме отделно в спа-хотел. За по-икономично този път готвих доста. Предния път есента в Боровец, спа-то беше включено в цената, но избрах опцията полупансион-- закуска и вечеря, без обяд, предостатъчно беше като хранене. За обяд давах нещо леко на децата.
И двата пъти изкарахме страхотно и доста бюджетно на фона на това, че е Боровец. За най-бюджетно си ходя просто по хижи,  така няма спа и басейнчета, но има прекрасна тиха планина без гмеж. 
Ползвам и airbnb лятно време за букване на виличка в Санта Марина на цени, многократно по-ниски от официалните.

# 23
  • Мнения: 432
Аз съм фен на бюджетните почивки и винаги се опитвам да спестя. Следя Грабо и също през Букинг. Последно бяхме два пъти бюджетно в Боровец. Първия път през Грабо промоционално, но есента. Втория път през Букинг между Коледа и н.г. в частен апартамент, като спа-то си го плащахме отделно в спа-хотел. За по-икономично този път готвих доста. Предния път есента в Боровец, спа-то беше включено в цената, но избрах опцията полупансион-- закуска и вечеря, без обяд, предостатъчно беше като хранене. За обяд давах нещо леко на децата.
И двата пъти изкарахме страхотно и доста бюджетно на фона на това, че е Боровец. За най-бюджетно си ходя просто по хижи,  така няма спа и басейнчета, но има прекрасна тиха планина без гмеж. 
Ползвам и airbnb лятно време за букване на виличка в Санта Марина на цени, многократно по-ниски от официалните.

Би ли споделила за Боровец местата? Ние сме с три деца и хотелите отдавна са ми мноого скъпи, сега последно бяхме на Пампорово между Коледа и Нова година, ама наистина за последно....на хотел. Ще съм благодарна

# 24
  • Мнения: 858
Аз съм фен на бюджетните почивки .................... Втория път през Букинг между Коледа и н.г. в частен апартамент, като спа-то си го плащахме отделно в спа-хотел. За по-икономично този път готвих доста.
Извинявайте , ама вие почивахте ли или преместихте кухнята си на ново място? Лично мнение- затова съм отишла на почивка, за да си почина, не искам да се занимавам с готвене, пазаруване, организиране  посещения на СПА и т.н.  Според мен като се дръпне чертата накрая излиза танту за кукуригу ...- да, вярно е и че за големите празници от хотелите се " оливат" , но през другото време ...

# 25
  • София
  • Мнения: 13 485
Не мен след подобна почивка ще ми се наложи поне седмица да релаксирам някъде, но пък всеки с вкуса и разбиранията си.

# 26
  • Мнения: 6 895
Какво наричате спа? За мен е ясно според звездите на хотелите кой и къде има басеини. От там нататък ако няма минерална вода , т.е. не сме на баня някаква ... какво спа ?

# 27
  • Мнения: 6 320
Който ходи на Спа знае какво е и няма нужда тук да го изясняваме.
Аз също съм стигнала до извода, че почивка само с нощувка и такава с включено в цената всичко излизат почти на една цена, но е разбираемо, ако семейството е с повече или големи на години деца да се опитва да минимизра разходите, защото наистина при повече деца наставянето става задължително в апартамент и респективно цената е сериозна. Това с готвенето и различният вид от хотелско настаняване почивка е до усещане на човек. За да сме си полезни е добре да споделяме личен опит от бюджетни почивки. Аз също понякога ползвам сайтовете за колективно пазаруване и почивам с ваучери или пък подарявам такива за празници. Има добри попадения. Основно при почивките си от години ползвам конкретна туристическа агенция и така получавам добри оферти.

# 28
  • Мнения: 858
Какво наричате спа? За мен е ясно според звездите на хотелите кой и къде има басеини. От там нататък ако няма минерална вода , т.е. не сме на баня някаква ... какво спа ?
по принцип СПА  е физическо и психическо лечение/укрепване чрез минерална вода- не е само къпане в басейн. Вярно е че, съвременността е добавила /видоизменила някои процедури и по правилно е да се нарече Уелнес и СПА . А какво включва: като започнете от къпане, пиене на минерална вода, минете през хамам, парна баня  и т.н.процедури с вода, различни сауни, различни масажи, солни стаи и приключите с релакс- забележете НЕ  съм написала всички процедури. И броя на звездите не зависи само от това дали включва басейн или не - а напр. от размера на стаите, други услуги които предлага и т.н

# 29
  • Мнения: 6 895
=На Боровец няма минерална вода. Но пише че се ходи на СПА . За мен курорт с минерални бани си е куророт с минерални бани. От там не ми беше ясно СПА то. Защото има хотели с сжакузи и сауна , но без басеин или с басеин но не с минерална вода , с топъл басеин или с басеин за плуване ... Затова попитах кой какво разбира под СПА ... нали пита за препоръки ... как да му кажеш ?
А за звездите ми е ясно че не зависят само от басеина, но че басеина вън или вътре или и двете е критерий.

# 30
  • София
  • Мнения: 13 485
СПА реално означава физиотерапия, която включва оздравителни терапии на база балнеолечение. Не винаги водата е минерална, но минералната вода е с предимство. Има и спа центрове, предлагащи различни водни процедури, без да са локализирани в място с минерална, но може да са с изворна, високопланинска или вода с други полезни качества.
Боровец определено не е спа център, но ние посещаваме къщички със сауна в самите тях, с джакузита, с басейн и с опции за друг тип физически релакс (масаж, тенис, езда и т.н.). Аз не бих ги нарекла спа, но понякога така срещам рекламата им.
Доколкото знам, в големите хотели на курорт имат различни уелнес процедури.
Реално: уелнес е това, което повечето хора наричат спа, а спа включва и минерална вода (пиенето й е част от процедурите).

# 31
  • Мнения: 858
Fever ray-  физиотерапията включва и процедури с ток , магнитни полета и т.н. - т.е. не се използва вода, а абривиатурата точно това означава Sanus per aqua - здраве чрез вода. Колкото до Боровец - там няма минерална вода и не би трябвало да се използва - но какво ли не се предприема/рекламира, за да има туристи

# 32
  • София
  • Мнения: 13 485
Физиотерапията може да бъде различна. Тази с минерална вода е спа. Поне в момента не се сещам за друга дума. Може би водни процедури е по-точно.
Вероятно броят планинската вода за лековита. Нямам представа.

# 33
  • Мнения: 638
Не 🙂 Понеже майка ми е родена близо до Боровец, водата от реката е просто вода от реката.

# 34
  • Мнения: 6 895
Fever Ray има право. Проверих какво означава абревиатурата (съкращението) СПА?
Значение:
Здраве чрез вода (Sanus Per Aquam)
Значи ако един хотел има само джакузи и сауна и на някой му е достатъчно да се чувства добре след ските може и в Боровец да си букне спа Simple Smile
А минералната вода май е балнеолечение  .

# 35
  • Мнения: 10 599
Някой хотели пълнят басейните с минерална вода с водоноски, нищо че наблизо няма извор

# 36
  • Мнения: 858
Някой хотели пълнят басейните с минерална вода с водоноски, нищо че наблизо няма извор
За мен това си е жива подигравка.Знаете ли как се поддържа един басейн?  По принцип водата е оборотна - т.е използва се многократно- месеци.Да, първоначално ще  напълниш басейна  с водоноска с минерална вода и? ...после водата се изпарява, изплисква , замърсява и понеже, за да има филтрация басейна трябва да е пълен до отвеждащите елементи, които са разположени по повърхността му,  трябва да се допълва басейна. Ама да не мислите, че хотелиера всеки ден ще изпраща водоноска за 1 куб м ( горе долу толкова се допълва на ден за един басейн от 100  куб.м, а това е малък басейн) на незнам колко километра? Еми не -допълва с питейна вода, което не е лошо, но вече не е СПА. Въобще с това СПА доста се злоупотребява ...за да има такова водата трябва да е минерална, а от икономическа гледна точка доставката на водата до басейна е оправдана само ако си близко до извора.

# 37
  • Мнения: 6 895
и аз това си помислих, но не ми се пишеше толкова.

# 38
  • Мнения: 6 320
Някой хотели пълнят басейните с минерална вода с водоноски, нищо че наблизо няма извор
За мен това си е жива подигравка.Знаете ли как се поддържа един басейн?  По принцип водата е оборотна - т.е използва се многократно- месеци.Да, първоначално ще  напълниш басейна  с водоноска с минерална вода и? ...после водата се изпарява, изплисква , замърсява и понеже, за да има филтрация басейна трябва да е пълен до отвеждащите елементи, които са разположени по повърхността му,  трябва да се допълва басейна. Ама да не мислите, че хотелиера всеки ден ще изпраща водоноска за 1 куб м ( горе долу толкова се допълва на ден за един басейн от 100  куб.м, а това е малък басейн) на незнам колко километра? Еми не -допълва с питейна вода, което не е лошо, но вече не е СПА. Въобще с това СПА доста се злоупотребява ...за да има такова водата трябва да е минерална, а от икономическа гледна точка доставката на водата до басейна е оправдана само ако си близко до извора.
Ами има хотели, които всяка седмица пълнят с минерална вода, която доразреждат със студена и така се ползва на около 30 градуса. На мен това ми е студена вода, но за някои хора си става. Имат си опит вече и в този начин на пълнене на басейни. В Банско и Разлог има такива хотели и си пише, че водата се доставя от с. Баня.
Който държи на басейни, джакузита и вани с минерална вода се ориентира към хотели и баленохотели с такава. В България има предостатъчно такива места.

# 39
  • Мнения: 25 738
Има и други варианти – с минерална вода да се пълни само някое топило или джакузи, басейните с вода от водопровода. На принципа, по който се предлага кало- и луголечение на куп места, далече от морето.

Между другото, оспамихме темата. А тя е за бюджетните почивки, не за състава на водата. Не че многото звезди дават гаранция за натуралност на водата в басейните. Така или иначе, ако не я сменят ежедневно, бързо се превръща в „минерална“, ако се сещате за какво намеквам.

# 40
  • Мнения: 638
Нямам нищо против водата да е чешмяна, стига да я подгреят и да е чисто. Силната минерална вода не е за всеки. Колкото и да е приятно в топлия басейн.

# 41
  • Мнения: 1 030
Аз съм фен на бюджетните почивки .................... Втория път през Букинг между Коледа и н.г. в частен апартамент, като спа-то си го плащахме отделно в спа-хотел. За по-икономично този път готвих доста.
Извинявайте , ама вие почивахте ли или преместихте кухнята си на ново място? Лично мнение- затова съм отишла на почивка, за да си почина, не искам да се занимавам с готвене, пазаруване, организиране  посещения на СПА и т.н.  Според мен като се дръпне чертата накрая излиза танту за кукуригу ...- да, вярно е и че за големите празници от хотелите се " оливат" , но през другото време ...

Аз без печка и пералня/сушилня никъде не отивам за повече от ден-два Simple Smile)) Откак имам деца, не мога ли да пера и готвя, само се напрягам. Преди две години бяхме за една седмица  в Хилтън, изпонапрегнах се, защото нямаше как едни мюсли да направя, а за седмица се натрупват планини с мръсни дрехи и ме напрягат.  Освен това, според мен, за съвсем малки деца общата храна по ресторантите не е съвсем полезна. Специално ходих при майка ми да готвя и да изпера/изсуша и разнасях чувалите с пране:))).  За мен идеалната почивка е да си преместя къщата в различни локации и да ми е удобно да си готвя и пера хехе. Но мразя да чистя. За спа-то, ако е наистина наблизо, разликата е минимална-- дали ще слезнеш от етажа, или ще извървиш 50-100 метра, поне за мен.
Иначе есента на Боровец бях сама с децата, в хотел Леон, който извън сезон е на съвсем прилични цени. Не знам как е в сезон, там храната беше много хубава. Спа-то им не ми пасна, обаче.
Сега между празниците бяхме в частен комплекс пак в Боровец и имаше топла връзка със спа-то от частния апартамент.
Есента бяхме и в Сапарева баня с преспиване голяма компания, ходихме на Котвата със заплащане, което не струваше много, пак храната си носихме от вкъщи, грилвахме си в двора на къщата за гости, което само по себе си е емоция за децата. Там беше далеч от самото спа, но пак не ни е пречило. Ако си в Петте елемента, ще ти е поне 300+ лв нощувката, а спа-то не е по-добро от Котвата.
Ясно е, че ако искаш 100% удобства няма как да е и бюджетно, може би трябва да търсиш непопулярна локация. Аз ппц смятам, че Боровец е супер прехвален и нищо чудно да има по-скромни локации с по-приемливи цени, в които да можеш и бюджетно да отидеш на пълен пансион и джакузи. В Боровец това, което търсим, щеше да ми струва поне 500 лв нощувката за този период, за 4 нощувки 2 бона, които няма как да дам. А така със самостоятелно готвене ми излезна съвсем прилично, пак сме ходили на спа, пак през деня сме се скъсвали от разходки, шейни, качвания с лифт, почти стигнахме до хижа Мусала. Всичките красоти, които виждат хората по хотелите, я виждаме и ние, даже повече, защото нашият комплекс беше в горната част на Боровец, далеч от центъра и тълпите. Тоест, разликата в кефа, поне за човек като мен, е била нулева, защото на мен са ми важни разнообразните и забавни активности, а не толкова мегаудобствата.  Спато ни е било много хубаво и по мой избор и не ни е излязло скъпо.

Последна редакция: ср, 10 яну 2024, 11:02 от MariyaHris

# 42
  • Мнения: 858
Някой хотели пълнят басейните с минерална вода с водоноски, нищо че наблизо няма извор
За мен това си е жива подигравка.Знаете ли как се поддържа един басейн?  По принцип водата е оборотна - т.е използва се многократно- месеци.Да, първоначално ще  напълниш басейна  с водоноска с минерална вода и? ...после водата се изпарява, изплисква , замърсява и понеже, за да има филтрация басейна трябва да е пълен до отвеждащите елементи, които са разположени по повърхността му,  трябва да се допълва басейна. Ама да не мислите, че хотелиера всеки ден ще изпраща водоноска за 1 куб м ( горе долу толкова се допълва на ден за един басейн от 100  куб.м, а това е малък басейн) на незнам колко километра? Еми не -допълва с питейна вода, което не е лошо, но вече не е СПА. Въобще с това СПА доста се злоупотребява ...за да има такова водата трябва да е минерална, а от икономическа гледна точка доставката на водата до басейна е оправдана само ако си близко до извора.
Ами има хотели, които всяка седмица пълнят с минерална вода, която доразреждат със студена и така се ползва на около 30 градуса. На мен това ми е студена вода, но за някои хора си става. Имат си опит вече и в този начин на пълнене на басейни. В Банско и Разлог има такива хотели и си пише, че водата се доставя от с. Баня.
Който държи на басейни, джакузита и вани с минерална вода се ориентира към хотели и баленохотели с такава. В България има предостатъчно такива места.
За вани, които са с обем 200-500л -да,така е.За по големите обеми ,  разковничето е написаното  " всяка седмица" . Няма как един обществен басейн да НЕ се филтрира неколкократно ежедневно изцяло .Казано по просто, пълния обем  вода ( без значение от обема)в басейна преминава през филтрите в рамките на 4-6 часа - такива са здравните изисквания, след което  може и да се прави, а за натоварените басейни не се прави , престой за 1-2 часа и отново филтриране на пълния обем вода и така  ежедневно, ежеседмично , ежемесечно. Времето за да се подмени изцяло водата - т.е да се изпразни и отново напълни един басейн е над 24ч за малки басейни,  за големите са необходими дни . Кой  хотелиер ще си позволи главната му СПА атракция - минералния басейн всяка седмица мин. по 24часа да не работи, според написаното от вас ? В процеса на ползване както писах в горния си пост, има  загуби на вода, която трябва да се компенсира  и тук вариантите са : да се доставя ежедневно минерална вода ( големи транспортни разходи) , да се съхранява в допълнителни цистерни/танкове( голямо капиталовложение )или най-лесния да се допълва с питейна вода ... , което нарушава СПА концепцията. Във Велинград нарочно съм се интересувала за възможностите за подмяна на водата - навремето в Елбрус частично изпразваха и напълваха  само през нощта, когато потреблението на хотела и ресторанта са нулеви атракционния басейн на седмица -две (най -натоварения, но  не достига времето за цялостно подменяне ) , нещо подобно се прави във вътрешния на Камена

Apple 2020 аз обаче предпочитам да ми е минерална водата и затова варианта водоноска  не е за мен , ако съм решила да ходя на СПА , ако съм решила само да ползвам басейн - е тогава не ми е проблем

MariyaHris едно не разбрах - в цялото тичане за готвене , пране , пазарене , организиране на посещение на СПА  и т.н . вие как и кога  си починахте?

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 22:17 от tky

# 43
  • Мнения: 858
не чета редовно(  с изключение на последните няколко дни) - но според  Fatalina Боровец и Банско са СПА дестинации. Ами не са , защото,  един хотел е СПА, когато  водата му  е минерална, а за съжаление нито в Боровец, нито в Банско има минерални извори.Да вярно е, че Баня е съвсем наблизо до Банско и ако има тръбопровод -всяко колебание отпада. Но варианта с водоноски в никакъв случай не гарантира наличието  само на такава вода. Вярно е също ,че за да се привлече клиентела, какво ли не пишат хотелиерите, какви ли не атракции предлагат, а за съжаление  е несъвършена нормативна уредба за категориацията им.

Общи условия

Активация на акаунт