С какво ви дразнят свекървите? – 151

  • 42 107
  • 758
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 363
Тук коментирах само различното отношение към мъжете и жените.
Разбира се,че като се придобие имот е плюс и наема може да изплаща заема.
Многократно и по всички теми се е писало....не наливай пари в негов имот,да го продаде и купете общо ...
Сега-обратното.
Разбира се ,че те ще си решават,но децата не престават да ни бъдат деца и като навършат 40 год и имат партньор.
Не може родителите нищо да не кажат по никакъв въпрос,нищо да не коментират,нищо да не им се казва,че то  тогава в момента на идването на партньор да си зашият устите и да напуснат континента.

# 196
  • Мнения: 24 676
Малка разлика мъже-жени ,че децата  обикновено остават с майката. Имотът да върви с децата ,при когото са.

# 197
  • София
  • Мнения: 4 788
Mei Mei, не се сещам да е имало подобно надъхване, освен в два случая - когато не са подписали брак и когато имотът е фактическа собственост на свекърите, бабите, някой от родата. Да си призная, че ако собствеността е в един двор/неделим парцел с някой съсобственик, също не бих била щастлива да наливам каквото и да е в нея. Ако имам обтегнати отношения с роднината-съсобственик по каквато и да е линия, бих се замислила сериозно къде да влагам време, сили и средства.

# 198
  • Мнения: 5 635
В конкретният случай не е проблем изказването на мнение, а безкрайното коментиране.
Отстрани погледнато те са от 10 години във връзка, което според мен е достатъчно време да са се опознали и напаснали всеки по своя начин.

# 199
  • Мнения: 5 749
И миналата година да е теглила, пак 20г ще се отразява на семейния бюджет.
Същото е ако си тъща.
След време ще разбере, че след навършване на пълнолетие не преставаш да бъдеш майка и да се притесняваш за децата си.

Ужас, ужас! А представяте ли си, че и да няма кредит, като забременее снахата, няма да работи едни 2 години и синчето ще трябва да издържа семейството. Ццц, горките синове, как се набутват, щото не могат да вземат финансови решения... За притеснения си е работата.

Последна редакция: пт, 17 ное 2023, 15:04 от kati_v

# 200
  • Melmak
  • Мнения: 11 322
Накрая толкоз къщи и апартаменти няма да има кой да ги наследи. 😁
Значии пак казвам, че решенията са обсъдени с мм. Наясно съм, че ще плащам кредит дълго време и каква отговорност е това. Наясно съм какви пари изкарвам и от каква сума на месец ще се лиша, за да плащам на банката. Това е обсъдено и имам подкрепа. За мен е важно какво мисли мм, а не свекърва ми.

Човек никога не знае бъдещето. Аз утре ако развия успешен бизнес, а мм си седи с по-малък доход, ще ревне ли тогава някоя от двете майки? Глупости са това, животът е колело и човек не знае как ще го завърти утре. Аз ден без трудов стаж нямам от студентка още. На готово не съм чакала от никого и много добре си знам възможностите. Да получиш наследство е тъжно, защото означава, че някой е починал. Ако можеше баща ми да е жив и здрав, давам всичкото наследство да ми го върне някой от оня свят. Ама не става…

Апартаментът ще остане за мен, а някога за нашите общи деца с мм. Не мисля, че някой баща би бил нещастен, че майката иска да допринесе с нещо материално за децата си.
Една от причините да искам брак е, за да съм сигурна, че мм ще бъде наследник. Наясно съм, че децата са наследници. Но ако нямаме брак, мм не би бил мой наследник, а само детето/децата. А аз много искам този въпрос да е изяснен и някой ден ако първа си отида, да съм сигурна кой какво ще получи. Не мислете, че това е единствената причина да искам подпис, нито че мисля как утре на 30 ще умра. Просто човек не знае какво го чака и ако с едно свое действие може да повлияе към добро, има смисъл.

# 201
  • при късмета
  • Мнения: 26 082
ма ко, мисля че дали става СИО ще зависи от начинът на придобиване на другия дял. Ако другият наследник се откаже примерно е едно. Но ако делът се закупи, няма ли да стане СИО? Не съм юрист. Разсъждавам само.
Наследството си остава наследство и то не става СИО. Това не се променя. Т.е. нейната част си е нейна, тя придобива чужда част от наследството. Да, на чуждата част, ако е покупка и са в брак, то съпруг/а ще имат, но пак половината. Тогава тя ще има 3/4 от имота (половината си е наследство, половината купено и от тази половина, половината), а мъжа ѝ 1/4
Но когато и банката е намесена и чуждата половина се купува с кредит, тогава всичко е възможно. Когато има брак, не в казуса, защото в случая кредита ще е преди брака, т.е. само неин, съответно и само тя ще придобие целия имот. А когато има брак, пак не е пречка само единия да придобие чрез покупка и това сме го коментирали многократно. Въпрос на разбирателство м/у двамата. Влизат в режим на разделна съсобственост и придобива само единия. Ама това са елементарни правни казуси и пак казвам, че всеки трябва да ги знае.

Малка разлика мъже-жени ,че децата  обикновено остават с майката. Имотът да върви с децата ,при когото са.
То това е ясно, но само за ползването. Дори на децата съда не дава собственост.
Ама е видно, че и в казус без деца, само свекърва започва полемиката аджеба как ще се прекара сина ми. Ни за внуци мисли, ни за семейството му като цяло, а то и брак няма още. Свекървенски разсъждения

# 202
  • Мнения: 15 331
Ако имат брак и СИО, тогава всичко, дето се казва, им е общо от датата на брака насетне. И в конкретния пример от този момент нататък единият от двамата изплаща апартамент, част от който е придобита по наследство, част изплатена преди брака с лични средства. Но все пак има една част, която след датата на брака в следващите години се изплаща с общи пари (освен ако не са наследени или дарени), макар и да се внасят само от единия - не е ли така? И това е напълно доказуемо, защото става по банков път. Тоест, макар на името на другия съпруг, единият съпруг има права и може да иска например финансова компенсация при развод, ако имотът, придобит частично по наследство, се изплаща по време на брака.

Тоест, паричките на сина не потъват неизвестно къде, за утешение на мама.

П.П. Май с ма_ко сме писали сходни неща. Simple Smile

Последна редакция: пт, 17 ное 2023, 16:22 от Uncommon

# 203
  • Мнения: 2 889
А на моя позната свекърите прехвърлиха апартамента си само на нейно име. Синът им няма нищо против. Живеят си мирно и сговорно.

# 204
  • Мнения: 10 948
Дори с ипотека, този апартамент може да се даде под наем и така да се покрива изцяло или частично месечната вноска дори, ако някой от двамата временно се окаже без работа.
След като и банката е одобрила отпускането на кредит, значи авторката има достатъчно доход - едва ли ще дава цялата си заплата за вноска и ще кара на издръжка на мъжа.
Ако пък тази ипотека натежи толкова много на бюджета, може винаги да се продаде жилището и да се приключи всичко.

# 205
  • Мнения: 24 676
Най-добрата теория  е възрастни хора да си оправят нещата от живота, а  зяпачи и роднини да си гледат своите проблеми.
 Подочул си,  ако сте близки и стане дума, даваш мнение, например този имот има тежести,   не бих инвестирал в него,  тази  екскурзия  към Израел е  не за сега,  това няма качество, но щом ти харесва.
 И край.
 В конкретния случай съм наясно защо  авторката иска точно това.

# 206
  • Мнения: 3 158
Дори с ипотека, този апартамент може да се даде под наем и така да се покрива изцяло или частично месечната вноска дори, ако някой от двамата временно се окаже без работа.
След като и банката е одобрила отпускането на кредит, значи авторката има достатъчно доход - едва ли ще дава цялата си заплата за вноска и ще кара на издръжка на мъжа.
Ако пък тази ипотека натежи толкова много на бюджета, може винаги да се продаде жилището и да се приключи всичко.
Зависи в кой град или село е. Може и да се окаже само допълнителен разход.
Моля, авторката, ако има желание, разбира се, да сподели жилището в което живеят чия собственост е? Интересно е заради казуса.....

# 207
  • Melmak
  • Мнения: 11 322
Въобще не мисля да навлизам в подробности и да обяснявам в чие жилище живея и колко ми е скъпо наследството. Щом съм преценила, че искам да си откупя дял, значи си струва и е добра сделка. Това е.

# 208
  • Мнения: 4 439
Нещо авторката да си публикува нотариалните актове и ЕГН-тата на нея и мъжа и, за да я проверят свекървите в темата в Агенцията по вписванията...
Прекалявате някои съфорумки тук.
Не стига, че е в разрез с правилата да се настоява за информация за другите, ами вече граничи и с тормоз над hechiciera.
Нямате ли си собствени снахи за дразнене? Wink

# 209
  • при късмета
  • Мнения: 26 082

Моля, авторката, ако има желание, разбира се, да сподели жилището в което живеят чия собственост е? Интересно е заради казуса.....
Никога имотите не са били по никой казус в темата, камо ли по този. Вкарват ги невежи свекърви, без аргументи

Общи условия

Активация на акаунт