Астрология - 24 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 32 250
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 376
Какво значи силен дом и как се определя?

Силни домове са АСЦ, МС, ДСЦ и ИС, или всичко, което попада в тези ъглови позиции, се проявява силно, или събитията  се проявяват забележимо, съгласно останалата прогностика.
Следващи по сила са 11, 5, 9, и 3 домове от АСЦ,

С коя домова система работиш?

Моят Юпитер е на 11 Везни, ретрограден, и асцендентът ми е на 15 Везни, със слънце в Риби, тоест би следващо да се пада на изток (зле съм с посоките). Този Юпитер като 12 домов ли го би гледал/а, или като първи дом?

Ако отговориш благодаря много за вниманието 💗
[/quote
 
За оценка на силата на планетите винаги използвам  един знак-един дом от АСЦ,  или както сте написала че АСЦ ви е Везни, 15гр, то Юпитер вече "пада" от Асц или губи своята сила. Имате нощна карта, и този Юпитер е извън секта. Това е най-общото което мога да кажа без карта.

Интересно ми е много, благодаря. А квадратите в картата като “негативни” ли ги интерпретирате, или по-скоро зависи от разположението на съответната планета по знак и други аспекти?

За контекст ще си оставя картата долу. С кардинален кръст съм като много от планетите са зле поставени по знак, но намирам че имам късмет и то много голям, особено по отношение на партньора и кариерата. Слушала съм много колко бил зле този кръст и с този квадрат от Марс към седмия дом, но в реалността сякаш не е съвсем така. Така че нещо трябва и да е добре в цялата тази работа.


В картата ви има рецепции между планети, а Марс е добре поставен, защото картата е нощна и той е в своята секта и освен това е управител на знака по триплицитет..имате добри дорифории, които изгряват преди Слънцето, но Марс в случая е добре поставен...

# 736
  • Мнения: 192
Какво значи силен дом и как се определя?

Силни домове са АСЦ, МС, ДСЦ и ИС, или всичко, което попада в тези ъглови позиции, се проявява силно, или събитията  се проявяват забележимо, съгласно останалата прогностика.
Следващи по сила са 11, 5, 9, и 3 домове от АСЦ,

С коя домова система работиш?

Моят Юпитер е на 11 Везни, ретрограден, и асцендентът ми е на 15 Везни, със слънце в Риби, тоест би следващо да се пада на изток (зле съм с посоките). Този Юпитер като 12 домов ли го би гледал/а, или като първи дом?

Ако отговориш благодаря много за вниманието 💗
[/quote
 
За оценка на силата на планетите винаги използвам  един знак-един дом от АСЦ,  или както сте написала че АСЦ ви е Везни, 15гр, то Юпитер вече "пада" от Асц или губи своята сила. Имате нощна карта, и този Юпитер е извън секта. Това е най-общото което мога да кажа без карта.

Интересно ми е много, благодаря. А квадратите в картата като “негативни” ли ги интерпретирате, или по-скоро зависи от разположението на съответната планета по знак и други аспекти?

За контекст ще си оставя картата долу. С кардинален кръст съм като много от планетите са зле поставени по знак, но намирам че имам късмет и то много голям, особено по отношение на партньора и кариерата. Слушала съм много колко бил зле този кръст и с този квадрат от Марс към седмия дом, но в реалността сякаш не е съвсем така. Така че нещо трябва и да е добре в цялата тази работа.


В картата ви има рецепции между планети, а Марс е добре поставен, защото картата е нощна и той е в своята секта и освен това е управител на знака по триплицитет..имате добри дорифории, които изгряват преди Слънцето, но Марс в случая е добре поставен...

Какво доживях да видя😀 сърдечно благодаря.

Можете ли да ми споменете за астролог, добър, който да консултира по вашите методи?

# 737
  • Мнения: 3 307
Eleida е професионален традиционен астролог и консултира, не е нужно да препоръчва други.

# 738
  • Мнения: 192
Eleida е професионален традиционен астролог и консултира, не е нужно да препоръчва други.

Още по-добре.
Благодаря за информацията. Отскоро следя темата и не съм в час с много неща, все още.

# 739
  • Мнения: X
Може ли Юпитеров възврат в 9 дом, да даде финансов успех ? В 9 дом се намира Венера, която е У на 2 , но пък Юпитер е 1.в близнаци 2.9 дом не е финансов дом
Те вече са в съвпад, но нищо кой знае какво по отношение на работна дейност и финанси. Никакви пътувания също за момента.
Не. Колкото и на много да им се иска - Юпитер-Венера не носят материални придобивки, освен ако не са ти заложени и дадени по рождение - т.е. имаш богати родители или са ти оставили прилично наследство. Но това не пречи да имаш "засилен" апетит или даже "Golden Rush", както и да се фокусираш да постигнеш нещо. Друг въпрос е, че това е само Личен транзит и когато отмине неговото време, резултата може да не ти хареса, да си удовлетворил не тази потребност или желание, които искаш. Близнаците са знак на "цивилизацията", което означава и риск от това да бъдеш измамен, излъган, но също така и подлъган. Винаги където са застъпени е един вид "Големите надежди", "очаквания", "Големите приказки - реклами", но и риск от подвеждане. Юпитер-Венера са свързани с материалните интереси и желания, наслаждението от живота и онова което носи удоволствие, но също така и вътрешното напрежение, сърбеж, стремеж да общуваш- комуникираш и да се обясняваш, предлагаш и т.н. Още повече, че и Близнаците за "Знак на осведомеността", което в повече ще значи - "Аз говоря за това от какво се нуждая(като физически и осезаеми усещания и неща)". В не малко случаи - интерес към това да подобриш собствената си визия и как се представяш пред другите (1 дом е как другите ме виждат) - може да хвърлиш разходи за стайлинг, мода, спечелване на нечий интерес и внимание, но също така и да се разпуснеш тотално, за което после може и да изпиташ угризения...

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 15:57 от Анонимен

# 740
  • Мнения: 192
Ето, по съвпад сега на Юпитер с Венера получих доста крупен подарък от моята мила майка. Трогнах се и се разплаках. И един голям социален успех ми се случи днес, който беше по съвсем друга линия и засега само мъжа и сестрата знаят. Понякога се случват готини неща 😀

Иначе е така - забелязала съм, че хората със силно поставени и добре аспектирани венери са доста ламтежни особи. Може да няма пари да яде, ама като е решил да си вземе очила или лаптоп задължително трябва да е по-по-най марката. Не може да е прилична среден клас марка очила, трябва да са Hermes. 😀
Също, опортюнисти и интересчии. Използва тази добра поставеност, за да те излъже и да те използва. Виждала съм не един такъв и там Венера и Юпитер винаги си тежат.

# 741
  • Мнения: 3 307
На мен днешният съвпад ми е върху наталния Юпитер в 7ми дом, т.е. карам и юпитерово завръщане.
Дотук нищо специално, финансово някак свързвам двата края, но напоследък малко се изтървах с шопинга и модните стоки... Днес, точно на тоя съвпад между двата бенефика, съвсем случайно срещнах стара приятелка на покойната ми майка – беше най-свястната и добра жена сред всички останали нейни приятелки (чужденка). Разменихме си телефоните и се надявам да поддържаме контакт оттук нататък. Имам много приятни спомени за нея и нейното семейство от преди 30 години.

# 742
  • Мнения: X
Какво значи силен дом и как се определя?
Модерната астрология "счита" за силни Домове т.нар. Кардинални - 01-04-07-10. Някои астролози по инерция ще припишат същото твърдение и за астрологията от минало Време, но... има едно "но". До установяването на 0-вия меридиан някъде мисля че бе към 1890 година все още са се ползували трите равнодомни системи(при все че от 16 век са били вече известни и неравнодомните начело с Региомонтан, след това Плацидус. Но... При равнодомните системи - 04-10 домове нямат нищо общо със съвременните 04-10. Затова те и не са се считали за силни и поради тази причина астрологията си е "карала" с Асц-Дсц, а "силни" домове са онези, които са "заети" от основните Светила - Луна и Слънце - независимо дали са следващи или падащи. Има и "още" малко компромис към настоящия момент - силни домове са онези, които са "силно" натоварени с планети, които при са в синхрон с една и съща стихия... Примерно - нека в 9 дом имате Марс, Юпитер, Сатурн. Приема се че е "натоварен"{подобно на знак}, защото 9 дом е равносилен на Стрелец=Огнена Стихия... Марс и Юпитер владеят огнената сихия по тригон - въпреки двувластието им и над Водната стихия}... Също за "силен" дом дефиниция е и когато Владетелят на върха на дома се помества и в същия дом- освен в Кардиналните домове. Например в случая- 9 дом с връх Стрелец и Юпитер в него. А също и ако заема "кардинален" дом - примерно 01-07 - направо "бинго"...

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 00:17 от Анонимен

# 743
  • Мнения: 2
Мили хора, моля Ви за помощ. Реших да се допитам до астролог отностно картата ми на тема партньорства. Той ми каза, че имам 100% индикации за безбрачие в картата си. Чувствам се тотално смазана и съсипана. Тепърва животът ми започва, а аз нищо не мога да направя в тази сфера. Знам, че имам някои напрегнати аспекти. Много Ви моля, само да ми кажете дали наистина имам 100% безбрачие в картата си.

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 22:10 от danielaDi

# 744
  • Мнения: 1 581
Аз не знам как може да приемате абсолютни стойности в живота си и защо не подлагате казаното на съмнение ?! И въобще къде ги намирате тези астролози ?! Явно са псевдо такива.

# 745
  • Мнения: 192
Това истински астролог ли е бил, докоснат до някакво формално обучение, или някой квартален любител? Тоталната липса на професионална етика в такова изказване понамирисва. Или може би вие преувеличавате и изкривявате малко чутото?

В началото на обучението си съм и не се наемам да правя анализ. Бих казала, че сте прекалено млада и имате време да работите по въпроса. Дори не знам дали в момента реално искате някаква истина или просто утеха. Непоискан съвет - не питайте ако не сте готова да знаете.

Има случаи, в които просто става по-трудно и не идва на готово. И моят случай с ретроградната Венера в седми дом в кръст си беше такъв. И понеже Сатурна на партньора ми се намира на същия градус, съм убедена че има някаква предистория там.

Всъщност моята сестра е родена не много преди вас. Има асцендент в същите градуси, със Сатурн (управител на седми) в по-ранен градус на Рака. Луната е качена горе в Рак, на МЦ, така че не е същата ситуация съвсем, но съм я предупредила да не бърза супер много с брака. Трябва да се мине пред петия дом преди да се стигне до седмия сякаш.

# 746
  • Мнения: 2
Това истински астролог ли е бил, докоснат до някакво формално обучение, или някой квартален любител? Тоталната липса на професионална етика в такова изказване понамирисва. Или може би вие преувеличавате и изкривявате малко чутото?

В началото на обучението си съм и не се наемам да правя анализ. Бих казала, че сте прекалено млада и имате време да работите по въпроса. Дори не знам дали в момента реално искате някаква истина или просто утеха. Непоискан съвет - не питайте ако не сте готова да знаете.

Има случаи, в които просто става по-трудно и не идва на готово. И моят случай с ретроградната Венера в седми дом в кръст си беше такъв. И понеже Сатурна на партньора ми се намира на същия градус, съм убедена че има някаква предистория там.

Всъщност моята сестра е родена не много преди вас. Има асцендент в същите градуси, със Сатурн (управител на седми) в по-ранен градус на Рака. Луната е качена горе в Рак, на МЦ, така че не е същата ситуация съвсем, но съм я предупредила да не бърза супер много с брака. Трябва да се мине пред петия дом преди да се стигне до седмия сякаш.
Благодаря за отговора.Така или иначе, след като ми е казано, аз го приех за истина. И вече нямам измъкване от този порочен кръг. Аз съм много притеснена, не зная какво да правя. Ако трябва ще си направя още няколко консултации, просто финансово, не мога да се справя наведнъж, а много ме притеснява казаното. Моля Ви да ми кажете ако има такива индикации, с такава сила.

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 22:11 от danielaDi

# 747
  • Мнения: 751
Здравейте, юпитер+венера ми донесе отказ от интервю за работа и отдръпване от страна на мъж 🤦‍♀️
Та, да кажем, че темата любов свикнах да е куца, но след толкова години в опит за смяна на работа, по тази карта виждате ли надежда за следващите месеци?

# 748
  • Мнения: 7 826
какво да очаквам от този Юпитер в Близнаци ,като и в картата ми е разположен в този знак.

# 749
  • Мнения: 376
Здравейте, юпитер+венера ми донесе отказ от интервю за работа и отдръпване от страна на мъж 🤦‍♀️
Та, да кажем, че темата любов свикнах да е куца, но след толкова години в опит за смяна на работа, по тази карта виждате ли надежда за следващите месеци?

Във вашата карта Юпитер не е сигнификатор на дейност, така че нищо странно няма в отказ от интервю, темата за връзките е необходимо да се разгледа обстойно със съответните методи за да се отговори.. и време за анализ...

Общи условия

Активация на акаунт