Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 84

  • 32 629
  • 765
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 297
добре де, Кубратова..казваш сифони и сифони...
има ли такива, с наклон вътре в самото тяло?
аз не съм намерила досега

Ако има наклон няма да задържат вода и ще миришат от канала... Би помогнал сух затвор (клапа), но обикновено той е допълнение на водния, в случай, че пресъхне ако не се ползва банята дълго.
Определено линейните са по-трудни за поддръжжка, зощото имат широка ваничка, която събира отлагания, а точковите сифони нямат, нямат и сглобяема конструкция от клапи и решетки. НО свекърва ми редовно отпушваше точковия сифон с химикали, а ние линейните никога.

# 691
  • Мнения: 691
Темата тръгна в друга насока, ама все пак да си кажа: дамата с терасата си е нагласила 3 картини с коне. Това значи, че обича коне и няма никакво значение ние дали и ги харесваме - те трябва да присъстват. Търсеше се естетичен начин за разполагането им в пространството така че хем да не се закрива гледката, хем да е удобно да се ползват масата и столовете, хем да се наслаждава на обичта си към конете. Поне аз така разбрах задачата.

Сигурна съм, че всяка от нас си има някаква слабост, с която може да потресе останалите, но то си е слабост и не подлежи на коментар Simple Smile Аз продължавам (не съвсем благородно) да завиждам за терасата. Моите са дълги, но за съжаление им липсва ширина, за да създам тази красота и у дома. Направо си умирам от яд. Същевременно намирам за готино, че най-накрая в България започва по-масово да се строи с мисъл към желанието за повечко външно пространство.

# 692
  • Мнения: 3 949
Според мен, ако дамата държи на картините, поне да ги събере на малката стеничка всички, а на другата да разположи саксии с живи растения, по земята някои голееееми растения, може и мини дръвчета, защото сега терасата има усещане за хол. Дървените решетки с бръшляна бих ги пропуснала.

# 693
  • Мнения: 39 403
Конете (и двете картини) може да са на стената над мебелите за сядане. Пространството е по- голямо и във времето ще може да се усвои по- добре с още декорации....примерно други тематични картини.

# 694
  • Мнения: 5 358
Терасата е страхотна! Сигурна съм, че ще стане още по-добре след декорирането ѝ.

Тъкмо се чудех какво толкова им миете на тези сифони всяка седмица, а то било, защото са линейни.

# 695
  • Мнения: 2 647
За конете ще помисля, за скарата също. Всяко едно ваше мнение ми беше от полза и определено ще се възползвам от идеите.
Днес гледах възглавнички с едни пюскюли, но са със светло бежов фон. Над фона може да се изработи бродерия пунч с десен по избор.
Ще отива ли този фон възглавници ако израбатя бродерия с кафяв цвят?


# 696
  • Мнения: 39 403
Хубави са си и така.

# 697
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
И на мен ми е много бежово всичко. Както казах, бих сложила цветен килим и цветни възглавници - последно си взех с листа от монстера и ми създават настроение, но в мебелните магазини има по нещо за всеки вкус.

# 698
  • Варна
  • Мнения: 899
Привет,
Приемате ли нови попълнения? Simple Smile
Едно време бях много активна в тази група. Сега само наблюдавам от известно време. Но казусът с терасата много ме изкушава да дам своите 5 стотинки. Grinning

Аз бих оставила голямата стена празна. В ъгъла едно декоративно дръвче. Маслина най-много ми харесва. В керамична кашпа или плетен кош. Килим от юта под масата и столовете в естествен тон и цветни възглавници. В Н&М хоум има подходящи.
Ако много се държи на конете, да бъдат на малката стена едно под друго и не толкова до тавана. Но, ако не, по-добре без тях. Може и една кашпа с лавандула. И толкова, нищо повече.



# 699
  • Мнения: 635
ALMIRRA моят съвет е първо да си избереш един стил, който ти харесва и искаш да направиш в него. Възглавниците, които показваш пасват на Бохо стил, който добре ще се комбинира с мебелите и цветарника, но не и с картините с коне. Може да видиш Индустриален или нещо Хипи, но първо избери нещо, което на вас ще ви хареса.
Откажи се от всякакви дребни и шарени саксийки и декорацийки. Остави си хубави цветя на цветарника и 1-2 големи хубави цветя или дръвчета в хубави саксии. От килимите може да видиш такива от юта или някой за външна употреба (но те пък не са много уютни). Трябват ти възглавници за мебелите, няколко големи фенера, да метнеш едно одеало в единия край, за лятото някакви завеси. Аз не бих пълнила с дребни прахосъбирачки. Лично на мен бохо стилът ми е най приятен за балкон, но решението е твое и следвай стила. На мен не ми липсва цвят, напротив бежовото е много приятно и хармонично.
Пример:

# 700
  • Мнения: 2 911
И на мен ми е много бежово всичко. Както казах, бих сложила цветен килим и цветни възглавници - последно си взех с листа от монстера и ми създават настроение, но в мебелните магазини има по нещо за всеки вкус.
Може ли снимка на възглавничите, че все не мога да харесам с принт на тропически листа?

# 701
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
И на мен ми е много бежово всичко. Както казах, бих сложила цветен килим и цветни възглавници - последно си взех с листа от монстера и ми създават настроение, но в мебелните магазини има по нещо за всеки вкус.
Може ли снимка на възглавничите, че все не мога да харесам с принт на тропически листа?

Ето това са
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&ur … YZzxZ7iyKUY544Oos

Сменям ги често - според сезон, настроение, мода.

# 702
  • Мнения: 2 911
Благодаря, страхотни са Simple Smile!

# 703
  • Варна
  • Мнения: 5 227
Здравейте. Някой чувал ли е нещо за мебелния сайт polihome.bg ?
Имат изкушаващи оферти, но ми е малко съмнително, че нямат посочен имейл за връзка, а като звънях на посочения номер, за да попитам нещо, не можах да се свържа.

# 704
  • Мнения: 3 341
Здравейте. Някой чувал ли е нещо за мебелния сайт polihome.bg ?
Имат изкушаващи оферти, но ми е малко съмнително, че нямат посочен имейл за връзка, а като звънях на посочения номер, за да попитам нещо, не можах да се свържа.
Нямам личен опит с този сайт, но в раздел "За нас" излиза надпис 404, демек съветвам да не рискуваш засега. Още повече, че е предоставен само телефон за връзка (а такава реално няма), няма данни за търговеца. 
Иска си още проучване.

Общи условия

Активация на акаунт