Раждане в МБАЛ Вита, гр. София - тема 11

  • 14 661
  • 318
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 635
Стигам до извода, че има много недоволни от акушерките там и не е било само при мен... За Дойчиновски потвърждавам на 100%..💗

# 256
  • Мнения: 220
Секциото продължи около час.

# 257
  • Мнения: 2 723
Здравейте, имам няколко въпроса относно секциото:
Катетъра преди или след упокойката се поставя?
Обезболяващи дават ли, когато си поискаш ?
Колко време след секцио е раздвижване?

Раждах в св. Лазар 2020. Тогава ме оперираха в 12 на обяд в 20 часа станах за първи път и на следващата сутрин вече се движех . Обезболяващите бяха на ниво и много ми хареса, че сложиха катетъра след упойката и нищо не усетих.

# 258
  • Мнения: 26
Здравейте, удобно ли ще е да споделите, след като сте доволна от Св. Лазар, защо сега ще раждате във Вита?
А относно въпроса, катетъра се слага преди упойката, използват едно гелче с лидокаин и да си призная, не е някаква драматична ситуация. Казвам го, защото преди това четох коментари, които ме наплашиха доста. Явно навсякъде и по всички тема има хора, които си умират от кеф да паникьосват бременните, на които това тепърва им предстои. Обезболяващи ми правиха достатъчно често, без дори да ги моля. След раздвижването, ми дадоха обезболяващи свещички и ги слагах при нужда. Операцията беше единия ден към 17.30, а раздвижването на следващия към 9.  
Здравейте, имам няколко въпроса относно секциото:
Катетъра преди или след упокойката се поставя?
Обезболяващи дават ли, когато си поискаш ?
Колко време след секцио е раздвижване?

Раждах в св. Лазар 2020. Тогава ме оперираха в 12 на обяд в 20 часа станах за първи път и на следващата сутрин вече се движех . Обезболяващите бяха на ниво и много ми хареса, че сложиха катетъра след упойката и нищо не усетих.

Последна редакция: пт, 17 май 2024, 19:30 от Qnichka94

# 259
  • Мнения: 2 723
Доволна е силно казано. Но да, секциото беше безупречно, обезболяващите на ниво, храната беше като пет звезден ресторант, стаята беше ок.

Сменям я, защото лекарката на която имах доверие през 2020 практикуваше там, ако не беше тя, нямаше да ида там. Сега вече нямам доверие нито на лекарката, нито на болницата. Харесала съм лекарка, която практикува и изражда във вита, а и имам доверие на екипът в неонатологията там.

За мен е от изключително голямо значение бебето да е при мен възможно най бързо и скоро. В св. Лазар звънях сто пъти докато ми го донесат и после си го взимаха вечер. Не настоях да е при мен, от срам да не притеснявам другата жена в стаята, която категорично не искаше своето и искаше да спи и да почива. Сега, ако всичко е наред при мен и няма усложнения след секциото, държа бебето да е при мен. Но май и във вита го дават след едно денонощие

# 260
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 709
Навсякъде, по медицински протокол е така, за да се гарантира че майката не е в риск.

# 261
  • Мнения: 2 723
В св. Лазар по принцип правят отстъпки, в случая не знам, защо така задържаха. Имаше някаква суматоха, не успяха да си предадат една на друга кой какво иска и от коя стая.
Иначе веднага след като ме преместиха в реанимация, което беше стая на етажа на операционната с нивото на скъп хотел (хубава си беше признавМ), ми го донесоха за малко, гушнах, целунах и след малко го взеха (да не го изтърва)

# 262
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета! След 3 седмици ми предстои планово секцио и ми е интересно, като постъпвате тогава ли заявявате какъв вид пакет за раждане и стая предпочитате, или може предварително?
Също, слагат ли окситоцин след раждането за свиване на матката, или ви натискат по корема?
В предните теми някой беше писал, че скоро уж щели да отпуснат мерките  и таткото да може да види бебето, но май още не са? Хем изглежда по-добре да не влизат всякакви хора в отделението, хем пък ми се иска мъжът ми да се види с детето си не през стъкло 😄

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 6 146
Аз си заявих стаята и пакета в деня на приема.
След секциото ми сложиха банка с окситоцин и торба с пясък върху корема за около час. Натискаха ми корема по време на самото секцио, за да извадят бебето, след това в стаята никой не ми го е натискал.

# 264
  • Мнения: 92
Здравейте,

Имам уговорка с д-р Дойчиновски да ми издаде болничен при следващия преглед. Каза ми да си нося ЛАК, но сега чета, че е нужно да е заверен от личен лекар. Знам, че на места се практикува да се купи нов от книжарницата и да се завери в болницата, която се следи, а не от личен лекар. Това възможно ли е във Вита?

Благодаря ви!

# 265
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 709
Не, заверява се от ЛЛ. Вариант е да изберете семеен лекар в ДКЦ Вита.

Едит: за плановият прием във Вита, разяснено от д-р Чорбова https://www.facebook.com/share/r/tGeaceKtR2Z5G9u1/?mibextid=UalRPS

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 11:40 от АА

# 266
  • Мнения: 2 902
На мен ми я завериха точно на регистратурата във Вита, даже от там си я купих. Изобщо не съм ходила при личен, бях при Чорбова и имах същата уговорка с нея. Каза няма нужда, директно на регистратурата.

# 267
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 709
И все пак, това е възможно заради звеното семейни лекари. В Пирогов примерно няма да заверят, защото само ОПЛ/ЛЛ водят такива регистри.

Впрочем, от миналата година не е нужно болничен да се вписва в ЛАК. Има го и на сайта на НЗОК.

# 268
  • Sofia
  • Мнения: 6 146
На мен ми я завериха точно на регистратурата във Вита, даже от там си я купих. Изобщо не съм ходила при личен, бях при Чорбова и имах същата уговорка с нея. Каза няма нужда, директно на регистратурата.
И при мен беше същото. Но беше отдавна.

# 269
  • Мнения: 6
Купих си своя от регистратурата на Вита, там ми го завериха и те си ми вписват болничните. С никакви лични лекари не съм се занимавала цялата бременност. Дори 45-дневния болничен сега ми го издадоха в кабинета на АГ, подписаха картона и на регистратура ми сложиха само печат.

Общи условия

Активация на акаунт