По-бърз растеж на косата - тема 11

  • 6 068
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Добре дошли в тема номер #11

От кои продукти виждате най добър ефект ❓

старата тема

Последна редакция: нд, 14 яну 2024, 19:52 от bubanka

# 1
  • Мнения: 6 572
Благодаря за новата тема! Blush
При мен сякаш ефектът винаги е минимален....ще чакам отзиви за маслото на Миеле.
Кофти е, че всяко едно сваля цвят и се получава омагьосан кръг. Във фб четох, че момичетата си слагат по 2-3 капки в шампоана на всяко миене. Може би е вариант, макар, че ми се струва по-удачно за директно приложение в корена.
Сякаш имах полза като пиех биотин, но пак минимална.

# 2
  • Мнения: 106
Благодаря за новата тема 🙏
Аз сварих розмарина и добавих една ч.л. оцет. Още не съм го слагала на косата си де... Обаче сега една друга комбинация от масла мисля да опитам розмарин, лавандула, мента и кокосово масло, това като маска преди миене на косата. И продължавам с витамините на  LaElia нова опаковка поръчах карам вече 3-ти месец с тях мисля поне до май или юни да ги пия тях а лятото да почивам. Не знам кое е по-добре да почивам или да ги карам постоянно 🤔

# 3
  • Мнения: 7 109
Розмарин - лосион и масло поръчвам готови, никога не съм правила.
От фризьорката си бях чувала, че оцетът има чудотворно влияние за заздравяване на косъма, но не бях достатъчно упорита, за да проверя работи ли или не.

# 4
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 275
При мен се ускорява разтрежа от газ, мас и оцет. И блясъка е много голям.

# 5
  • Мнения: 4 015
Може ли да покажете каква газ купувате и от къде?

# 6
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 275
Газ за осветление, битова от железарските магазини. 2 с.л газ, 4 с. л. мас и 2 с. л. оцет ябълков или винен. Мажа в корените, найлон, шапка и около час два стоя. Веднъж седмично.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 163
Да питам,  имам останало синапено семе. Мога ли да го сваря и да си мия косата с водата по подобие на копривата?

# 8
  • Мнения: 370
Благодаря за новата тема Simple Smile Една от любимите ми е

При мен най-добър ефект досега е имало от:
1. Диета, включваща полезни мазнини (зехтин, авокадо, риба) и много яйца. Ползвала съм професионални продукти (+други методи за растеж) докато съм се хранила главно с въглехидрати и ефекта не беше същия, както когато е при диета включваща повече добри мазнини

2. Розмарин под всякаква форма, Оризова вода с портокалови кори, масло от авокадо

3. Kerastase Bain Extentioniste шампоана

4. Ежедневна защита на краищата с масло или друг продукт създаващ някаква бариера

5. Избягване на тънки ластици за коса - откакто ползвам шноли или дебели ластици косата не ми се къса толкова и запазва дължината си. Косата ми е огромна и тънките ластици я съсипваха заради скубането и дърпането което се налагаше да правя със стандартните, по-малки ластици


Имам дебела, гъста коса която преживя много с изрусяване, изправяне и какво ли още не. Не искам да я тормозя повече, оставих естествен цвят и замених пресата за коса със сешоар. Сега дължината е под гърдите, искам да стигне до пъпа

# 9
  • Мнения: 815
Благодаря за новата тема Simple Smile Една от любимите ми е

При мен най-добър ефект досега е имало от:
1. Диета, включваща полезни мазнини (зехтин, авокадо, риба) и много яйца. Ползвала съм професионални продукти (+други методи за растеж) докато съм се хранила главно с въглехидрати и ефекта не беше същия, както когато е при диета включваща повече добри мазнини

2. Розмарин под всякаква форма, Оризова вода с портокалови кори, масло от авокадо

3. Kerastase Bain Extentioniste шампоана

4. Ежедневна защита на краищата с масло или друг продукт създаващ някаква бариера

5. Избягване на тънки ластици за коса - откакто ползвам шноли или дебели ластици косата не ми се къса толкова и запазва дължината си. Косата ми е огромна и тънките ластици я съсипваха заради скубането и дърпането което се налагаше да правя със стандартните, по-малки ластици


Имам дебела, гъста коса която преживя много с изрусяване, изправяне и какво ли още не. Не искам да я тормозя повече, оставих естествен цвят и замених пресата за коса със сешоар. Сега дължината е под гърдите, искам да стигне до пъпа

искам и моята коса да порастне как да го постигна без преса не мога щръква много и няма оправяне

# 10
  • Мнения: 138
Някоя от вас използвала ли е маслото за растеж на Икаров? Когато го нанесох по скалпа, започна след няколко минути парене и едва дочакох 15мин, за да го измия. В банята не искам да споменавам как косата ми капеше (правя разлика между предишни измивания) . Страх ме е да пробвам втори път. Та ако някоя може да сподели как е било при нея, ще бъде супер.
Скрит текст:
https://www.ikarov.eu/bg/series/botanical-sclap-hair-care/hair-growth-stimulant

# 11
  • Мнения: 697
Кое е маслото за растеж на Керастаз, което споменахте в предната тема? Благодаря. Приорин също ще пробвам, имате ли идея дразни ли стомаха?

# 12
  • Мнения: 4 015
Не ми дразни стомаха Приорина. Майка ми също го пие,няма проблем а по-принцип е с проблемен стомах.
Това е серума на Керастаз
https://www.notino.bg/kerastase/resistance-extentioniste-serum-z … vane-ot-korenite/

# 13
  • Мнения: 47
Индивидуално е.
При мен резултат дават- чай от коприва, рициново масло, рибено масло, масло от арган- то дава много добър резултат, но не знам дали се отнася за всеки тип коса. Конски шампоан и хининова вода позвам рядко, така че не мога да преценя.
Почистване на косата през три месеца.

# 14
  • Мнения: 815
Бюджетни неща за бърз растеж тук препоръчвате ли защото не всички имаме финансовата възможност да купуват скъпи продукти както им се иска

# 15
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
В предишната тема бях пуснал рецепта домашна  отвара(коприва, розмарин, звездовиден анасон, карамфил(зърна)  канела и хининова кора.Използване всеки денСъщо и   добавки(розмарин , джинджифил,  пръчица канела и карамфил(зърна) към  обичайния шампоан..Използване поне 2 пъти на седмица.При мен учудващо добри резулта и доста евтини като продукти,

Последна редакция: вт, 16 яну 2024, 00:13 от sl

# 16
  • Мнения: X
Най накрая нова тема онази беше на 4 години!
За растеж използвам - Миноксидил 5% Kirkland(имам много нови растежи) , масло от розмарин Mielle, шампоан Bioclenz на Medi и спрея Numinox, шампоани Kerastase Genesis Epaississant  за уплътняване  и Densifique,  Derma roller на целият скалп(1 път седмично) и (алое вера с кисело мляко и розова вода ще пробвам скоро).

# 17
  • Мнения: 815
В предишната тема бях пуснал рецепта домашна  отвара(коприва, розмарин, звездовиден анасон, карамфил(зърна)  канела и хининова кора.Използване всвки денСъщо и   добавки(розмарин , джинджифил,  пръчица канела и карамфил(зърна) към  обичайния шампоан..Използване поне 2 пъти на седмица.Принмен учудващо добри резулта и доста евтини като продукти,
звездовиден анасон от къде и коприва рецепта може ли от къде ги купувате

# 18
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Рецептата е в предишната тема.

Купувам съставките  от биомагазин.Тези, които ползвах са  сушени и пакетирани.
Доколкото помня, (правех я  преди повече от половин година) сухите билки бяха  в равни количества.За аниса , пръчиците канела и карамфила нямам точен спомен.Всичко се вари във вода и когато се охлади  се прецежда.Съхранява се в хладилник.
Тогава бях превела рецептата и я бях постнала.
Правих 3 или 4 дози, постигнах ефекта, който.гонех спрях, защото вече не турся бърз растеж.
Изпошзвам продуктите , коитонбях накупила на лилвидация, в смисъл до изразходване на количествата.

Последна редакция: пн, 15 яну 2024, 23:38 от sl

# 19
  • Мнения: 815
Рецептата е в предишната тема.

Купувам съставките  от биомагазин.Тези, които ползвах са  сушени и пакетирани.
Доколкото помня, (правех я  преди повече от половин година) сухите билки бяха  в равни количества.За аниса , пръчиците канела и карамфила нямам точен спомен.Всичко се вари във вода и когато се охлади  се прецежда.Съхранява се в хладилник.
Тогава бях превела рецептата и я бях постнала.
Правих 3 или 4 дози, постигнах ефекта, който.гонех спрях, защото вече не турся бърз растеж.
Изпошзвам продуктите , коитонбях накупила на лилвидация, в смисъл до изразходване на количествата.
и това като се свари се слага в шампоана ли самата вода от отварата ли се слага в шампоана колко време се седи с нея

# 20
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
В предишната тема бях пусналa рецепта домашна  отвара(коприва, розмарин, звездовиден анасон, карамфил(зърна)  канела и хининова кора.Използване всеки денСъщо и   добавки(розмарин , джинджифил,  пръчица канела и карамфил(зърна) към  обичайния шампоан..Използване поне 2 пъти на седмица.При мен учудващо добри резулта и доста евтини като продукти,
Отварата се съхранява в хладилник Нанася се  с масаж на  скалпа   ежедневно .
"Също и  добавки в шампана" , да се разбира друг продукт.Също съм  написала подробно, когато го ползвах.По памет в 50 млл шампоан(в моя случай без сулфати и без силикони) се поставя  2 или 3  стръка розмарин (свеж) супермаркета, 2 пръчици канела,  2 - 3  см настърган свеж  джинжифил , карамфил около 10 зърна  карамфил и 2 или 3  броя звездовиден анис.Без аниса , всичко останало е от супера.
Поставят се в шампоана и се оставя да престои 48 часа.След това се използва. до свършване на приготвеното.количество.После изхвърлям остабалото  и оравя нова доза в ново шише.За да не излизат добавките се избира шише с подходяща тапа(в смисъл малък отвор на тапата, за да излиза само шампоан.Шампоана насям в корените, масажиеам с четка  поне 5 мин преди да изплакна.

Точните количества са в предишната тема, ако някой се интеррсува, може да потърси.

Последна редакция: вт, 16 яну 2024, 08:32 от sl

# 21
  • Мнения: 16
Здравейте и от мен. Да се включа. При мен лично виждам ефект, като пия рибено масло. Още като ходех да тренирам, треньора ми казваше, че ако искам здрави нокти, хубава кожа и да ми расте бързо косата, то тайната е да пия рибено масло. Тогава не обърнах внимание. Обаче след време случайно реших да си взема за подсилване на имунитета, но забелязах, че косата ми (която беше спряла да расте отдавна), започна да расте отново. 0о0 Бях изненадана. Та, да. А понеже и не ми се ходи до аптеката - все или вали, или е болен сезон, или е тъмно и студено, обикновено си поръчвам маслото онлайн от https://salvia.bg/. С доставка до вратата. Много удобно, бързо и лесно, не мисля за времето, не мисля за нищо.

# 22
  • Мнения: 2 600
Бюджетни неща за бърз растеж тук препоръчвате ли защото не всички имаме финансовата възможност да купуват скъпи продукти както им се иска

Аз не мисля, че продуктите, които използвам са скъпи. Моите продукти са етерично масло от розмарин, което е около 5 лева, използвам също рициново масло и горчичено масло. Купувам ето тези продукти, които обаче използвам с месеци, така че идва малко като пари.
Горчичено масло:
https://makeup.bg/product/433456/
Рициново масло:
https://makeup.bg/product/465976/
Тези продукти се продават и в Зоя

Етерично масло от розмарин се продава в аптеките и дрогериите, около 5 лева е шишенцето.

Друг бюджетен вариант е корен от репей, който се вари като чай и се пръска в скалпа. При мен това нямаше никакъв ефект, но много момичета споделят, че са доволни от този вариант. Продава се в някои аптеки, в интернет и в билкарски магазини. Мисля, че за 4-5 лева ще си купиш количество за доста време. Слага се по супена лъжица за една смес, така че много време ще отиде.

# 23
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 175
А като дръпне на дължина косата, обаче започне да се къса в краищата кое има ефект? Винаги ми е било проблем и искам да хвана цаката на този омагьосан кръг.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 164
А като дръпне на дължина косата, обаче започне да се къса в краищата кое има ефект? Винаги ми е било проблем и искам да хвана цаката на този омагьосан кръг.
Термозащита, leave in - балсами, олио за краища. Има много продукти.
Важното е да не са сухи, че тогава се късат.

# 25
  • Мнения: 2 600
За мен само едно нещо реше проблемът - маски с масла преди измиване на косата. Откакто го правя забравих какво е това цъфтене и накъсани крайща на косата.

Има един фризьор, който често гледам в ютуб и той често казва, че ако искаш да ти расте косата и да си запазваш дължината трябва да се грижиш не само за стимулиране на корените, но и за средната част и крайщата. Иначе като ти се къса косата и не се грижиш, цъфтежът стига все по-нагоре и по-нагоре.

# 26
  • Мнения: X
Марката Lalga женска ли се води или може да се използва и от мъже че видях някакъв шампоан за растеж ?

# 27
  • Мнения: 2 448
Мъжете са с по-мазни коси от жените.Аз не бих дала на ММ да ползва Лалга.
Стават и за мъже и за жени,но не разчитай на сгъстяване или растеж,по-скоро на по-мазна коса.
По мое мнение...

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
В момента използвам шампоан "Oright Recoffee Caffeine" от Златна рибка. И преди съм го ползвала, и доста расте косата от него. Следващия съм решила да е кератиновият с коприва на CHI, от същия магазин. Ако някоя от вас го е пробвала, ще съм благодарна, ако сподели мнение.
А по време на бременността имах разкошна, гъста и дълга коса, защото пиех витамини за бременни. Но сега като не съм бременна май не е удачно да ги пия. А направо се изкушавам!

# 29
  • Мнения: 815
В момента използвам шампоан "Oright Recoffee Caffeine" от Златна рибка. И преди съм го ползвала, и доста расте косата от него. Следващия съм решила да е кератиновият с коприва на CHI, от същия магазин. Ако някоя от вас го е пробвала, ще съм благодарна, ако сподели мнение.
А по време на бременността имах разкошна, гъста и дълга коса, защото пиех витамини за бременни. Но сега като не съм бременна май не е удачно да ги пия. А направо се изкушавам!
този шампоан на каква цена е ако е бюджетен искам да си го купя или нещо от см и Лили за бърз растеж на косата

# 30
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 175
Кой е този шампоан наистина? И мен ме заинтригува. Може ли линк?

# 31
  • Мнения: X
За този ли става въпрос че ми е интересно и на мен , има доста позитивни отзиви ?

# 32
  • Мнения: 697
Аз съм го ползвала с балсам и бях доволна. Има го и в Златна рибка.

# 33
  • Мнения: 815
А има ли бюджетен шампоан за бърз растеж на косата

# 34
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 175
Има. Погледни в мейк ъп има евтини шампоани, които ги дават за растеж.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Да, този е шампоана. По отзивите си го избрах. И на мен ми е скъп, но като не слагам по една шепа шампоан, както правя с бюджетните, идва икономичен. С предния половин година се къпах, а мия коса през ден. Слагаш малко и той се разпенва, и много хубаво измива косата.
А евтино средство за растеж - една позната се поливаше след баня с отвара от корен от репей. Обаче много мръсна стои косата от него и да, порасна доста за едно лято, но като изтощена и́ растеше. Не някоя здрава, хубава коса.

# 36
  • Мнения: 4 015
От мейкъп си поръчах този шампоан за растеж
с биотин,  снощи го тествах много богата пяна прави, добре измива и косата стои обемна,хареса ми. За растеж след месец може и да споделя, но аз си редувам шампоана та незнам дали ще усетя дали е от него,защото и  масла мажа. Бюджетен е а и е 1л.
https://makeup.bg/product/282841/#/option/499436/

# 37
  • Мнения: 1 141
И аз го имам същия шампоан, измива добре, но растеж при мен няма. Ползвам го половин година вече

# 38
  • Мнения: 815
Кой шампоан бюджетен да взема от дм който има ефект бърз за растеж на косата

# 39
  • Мнения: 2 600
За мен най-добрият бюджетен шампоан е на Роза Импекс. Не съм виждала обаче в ДМ и Лили, поръчвам от Ремедиум:
https://remedium.bg/herbal-time-hininov-mitselaren-shampoan-prot … -h200-ml-144280/p

# 40
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Фен съм на домашно обогатените шампоани.
Тези които съм правила ми се отразиха  повече от добре.
В момента ползвам шампоан с кафе.Рецептата не е моя.Към обичайния шампоан добавям нес кафе(само да не е безкофеиново) и разбърквам.Правя масаж на скалпа около 5 минути  с четка за масаж на скалп (от дрогерия) после  изплаквам.Косата ми е доволна.Не мога да преценя дали ускорява растежа(боядисвам корени всяка седмица, защото  избуява   над половин сантиметър на седмица), обявила съм   ликвидация на  продуктите, които изпонакупих миналата година преди да заложа на  "домашни" рецепти, та може и те да ускоряват растежа.

Последна редакция: чт, 18 яну 2024, 14:22 от sl

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Много интересно! Разтворено във вода ли го добавяш нескафето или направо гранули добавяш към шампоана? Би ли споделила в какво съотношение го добавяш? Примерно около 50мл. вода, 1 пълна чаена лъж. кафе на 1 шампоан от 250мл. Нещо такова ли е?
А дали не може да се прави направо маска преди къпане? Втриваш в корените кафе и стои така примерно час, и после се къпеш.
Някоя от тук пишещите дали е пробвала?

# 42
  • Мнения: 637
Някой беше питал за стимуланта на Икаров. Скоро не съм го използвала, но преди го използвах често и много ми помогна, дори си лягах така с намазани корени. На няколко мои приятелки съм препоръчвала и при тях ефекта беше много добър.
За розмарина, всичко ск правя вкъщи. Варя вода и слагам дали корен от репей, корен от коприва, розмарин… изчаквам да изстине, сипвам в шишенце с пипетка или пулверизатор и съхранявам до 7 дни в хладилник. Определено имат ефект. За мен корена от репей и коприва действат по-добре, защото имам и много капризен скалп и себорея, тях даже ги правя заедно и пръскам винаги на измита коса.
Масажор за скалп имам и от ЗР и от Шийн, този от ЗР ми харесва повече, но и другият за цената си е идеален.
Добавки съм пробвала различни, но тези, които работят най-много за моята коса е едни, които се водят за имунната система, дори не са за коса, но за такива ми бяха препоръчани. Съдържат Селен, вит. А, Ц, Д и Е + Цинк. Взимала съм за майка ми други добавки със същата комбинация и при нея имаше ефект. Ковид, сезонен косопад, нищо не ми се отразява зле на косата с тях.
И естествено шампоани за растеж, пробвала съм много, но ефект имам и то значителен само от шампоаните на Napura и Mediceuticals. И от тези, които са против косопад и сгъстяване и от тези за допълнително израстване.


Това е косата ми сега. Преди около две години беше окапала, рядка, накъсана, горният пласт беше дълъг около 10 см, цялата дължина беше до рамото. Трагедия! Сега можеше и по-дълга да е, но аз се стремя към изравняване на чертата и още малко и трябва. По принцип косъма ми е тънък и, когато в черта без етажи изглежда по-гъста. Плътност на косъма още има какво да се желае.
И се извинявам за мръсното огледало, някой цапа, друг чисти…

# 43
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Много интересно! Разтворено във вода ли го добавяш нескафето или направо гранули добавяш към шампоана? Би ли споделила в какво съотношение го добавяш? Примерно около 50мл. вода, 1 пълна чаена лъж. кафе на 1 шампоан от 250мл. Нещо такова ли е?

По принцип карам на око,
Тук има примерна рецепта , добавена е и канела,
1 чаша нес кафе за голяма опаковка шампоан инполовин за малка.Една две лъжици канела се разбъркват добре и се добавят в
 безсулфатен шампоан.
Готов е след като  престои   24 часа.
Масажират се корените 5 минути и се изплаква.
https://rizosdivinos.com/blogs/rizos-divinos/champu-de-cafe-y-ca … caida-del-cabello

Тук  можете да видите клипчета за приготвяне на "домашен" шампоан с кафе
https://www.google.com/search?client=ms-android-samsung-ss&sca_e … 775&dpr=2.81#ip=1
 Преди домашния  съм  ползвала две опаковаки  този  готов шампоан с кафе, не   съм забелязала  кодата да расте по бързо
https://www.tupeluqueriaonline.com/novex-champu-bombar-cafe-200ml-p-14145.html

Последна редакция: пт, 19 яну 2024, 08:04 от sl

# 44
  • Мнения: 815
Мия си косата два три пъти най много седмично ще пробвам да видим какво ще стане и кога ще имам видим резултат в дълбините и корените

# 45
  • Мнения: 144
Някой беше питал за стимуланта на Икаров. Скоро не съм го използвала, но преди го използвах често и много ми помогна, дори си лягах така с намазани корени. На няколко мои приятелки съм препоръчвала и при тях ефекта беше много добър.
За розмарина, всичко ск правя вкъщи. Варя вода и слагам дали корен от репей, корен от коприва, розмарин… изчаквам да изстине, сипвам в шишенце с пипетка или пулверизатор и съхранявам до 7 дни в хладилник. Определено имат ефект. За мен корена от репей и коприва действат по-добре, защото имам и много капризен скалп и себорея, тях даже ги правя заедно и пръскам винаги на измита коса.
Масажор за скалп имам и от ЗР и от Шийн, този от ЗР ми харесва повече, но и другият за цената си е идеален.
Добавки съм пробвала различни, но тези, които работят най-много за моята коса е едни, които се водят за имунната система, дори не са за коса, но за такива ми бяха препоръчани. Съдържат Селен, вит. А, Ц, Д и Е + Цинк. Взимала съм за майка ми други добавки със същата комбинация и при нея имаше ефект. Ковид, сезонен косопад, нищо не ми се отразява зле на косата с тях.
И естествено шампоани за растеж, пробвала съм много, но ефект имам и то значителен само от шампоаните на Napura и Mediceuticals. И от тези, които са против косопад и сгъстяване и от тези за допълнително израстване.


Това е косата ми сега. Преди около две години беше окапала, рядка, накъсана, горният пласт беше дълъг около 10 см, цялата дължина беше до рамото. Трагедия! Сега можеше и по-дълга да е, но аз се стремя към изравняване на чертата и още малко и трябва. По принцип косъма ми е тънък и, когато в черта без етажи изглежда по-гъста. Плътност на косъма още има какво да се желае.
И се извинявам за мръсното огледало, някой цапа, друг чисти…
Здравейте , отварата която си правите от корен от репей и коприва след като се напръска на косата НЕ я  отмивате после ? Тъй като съм гледала различни клипове по специално за розмарин след като се направи отварата и се съхранява в хладилника всеки ден ли може да се пръска косата или САМО преди измиване ?

# 46
  • Мнения: 637
Аз я мия или всеки ден или през ден и пръскам само след измиване. Така не ми омазнява, но на следващия ден ако не я измия и да напръскам пак не съм пробвала.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Здравейте! От известно време ползвам шампоана за стимулиране на растежа на O'right от Златна рибка. И преди съм го ползвала, и сега забелязвам, че косата ми расте доста бързо. Обаче гледам един тоник с кофеин за стимулиране на растежа, на същата марка. Бая е скъпичък и макар, че има доста положителни мнения, се надявам някоя от вас да го е използвала и да сподели мнение. Само расте ли косата или И се сгъстява? Че моите пет тънки косъма, ако само пораснат, ще е смешно.
Ето за това говоря.

# 48
  • София
  • Мнения: 200
Преди години много правех домашни маски+тривитаминол. Е,имаше страхотен ефект.
Сега от 8 месеца съм с руси кичури, които се накъсаха и косата ми отново има нужда от заздравяване + искам да порасне от 3-4 години стои на едно и също място /50см дължина/
Много четох по темата
Като за начало взех термозащита понеже е изсушавам със сешоар +преса в корените
Този спрей също стимулиращ растежа с масажни движения,хининова вода /не знам до колко от нея има резултат/ и най-хвалената съставка - розмарин.
Днес го сварих и с дозатор напръсках косата
Ще пиша за резултати и най-вече ми е важно дали омазнява косата понеже моята много бързо се омазнява и няма обем и ако не е с преса в корена на ден 2 е ужасна

# 49
  • Мнения: 3 800
Розмаринът не омазнява.Аз се поливам от година с него. Не знам има ли ефект, но поне мирише добре и не вреди.

# 50
  • София
  • Мнения: 200
Розмаринът не омазнява.Аз се поливам от година с него. Не знам има ли ефект, но поне мирише добре и не вреди.
Да, и аз забелязах това. Преди съм се поливала с отвара от коприва и много ми утежняваше косата и на другия ден беше мазна, но определено розмарин /без отмиване/отвара след измиване със шампоан+кристали+термозащита е супер поне за моята мазна,тънка и изтощена коса

# 51
  • Мнения: 2 102
Извинявам се за глупавия въпрос ,но как ползвате отварата от розмарин? Чела съм, че като се приготви се съхранява в хладилник. Затопляте ли я или я пръскате студена? 🦧
Аз ползвам Вълшебството и серума на grow gorgeous за моята бъроомазняваща се и рядка и изтощена коса, и съм доволна,но искам да разнообразя.

# 52
  • София
  • Мнения: 200
Ползвам по два начина
Олио от розмарин на водна баня +друго масло втривам с масажни движения по скалпа. Така стоя и после измивам косата
Днес пробвах и с отвара. Сварих розмарин. Отварата пресипах в шише с дозатор и след като беше измита /влажна напръсках корена и косата по дължина без да отмивам. Шишето е в хладилника доколкото разбрах от всичко, което изчетох по темата до 2 седмици в хладилник е окей

# 53
  • Мнения: 3 800
Аз варя розмарин и поливам след всяко измиване.Знам, че в хладилник отварата издържа седмица.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Хининовата вода изтощава косата. Забързва растежа, но расте една като проскубана коса. Поне при мен е такъв ефекта.
А с тривитаминол колко съм се мацала, ехеее! Никакъв ефект, абсолютно никакъв. Само дето после по три пъти си слагам шампоан, за да се махне това мазно нещо.
Може от организма да зависи.

# 55
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
При мен  този  хининов тоник действаше добре, но  вонях на индийски магазин за подправки и не повторих.В отварата с другите билки аромата на кората на хининово дърво не беше  толкоеа дразнещ. за мен.

https://armoniabio.com/champus-naturales/tonico-capilar-ronquina.html

Последна редакция: пн, 29 яну 2024, 23:55 от sl

# 56
  • Португалия
  • Мнения: 4 166
от години ползвам хининовата вода на милва
слагам й допълнително етерично розмарин,а понякога и лавандула
в интерес на истината-не съм виждала никога ефект на растеж,аз я ползвам за успокояване на скалпа, когато е пресушен,раздразнен,когато нямам време за маслена маска

исках да питам какво знаете за микронийдълинг   за растеж на косата?

# 57
  • Мнения: 106
Аз от хининова вода на Милва не видях резултат. Но всичко за мен до този момент е до проба. Аз съм доволна от серума на Doori за косопад., след измиване на косата още на мокра слагам от него. Правя си и маски с ориз и масла (бадем, кокосово и зехтин плюс гел от ленено семе и царевично нишесте) добре пасирано слагам на суха коса - това предимно за плътност, или ориз с кокосово мляко. Сварен розмарин слагах в корените и не ми отежнявяше корените даже всеки ден пръсках. Розмарин на етерично масло слагам понякога с кокос или зехтин в корена и стоя около час с шапка за баня и кърпа отгоре.

Аз пак ще кажа - с тънка финна коса съм, моя проблем най-вече е, че към краищата стои "летяща" и суха. Затова слагам всеки ден коприна за коса. Иначе няма заглаждане и стои "бухнала". Не съм намерила още какво ще я направи "жива", в търсене съм. Единствено, което разбрах до тук след всички процедури е, че и трябва масло, което не я утежнява а попива в косъма за да я поддържа влажна и нелетяща.

За растежа - имам растеж но не е кой знае колко, както го дават от розмарин 😁 просто по-бавно ми расте самата коса 🤷

Последна редакция: вт, 30 яну 2024, 06:38 от Ikirilova8

# 58
  • Мнения: 289
Хининовата вода изтощава косата. Забързва растежа, но расте една като проскубана коса. Поне при мен е такъв ефекта.
А с тривитаминол колко съм се мацала, ехеее! Никакъв ефект, абсолютно никакъв. Само дето после по три пъти си слагам шампоан, за да се махне това мазно нещо.
Може от организма да зависи.
От хининовата вода само ми се омазнаваше косицата, друг ефект не видях.

# 59
  • Мнения: 2 600
Аз съм доволна от хининовата вода, използвам спрея на Роза Импекс. От дете майка ми винаги използваше хининова вода, когато искаше моята или нейната коса да расте и действително имаше ефект.

За отварата от розмарин, не трябва ли той да е пресен, а не сух? Иначе аз залагам на етерично масло от розмарин, което смесвам с базови масла от синап и рицин.

Аверин, моят съвет е да преустановиш употребата на преса за коса.

# 60
  • Мнения: 815
Аз съм доволна от хининовата вода, използвам спрея на Роза Импекс. От дете майка ми винаги използваше хининова вода, когато искаше моята или нейната коса да расте и действително имаше ефект.

За отварата от розмарин, не трябва ли той да е пресен, а не сух? Иначе аз залагам на етерично масло от розмарин, което смесвам с базови масла от синап и рицин.

Аверин, моят съвет е да преустановиш употребата на преса за коса.
и моята коса е суха и чуплива не мога без преса колкото и да искам защото като си легна щръква все едно съм бъркала в контакта

# 61
  • Мнения: 2 600
Това е защото косата е суха и не получава необходимата хидратация и правилни продукти. По-добре вижте нудите на косата си, вместо да ползвате преса, тя съсипва косата.

# 62
  • Мнения: 1 847
за спането и фриза ползвайте "Шапка" сатенена или "боне" май с е казва, косата си стой ОК на сутринта.
При къпане внимавайте за влагата, задължително при мен е шапка /отгоре найлон, отдолу хавлиена/, ако няма да си мия косата. Всяка сутрин олио в краищата за запечатване да не влиза "влагата" и да се получи фриз.
Термична защита задължително-за сушоар крем , за преса спрей. Ползвам редкен, но има и доста други добри продукти. Слагайте по малко от продуктите за да не се натрупва и да се омазнява бързо.
Миене през 3 дена минимум, през другото време "спрей за обем" или сух шампоан само в корените.

# 63
  • Мнения: 815
Това е защото косата е суха и не получава необходимата хидратация и правилни продукти. По-добре вижте нудите на косата си, вместо да ползвате преса, тя съсипва косата.
искам да косата ми да не бъде суха а да я хидратирам но като е начупена не мога да се понасям така все едно не съм аз

# 64
  • Мнения: 2 600
Вяра, разбирам те, знам какво е да не харесваш косата си. Заради некадърна фризьорка имах ужасна подстрижда месеци наред. Но в твоя случай доколкото разбирам косата ти, за да е в този вид проблемът е грижата за нея. Косата има нужда от хидратация и протеин, като съотношението им е в зависимост от нуждите на косата. Когато си тормозиш косата си още в корените, то как ще расте бързо и как ще расте здрава?

Този тип щръкване на косата, все едно си бръкнал в контакта е признак за коса в лошо състояние. Например такава коса имат жени, които се боядисват и косата им е съсипана от това. Има някои инфлуенсърки, на които косата им стърчи по този начин. Ако положиш усилия и изтърпиш известно време тя да хвърчи, косата ще се оправи и ще порасне здрава.

# 65
  • Мнения: 1 847
За да са здрави краищата на косата трябва да се грижим за нея още от корена.Знаем всички как тя пораства от горе надолу.Един ден корените се превръщат в среда, а средата на косата в краища, когато я подрязваме.
 Ако косата е "болна" още в корените, резултата е още по- болна в средата, а краищата накъсани.

# 66
  • Мнения: 2 448
Тук не съм много съгласна.
Косъмът е мъртъв,последните сантиметри от дължините нямат нищо общо с корена.
Вероятно косата е изтощена или хидратация/протеин са дошли в повече.А може просто косата да е порьозна...

# 67
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 175
За да са здрави краищата на косата трябва да се грижим за нея още от корена.Знаем всички как тя пораства от горе надолу.Един ден корените се превръщат в среда, а средата на косата в краища, когато я подрязваме.
 Ако косата е "болна" още в корените, резултата е още по- болна в средата, а краищата накъсани.
За първи път разбирам коса да расте нездрава. Освен това времето, докато коренът стане среда/средата краища е достатъчно дълго, за да се увреди косъма.

На мнение съм, както написаха някъде преди това, че за дължина е важно краищата да се хидратират постоянно.

# 68
  • София
  • Мнения: 200
Аз съм доволна от хининовата вода, използвам спрея на Роза Импекс. От дете майка ми винаги използваше хининова вода, когато искаше моята или нейната коса да расте и действително имаше ефект.

За отварата от розмарин, не трябва ли той да е пресен, а не сух? Иначе аз залагам на етерично масло от розмарин, което смесвам с базови масла от синап и рицин.

Аверин, моят съвет е да преустановиш употребата на преса за коса.
Да, от 17 години /звучи плашещо много/ не съм имала ден без да съм с преса в корена. Винаги е правя. Това несъмнено се отразява + тънките кичури в косата ми със супра+тънък косъм
Ще се опитам да намаля и надявам се впоследствие махна изцяло тази рутина с пресата в корена.
Розмарина ми е сух, с който правя водата за пръскане надявам се има резултат не съм срещала никъде, че сухия не е ефикасен.
Обмислям и така хвалената оризова вода.
Резултат очаквам след месеци , но определено след грижата усещам косата си много мека /може и от кристалите да е/ и жива

# 69
  • София
  • Мнения: 200
Напоследък чета и пробвам нови маски. Една ми е любима комбинирах най-добрите съставки като мнения в едно
1/ябълков оцет
2/тривитаминол
3/горчица лъжица
4/мед лъжица като не всеки път слагам
5/вода от розмарин
Ефект има и косата ми е бляскава и жива

# 70
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 175
Някакви мнения за серията на Victoria Beauty So long за растеж?

# 71
  • София
  • Мнения: 200
Гледах е серията наскоро и доста и се позачудих. Цените достъпни. Звучи добре, но не посмях заложих си на сигурното -масла и кристали

# 72
  • Мнения: 815
Гледах е серията наскоро и доста и се позачудих. Цените достъпни. Звучи добре, но не посмях заложих си на сигурното -масла и кристали
какви бюджетни масла и кристали ползвате

# 73
  • София
  • Мнения: 200
Номер едно бюджетно масло ми е рициновото. Цената е достъпна, а и може да се ползва не само за коса. Аз добавям в домашна маска малко от рициновото, защото трудно се отмива. Ползвам и за лице и за мигли.
Друго любимо масло ми е от розвари,лавандула закупувам за около 5лв и ми стигат за месец - два.
Кристалите ми от години не съм ги сменяла. Ползвам тези с ленено семе. Страхотни са, но много им вдигнаха цената, но ми стигат за около 5-6 месеца. http://zakosata.com/rolland-insight-cristal

# 74
  • Мнения: 6 572
Да дам лек отчет за последното, което пробвах/пробвам.
Взех комплекта на NuggelaSule шампоан + ампули. Ползвам от около малко повече от месец, имам още 1 ампула за доизразходване. Не мога да кажа, че няма ефект, сякаш малко е дръпнала, но не е нещо очевидно...даже на момента се чудя дали просто не си е пораснала самостоятелно за този период. Странно се ползва, първо се разтрива в ръцете и тогава се нанася и точно както е описано - първото измиване е без пяна, усещането е, че не си измиваш косата, н но втората се образува доста количество мека, приятна пяна - типично като за безсулфатен шампоан. Косата е много приятна след това, лека и мека, не утежнява по никакъв начин, подходящ е и за ежедневна употреба.
Като приключа с него, следващото, което съм си наумила да пробвам (и последно, ако и там няма да има ефект) е хваленото масло на Миеле. Във фб срещам отзиви, че дамите са по-доволни от него откъм сгъстяване на косата, но си има отзиви, че помага и за растеж. По описание го дават и за цъфтежи, ако се нанася по дължини. Само не ми стана ясно дали самостоятелно се нанася или се смесва с нещо. В описанието е посочено, че директно се нанася, но защо имам спомен, че някъде е писано (може би тук?), че задължително се смесва с друго място.

# 75
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 760
Някоя от вас да е ползвала тази маска? Преди малко я открих , чудих се 1 минута, но я купих.


# 76
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 760
Не мога да редактирам горният пост, но ползвах маската  по указанията. Косата ми е дълга и права, със сух скалп и постоянно ръся косми навсякъде. Въпреки  това, че ползвам бабини рецепти, няма кой знае какво подобрение, защото всичко  идва от вътре/ от организма/. Та косата ми след маската, миенето й и мазането обилно с маска с макадамия,  изглежда по-мека и по-добре, а не по обичайният си разпилян начин. Намерих я в Елитис за 1 лв на промо цена. Днес ще купя още няколко бройки.

# 77
  • Мнения: 2 600
Това някаква маска тип терапия ли е?

# 78
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 760
Да. за суха и изтощена коса. Вложих още 5 лв за 5 броя да имам.

# 79
  • Мнения: 2 600
Благодаря ти за споделянето, утре имам път към Елитис и ще погледна, дано има маската. Ако наистина е само левче и има хубави резултати, това е чудесно. Купувам за по 6-7 лева на Доори шапкомаските, но за тези пари човек ще си купи 6-7 маски от тези.

# 80
  • София
  • Мнения: 200
Мнение за тривитаминол ? Маска мисля да правя като масажирам скалпа с масажор ?

# 81
  • Мнения: 104
Аз използвам тривитаминол от няколко месеца. Направих си снимки в гръб когато го започнах и като ги сравнявам със сегашните снимки, виждам че ми е пораснала наистина косата, но не съм сигурна, че е пораснала повече от нормалното. Първите два месеца мазах веднъж на две седмици, а сега мажа веднъж месечно, уж да не прекалявам. Като изхабя шишенцето едва ли ще купя повече. Да знаете, че от маслените маски пада много коса при миене. Особено щом ще правите масаж на скалпа. Да не се уплашите, падат косми, които така или иначе са щели да паднат, но просто количеството е по-голямо и е стряскащо.

# 82
  • Мнения: 289
Аз използвам тривитаминол от няколко месеца. Направих си снимки в гръб когато го започнах и като ги сравнявам със сегашните снимки, виждам че ми е пораснала наистина косата, но не съм сигурна, че е пораснала повече от нормалното. Първите два месеца мазах веднъж на две седмици, а сега мажа веднъж месечно, уж да не прекалявам. Като изхабя шишенцето едва ли ще купя повече. Да знаете, че от маслените маски пада много коса при миене. Особено щом ще правите масаж на скалпа. Да не се уплашите, падат косми, които така или иначе са щели да паднат, но просто количеството е по-голямо и е стряскащо.
Също, ако се боядисвате пада много бързо боята.

# 83
  • Мнения: 2 600
Не съм използвала тривитаминол, но това е може би най-популярният метод заедно с хининовата вода. Когато фризьорка ми съсипа косата си взех ето това, на което казват конско чудо:
https://bilkite.net/product/trivitaminol-zehira-konska-magiya-vi … ni-za-kosa-50-ml/

# 84
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 760
Аз ползвам конските на шуменската фирма и ги редувам. За година ми дръпна косата с 25 см , мерено с шивашки метър. Пръскам с розмарин, мажа крайчетата с арганово масло след баня . Старая се да не ползвам сешоар, но понякога се налага. Убих се да намеря чемерика срещу косопада и от време на време варя и мажа и с нея.

# 85
  • Мнения: 11 016
От месец и половина ползвам един от шампоаните на Nugella & Sule и забелязвам доста нови растежи в горната част на главата и над ушите.

Резултатът при мен след хининов шампоан и конски чудеса е само мръсна и смачкана коса.

# 86
  • Португалия
  • Мнения: 4 166
колко сме  различни!
на мен, дори на втори ден косата да е, хининовата вода , смесвам я с няколко капки етерично розмарин, ми съживява косата

# 87
  • Мнения: 9 486
Аз ползвам конските на шуменската фирма и ги редувам. За година ми дръпна косата с 25 см , мерено с шивашки метър. Пръскам с розмарин, мажа крайчетата с арганово масло след баня . Старая се да не ползвам сешоар, но понякога се налага. Убих се да намеря чемерика срещу косопада и от време на време варя и мажа и с нея.

Според доста фризьори , оставянето на косата мокра е по-вредно , отколкото топлината от сешоара, защото според тях косата е най-крехка и уязвима, докато е мокра.
Дали и доколко е вярно не знам, просто споделям това, което съм чувала.

# 88
  • Мнения: 13 122
И аз не мисля че изсушаването със сешоар само по себе си вреди. Вредно е ако косата се нагрява сериозно и продължително, когато се прави с цел оформяне - сериозно "издухване" за да се придаде определена форма, изправяне с преса, къдрене с маша и прочие. За тогава си трябва термозащита и да не се прави по-често от веднъж на няколко дни и пак може да изтощи косата.
Но едното изсушаване колкото да не е мокра... не виждам с какво толкав ще навреди.

# 89
  • Мнения: 322
От месец и половина ползвам един от шампоаните на Nugella & Sule и забелязвам доста нови растежи в горната част на главата и над ушите.



Разгледах сайта на Арлен, които предлагат тази марка, но не се ориентирах кой е шампоанът.

# 90
  • Мнения: 11 016
монталбанка,

# 91
  • Мнения: 322
Благодаря!!!

# 92
  • Мнения: 104
Много е важно в какво състояние са дължините и връхчетата на косата. При мен вечно се накъсват. Като се замисля, доста бързо ми расте косата, но като се накъсва в края, няма как да стигне дължина. Ползвам само сешоар, но навсякъде падат парчета коса. Виждам че доста мацки се оплакват от същия проблем и явно е нещо вътрешно - липса на витамини и минерали, хормонален дисбаланс. Вие как се справяте с накъсаните краища? Имате ли си някой вълшебен продукт?

# 93
  • Мнения: 13 122
Олаплекс 3 пробвай ако искаш. Примерно веднъж седмично или малко по-рядко.
Косата може да се къса и от поражения от третиране или от недостатъчна грижа. Дали боядисване/обезцветяване, дали маша или преса, дали ластици и шноли които не са подходящи, много неща могат да са.
При мен краищата се одърпват и след цяла зима с пуловери, якета и прочие дрехи които наелектризират много, само след една зима нямах поражения и то защото тогава я носех основно прибрана на работа. Разликата беше осезаема, като си носех косата по-дълга я подстригвах рядко и единият път задължително беше през пролетта, че от цяла зима така не изглеждаше добре и да я освежа.

# 94
  • Мнения: 104
Не е боядисвана. Но измивам и суша със сешоар през един ден. Постоянно ползвам маски, олеа, балсами и пак цъфтят и се късат краищата. В чудо съм се видяла вече. Мислила съм за Олаплекс или някоя подобна терапия, но се притеснявам да не ми дойде силна. С много тънък косъм съм, на всичкото отгоре и къдрав. Триенето вечер във възглавницата също оказва влияние, мисля. И като тийнейджърка още преди 20 години пак ми се късаха краищата, но тогава бях с много гъста коса и не личеше толкова изтъняването.

# 95
  • Португалия
  • Мнения: 4 166
Моята расте много много бавно
Тънка, много чуплива до къдрава,но мека и губи обем
Купила съм си сатенена нощна шапчица, но не виждам ефект- сплескано  и  странно седи сутринта,  но може да се каже, че не се наелектризира толкова  много
В последните  години  поддържам една и съща дължина, с 2 подстригвания годишно
Никога  не  е  цъфти
В написаното  за пуснатата коса и пуловери/ дрехи зимата, намирам някаква логика, защото  аз през тийн годините си имах такъв момент с накъсванр, и точно  тогава я носех само пусната
А сега- предимно вдигната.

# 96
  • Мнения: 13 122
За възглавницата спасява сатенена или направо копринена калъфка. Бях се засилила за естествена коприна, но цените хич, ама изобщо не ми допаднаха Grinning
Сатенено боне пробвах, но и на мен не ми е добре с него. Хем пробвах през зимата, сега тепърва ще става топло и как ли пък няма да спя с шапка на главата...
Със сатенетите калъфки ми е малко по-добре, аз се въртя много в съня си и моята се и оплиташе, сега е по-малко това. А е чуплива и не върви да я среша сутринта, че ще изляза бая настръхнала после Grinning
Тънка е, не особено гъста и е чуплива, ако си поиграя да се занимая с нея след измиване може и към къдрава да стане, това за сравнение го казвам. И мека също. На мен Олаплекс 3 ми допадна, просто сега не я използвам често ами на 2-3 седмици веднъж като се сетя.
То за такова нещо това им е терапията, имат иначе някаква огромна серия с май десетина продукта, но от останалите неща не виждам голям смисъл.
Другото е ако си намериш добър фризьор дето не само от рязане разбира, да ти види косата на място и да прецени от какво имаш нужда.

# 97
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 341
Копринената калъфка е допълнение към основните грижи. Имам я мога да изтъкна предимствата. Не се наелектризира, не запарва, винаги обратната страна е прохладна, деликатна е, бързо съхне и една е напълно достатъчна за непрекъсната употреба. Дебнете за промоция и си доставете това удоволствие.

# 98
  • Мнения: 2 102
Аз ползвам конските на шуменската фирма и ги редувам.
Извинявам се,че не съм разбрала,бихте ли писали коя е фирмата?

# 99
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 760
Аз ползвам конските на шуменската фирма и ги редувам.
Извинявам се,че не съм разбрала,бихте ли писали коя е фирмата?

Ето линк към продуктите.
При нас го купувам от зоомагазина в квартала.

# 100
  • Мнения: 2 102
TopsyG,благодаря!

Моята коса расте бързо, но е рядка и тънка и с годините от мазна стана с доста сухи дължини. След ковид беше много зле. Скалпа прозираше. Пия периодично таблетки. Мога да споделя положителен опит с Вълшебството на Ради и серума Grow gorgeous. Също и втриване на масла.

# 101
  • Мнения: 633
Здравейте, ще споделя моя опит с порастването на дълга коса. Цял живот не можеше косата да ми стане по-дълга от малко под раменете, но след като живях 2 години и половина в Индия/Бангладеш се сдобих с коса до кръста. Започнах да си правя маски с кокосово масло и други масла преди къпане, като стоях с тях поне по час, стояла съм и цял ден. Това е и нещо като традиция при индийките. Кокосовото масло се отрича от популярни Ютюб гурута, но аз използвах основно такова и резултат имаше. Разбира се,моята коса е и супер суха по принцип, та добре ѝ се отразяват масла. Тази зима изпробвах серумът на Калиначи, имах неприятен косопад, и определено проработи при мен. Много нови коси ми излизат. Определено ще си го купя пак при намаление. Сега от намалението си купих и серумът на Лалга за растеж, дано и той да е добър. Имам и спреят на Коколис, но за него още не мога да дам отзиви, ползвам го от скоро.

# 102
  • Мнения: 2 600
Аз слагам кокосово масло по дължините, ти в корените ли го нанасяш?

# 103
  • Мнения: 138
Здравейте, ще споделя моя опит с порастването на дълга коса. Цял живот не можеше косата да ми стане по-дълга от малко под раменете, но след като живях 2 години и половина в Индия/Бангладеш се сдобих с коса до кръста. Започнах да си правя маски с кокосово масло и други масла преди къпане, като стоях с тях поне по час, стояла съм и цял ден. Това е и нещо като традиция при индийките. Кокосовото масло се отрича от популярни Ютюб гурута, но аз използвах основно такова и резултат имаше. Разбира се,моята коса е и супер суха по принцип, та добре ѝ се отразяват масла. Тази зима изпробвах серумът на Калиначи, имах неприятен косопад, и определено проработи при мен. Много нови коси ми излизат. Определено ще си го купя пак при намаление. Сега от намалението си купих и серумът на Лалга за растеж, дано и той да е добър. Имам и спреят на Коколис, но за него още не мога да дам отзиви, ползвам го от скоро.

Здравей! Би ли споделила повече за маските, които си правиш с кокосово масло преди къпане? Само кокосово масло ли нанасяш и ако да, къде - в корена, по дължините, или по цялата коса?

# 104
  • Мнения: 633
Нанясям го и в корена, и по дължините, като хубаво масажирам в скалпа също с наведена глава. Ако обаче имате проблем с омазняването, не е хубаво да се прекалява според мен. Не съм имала проблем да го отмия с нормално шампониране (2 пъти). Тогава, когато косата ми дръпна най-много на дължина, използвах чисто кокосово масло (като това в био магазините) или на тази индийска марка Parachute. Виждала съм я в България в индийските магазини също. След последната ми екскурзия си взех най-различни масла на тази марка и на една друга индийска марка, Sesa. В момента ползвам това , то е пак на основата на кокосово масло, има в него едно цветче (beli flower) и амла.

Общи условия

Активация на акаунт