Гъбички! Писна ми… почвам да се лекувам сама - 15

  • 14 311
  • 365
  •   2
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 652
Фемифлора не е подходящ за типизиране на гъбички. Трябва посявка с антимикограма, за да се видят към какво са чувствителни и какво - резистентни.
Препоръчвам микологичната лаборатория в НЦЗПБ.

# 331
  • Мнения: 1 725
Благодаря за отговора, Mila.
Да, планът ми е да пусна двете изследвания успоредно и да видя резултатите.
Смятате ли, че в периода от месеца, когато съм без това течение (межди МЦ и ову) е подходящо да се направи изследването и дали ще бъде достоверен резултатът или трябва на проявени симптоми да изследвам?

# 332
  • Мнения: 29
Здравейте, моята 4+годишна борба с гъбите продължава.. Бих се радвала да чуя някакви предположения от по-вещите по темата.. Та последно се борих с гъбичките юни 2023 като всеки път изчезваха най-много за 6-7 седмици. После забременях и на първия преглед на  МБ излезе пак кандида, сложих веднъж гиназол и след това само бани със смрадлика и през цялата бременност никакви проблеми нямах, викам най-накрая се оттървах.. Като влизах да раждам МБ ми излезе чиста. Супер!
Обачеее
Родих преди 2 месеца и половина и вече съм гъбясала за втори път 😔 днес вече взех флукорик, тъй като локалното лечение не дава резултат..
Интересно ми е на какво по време на бременността се дължи факта че не гъбясвах изобщо и то при положение че правех редовно секс до последно, ходих и по басейни и на море и от нищо не се провокираха.. Единственото което ми идва наум е че е нещо хормонално тъй като от много години съм с лек хормонален дисбаланс, та сега започнах пак да пия противозачатъчни с надеждата като се наредят хормоните да нямам проблеми..
Да вметна че нямах никаква промяна в начин на живот или хранене по време на бременността освен факта че бях много спокойна, а сега не съм и другото което е всеки ден приемах спирулина и хлорела, но след раждането ги спрях и не знам дали не се дължи на това.. Това са ми предположенията, извинявам се че стана така разточително, ще се радвам д ачуя и вашите мнения 😊

# 333
  • Мнения: 2 652
Чакай сега, родила си преди 2 месеца и половина и вече си на противозачатъчни?
Аз лично, докато пиех противозачатъчни, бях постоянно с гъбички.

# 334
  • Мнения: 29
Преди първата бременност ги пиех 10 години и имах гъбички само веднъж от антибиотик. Спрях ги преди 6год и от над 4г съм все с гъбички.. Лично при мен не е в тях проблема

# 335
  • Мнения: 2 652
Според мен - ако не кърмиш - поискай от лекаря по-сериозна схема с Флуконазол.
А най-добре - да се направи изследване с антимикограма да се видят какви точно са гъбичките, на какво са чувствителни и на какво - резистентни.

# 336
  • Мнения: 29
Пиех го и по схема всеки месец.. Спра ли го връщат се..
МБ съм пускала само в Хасково и там не правят антимикограма или поне не знам за такава лаборатория. Иначе в повечето случаи излиза Candida Albicans и веднъж някаква друга.
След многото пъти самолечение установих че най-много ми помагат Гиназол и Флукорик особено заедно.
Ама пък всеки месец да ги взимам някак не ми се струва окей 😁
Сега се чудя дали ще се оправя смао с един Флукорик или да пия и втори след 3 дни 🤔 чувствам си влагалището направо като разранено и болезнено, дори получих някакво леко кървене днес (само по хартията като се бърша). От гъбите ще е нали? Аз ги поизтървах - днес е 5ти ден

# 337
  • Мнения: 2 652
Обичайната схема за гъбички е 1-4-7 ден. С 1 Флукорик нищо не става.
А пък после - може да се изпише поредица - веднъж седмично за 1 месец и после 3 месеца по 1 месечно.
Гъбите обаче обикновено не правят кървене.
Според мен - задължително консултация с АГ, така или иначе то вече тези лекарства или поне Дифлукана, който е със същата съставка е с електронна рецепта.
А между другото, гъбите стават и резистентни, тъй че не е ОК да се повтарят леченията.
Трябва да изключиш и различни други фактори, като например хормонални проблеми - тип ИР например.
Изобщо - трябва ти много добър лекар, специалист, най-добре венеролог. Не знам дали в Хасково имате, но ако трябва - търси в някой от близките градове - Пловдив например.
Самолеченията не са винаги най-удачни…

# 338
  • Мнения: 29
На мен вчера ми дадоха флукорик без рецепта, но съм в малко населено място и по принцип не искат рецепта за нищо.. Иначе имам голямо подобрение след като го пих, започнах и да мажа с клотримазол за по-сигурно 😃

# 339
  • Мнения: 35
Здравейте, някой знае ли дали Гинофилус вагинални капсули може да се поставя и по време на цикъл?

# 340
  • Мнения: 9 142
За моженето може, но смисълът е никакъв, всичко, поставено по време на цикъл , просто ще изтече, а при пробиотиците е нужно не просто да се разтвори капсулата...

# 341
  • Мнения: 35
Значи по-добре да мине цикъла и тогава да си продължа гинофилуса..
За моженето може, но смисълът е никакъв, всичко, поставено по време на цикъл , просто ще изтече, а при пробиотиците е нужно не просто да се разтвори капсулата...

# 342
  • Мнения: 2 652
Дами от София, ето тук съм с нова информация. Тъй като искам да си пусна една МБ, звъннах в моята си лаборатория в 4 МБАЛ и ми казаха, че я затварят! Бях в потрес, защото от съм им пациентка от години!
Питах къде отива микробиоложката - д-р Бобчева, казаха ми в Кандиларов, звъннах и наистина е така, работи е в клона на Бузлуджа. Тъй че оттук насетне, там ще пускам МБ, надявам се качеството да е същото. По същество се предлагат същите изследвания, които тя правеше в 4 МБАЛ и цените са почти идентични.
Надявам се да съм Ви полезна с тази информация.

# 343
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 753


Д-р Кристина Рачева
Работи в Кожно-венерическия център към 29 ДКЦ (може със зелен талон от ЛЛ, не направление, а талон за кожно-венерическия диспансер), може и платено.
Всеки ден без вторник е сутрин, ако отидете по-рано, към 08:30 - гледа на място микроскопии. Без предварително записване - не се чака много.
Евродерма - вторник сутрин, четвъртък следобед - с предварително записване, задължително казвате, че сте за венерологичен преглед. Само платено.

Аз съм много разочарована от д-р Кристина Рачева.Обадих се и ми казаха да отида след 13:30ч.,аз отидох в 15 ч.и ми каза докторката че си тръгва и повече няма да преглежда.Помолих я да ме прегледа ,тъй като едва ме пуснаха от работа.Тя ми отказа.
Първо неможе със записан час ,второ-отиваш и те отпраща ,защото свършила с прегледите за деня.
Много съм разочарована,разбира се няма да повторя.

Последна редакция: чт, 30 май 2024, 11:53 от Вероника@

# 344
  • Мнения: 2 652
Както писах - със записан час може в Евродерма.
Аз почти никога не ходя вторник следобед, защото нито знам до колко е, нито дали ще я хвана. Ако ходя - отивам в 14 ч. В диспансера работят с точно определен брой часове, дават талончета с номерца. Примерно може да има за един ден 10 номера, ако си е прегледала всичките до 15 ч. - тръгва си. Това им е политиката.
Естествено, че ще си разочарована, аз също бих била, но това е въпрос на организация, като лекар-диагностик е добра, затова и я препоръчах.

Общи условия

Активация на акаунт