Градинарство - моето хоби 34

  • 39 264
  • 897
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 5 651
Кажи точно какъв е или дай снимка, има много видове които се гледат различно. По-точно много растения ги продават под името жасмин, а те нямат нищо общо.

# 856
  • Мнения: 974
Моят зимен жасмин е качен на обелиск





Тук е още младеж Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 11:52 от dt

# 857
  • Мнения: 1 502
Миналата година посадих 3 индийски люляка и се чудя дали да ги чакам да цъфнат това лято. Високи са към 1,5 метра и за сега имат само листа /сортове Natchez и Muskogee/. Вашите как са? Имат ли вече цветни пъпки?

# 858
  • Мнения: 1 792
Чудя се дали в алпинеума ми да не засадя юниперуси-гледам, че  има син, златен и други. Те дали са болнави като Туитър, стават ли ръждиви или са непретенциозни.

# 859
  • Мнения: 3 904
Рано му е на Индийския люляк!

# 860
  • Мнения: 234


Ето го едното жасминче. Вчера го пресадих.

# 861
  • Мнения: 2 150
Имам един, който взех преди 2 месеца би трябвало тази година да цъфне. Обаче миналата година бях взела точно преди да паднат студовете и си мислих, че е измръзнал защото беше само една пръчка. Вчера като се разхождах из градината видях чудо, точно този взел да избива на две места. Много се зарадвах. Рано им е още те цъфтят мисля юни, Юли.

# 862
  • Мнения: 1 792
Мирише ли лоницера серотина като цъфне?

# 863
  • Мнения: 2 150
Здравейте да попитам дали съществува така боровинка като храст подобна на аронията или касиса ? Моля покажете снимки ако имате такава . Обмислям да си взема , но дали е подходящо времето ?

# 864
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 022
Здравейте да попитам дали съществува така боровинка като храст подобна на аронията или касиса ? Моля покажете снимки ако имате такава . Обмислям да си взема , но дали е подходящо времето ?
Имам синя боровинка, храстче е.

# 865
  • Мнения: 2 150
Здравейте да попитам дали съществува така боровинка като храст подобна на аронията или касиса ? Моля покажете снимки ако имате такава . Обмислям да си взема , но дали е подходящо времето ?
Имам синя боровинка, храстче е.

Става ли голямо ? Подрязвате ли го ? Изисква ли някакви специални грижи ? Връзва ли боровинки ? Става ли да се размножава с резници ?
Майка ми беше поръчала миналата година , но явно е някакъв друг сорт виобще не са мръднали , нисички .

# 866
  • Мнения: 10 793
Доста време им трябва да пораснат като голямо храстче. В началото са нисички, нормално. Имам 10 годишни, колкото мен са. Имам и три годишни, на две педи от земята са. Бавно растат. Трябва им кисела почва, за да раждат. Подрязват се, да. Моите вече чакам да зреят. Времето трябва да е есен-пролет, вече малко късно за каквото и да е...

# 867
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 392


Ето го едното жасминче. Вчера го пресадих.

като гледам снимката, "жасминът" ти е вейгела Wink

https://www.mmtrbg.com/p/veygela-zimoustoychiv-hrast-tsafti-tsya … ela-bristol-ruby/

# 868
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 022
Това горе е червен жасмин.

Става ли голямо ? Подрязвате ли го ? Изисква ли някакви специални грижи ? Връзва ли боровинки ? Става ли да се размножава с резници ?
Има и малки и големи, дават много плодчета и не са капризни въобще, за резник не знам, питай гугъла. Това е в саксия и на всяко клонче има такава чепка плодчета в момента

# 869
  • Мнения: 5 333
Най-накрая снимах бозавият евонимус)). Една нова клонка излиза с по-наситен цвят, но и тя ще побозавее.


Общи условия

Активация на акаунт