Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 16

  • 34 615
  • 738
  •   1
Отговори
# 570
  • Галифрей
  • Мнения: 4 361
Някой ако може да ми помогне - къде мога да гледам Полдарк?
Film4e с бг аудио има ги всички сезони

https://film4e.com/poldark-sezon-1-epizod-1/

# 571
  • Бургас
  • Мнения: 7 045
Еха, супер. Мислех да го подхвана отново, че предния път не го довърших. А в последно време така ме мързи да чета субтитри. Heart Eyes

Само да добавя, че в този сайт намерих и Друговремец с бг аудио за който иска да го гледа.

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 17:03 от Irene Adler

# 572
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 896
За ухажора и не мисля, че са загатнали. Не знам дали тук се крият спойлери, но за ухажорът на Франческа
Скрит текст:
Чернкожият мъж, който си е харесала е този, който ще и е съпруг, той умира и най-добрият му приятел всъщност е този, с който се обича в нейната книга.
Иначе, за мъжът на Елоиз загатнаха още в първи сезон. Т.е. тези, които сме чели книгата знаем, че е той.

Аз съм забравила, отдавна съм ги чела и май съм чела само до 4-5, след това спряха фен преводите, а на английски не ми се четеше. Затова и не помня за Елоиз и Франческа.

# 573
  • Варна
  • Мнения: 2 380
За ухажора и не мисля, че са загатнали. Не знам дали тук се крият спойлери, но за ухажорът на Франческа
Скрит текст:
Чернкожият мъж, който си е харесала е този, който ще и е съпруг, той умира и най-добрият му приятел всъщност е този, с който се обича в нейната книга.
Иначе, за мъжът на Елоиз загатнаха още в първи сезон. Т.е. тези, които сме чели книгата знаем, че е той.

Аз съм забравила, отдавна съм ги чела и май съм чела само до 4-5, след това спряха фен преводите, а на английски не ми се четеше. Затова и не помня за Елоиз и Франческа.
На Елоиз е
Скрит текст:
оня дето се ожени за Марина в първи сезон. Оная дето беше бременна без брак. Марина трябва да умре и после
Елоиз и Филип си пишат писма.
Франческа
Скрит текст:
се жени за този и след две години той умира. Тогава тя прави и спонтанен аборт. Братовчеда на мъжа й наследява титлата. Всъщност доколкото помня Франческа управляваше вместо Майкъл. Той замина за Индия и даде право тя да се занимава с всичко. Залюбиха се двамата.

# 574
  • Бургас
  • Мнения: 5 943
Единствено за българските издания Джулия Куин разреши епилозите да са част от книгите. Иначе навсякъде са като отделни новели, а и са писани в различно време от книгите.
Четирите фен превода в Читанка са перфектни. Имат епилози, но отново като отделни новели, а не част от съответната книга https://chitanka.info/serie/bridgertons

Много харесвам чувството за хумор на писателката и това доста се губи в сериала, а имаше как да го запазят смешните диалози и случки. Това само ме дразни, че наблегнаха повече на разкош, еротика и маалко драма. За мен Джулката е предимно забавна.

# 575
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 896
·٠• Hrisi•٠·, благодаря много! Забравила съм.
Преводите са много хубави, познавам момичетата, които ги правиха и знам колко много работа хвърли преводачката и колко е работено върху тях. И на мен това не ми хареса много - че хумора от книгите се губи донякъде и това расово разнообразие Sad Като знам как са описани момичетата и момчетата Бриджъртън, а също така и партньорите им, много ме е яд...

# 576
  • Вестерос
  • Мнения: 38 383
А сега се сетих, че и Марината беше тъмнокожа 🙄

# 577
  • Countryside
  • Мнения: 11 655
Някой ако може да ми помогне - къде мога да гледам Полдарк?
Film4e с бг аудио има ги всички сезони

https://film4e.com/poldark-sezon-1-epizod-1/
Благодаря!

Похвалиха ми "A gentleman in Moscow" , с Юън Макгрегър, звучи интересно, макар че обикновено филми на руска тематика, правени от американци не са топ, но ще му дам шанс.

# 578
  • Мнения: 18 589
Вчера изгледах пилотния епизод.
И много,много ми хареса!
Такава красота,хумор,мъжете Бриджъртън са уникална комбина,а Франческа ще е новата ми любимка.
Не знам защо са решили така да акцентират върху нея този сезон. Явно втората сюжетна линия ще се върти около нея.
Много я харесвам. Супер различна от всички останали.
Но защо ли имам спомени,че тя беше вдовица?
А това не се спомена. Казаха,че само е била в Бат.
Многообразието от националности е някак чаровно. Да дразни ме,но вече свикнахме и е разнообразно и цветно😊
Обаче не ви ли се струва,че Колин е с много гейско излъчване?
Аз просто не мога да се отърва от това си впечатление и това малко ми разваля кефа от сериала.
В другите сезони Колин беше доста по-мъжествен.
Но сцените между тях с Пен са много добри.
Жестовете и погледите,всичко.
Всички актьори са просто много добри.
За красотата на сериала нямам думи!
Идилия,разкош и радост за окото!

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 11:54 от Caroline_Bingley

# 579
  • Мнения: 418

Похвалиха ми "A gentleman in Moscow" , с Юън Макгрегър, звучи интересно, макар че обикновено филми на руска тематика, правени от американци не са топ, но ще му дам шанс.

Книгата е написана от американец, който не е бил в Русия, и въпреки това атмосферата е много автентична. Любима книга ми е, но нямам Sky, a видях че там показват сериала.

# 580
  • София
  • Мнения: 8 719
Колин ми е смотан, не ми е гей. Има една кравешка физиономия и е доста комичен в страстните сцени. Той и Никола, която играе Пенелъпи, не си пасват много, много. Не физически, ами не се усеща "химия" между тях.
Тя е много сладка, но ми навява мисли за момиченце, за кукла и някак всичко ми е нередно и странно.
За Франческа
Скрит текст:
тя още не е вдовица, после става...сега дават начало на историята и. Ще се оженят с нейния ухажор и ще замине. Следващият сезон би трябвало да е за Бенедикт и ако въобще я покажат, сигурно ще загатнат за боледуването на съпруга и
Аз няма против расовото разнообразие, по-скоро целия напън за дивърсити изглежда изкуствен и смешен. Ако забелязахте, и жестомимичен език имаше. Но да кажем, че ще го подмина с един айрол, защото горе долу по това време тепърва се е развивал...но се съмнявам да е било нещо прието в английската аристокрация.
Безумно досадна ми е сюжетната линия с Мондрич, супер нелогичен пълнеж ей така, да има...
Федърингтън са ми любими, те са ми стимул да гледам сериала, нищо друго не ми е интересно в този сезон, за жалост.

# 581
  • Мнения: 1 415
Без да спойлвам историята на Франческа, ще допълня, че в нейната книга нещата се случват в голям времеви период и няма какво да се "изреже", всичко трябва да покажат. Съвсем в реда на нещата и да започнат нейната история.
Книгата за нея ми е най любима от всичките, най е истинска, трогваща и секси.

# 582
  • Галифрей
  • Мнения: 4 361
Радвам се,че помогнах ❤ Аз от време на време там гледам сериалите с бг аудио.
Аз виждам химия между Колин и Пен, някакси много бързо стана от оня ден тя му беше в приятелският кръг и айде на следващият ден вече е влюбен в нея.
Дали той ще разбере,че тя цял живот го е обичала и се опитваше да се прикрива? И  най-вече че тя е Лейди Уисълдаун? Защото в епизод едно той каза на сестра си само са разбере коя е ще си плати скъпо.
Не съм чела книгите,сигурно там е доста по различно.

# 583
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 896
Е в книгите те са приятели от детинство и затова не е много изведнъж любовната им история.

# 584
  • Мнения: 1 219
Е в книгите те са приятели от детинство и затова не е много изведнъж любовната им история.
Пък и тя въздиша по него от сезон 1, до кога ще ги чакамe?! Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт