На море в България 2024 г.! - Тема 1

  • 31 836
  • 238
  •   3
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 925
Здравейте! Тази година сме се запътили към Бургас (без деца сме). Моля да ми споделите мнения - как е плажът (видях, че са евтини чадърите поне), евтини местенца за хапване, които бихте препоръчали, и т.н.

Бургас е просто град. Там има всичко така, както го има в Пловдив, София, Велико Търново. Като си пазарувате от хипермаркетите ще ви излезе евтино. Като сядате в кварталната кръчма- също. Ако времето е лошо- има МОЛ, кино, театър.

# 166
  • София
  • Мнения: 318
Здравейте,насочили сме се към Равда. В коментари напред имаше препоръка за Хотел Авеню. Някой ходил ли е миналия сезон-какви са Ви впечатленията? Търсим нещо чистичко и приятно,да сменят кърпи всеки ден ,шумно ли е и как е паркирането там?

# 167
  • Мнения: 9 464
Здравейте,насочили сме се към Равда. В коментари напред имаше препоръка за Хотел Авеню. Някой ходил ли е миналия сезон-какви са Ви впечатленията? Търсим нещо чистичко и приятно,да сменят кърпи всеки ден ,шумно ли е и как е паркирането там?
Миналата година бях в хотел Авеню. Много ми хареса. Най-вече това,че всичко в хотела и стаите е в снежнобял цвят. Чисто и стриктно поддържан е. Не е шумно,но аз бях в стая от вътрешната част на хотела и може би затова... Не бях с колата,но на близките улици винаги имаше свободни места за паркиране... Хубавото е че хотела е в центъра на Равда и на една крачка от плажа...

# 168
  • В.Търново
  • Мнения: 6 730
Здравейте,насочили сме се към Равда. В коментари напред имаше препоръка за Хотел Авеню. Някой ходил ли е миналия сезон-какви са Ви впечатленията? Търсим нещо чистичко и приятно,да сменят кърпи всеки ден ,шумно ли е и как е паркирането там?
Дори в 4* хотели не сменят кърпи всеки ден.

# 169
  • София
  • Мнения: 318
Четох коментари,че сменят кърпи всеки ден и за това питам. Били сме в подобни малки хотели и са сменяли кърпите на 2-3 дни-за мен това е прекалено много  особено лятото човек се къпе мин. два пъти дневно. Относно 4 *-където и да сме били са ни ги сменявали всеки ден.

# 170
  • Мнения: 759
Да не говорим за устойчивостта на природата и пестенето на вода. Интересно ми е вкъщи дали сменяте кърпите всеки ден? И не, не се заяждам.

# 171
  • Мнения: 9 464
Как се "пести" вода?! И защо?

# 172
  • София
  • Мнения: 318
Ами явно зависи от човека-специално лятото се къпя сутрин и вечер-така,че всеки ден съм с нова кърпа. Не се заяждам,ама какъв е смисъла на престой в хотел за 7 дни да ми сменят веднъж на на 3 дни кърпи, а чершафите на 3-ти ден от престоя. Аз в къщи сменям чаршафе веднъж седмично/7 дни/ .Да не говорим,че на днешно време уредите са доста икономични от към ток и вода. Колко ли бактерии може да има в кърпа на 2-ри ден.

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 9 779
Офтопик е, но по цяла Европа се налага устойчивото ползване и кърпи се сменят само, ако ги оставите на пода.
Все повече хотели пестят вода, препарати, шампоанчета, пластмаси и т.н. Става все по-престижно да отседнеш в хотел, който има грижа за природата и това, че ресурсите не са безкрайни.
Ще трябва да свикваме с тези практики и тук и това е добре.

# 174
  • Мнения: 9 464
Водата не се губи,че да се "пести". Все тая е дали водата ще мине през банята ви и после ще оттече в реката и морето,или направо ще оттече там. И после ще се изпари в небето под формата на облак и пак ще падне на земята като дъжд. Вечен природен кръговрат. Така че спокойно се къпете колкото време искате. Стига да ви е по джоба.

# 175
  • Мнения: 2 925
Дори в 4* хотели не сменят кърпи всеки ден.
В хотел “Бургас бийч” на Слънчев благ ги сменяха всеки ден. И даже правеха фигури от тях- много сладко беше.

# 176
  • В.Търново
  • Мнения: 6 730
Четох коментари,че сменят кърпи всеки ден и за това питам. Били сме в подобни малки хотели и са сменяли кърпите на 2-3 дни-за мен това е прекалено много  особено лятото човек се къпе мин. два пъти дневно. Относно 4 *-където и да сме били са ни ги сменявали всеки ден.
Може ли да споделите в кои 4* хотели сте били и са ви сменяли къпите всеки ден?

# 177
  • София
  • Мнения: 1 273
Четох коментари,че сменят кърпи всеки ден и за това питам. Били сме в подобни малки хотели и са сменяли кърпите на 2-3 дни-за мен това е прекалено много  особено лятото човек се къпе мин. два пъти дневно. Относно 4 *-където и да сме били са ни ги сменявали всеки ден.
Може ли да споделите в кои 4* хотели сте били и са ви сменяли къпите всеки ден?

В Империал Ризорт - Сл.Бряг сменят кърпи всеки ден .

# 178
  • Мнения: 971
А в *****+ хотели последните години кърпите се сменят на 2-рия или 3-тия ден, ако не са оставени на пода. Поне в Европа.

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 13 605
Целогодишно се къпя сутрин и вечер, но кърпи/чаршафи не сменям всеки ден.
То реално кърпата ми попива водата само и получава цвят от косата ми, че съм червена.
В морето иначе не мокря коса.

Общи условия

Активация на акаунт