Хистеректомия. Въпроси, отговори, коментари.Тема-9

  • 7 156
  • 181
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 42
И аз се чувствам много добре. BlushПреди да ми махнат матката имах нещо като естрогенова доминонтност. Подута, гърдите ме бояха и тежаха, безсъние, болки в таза, често уриниране, нервност, изпотяване. Сега всичко изчезна. Оставени са ми яичниците. Не мога да повярвам. Наистина ми олекна. В момента съм  на кето режим и може и да и от това.

# 136
  • Мнения: 1 052
А какво платихте за операцията?

# 137
  • София
  • Мнения: 2 161
Здравейте, искам да попитам тези от вас които са с премахнати лимфни възли  заради онкологично заболяване:
Колко време трябва да мине за да спре отока в интимната област? 
При мен са махнати 8 от едната страна и 9 от другата, но вече 3 месец след операцията имам изтръпване на кожата  на бедрото, пробождания в сгъвката на крака и болка когато се заседя по дълго време.

# 138
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Още съм в болница и още към 4 дена ще съм, но по предварителни данни - операция по ЗК + около 3500 доплащане (частна болница), които би трябвало да минат по ДЗО, но и да не минат, струва си.

# 139
  • Мнения: 323
Някъде бях чела обсъждане на добавки при менопауза, но не помня къде. Бихте ли препоръчали, че хич не са малко май?
Шести ден след операцията и тази нощ два пъти се преобличах заради яко изпотяване.
https://revita.bg/shop/menosense-menopauza-formula-410-mg
Аз пих това,специално за оперирани като нас!

# 140
  • Мнения: 770
Здравейте, искам да попитам тези от вас които са с премахнати лимфни възли  заради онкологично заболяване:
Колко време трябва да мине за да спре отока в интимната област? 
При мен са махнати 8 от едната страна и 9 от другата, но вече 3 месец след операцията имам изтръпване на кожата  на бедрото, пробождания в сгъвката на крака и болка когато се заседя по дълго време.

Аз имам махнати 11 лимфни възела от таза. Подуване в интимната област имах само за около седмица след операцията. Болки в таза имах много дълго след операцията, разни опъвания,пробождания. Все пак е рязано и тъканите зарастват, а това става бавно. Не се притеснявай, ще мине!

Сега започнах работа, много време стоя права и много вървя, започна да ме боли в слабините и под дупето, особено вляво. Хем съм бегачка и уж тренирана, ама никога не съм стояла толкова дълго права. То ни да се заседиш, ни да вървиш много, абе не случайно ни дават Телк Simple Smile

# 141
  • Мнения: 19
Здравей те мили хора искам да питам дали някой от вас е запознати с лейомиосаркома питам вас защото питах  лекаря докторе сега какво правим и той незнам ще видим това беше отговора.никакво обяснение.

# 142
  • Мнения: 4
Бих искала да попитам тези, които са имали злокачествено образувание, как точно беше открито то. Аз съм предразположена към образуване на полипи. Миналата година ми беше премахнат такъв, като на хистологията ми казаха, че са забелязани атипични клетки и ми препоръчват хистеректомия. Направих консулт на още две места, като и на двете при повторно изследване на отстранения полип ми казаха, че не се наблюдават атипични клетки. Междувременно се оказах с нов полип, който беше премахнат по време на хистероскопия, изследван и отново резултатите са ми добри, категорично не ми препоръчват хистеректомия, но аз се притеснявам от първото изследване, да не би да се пропуска нещо. Ходя все при известни гинеколози с дългогодишен опит и добри отзиви. Засега няма да споменавам имена, но ще се радвам на съвет какво да предприема. На 48 съм.
Здравейте, аз бях в сходна на Вашата ситуация. Два пъти ми бяха остранявани полипи. Първия път с кюретаж, а втория с хистероскопия. И двата пъти резултата беше добър. При рутинен преглед, около година след последното отстраняване, се установи, че отново съм образувала полип. Направих още една хистероскопия и резултата показа злокачествен полип. Съвета ми към Вас е да ходите редовно на прегледи и задължително да премахвате полипите, ако са се образували. Ако Ви интересува нещо друго, насреща съм.

# 143
  • в пустинята
  • Мнения: 195
Здравейте момичета!Ако някоя има нужда,от Примолутнор,имам 2 кутии годност-2026,2027 г.И Ви ги подарявам!

# 144
  • Мнения: 300
Момичета, трети ден след лапароскопска хистеректомия съм, вече съм вкъщи. Раната от пъпа продължава да кърви леко, на изписване казаха, че не е за шиене наново, щяло да си спре. Притеснена съм. Някоя с подобно кървене да сподели кога е спряло?

# 145
  • Мнения: 416
Момичета, трети ден след лапароскопска хистеректомия съм, вече съм вкъщи. Раната от пъпа продължава да кърви леко, на изписване казаха, че не е за шиене наново, щяло да си спре. Притеснена съм. Някоя с подобно кървене да сподели кога е спряло?
няма проблем, ще се затвори

# 146
  • Мнения: 156
Момичета, трети ден след лапароскопска хистеректомия съм, вече съм вкъщи. Раната от пъпа продължава да кърви леко, на изписване казаха, че не е за шиене наново, щяло да си спре. Притеснена съм. Някоя с подобно кървене да сподели кога е спряло?
На мен така се отвори раната от дупката отстрани до пъпа, така и не я зашиха пак. Така си остана незатворена напълно, но това е най-малкия проблем.

# 147
  • Мнения: 7
Здравейте, изчетох всички коментари във всички теми и тук и къде ли не. Моята история на кратко : на 33 години съм имам две дечица, от миналата година имам миома около 6см. , която прави цикъла ми ужасен, много обилен и около десет дни. Една година търсех доктор за второ мнение и февруари тази година си запазих час при Александър Любенов в Сърце и мозък Плевен. По време на прегледа взе материал за цитонамазка и микробиология, огледа миомата и каза, че според него не е толкова голяма около 3- 3.5см., но "това" около нея не е сигурен какво точно е ( от тона му тогава изобщо не подозирах, че може да е нещо лошо) говорехме за лапароскопска операция за премахване на миомата и се разбрахме да се чуем за резултатите от изследванията.
Оказа се, че цитонамазката ми е 3В група и че трябва да ми вземе биопсия и LLETZ конизация. Мина и това чудо, резултата е Ca in situ на шийката, при което той каза, може и повторна конизация, може и да махнем матката и шийката, решението е твое. Аз реших да махаме матката и шийката и дано не се срещам пак с това нещо.
Операцията ми е насрочена за 24-ти април, а доктора ме вика на 23-ти в болницата за прием. Ще бъде роботизирана, ако не го изненада нещо друго.
Това е драмата на моя живот, исках да споделя с вас. Благодаря на тези, които ще изчетът романа ми 😁

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Стискам палци всичко да е наред и да забравиш!

# 149
  • Мнения: 42
Стискам палци всичко да е ОК. От операцията не се плаши. Почти четири седмици от моята и понякога забравям че е била.

Общи условия

Активация на акаунт