Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 16

  • 34 741
  • 738
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 6 022
Този тийзър гледахте ли го?

# 601
  • Галифрей
  • Мнения: 4 366
Дези., балгодаря за информацията.
И аз бях скептична, затова го изгледах едва сега, по препоръка на позната.
Най-добрият сезон, според мен си заслужава, дори да не ти е интересна кралицата.

На мен много ми хареса, за мен също най-добрият в тази вселена. Нейната  история с Джордж беше,силна красива, тъжна. Уникална химия имаха актьорите Талантливи. Разбирам,защо имаха 15 деца ❤
Накрая където казва “ Хайде Джордж да скрием” и се мушнаха под леглото и виждаха тяхната млада версия. 😭❤
Сори за малкият спойлер. Просто исках да кажа,че тази сцена беше много чувствителна.

# 602
  • Мнения: 53
Здравейте, не го намирам никъде с превод филмът.Моля, ако някой го е гледал?🤗😘

# 603
  • Мнения: 18 589
Идвам да си кажа мнението за сезона до тук.
Нещо не ми харесва особено много.
Много изнасилена сцената в каретата с Колин и Пен.
Никаква химия няма между тях.
Колин гледа стреснато и опулено.
Има силно гейско излъчване.
Много преиграха.
Еротичната сцена беше трагедия.
Хареса ми само как искрено се разсмяха накрая, когато той й каза, че иска каретата да направи още една обиколка.
Много бързо се разви действието.
Това не ми допада.
Нямаше никва градация в отношенията им.
Нямаше развитие,каквото е било при другите.
Претупана работа с една дума.
Излишен пълнеж е историята със съдържателя на клуба и жена му,
с братът на Лейди Данбъри, с приятелството между Кресида и Елоиз.
Макар Кресида да ми е интересна в някаква степен, Елоиз също.
Третата книга е пълна с много история и можеха да развият прекрасно сюжета, а не да ни показват някакви излишни неща.
Единствено Франческа ме вълнува от целия сезон.
Това с двете сестри и забременяването им също е нелепо, но поне придават малко чар на сезона и те разсмиват с нелепостите си.
Не съм очарована, както бях с другите два сезона.
И донякъде това е нормално, защото досега в никой сериал по-новите сезони не са били по-добри от старите и в това съм се убедила нееднократно. Тв за мен не е изненада.
Голяма истерия, много го чакахме.
Но не можаха да надминат очакванията ни сценаристите.
Честно да си кажа малко съм разочарована.
Самите Колин и Пен не си пасват и визуално.
Странни са ми. Тя е с много интересна красота.
И е много симпатична самата актриса.
Но има нещо дразнещо и противно дори във физиономията й. Характерът й е противоречив.
В книгата Пенелопи ми е любимка, а тук някак си не е.
Бяга се от образа й в книгата и това не ми харесва.
Някой беше писал, че не била дебела, а просто ниска.
Ами не е така, пълничка си е.
Да, нищо лошо няма, не всички са фиданки и манекенки, но просто с Колин не си отиват.
Неестествени ми стоят един до друг.
Най-много ми хареса сцената с целувката пред къщата.
Когато тя го помоли да я целуне.
Беше наистина много въздействаща.
Относно роклите-не са автентични, но и то е направено с цел да е пищно и красиво и аз се радвам, че е такова.
Доста съм се ровила относно историята и модата през различни епохи и преди много ме дразнеха тези свободни съчинения, но разбирам, че е в полза на продукцията.
Повече се ядосвам на тотално различните от книгите сюжети.

Най-силно не ми съответства Лейди Бриджъртън, която в книгата е истинска лейди, строга и по-дистанцирана, а тук има много инфантилно и фриволно поведение.
Но добре а изградили образа й на всеотдайна майка.
И на не последно място-историята с вдовицата и Бенедикит не знам откъде я измислиха, напълно излишна е.

Като цяло в този сезон до момента впечатлението ми е, че историята е много разпокъсана.
Някак акцентът не е върху двамата главни герои, а върху всички едновременно и има прекалено много сюжетни линии.
Разказва се за всички Бриджъртън.
И не само.
За този малко, за онзи малко.
Малко е манджа с грозде.

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 13:14 от Caroline_Bingley

# 604
  • Мнения: 1 230
И на не последно място-историята с вдовицата и Бенедикит не знам откъде я измислиха, напълно излишна е.
Като цяло в този сезон до момента впечатлението ми е,че историята е много разпокъсана.
Някак акцентът не е върху двамата главни герои,а върху всички и прекалено много сюжетни линии.
Разказва се за всички Бриджъртън.
За този малко,за онзи малко.
Малко е манджа с грозде.
Това всъщност е доста точно казано.

# 605
  • София
  • Мнения: 6 022
Ако не са сигурни във финансирането, ще гледат да съкратят сезоните и да набутат повече истории накуп.

# 606
  • Мнения: 18 589
Не знам какво ще правят, но силно се надявам да не оплескат историята с Бенедикт и Софи,която също ни беше много любима и е като историята за Пепеляшка.
И много,много силно се надявам да не е негърка или азиатка главната.
Ако този път сложат двама истински аристократично изглеждащи актьори ще съм много приятно изненадана.
Бенедикт е такъв. Но кой знае каква партньорка ще му изберат.
Направо не ми се мисли.
Аз сега съм вече на поредицата Роуксби.

Там има доста интересни сюжети, от които има доста материал за хубави сериали.
Дано останалите серии да ме изненадат.
Но при положение,че вече се развиха отношенията им и той й предложи брак,
не виждам с какво интересно ще запълнят останалите четири серии или там колкото са.

# 607
  • Мнения: 636
Не съм чела книгите, но предполагам че в следващите 4 серии
Скрит текст:
Елоиз ще направи така, че брат ѝ да разбере, че жената, за която иска да се ожени, е същата, която ги е "съсипала" предните сезони. Нали и се закани, че ако разбере коя е, ще я срине или нещо подобно. Отделно семейство Мондрич си мисля, че не напразно ги показват досега, и те ще имат някакво участие в разкриването на Уисълдаун.

Добавям и една теория за брата на лейди Данбъри
Скрит текст:
който мисля, че не ѝ е по-малък брат, а син от бащата на Вайълет. Изглежда ми по-млад и от двете, но не знам колко години разлика трябва да имат с Вайълет. На колко е била тя, когато се срещнаха до колибката в гората?

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 16:46 от ItsAnabelle

# 608
  • София
  • Мнения: 8 720
Никола, която играе Пенелъпи не е от най-пълните, но има големи гърди, както и доста тлъстинки по брадичката, бузите. Иначе, ако облече дрехи, които и придават форма, е супер. Има огромно и някак кръгло чело, което в миналите сезони и придаваше доста нелицеприятен вид. Малко грубо сигурно ще прозвучи, но има усещане за нещо ненормално. Има и красиви черти-очи, устни, кожата и е много чиста и светла. Но има нещо странно в нея, сякаш е бебе в рокля или кукла, неестествени са по-страстните сцени.
Абе малко задълбах, като цяло я харесвам.
За следващите сцени
Скрит текст:
според мен ще загаджат братът на лейди Данбъри с Ваялет. Ще измислят някаква история там.
Мондрич и жена му, според мен, ще имат проблеми като новобогаташи. Тя изглежда доста пленена от баловете, бижутата и новото богатство и положение.
Елоиз ще надроби мизерии и това може би ще е повод да избяга, като в книгите и да отиде при Филип.

От поредицата, най-малко любимата ми книга е за Бенедикт. Много сладникава и предвидима с паралела с Пепеляшка. Много банална, всички пъти, като съм я чела, гледам да  енабързо и въртя очи на бозавите моменти Satisfied
Не бих имала против да е азиатка, има много красиви момичета-китайки, корейки...
Споед мен вдовицата е някакъв мост към сезона за Бенедикт, ще има роля там. Може би тя ще е свързана със Софи. Или пък ми хрумват сюжети, как Бенедикт се среща и влюбва със Софи, а тази вдовица решава, че е неин и се опитва да навреди на връзката им...някакви такива.

# 609
  • Мнения: 636
За братът на Лейди Данбъри има теории, че
Скрит текст:
тя успява да избяга преди сватбата, но той издава на родителите ѝ къде е. И от там е враждата. Защото и той бива облагодетелстван с титла май, ако тълувам правилно.

# 610
  • Вестерос
  • Мнения: 38 383
Снощи до 2:30 го гледах. Еми супер бяха за мен сериите, като оставим настрана роклите, прическите, нелепите аутфити на Кресида, лакираните нокти, различните раси... Аз видях  химия между Пен и Колин, но на мен той ми се струва много отслабвал в лице от предните сезони, по-бузест беше и тогава си отиваха, сега не си отиват и за мен. Според мен трябваше да направят за Бенедикт, а Пен да оставят уж след няколко години и да намерят друга актриса, както е в книгите.
Нещо положително, хареса ми на мен промяната в историята, доста важни моменти са ги оставили като дневника и порязването. Не се сещам само в книгата дали имаше такива сцена да го моли да я целува?
За продължението от трейлъра излиза, че ще спазят историята в книгата. Само че не Денбъри, а кралицата ще дава награда

# 611
  • Мнения: 1 230
Някой тук беше споменал, че роклите на Кресида правят допълнителен намек за състоянието на георинята и според мен има голям смисъл да е така. На мен ми харесват като закачка в костюмите.
Колин е качил мускулна маса и "е изчистил", за да се хареса на основната аудитория - дамската 🤣😛
В книгата си я има изпросената целувка от Пен, но и аз мисля, че щеше да е по-интересно да продължат с историята на Бенедикт.

# 612
  • София
  • Мнения: 6 022
Бенедикт ще е в следващия сезон. И любимата му май ще е афро.

# 613
  • Мнения: 544
Моли го да я целуне в книгата, защото е на 28 и е стара мома и може да умре без да била целуната и т.н
само, че не са навън а в салона в къщата.
9 глава.

# 614
  • Мнения: 18 589
Бенедикт ще е в следващия сезон. И любимата му май ще е афро.

Май да. И аз така разбрах.
От това,което чета из сайтовете и ми е попадало.

Колин беше по-симпатичен в първите сезони.
Сега като казахте,че е отслабнал чак сега се усетих какво у него ми се вижда толкова променено.
Направо в лице е изпит,а беше по-топчест.
Има я в книгата сцената с целувката,която Пен си изпроси.
Мен роклите си ме кефят въпреки всичко.
Но в предните два сезона бяха далеч по-красиви.
Не знам каква е причината да направят първи историята на Пен и Колин,а не тази на Бенедикт.
Тези чернокожите актриси само ми развалят удоволствието.
Бенедикт ми е любимец и там историята е много яка. Но честно казано ще я развалят с тези актриси.
И не става дума за расата,нямам против.
Просто ми развалят кефа и възприятията за аристокрацията,атмосферата,всичко.
Всички образи,които докато съм чела съм изградила в главата си отиват на кино.

Общи условия

Активация на акаунт