Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 7

  • 12 019
  • 316
  •   1
Отговори
# 285
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 109
Да, няма такова нещо.
Имам 10-годишен Сименс с парогенератор, сега съм с Неф с парогенератор. Нищо не попивам. Парата е опция за добавяне, не основа. За тези пари, не бих си взела фурна без парогенератор. На почивка съм и не ми се пише, честно казано, ако искаш попрочети Simple Smile

# 286
  • София
  • Мнения: 1 594
Виж и Неф/Бош за тези пари с парогенератор и пиролиза Wink
Доста полезна опция е.
Първоначално се бяхме спрели на:
https://technika.bg/product/39192/parna-furna-bosch-hsg656xs1-5- … ni-garantsia.html  Bosch
или
https://vladives.bg/Multifunkcionalna-furna-s-gotvene-s-para-AEG-BSE798380B  AEG
И двете с пара, но нещо взех да се раздумвам за фурна само на пара, защото от прочетеното разбирам, че преди всяко готвене трябва да зареждам контейнера с вода и след всяко готвене да попивам конденза вътре в самата фурна, което се превръща в един постоянен ангажимент.
А пък варианта за комбинирана фурна с Пара не зная дали е добър, понеже практиката показва че всичко което е комбинация не е много добър вариант. Май трябва да е или само Пара или БЕЗ пара (поне така си мисля аз).
А за тази пиролиза това което ми казаха няколко продавача е, че пиролизата представлява много силно нагряване (към 500 и нещо градуса), и за това препоръката е да се ползва 2-3 пъти годишно функцията, в противен случай ламарините няма да издържат на такова често излагане на висока температура ако я ползваме по 2 пъти в седмицата тази функция (нека да споделят хора които ползват от години пиролиза).

Не влизайте във филми кой какво казал, а си изяснете какво на вас ви трябва. Едно е да готвите НА пара, друго е да печете С добавяне на пара, трето е да печете без никаква пара. Ако фурната ви може да прави и трите неща, ще имате най-много възможности. Този тип фурни имат само един „недостатък“ - вискота цена. Дали тя си заслужава, го определяте вие, в зависимост от това какво искате да правите. Ако искате понякога да готвите на пара, понякога да печете с пара, а друг път - без, двете фурни, които сте гледали, са идеални за вас. И двете са много добри, така че не оставяйте продавачи, които няма да готвят у вас, да ви разколебаят в избора.

Това за пиролизата не е съвсем вярно, защото а) във всяка фурна, при почти всяко готвене, някои елементи и ламарините около тях се нагряват до над 500 градуса, и б) защото има огромна разлика между различните марки и модели и ако за някои (най-евтините) наистина се препоръчва такава честота на пиролизата, то за други няма никакви ограничения. Така или иначе, фурните с готвене НА пара много рядко имат и пиролиза поради технологични причини.

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 12:42 от Vilemina

# 287
# 288
  • Мнения: 3 682
В крайна сметка поръчахме:

Фурна:   https://www.neff-home.com/bg/productlist/ovens-compact-ovens/ovens/single-steam-ovens/B69FY5CY0#/Tabs=section-technical-overview/Togglebox=manuals/Togglebox=accessories/

Индукционен плот:   https://www.neff-home.com/bg/productlist/hobs/induction-hobs/T66PYY4C0#/Tabs=section-technical-overview/Togglebox=manuals/Togglebox=accessories/
Честито и със здраве да ползвате!
Добър избор - вярвам, че всички в къщи ще останете доволни!

# 289
  • София
  • Мнения: 1 594
В крайна сметка поръчахме:

Скрит текст:
Фурна:   https://www.neff-home.com/bg/productlist/ovens-compact-ovens/ovens/single-steam-ovens/B69FY5CY0#/Tabs=section-technical-overview/Togglebox=manuals/Togglebox=accessories/

Индукционен плот:   https://www.neff-home.com/bg/productlist/hobs/induction-hobs/T66PYY4C0#/Tabs=section-technical-overview/Togglebox=manuals/Togglebox=accessories/

Страхотен избор! Кухнята ви ще стане райска Simple Smile Със здраве да ги ползвате!

# 290
  • Мнения: 18
Благодаря на всички за съветите!
Сега само остава да се направи кухнята.

Едно малко отклонение. Смятате ли че цена от 9 500лв за изработка на кухнята е прилична:

Това е кухнята:

https://docs.google.com/document/d/1g_atsGUTVq1gcorn1Il8j1stYG8V … MXhIUWLSaWaA/edit

# 291
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 109
Сега цените са уау! Ако това включва механизми и материали е супер евтино. Ако е само работа е ок.
Честито за уредите, вярвам, че ще останете доволни Simple Smile

# 292
  • Мнения: 18
Сега цените са уау! Ако това включва механизми и материали е супер евтино. Ако е само работа е ок.
Честито за уредите, вярвам, че ще останете доволни Simple Smile

Цената е за Изработка с всички механизми, материали и монтаж.
Значи ще задвижваме проекта, понеже бяхме в чуденка как е цената и искахме да сравним с други места.

А струва ли си да направим и вратичките от ПДЧ за да падне още цената или не си заслужава според вас?

# 293
  • Мнения: 6 385
Селесте, за кухничка 1м на 1.9м. в долната част на която има свободно стояща пералня 60 см. и фурна и плот по 60 см. и общо горе и долу 6 шкафа и един такъв с чекмеджета и бутилиера една фирма ми даде оферта 9000 лв. Намерих и за 3000 лв. Като гледам твоя проект като размери, брой шкафове и механизми ми се струва, че цената е повече от прилична да не кажа даже и ниска.

# 294
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 109
Значи цената е супер Simple Smile

# 295
  • Мнения: 18
Май ще действаме с тази оферта.

# 296
  • Мнения: 629
Сега цените са уау! Ако това включва механизми и материали е супер евтино. Ако е само работа е ок.
Честито за уредите, вярвам, че ще останете доволни Simple Smile

Цената е за Изработка с всички механизми, материали и монтаж.
Значи ще задвижваме проекта, понеже бяхме в чуденка как е цената и искахме да сравним с други места.

А струва ли си да направим и вратичките от ПДЧ за да падне още цената или не си заслужава според вас?

Според мен не правете комптомис с материала и най-вече механизмите. Дали сте повече от половината сума за фурна, да пестите от материл е странно..

# 297
  • Мнения: 18
Сега цените са уау! Ако това включва механизми и материали е супер евтино. Ако е само работа е ок.
Честито за уредите, вярвам, че ще останете доволни Simple Smile

Цената е за Изработка с всички механизми, материали и монтаж.
Значи ще задвижваме проекта, понеже бяхме в чуденка как е цената и искахме да сравним с други места.

А струва ли си да направим и вратичките от ПДЧ за да падне още цената или не си заслужава според вас?

Според мен не правете комптомис с материала и най-вече механизмите. Дали сте повече от половината сума за фурна, да пестите от материл е странно..

Просто се информирам, не казвам, че ще го направя.

# 298
  • Мнения: 130
Имате ли представа с какво са намазани телескопичните водачи? По невнимание позабърсах част от белия крем и сега ми върви по-тегаво единия механизъм.

# 299
  • Мнения: 862
Имате ли представа с какво са намазани телескопичните водачи? По невнимание позабърсах част от белия крем и сега ми върви по-тегаво единия механизъм.
Има специална смазка за такива водачи, която е устойчива на температура и е подходяща за  ползване във хранителната индустрия. Не трябва да се ползва друг вид смазка понеже изгаря и води до отделяне на вредни газове.

Общи условия

Активация на акаунт