Хайде на театър - 11

  • 47 577
  • 769
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 212
При условие, че има опция за онлайн закупуване на билети, мисля, че е безобразие да се карат хората да чакат по 4 часа на опашка.

# 721
  • Мнения: 4 565
След като миналата година отидох на опашката, пред мен имаше точно една жена, която обаче купуваше цял куп билети и получаваше по Вайбър нови заявки, побъркваше служителката да връща пак на даден спектакъл за още 1 място и т.н., не бих си го причинила отново. За щастие мога да си позволя и билети от 25лв, вместо 10лв. Според мен трябва да се прави такава промоция само за пенсионери, които нямат средства. Въпросната жена от миналата година по едно време ме пусна за моите 3 билета, защото беше купила едва 30 и и оставаха още толкова. Аз повече съжалих служителката. Откачили са жените тези дни. Наистина или да пускат онлайн за всички, или да е само за 65+.

# 722
  • Мнения: 5 605
Един познат сега се е похвалил в социалните мрежи, че е оцелял след 4-часовото чакане без вода и тоалетна, за да се добере до заветните си 6 билета. Жената пред него, досущ като случая на EdelV, е закупила 50 билета за 10 представления. Ако имаше лимит от 10 билета на човек, цели 5 човека щяха да бъдат обслужени и опашката да си върви, не да припадат хората и да се избиват. А касиерките горките определено са за жалене...

# 723
  • Мнения: 1 866
Много лоша организация. Отказахте ме изобщо да се разхождам до НТ.

# 724
  • Мнения: 1 833
Днес се разходих до НТ и успях да взема билети за набелязаните представления. Чаках около три часа и половина, касиерката не ползва обедна почивка. За постановките "Лисичета", "Елементарните частици" и "Богът на касапницата" вече няма билети.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 06:07 от Viara T

# 725
  • София
  • Мнения: 9 976
В нормалните магазини слагат лимит на по-желани (дефицитни) стоки. Така се действа срещу тарикатите.
Пп. Не си обяснявам само как миналата година бях два пъти на опашката, и минах за под час. Вчера към 16,30ч (минах транзит) поне 50 души на едната :

# 726
  • Мнения: 11 582
Тази вечер бях на "Моби Дик" в Народния театър.  Не знам, явно аз не разбирам.... едва издържах, беше над 2 часа, без антракт.  Добре се бяха справили с мултимедията и ефектите, но диалозите, репликите... мъка и скука едновременно. Плюс това, че на първи ред на балкон, седалката буквално опираше в парапета, за краката няма никакво място, доста по-тясно и от самолет на Уизеър. Сгънат 2 часа и 15 мин... пълен ад. Няма и анкракт, а и по средата на реда, не върви да станеш и да раздигаш хората. Не ми се говори... Sad
Миналата година бях на "Вечерята" в Театър София и "Сцени от един семееен живот"  в МГТ Зад канала. Съвсем друго нещо..... интересни, увлекателни, добре изиграни...

Някой гледал ли е "Фермата на животните" по Джордж Оруел в Театър 199 с участието на Тодор от "Денсинг Старс"?  Добре ли играят и тип мюзикъл ли е? Гледам снимките и малко ми прилича като на кабаре... Ако е добро, ще взема билети.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 00:55 от diziler

# 727
  • Мнения: 262
Тази вечер бях на "Моби Дик" в Народния театър.  Не знам, явно аз не разбирам.... едва издържах, беше над 2 часа, без антракт.  Добре се бяха справили с мултимедията и ефектите, но диалозите, репликите... мъка и скука едновременно. Плюс това, че на първи ред на балкон, седалката буквално опираше в парапета, за краката няма никакво място, доста по-тясно и от самолет на Уизеър. Сгънат 2 часа и 15 мин... пълен ад. Няма и анкракт, а и по средата на реда, не върви да станеш и да раздигаш хората. Не ми се говори... Sad
Миналата година бях на "Вечерята" в Театър София и "Сцени от един семееен живот"  в МГТ Зад канала. Съвсем друго нещо..... интересни, увлекателни, добре изиграни...

Някой гледал ли е "Фермата на животните" по Джордж Оруел в Театър 199 с участието на Тодор от "Денсинг Старс"?  Добре ли играят и тип мюзикъл ли е? Гледам снимките и малко ми прилича като на кабаре... Ако е добро, ще взема билети.
Упорита си. Мен такива постановки като "Моби Дик" ме отказват после 6 месеца от всякакъв  театър.Laughing

# 728
  • Мнения: 9 476
"Моби Дик" по същество е философска книга и е невъзможно да се пресъздаде в театъра и киното...

# 729
  • София
  • Мнения: 3 127
Да дам препоръка за малко по-различен спектакъл - "Мюзикълът Спондж Боб" в Столичния куклен театър. Мъжът ми и дъщеря ми го гледаха в неделя и бяха във възторг. Дъщеря ми е на 15 г., но е голям фен на Спондж Боб от малка и пожела да го гледа. Постановката се води семейна и е подходяща за по-големи деца и възрастни. И двамата бяха възхитени от вокалните изпълнения, костюмите и актьорската игра. Следващите спектакли са на 15 и 16 юни. Дъщеря ми иска пак да го гледа, та обмислям дали да не отида и аз. Relaxed

# 730
  • Мнения: 1 833
Някой гледал ли е "Фермата на животните" по Джордж Оруел в Театър 199 с участието на Тодор от "Денсинг Старс"?  Добре ли играят и тип мюзикъл ли е? Гледам снимките и малко ми прилича като на кабаре... Ако е добро, ще взема билети.
Гледала съм "Фермата на животните" и много ми хареса. Да, кабаретен тип е постановката, реалистично изиграна, зареждаща и актуална. Метафоричните образи са добре представени.

# 731
  • софия
  • Мнения: 25 978
Местата на балкон в Народния са тесни отстрани. Фронтално не е толкова тясно, ок е.

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Влизам в темата с въпрос.
Постановката "Укротяването на опърничавата" дали е подходяща за възраст
 12г.-15г.?
Става въпрос за постановката на Стайко Мурджев с участието на Герасим Георгиев-Геро.

# 733
  • Мнения: 11 582
Местата на балкон в Народния са тесни отстрани. Фронтално не е толкова тясно, ок е.
Зависи от гледната точка, аз съм висок 186 см, а има и по-високи от мен. Краката ми не се побират напред, трябва встрани да ги сложа, или да притеснявам човека вдясно, или този вляво.. или да се разрача, което е грозно. На първия ред на втория балкон предният парапет е буквално опрян в предните седалки и няма място за крака. Приятел, който беше два дни по-рано на концерт на Лили Иванова пак  в Народния театър се оплака от същото.
Упорита си. Мен такива постановки като "Моби Дик" ме отказват после 6 месеца от всякакъв  театър
В случая постановката не съм я избирал аз, а се съгласих да бъда компания.  Иначе упорит съм (не съм жена, под аватара ми пише: мъж) Wink
Гледала съм "Фермата на животните" и много ми хареса. Да, кабаретен тип е постановката, реалистично изиграна, зареждаща и актуална. Метафоричните образи са добре представени.
Всъщност попаднах на репортаж в "Култура БГ" по БНТ1 точно с откъс от тази репетицията... не е моето. Не искам мюзикъл или кабаре. Ще намеря нещо друго.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 12:49 от diziler

# 734
  • Мнения: 11 283
Зависи от гледната точка, аз съм висок 186 см, а има и по-високи от мен. Краката ми не се побират напред, трябва в страни да ги сложа, или да притеснявам човека вдясно, или този вляво.. или да се разрача, което е грозно. На първия ред на втория балкон предният парапет е буквално опрян в предните седалки и няма място за крака.
Само да напомня, че Народният театър е историческа сграда, открита през 1904 г. Тогава хора по 186 сантиметра не е имало. Седалките са по-нови, де, но не много и няма как интериорът да отговаря изцяло на съвременните разбирания за комфорт, без да се наруши архитектурният ансамбъл.
То е тесничко и на партера (особено в сравнение със залите "Цар" на кино примерно Simple Smile), ако човек е много висок или едър, но все пак е по-добър вариант - просто трябва да се съобразява и да не взема билети за балкона.
П.П. Аз съм само 173 и също ми е тясно на балкона, затова не седя там. Попадала съм на церемонии с покана, където нямам избор на места.

Общи условия

Активация на акаунт