Фон дьо Тен, бази за грим и перфектен тен - 41

  • 29 973
  • 357
  •   1
Отговори
# 255
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 758
Да, тази. От Андреа Али си я загледах. Но разбира се, моята кожа е много различна от твоята!
Знам, обаче много харесвам Шисейдо. Ще попръчета за тази и на Нарс и ще реша. Благодаря още веднъж

# 256
  • Мнения: 340
И за мен ШТ са надценени, но имам няколко любими продукта, които поддържам и са ми наистина продукт номер 1 в категорията.
Холивудския филтър ми е любим течен хайлайт. Имам доста, наистина доста, но за всеки имам кусур- Rare ми е много блестящ, Армани ми е кофти като консистенция и тн. ШТ ми е любов, абсолютно точно каквото търся- тип мокра кожа, без брокатени изпълнения. И вместо ФДТ с коректор е чуден- при мен този в уишлиста та на Ани на ЕЛ е доста добър като консистенция, но се събира грозно в бръчки, а това на ШТ-не.
Magic крем серията ми е любима за база, но там вече и с други продукти, в зависимост от търсения ефект. В тази категория ми е и крема на Beauty of Joenson, но като цена разликата е доста голяма.

# 257
  • FRANCE
  • Мнения: 2 255
Здравейте, може ли мнение за ФДТ на Диор forever mat? Пробвах мостричка и доста ми хареса. Проблемът ми е мазна в т зоната кожа и все не си намирам нещо с което да не лъсна след 2 часа. Зимата бях с ФДТ на make up forever и матиращата им база. Горе долу става, но със сигурност не изкарва цял ден (за протокола 49г). Благодаря

# 258
  • Мнения: 340
Доста добър, покривен, естествен мат. Не е прекалено сух, нито неестествено матов. За лятото обаче, с мазна кожа, освен ФДТ разковничето е в матиращи листчета и пудра. Със сигурност дамите с по-мазна кожа могат да дадат идеи, но самият продукт е доста добър.

# 259
  • Мнения: 23 466
Цял ден нищо няма да изкара, Ния е писала как се освежава гримът.

# 260
  • Мнения: 25
Дами, дали някоя може да сподели мнение ако е ползвала някоя от пудрите на Клиник?

 Хвърлила съм око на тяхната Almost Powder Makeup spf 15, като ще се радвам да чуя и мнения за другите на марката. С комбинирана кожа съм и си търся пудра, която да блърва и да има лек мат ефект, а откъм покривност да е по-скоро лека. Със сигурност не търся брашнян ефект, не искам да е от пудрите, които все едно в брашно си си потопил лицето.

# 261
  • Мнения: 31 426
За мен този фон дьо тен на Диор е чудесен.

# 262
  • Мнения: 2 716
Цял ден нищо няма да изкара, Ния е писала как се освежава гримът.
Изкара, хора, изкара и не мръдна! В течение на деня имаше силата да поеме естествената поява на себума, без да лъсне. Просто кожата придоби сочен вид. В началото ми се стори твърде сух, но пак стоеше добре. А като се омазни, можеше да мина с лека четка с пудрата на MAC Cosmetics Mineralize Skinfinish Natural и пак щеше да е бетон.
Ей за това нещо говоря, което се води тонирана слънцезащита. Лошото е, че вариациите за цвят не са много. На мен цвят Medium ми заспа, та имах късмет. И трабва да се работи бързо, защото засъхва и за да се разнесе на тънък равномерен слой.

Stef8, цитираната от мен пудра е точно такава.

# 263
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 758
Диа, това Шисейдо от години го ползвам и не оставам без него. За големите горещини лятото, когато дори моето лице се потя много, то ми е спасението. За ежедневен продукт ми идва в повече, но за инцидентни случаи, когато знам, че ми трябва устойчивост съм с него винаги.

# 264
  • Мнения: 2 716
Да, Ани, за градински празник през лятото, когато ще е на открито и топло; за събитие; въобще - когато е сигурно, че ще е топло и ще се потим, а сме с по-мазна кожа, но гримът трябва да остане максимално добър, това е топ.

# 265
  • Мнения: 23 466
Нали говорехме да не се омазни лицето, не за друго.Затова казах, че
нищо няма да го задържи без омазняване цял ден, освен предложенията на Ния.
Не говоря грим да не изкара.
На мен гримът ми стои на лицето, не се размазва, не изчезва, не оксидира, но лицето се омазнява и не знам фа има метод, който да го фиксира и да не се пояеи себум цял ден.

# 266
  • Мнения: 2 716
Ами реално не се омазни. Пое себума и гримът изглеждаше още по-свеж от момента на нанасянето.
Аз не казвам, че това е единственото нещо, което да се ползва. Просто споделям, за да е полезно на някой с мазна кожа. 🙄 Не настоявам никой да си го купува заради моето твърдение.

# 267
  • FRANCE
  • Мнения: 2 255
Много благодаря за споделеното Flowers Sunflower

# 268
  • Мнения: 23 466
Защото написа: “а когато се омазни, можеше…”Значи все пак има омазняване.
Това казах и аз- гримът ми винаги е супер, но кожата се омазнява, това е.

# 269
  • Бостън
  • Мнения: 13 730
На мен гримът ми стои на лицето, не се размазва, не изчезва, не оксидира, но лицето се омазнява и не знам фа има метод, който да го фиксира и да не се пояеи себум цял ден.
Ами реално не се омазни. Пое себума и гримът изглеждаше още по-свеж от момента на нанасянето.

Всички продукти за мазна кожа съдържат някакъв процент "пудри", които да правят точно това - да поемат себума! НО от мазна кожа до мазна кожа има огромна разлика и количеството отделен себум е различно. Различно е и количестото бяла козметика под грима. Та затова, когато е наложително гримът да е безупречен и дълготраен се правят няколко слоя от матиращи продукти (база, пудра, фдт, пак пудра, матиращ спрей) и се нанасят върху кожа без или с минимум бяла козметика по нея (сънскрийн). И се коригира, разбира се, при нужда.

PS Трикът с голата кожа го знам от време оно от една професионална МУА (Лена Мотинова), която беше визажист за ЕЛ за СНГ, а работи и с много сценични изпълнителки, но след това съм го чувала и от много други.

Ще се опитам да намеря и нещо полезно и скорошно:

Последна редакция: вт, 28 май 2024, 20:34 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт