Камъни в жлъчката - тема 10

  • 8 739
  • 232
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 194
Дадоха ли ти антибиотик след операцията?

# 196
  • Мнения: 59
Дадоха ли ти антибиотик след операцията?

Не,
Биха ми еднократно преди операцията.

# 197
  • Мнения: 4 194
Като бях аз в болницата едната жена в стаята я бяха оперирали от херния. Тя беше от провинцията е настояваше да я изпишат още на другия ден за да си е със семейството. Изписаха я. И след ден може би я гледам пак там. Викам какво стана, защо си пак тук. Каза, че вдигнала  температура. Та ако пак вдигнеш, обади им се. Не го подценявай. Може би трябва антибиотик.

# 198
  • Мнения: 59
Бях сега при доктора, прегледа корема, натисна тук там и каза, че няма притеснения да е от корема и операцията. Каза, че не съм за антибиотик , ако вдигна над 38 да му пиша.
Даже махна някои от превръзките,  остави тази на пъпа само.
От време на време леко ми се гади.
Продължаваме напред.

# 199
  • Мнения: 3 499
Описаните симптоми са нормални, ако не продължиш да вдигаш Т и нямаш силни болки. То и при толкоз стрес, нали знаем кортизолът, че влияе на имунната система. И това ще мине!
(и на мен АБ ми сложиха преди операцията, но то аз бях и от 2 месеца все на някакви вливки заради силното възпалние. След операцията не ми назначиха никакъв АБ)

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 22:43 от Мечка Малинарка

# 200
  • Мнения: 59
Описаните симптоми са нормални, ако не продължите да вдигате Т и нямате силни болки. То и при толкоз стрес, нали знаете кортизолът, че влияе на имунната система. И това ще мине!
(и на мен АБ ми сложиха преди операцията, но то аз бях и от 2 месеца все на някакви вливки заради силното възпалние. След операцията не ми назначиха никакъв АБ)

Благодаря за подкрепата. Днес нямам температура. Ядох сега печени картофи и моркови които смачках и на много ситно пилешко.
Единствено още ме боли леко по гърлото и хранопровода и понякога ме дразни гърлото и се прокашлям и тогава ме боли корема и нещо днес гърба по -силно горе плешките и кръста и понякога ми се струва целия гръб.

# 201
  • Мнения: 3 499
И това ще мине. Плюс това знаем, че си много чувствителна Simple Smile. Движи се, хапвай, наслаждавай се дори на принудителната уж почивка - няма пък да пазарувам, няма пък да чистя, няма пък това, няма пък онова Grinning

# 202
  • Мнения: 59
И това ще мине. Плюс това знаем, че си много чувствителна Simple Smile. Движи се, хапвай, наслаждавай се дори на принудителната уж почивка - няма пък да пазарувам, няма пък да чистя, няма пък това, няма пък онова Grinning

Много много благодаря това много ме успокоява , защото трябва да се науча на хубави мисли и да не мисля други неща. Вече мина и ще е само напред , едва ли след вече 4 дни може за има нещо така ще се успокоявам.  Знам, че ще се оправя въпрос на време.
Мечка Малинарка много благодаря

# 203
  • Мнения: 59
И това ще мине. Плюс това знаем, че си много чувствителна Simple Smile. Движи се, хапвай, наслаждавай се дори на принудителната уж почивка - няма пък да пазарувам, няма пък да чистя, няма пък това, няма пък онова Grinning

Здравейте,
Вече съм сравнително по-добре.
Да ви питам след като два дни имах еднократно разстройство последваха 2 дни да не ходя по голяма нужда. Аз по-принцип и без операция ходя на няколко дни не мога всеки ден.
Газове си имам още.
Случвало ли ви се е ?
И вчера вечерта имах болки отзад в гърба все едно бъбреци на това място и пих нош па и спах, но сутринта още ме болеше сега е по-добре.Аз имам скоро за и там където ме боли ми е най-изпъкналата част , за не би от лежате нещо. Иначе в корема много рядко да ме прострелян нещо , но бързо минава.
Ще съм благодарна на мнение и от вас.
🤗

# 204
  • Мнения: 3 364
Трябва да се движиш повече, а не да се залежаваш. Ще помогне и за газовете. Можеш да пиеш и Експумизан. Аз проблем с ходенето по голяма нужда не съм имала, но аз си ходя редовно.

# 205
  • Мнения: 59
Здравейте,
Вчера успях да отида до тоалетната, но изпражненията бяха жълти. Това нормално ли е? Понеже лекаря каза да го търся само , ако е сериозно някаква силна болка или нещо такова.  Аз имам болка от време на време не е постоянно , даже като се движа не ме боли, днес излизах на разходка.
Вчера преди да успея да отида до тоалетната бях на преглед махна всички лепенки и каза, че всичко е наред.  После като се прибрах отидох и видях такива жълти , питах личната тя каза от диетата.
При вас бяха ли такива?

# 206
  • Мнения: 4 194
Мисля, че не е проблем цвета. Щом не е черен..или бял. Може да е от диетата. Може и още да се настройва организма.

# 207
  • Мнения: 59
Мисля, че не е проблем цвета. Щом не е черен..или бял. Може да е от диетата. Може и още да се настройва организма.
Благодаря
Каза и да разширявам спокойно диетата, аз като му казах , че ям ориз, картофи, макарони, пиле и той вика и повече неща да започвам.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 847
Здравейте,
Вчера успях да отида до тоалетната, но изпражненията бяха жълти. Това нормално ли е? Понеже лекаря каза да го търся само , ако е сериозно някаква силна болка или нещо такова.  Аз имам болка от време на време не е постоянно , даже като се движа не ме боли, днес излизах на разходка.
Вчера преди да успея да отида до тоалетната бях на преглед махна всички лепенки и каза, че всичко е наред.  После като се прибрах отидох и видях такива жълти , питах личната тя каза от диетата.
При вас бяха ли такива?
За ходенето до тоалетна ми помагат печени ябълки. Изяждам една средна тава за 2 дни.
И ходя нормално. Опитайте с тях да видите как е.

# 209
  • Мнения: 16
Здравейте, днес след преглед се установи, че имам много камъни в жлъчката между 10мм. Получих направление за хирург и оперативно лечение. Имам няколко въпроса към всички които сте минали през това.
- Какво ви струваше операцията с направление по здравна каса?
- Бързо ли се възстановихте ?
- Как се храните след операцията?

Общи условия

Активация на акаунт