Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 82

  • 43 560
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 504
Аз си подновявах ТЕЛК-а лятото и чаках новото пенсионно решение да излезе. Не може без него. Излезе ми след около месец и половина новото, та 2 месеца си зареждах картата на редовна цена, докато се случи всичко. Като коментирах това със служителите в бюрото, те ми отговориха, че парите, които са от социалните са предвидени за такива нужди. Което беше просто измъкване от тяхна страна, според мен.

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 15:12 от Корен

# 691
  • Мнения: 221
Здравейте, силни момичета! Надявам се, че всички сте добре. Днес бях на преглед и слава богу засега няма поводи за притеснение. Единственият ми проблем в момента е че  бях на Тамоксифен, но се получиха проблеми с матката и решиха да ми го сменят с Анастрозол. Аз съм от провинцията, но се лекувах в София. Днес обиколих много Софийски аптеки, но се оказа, че го няма. Стана ми странно, че изписват нещо, което го няма по аптеките. Та да питам някой от вас да не би да го пие и да го е открил в някоя незнайна аптека? Пожелавам от сърце на всяка от вас по едно коледно чудо! Heart

# 692
  • Мнения: 146
Здравейте, момичета,
Бях писала тук преди време за моята майка, сега отново имам нужда от знам ли аз какво… Съвет насока или просто успокоение
Юни и откриха при мамография малка формация в ЛМЖ, което след ЯМР се потвърди, че е малигнено. Прави cor биопсия при д-р В.Йорданов, хистологията я прави проф. Бошнакова в Токуда и от там след излизане на резултата мама направо се измъчи. Професорката каза, че няма нищо и да не го мисли вече, е да ама като видях резулатат се усъмних и го занесох за второ мнение при д-р Влахова. Там тя потвърди, че находката е “Високодиференциран инваивен дуктален карцином, по типа на луминален А”
Последва квадрантектомия при д-р Шопов в Александровска. Хистологията след операцията правена пак при Влахова и второ мнение при д-р Факирова показа “ Тубуларен карцином с размер 11мм Луминал А тип, свободни резекции и линии, сентинелен лимфен възел без метастази.” HER2 е негативен, Ki67 e 1-2%
За онколог си избра д-р Марчела Колева и тя каза, че няма нужда от лъчетерапия, а само хормонална с Нолвадекс.
Е да, ама на скенер от онзи ден се видя нещо зад мамилата и под нея. Хирурга иска биопсия да се прави.
Сега аз съм в тих ужас дали онколожката не е сбъркала като не е назначила лъчетерапия и сме изпуснали работата Sad

Д-р Колева не би претупала нещата,това е моето мнение от две срещи с нея.Трябваше да я изберете преди операцията.Считам, че задължително би назначила скенер преди интервенцията, за да се стадира.Според мен това под мамилата, ако изобщо се окаже рак, си е било там още тогава, просто не е видяно, било е много малко.Затова се прави скенер в началото, за да се стадира и да се знае от къде се започва. и сравняват образите по- нататък.  Химиотерапия, при тоя размер, ниско Ки, хормонален,още повече с отрицателен Хер, ще нанесе повече вреди отколкото ползи Това е по протокол.Нищо, че химия се изписва наляво и на дясно, сетете се защо. За лъче може би също се е съобразила с хистологията и данните от ЯМР. За мастектомия знам, че при чисти лимфни възли,( дори и при един заразен) ползата е спорна като цяло за всички видове.Това са европейските и американските гайдлайни.В тоя ред на мисли аз бях на ръба да я откажа , лъчетерапията, заради проблеми с дробовете,но все пак я направих, тъй като имах заразени лимфи, Един с метастази и един с микрометастази, непреминаващи капсулата и най- гадното, туморни емболи в лимфни и кръвоносни съдове. Марчела Колева каза, ,,че тая красота е от биопсията "и аз мисля същото, като знам какво ръчкане беше.. Уважавам мнението й, тя е консултант към няколко европейски университета., предполагам има защо.Освен това е и прекрасен човек.Но ако си има някакви съмнения, нека се чуе и второ мнение, доц.Консулова примерно или проф.Тимчева.

# 693
  • Мнения: 300
Момичета, моят резултат от бипсията излезе.
Умерено диференциран  дуктален инвазивен  карцином - G2 с позитивен рецепторен статус HER2=0 , 60% пролиферативен индекс, Кi-67=60%
Влияе се от естроген и прогестерон висок процент от клетките - 80-90%
Имам час при д-р Ганчева.
Ужасена съм ....

# 694
  • Мнения: 846
Момичета, днес при манипулация по аспириране на течност от оперираната гърда, доктора е изтеглил- бяла, подобна на коластра течност .
Той е казал, че за пръв път вижда такава течност и не е обичайно да е бяла на цвят.
Трябва ли да се притесняваме? Какво може да е?

# 695
  • Мнения: 2 676
Момичета, моят резултат от бипсията излезе.
Умерено диференциран  дуктален инвазивен  карцином - G2 с позитивен рецепторен статус HER2=0 , 60% пролиферативен индекс, Кi-67=60%
Влияе се от естроген и прогестерон висок процент от клетките - 80-90%
Имам час при д-р Ганчева.
Ужасена съм ....
Малинче, нормално е да си ужасена, това е сериозна диагноза.
Обаче вече не е както по филмите - съобщава лекарят и до края на филма главната героиня е на умирачка.
В реалния живот, в днешно време, този вид рак, който имаш е лечим.
Аз четох доста назад в темите и гледам, че съфорумките продължават с години да пишат, живеят си нормално и изобщо ракът се оказва лечима болест.
Така че, пострахувай се малко, нареви се ако трябва, самосъжали се и после си кажи, че имаш всички шансове да се излекуваш и почвай да се лекуваш.
Като тръгне лечението, може да е гадно, но лека полека ще отмине всичко.
Ако трябва пий някакви леки успокоителни. Аз вземах мента, глог и валериан и дали от тях, дали от внушение, но помогнаха.
Също така говорих с хората от фондация Една от осем, когато ми се събра прекалено много и бях загубила надежда, помогнаха ми да осъзная, че това е просто болест и не е нужно да се отчайвам.
Прегръщам те и ти пожелавам да оздравееш! 🧡

# 696
  • Мнения: 1 081
Малинче, не се ужасявай! Нали е хванат овреме...Сядаш, нареваваш се едно хубаво, за да ти олекне и после си правиш един план за действие- кога, къде, какво и как ще предприемеш за да му видиш сметката. Най- важното е да намериш доктор на който да имаш пълно доверие. Ако имаш и най- малкото съмнение- търсиш друг. То си има протоколи за лечение( за всеки вид рак и стадий), така че добър онколог просто трябва да ти назначи лечението. От теб ще се иска само да мислиш позитивно и да си силна, докато мине....Тук, наистина сме много хората, дето сме били на твоето положение, че и на по- лошо, минали сме си по лечебните пътеки и вече сме забравили, че ни е било страшно някога!

# 697
  • Мнения: 177
Ето, почна се! Току-що установих, че сутринта не съм си пила тамоксифенчето Simple Smile Simple Smile Направо не знам, след пет години колко ли пъти ще пропусна да взема дозата - сутреишната или вечерната, без значение! Уфф, ама, че беля! Simple Smile
Малинче, миличка, кураж момиче, всичко ще се нареди, и аз те прегръщам, като другите и да ти река няма да се даваш, горе главата още от днес, не от утре, чуваш ли?!
Да споделя с вас Simple Smile минах 30 лъчетерапии, приключих ги вече, и сега ми е странно, хъм, да не ходя Simple Smile но нищо, ще свикна. Само да не забравям да си пия хапчетата, че ши съ наказвам, завалийката Simple Smile
Бог да е с вас, момичета!

# 698
  • Мнения: 358
Здравейте, момичета,
Бях писала тук преди време за моята майка, сега отново имам нужда от знам ли аз какво… Съвет насока или просто успокоение
Юни и откриха при мамография малка формация в ЛМЖ, което след ЯМР се потвърди, че е малигнено. Прави cor биопсия при д-р В.Йорданов, хистологията я прави проф. Бошнакова в Токуда и от там след излизане на резултата мама направо се измъчи. Професорката каза, че няма нищо и да не го мисли вече, е да ама като видях резулатат се усъмних и го занесох за второ мнение при д-р Влахова. Там тя потвърди, че находката е “Високодиференциран инваивен дуктален карцином, по типа на луминален А”
Последва квадрантектомия при д-р Шопов в Александровска. Хистологията след операцията правена пак при Влахова и второ мнение при д-р Факирова показа “ Тубуларен карцином с размер 11мм Луминал А тип, свободни резекции и линии, сентинелен лимфен възел без метастази.” HER2 е негативен, Ki67 e 1-2%
За онколог си избра д-р Марчела Колева и тя каза, че няма нужда от лъчетерапия, а само хормонална с Нолвадекс.
Е да, ама на скенер от онзи ден се видя нещо зад мамилата и под нея. Хирурга иска биопсия да се прави.
Сега аз съм в тих ужас дали онколожката не е сбъркала като не е назначила лъчетерапия и сме изпуснали работата Sad

Д-р Колева не би претупала нещата,това е моето мнение от две срещи с нея.Трябваше да я изберете преди операцията.Считам, че задължително би назначила скенер преди интервенцията, за да се стадира.Според мен това под мамилата, ако изобщо се окаже рак, си е било там още тогава, просто не е видяно, било е много малко.Затова се прави скенер в началото, за да се стадира и да се знае от къде се започва. и сравняват образите по- нататък.  Химиотерапия, при тоя размер, ниско Ки, хормонален,още повече с отрицателен Хер, ще нанесе повече вреди отколкото ползи Това е по протокол.Нищо, че химия се изписва наляво и на дясно, сетете се защо. За лъче може би също се е съобразила с хистологията и данните от ЯМР. За мастектомия знам, че при чисти лимфни възли,( дори и при един заразен) ползата е спорна като цяло за всички видове.Това са европейските и американските гайдлайни.В тоя ред на мисли аз бях на ръба да я откажа , лъчетерапията, заради проблеми с дробовете,но все пак я направих, тъй като имах заразени лимфи, Един с метастази и един с микрометастази, непреминаващи капсулата и най- гадното, туморни емболи в лимфни и кръвоносни съдове. Марчела Колева каза, ,,че тая красота е от биопсията "и аз мисля същото, като знам какво ръчкане беше.. Уважавам мнението й, тя е консултант към няколко европейски университета., предполагам има защо.Освен това е и прекрасен човек.Но ако си има някакви съмнения, нека се чуе и второ мнение, доц.Консулова примерно или проф.Тимчева.
Благодаря за споделеното! Мама има направен ЯМР преди операцията, предполагам затова не са направили скенер.
Чакаме биопсията и ще видим какви стъпки ще предприемем след това

# 699
  • Мнения: 564
Малинче, Blue Heart
Ще сложа тук едно мое любимо стихотворение, което наскоро ми припомни един бг сериал, и което е много, ама много по "нашата" тема.
Горе главата, момичета! И това ще мине !
******
Ако мислиш „сразен съм", сразен си.
Ако мислиш „не смея", не смееш.
Ако казваш „бих искал", но мислиш „не мога",
просто няма как да успееш.
Ако мислиш,че губиш, „загубен си",
ще ти каже светът без упойка
Успехът се крие във твоята воля
и е в умствената ти настройка.
Ако мислиш „назад съм", назад си,
който мисли високо, не пада.
Просто трябва да бъдеш напълно уверен
щом си тръгнал да търсиш награда.
Не най-силният, нито най-бързият
обезателно грабват залога,
но човекът, който печели играта,
е тоз, който мисли
 „A3 МОГА ! "

Последна редакция: вт, 19 дек 2023, 21:48 от Mollly

# 700
  • Мнения: 300
Благодаря на всички ви! Много сте мили!
Ще се събера, просто в първия момент е безтегловност.
На 28ми съм на резонанс. Бях при д-р Ганчева с Сити. Говори за направо операция, после терапия. Какво ще се маха, ще стане по-ясно след резонанса.
Опитвам се да мисля положително.... не е лесно. Чудя се да ходя ли на планиран банкет, че нямам грам желание.
Знам, че ше мине време и животът ще си тръгне отново по старо му, но сега си е тегаво.
Прегръдки!

# 701
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Малинче, Blue Heart
Ще сложа тук едно мое любимо стихотворение, което наскоро ми припомни един бг сериал, и което е много, ама много по "нашата" тема.
Горе главата, момичета! И това ще мине !
******
Ако мислиш „сразен съм", сразен си.
Ако мислиш „не смея", не смееш.
Ако казваш „бих искал", но мислиш „не мога",
просто няма как да успееш.
Ако мислиш,че губиш, „загубен си",
ще ти каже светът без упойка
Успехът се крие във твоята воля
и е в умствената ти настройка.
Ако мислиш „назад съм", назад си,
който мисли високо, не пада.
Просто трябва да бъдеш напълно уверен
щом си тръгнал да търсиш награда.
Не най-силният, нито най-бързият
обезателно грабват залога,
но човекът, който печели играта,
е тоз, който мисли
 „A3 МОГА ! "

Благодаря, Моли ! Имах нужда от това! Flowers HibiscusSparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart

# 702
  • София
  • Мнения: 6 744
Голяма Питанка - всичко наред ли е при теб?

# 703
  • Мнения: 177
Отиваш на банкета и се веселиш - наслади се на хубавия празничен момент с приятели и колеги! Хубаво да си прекараш - танци, песни до зори, после 'що гърба ме боли Grinning

# 704
  • София
  • Мнения: 6 744
Е, това не винаги е възможно - когато разбрах, че имам рак, в същия ден трябваше да заминем на тийм билдинг/парти за 2 дни в много хубав спа-хотел с колеги, които много харесвам. Не ми беше до това в онзи момент, така че всеки както го чувства - ако имаш желание за парти - иди на парти, ако ти се стои вкъщи с близките или сама и ти се реве - нареви се. После битката предстои, независимо какво си избрала.

Общи условия

Активация на акаунт