Кей-поп не е просто музика - 2

  • 11 247
  • 492
  •   1
Отговори
# 375
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 137
Дани Hug, много ми харесват тези кратки класации, които пускаш.
От мен един албум на TEN, който много харесвам (и албума и Тен) и напоследък доста слушам.


Бих казала, че няма слаба песен в него, но това си е според моя вкус. Laughing Чакам с нетърпения да пуснат пълното MV на последната песен от листата му. Дотук само тийзърче има. Ти успя да се снабдиш с билети за концерта на групата му - NCT, да ни метнеш после видео тука.

И Стрей кидс с едно живо изпълнение да оставя - https://www.youtube.com/watch?v=SE05iCw3qY8

# 376
  • Мнения: 1 831
Така, хайде ние възрастните да се пораздвижим
I like their energy

Обичам да гледам такива класации, защото ме държат в течение на новостите. Нямам физическата възможност да следя хилядите нови неща ,които излизат. Така като видя нещо в класациите, което ми е убягнало си наваксвам.

Обезателно ще ви държа в течение и на двата концерта. Задължително ще сложа клипчета.

Виждам ,че и в София вече се организират К-поп партита Smiley People Dancers

 На този ден преди 3 години

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 14:56 от Danifin1

# 377
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 137
Наминавам с малко новини.
"Stray Kids влезе в класацията Hot 100 на Billboard за втори път!
На 21 май Billboard официално разкри, че новият сингъл на Stray Kids „Lose My Breath“ с участието на Charlie Puth е дебютирал в Hot 100, седмичната класация на най-популярните песни в Съединените щати. За седмицата, приключваща на 25 май, „Lose My Breath“ влезе в класацията под номер 90.
Stray Kids вече е втората мъжка K-pop група, която някога е попадала многократно в Hot 100 – и едва петата K-pop група като цяло, след BTS, BLACKPINK, TWICE и NewJeans.
Извън Hot 100, „Lose My Breath“ дебютира под номер 8 в класацията за продажба на цифрови песни на Billboard, което означава, че е осмата най-продавана песен за седмицата в Съединените щати. Сингълът също влезе в Billboard's Global Excl. Класация на САЩ под номер 22 и Global 200 под номер 35.
И накрая, Stray Kids отново влязоха в Billboard's Artist 100 под номер 52, отбелязвайки тяхната 64-та непоследователна седмица в класацията - и разширявайки рекорда си като K-pop изпълнител с третата най-много седмици в класацията (след BTS и TXT)."


"На 21 май беше съобщено, че Корейската агенция за творческо съдържание (KCCA), която е към Министерството на културата, спорта и туризма, е потвърдила, че е получила официална жалба относно предполагаемото Sajaegi на BTS (манипулиране на диаграми).
В докладите се посочва, че жалбите първо са били насочени към самото Министерство на културата, но са били делегирани на KCCA. Съобщава се, че KCCA ще се свърже с HYBE, за да разследва твърденията."

# 378
  • Мнения: 1 831

"На 21 май беше съобщено, че Корейската агенция за творческо съдържание (KCCA), която е към Министерството на културата, спорта и туризма, е потвърдила, че е получила официална жалба относно предполагаемото Sajaegi на BTS (манипулиране на диаграми).
В докладите се посочва, че жалбите първо са били насочени към самото Министерство на културата, но са били делегирани на KCCA. Съобщава се, че KCCA ще се свърже с HYBE, за да разследва твърденията."

Не мога да разбера, само защо атаката е към БТС, всъщност знам, би трябвало нападките да са към всички групи под шапката на Хайб. И много се съмнявам ,че само те като продуценти пробутва лоши практики, като човек виждаш всекидневно" корпоративните игрички". Просто това е груба, мръсна игра/ интриги/ между голиатите в к-попа и особеност на корейската  действителност.
И така погледнато единственото, което могат да постигнат е да накарат участниците в групата да си сформират собствена продуцентска компания , дори и извън ЮК. Те имат вече международен опит.

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 23:11 от Danifin1

# 379
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 137
Всъщност има потребители, които пишат, че ако ще се проверява, то това трябва да се направи за всички групи в индустрията, тъй като въпросната практика се е ползвала, а и още се ползва от мнозина. Освен това за същото нещо Хайб и БТС вече са били оправдани през 2017 г.  Така че нетизените гледат на това като на пушилка, някои с ведрост, а други със злоба, защото не харесват БТС. Хейтът не е от вчера, макара аз лично да не разбирам, защо му е на някой да хейти музиканти, които просто правят музика и с какво това го прави по-щастлив и пълноценен. Но съм се убедила, че светът е пълен с прости и глупави хора. В онази част на света също хич не са малко, а като прибавим и корейските особености, съвсем става мазало. Да се чуди човек как все пак там успяват да създават прекрасна музика.
Всичко в момента е заради войната между Хайб и Хе-Джин. От прочетеното оставам с впечатление, че е супер амбициозна и с прекомерно високо мнение за себе си. До степен да изтърва обиди по адрес на момичетата от Ню Джийнс. И самомнително да твърди, че нямало значение какво могат. От всички достатъчно кльощави, можела да направи звезди.

# 380
  • Мнения: 1 831
TOP 10 MOST VIEWED K-POP SONGS OF 2019!
BTS made history
 3 YEARS OF RECORD BREAKING BUTTER
Butter era kim Seokjin  
TOP 65 : most streamed songs by KPOP groups on Spotify
 Jungkook's "GOLDEN"
BTS  



Нещо от последните часове, определено ми харесва People Dancers

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 15:20 от Danifin1

# 381
# 382
# 383
  • Мнения: 661
Доста ми харесва песента им:


Да уважим хита на Дара, че още съм травмирана от загубата И в Денсинг старс...


За мен нейното изпълнение и аранжимент(ако е правилно да се каже - по-рокаджийски и е варианта) в сравнение с на Кай са по-добри, като си затворим очите за очевидно високият бюджет на корейския клип.

# 384
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 137
Лъчи Hug, Дара много я харесвам и с кеф следях участието ѝ в Денсинг старс. И също като теб много се ядосах, че загуби. Убедена съм, че вотът е бил пълно Sajaegi.

На Кай му остават около 6 месеца служба. Макар че, тъй като служи като социален работник, всъщност вечер си е у тях. Поне за Шуга, който отбива военната си служба по същия начин, бяха обяснили това.

# 385
  • Мнения: 1 831
След обедно работно настроение


Аз предпочитам оригинала на Кай Innocent

# 386
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 137
Даниии, Laughing майтапиш ли се Laughing
Простено ти е, щото си в чужбина.
Скрит текст:
Оригиналът е на Дара, на Кай е кавър. Дара е и един от авторите на песента - https://en.wikipedia.org/wiki/Rover_(Kai_song) В България доста се изговори покрай това, а от Кай една от телевизиите взе и интервю през видео връзка. Кай каза, че никога не са се срещали с нея. Неговите мениджъри са харесали парчето сред стотици прослушани, свързали са се с мениджърите на Дара и са купили песента.
Скрит текст:

# 387
  • Мнения: 1 831
Еха сериозно ли , нямах представа . Слушала съм само неговото изпълнение. Нямам представа коя е Дара. Laughing Само не ми казвайте ,че е нашенка . А разузнах JoyJoyJoy наше момиче е , само се надявам да е не е от чалга отбора. Но няма да си крива душата неговото изпълнение повече ми харесва.

# 388
  • Мнения: 9 377
Дани, уби ме, ти сега ли разбра, че песента е българска 😂 Тези ритми са си нашенски, не мож ги сбърка 😎😉
Иначе в интерес на истината и аз повече харесвам кавъра. Дара не е чалга певица ,не е зле, но не ми е кой знае какво като певица . Не мога да отрека,че е харизматична, чаровна ,лъчезарна

# 389
  • Мнения: 1 831
JoyJoyJoy Сигурно от дългото живеене далече съм загубила усета си български ритми. Не чета българска преса, само от време на време по диагонал. Не гледам българска телевизия. А от българската култура само от време на време ми попадат новини. Например преди време май  миналата година ходих на концерт на Любо Киров тук и до там.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 20:36 от Danifin1

Общи условия

Активация на акаунт