Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 88

  • 29 617
  • 753
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 72
Здравейте, момичета искам да попитам естрадиол 1433 колко според вас да очаквам качествени яйцеклетки🤔Днес ми беше пункцията и извадиха 9, но този естрадиол ми се струва малко за бройката как мислите?🤔

Около 200 на зряла яйцеклетка доколкото знам
.
Е, значи мога да се надявам на 6/7 зрели яйцеклетки☺

# 466
  • Мнения: 312
Здравейте момичета ,някоя от вас ако е била на декапептил ,може ли да сподели дали е имала напрежение,нервност,депресивност или е от времето 😅😅😅

# 467
  • София
  • Мнения: 121
Момичета, тези от вас които култивират ембриончета до бластоцист и ви звънят след оплождане и на 5ти ден. Какво става ако не се получи. Остава ли някаква следа и после да ви кажат, че са спряли примерно на 3ти ден, или ги зарязват и ги поглеждат на 5ти и каквото такова?

# 468
  • Мнения: 1 281
Момичета, тези от вас които култивират ембриончета до бластоцист и ви звънят след оплождане и на 5ти ден. Какво става ако не се получи. Остава ли някаква следа и после да ви кажат, че са спряли примерно на 3ти ден, или ги зарязват и ги поглеждат на 5ти и каквото такова?

Зависи от клиниката. В моята не ги вадят на трети ден освен ако изрично не сте се
Разбрали това. Аз исках да ги погледнат и бяха ок до трети ден

# 469
  • Мнения: 176
Момичета в стимулация съм и в понеделник пуснахме естрадиол който е 6183 , лх - 0.72 , според вас добре ли са тези стойности , ще говоря и с доктора но днес по късно а до тогава исках да знам как са . 🥰

# 470
  • Мнения: 1 281
Момичета в стимулация съм и в понеделник пуснахме естрадиол който е 6183 , лх - 0.72 , според вас добре ли са тези стойности , ще говоря и с доктора но днес по късно а до тогава исках да знам как са . 🥰

Каква мерна единица е естрадиола?

# 471
  • Мнения: 176
Момичета в стимулация съм и в понеделник пуснахме естрадиол който е 6183 , лх - 0.72 , според вас добре ли са тези стойности , ще говоря и с доктора но днес по късно а до тогава исках да знам как са . 🥰

Каква мерна единица е естрадиола?

Pmol/L

# 472
  • Мнения: 1 281
Момичета в стимулация съм и в понеделник пуснахме естрадиол който е 6183 , лх - 0.72 , според вас добре ли са тези стойности , ще говоря и с доктора но днес по късно а до тогава исках да знам как са . 🥰

Каква мерна единица е естрадиола?

Pmol/L

2700 ng/ ml. По 200 на яйцеклетка. Мисля че е супер

# 473
  • Мнения: 1 896
Момичета , аз съм след лека стимулация , защото съм с НЯР . Кломифен 2х1(5дни) и Фостимон 75 (по 1 инжекция 5дни ) . В понеделник -20.05 доктора изброи 5Ф с р-р м/у 15-17мм и няколко по-малки , които няма да се развият . Назначи ми на същия  ден Фостимон 150 и Цитротид . На 21.05 още един Цитротид и в 23:00 поставих Хориомон . Естрадиола на 20.05 беше 1063 . Док очаква поне три Ф да стигнат до пункция , която е на 23.05 . Днес , ден преди пункцията съм с болки и цервикална слуз . Притеснявам се да не ги изпуснем до утре Sad Този естрадиол не показва  ли повече от 3 Я ?

# 474
  • Мнения: 8
Кактусче, а с толкова много фоликули успяваш ли да се разминеш, без да лежиш за хиперстимулация?
Аз като гледам какво се пише оставам с впечателнието , че почти всяка жена се докарва до хиперстимулация накрая Flushed

Мини, иначе за лака по принцип знам, че като отидеш да раждаш е изискване , защото гледат нещо за промяна на оцветяването на и под нокътната плочка, което било важно (не помня защо се проверяваше обаче иначе ми бяха казвали, но ако те интересува, мога да попитам и да ти кажа), та предполагам може и това да е нещо такова.

Това с премахването на лак се прави, за да може да се постави пулсоксиметър, който да следи нивата на насищане на кръвта с кислород. И понеже "щипката" на апарата се поставя на пръста и той трябва да отчита коректно се маха лака, който му пречи, особено ако е печен гел лак.

# 475
  • Мнения: 4 619
Понеже аз бях с въпроса за пръста без лак, да си кажа. Не са ми слагали такава "щипка" на пункцията.

# 476
  • Мнения: 8
Понеже аз бях с въпроса за пръста без лак, да си кажа. Не са ми слагали такава "щипка" на пункцията.

То идеята е ако се наложи да се слага да има условия за това, ако недай си боже има някакво усложнение. Така искат и при други планови операцци, раждане и т.н. нищо необичайно не е Simple Smile

# 477
  • Мнения: 58
Днес бях на пункция, всичко мина безпроблемно. Усещах леки болки в доминантния яйчник, но след ибупрофена минаха.
От 6 фоликула извадиха 4 добри яйцеклетки, сега започва голямото чакане - ще се хванат ли, колко ще останат...

# 478
  • Мнения: 1 896
Darling и аз бях на пункция днес . От 5ф извадиха 4 Я , но никой не ме уведоми дали са добри или не . Чакам обаждане утре от ембриолозите . Стискам палци и на теб 🌺

# 479
  • Мнения: 425
Darling и аз бях на пункция днес . От 5ф извадиха 4 Я , но никой не ме уведоми дали са добри или не . Чакам обаждане утре от ембриолозите . Стискам палци и на теб 🌺

Сигурно утре ще получиш обаждане.
И при теб и при далинг ще стискам палци ❤❤

Общи условия

Активация на акаунт