Банята - тема 46

  • 18 076
  • 520
  •   7
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 381
Лирата не е много трудно да се премести между тоалетната и прозореца за да може да си ползвате цялото пространство

# 466
  • В.Т.
  • Мнения: 152
Тя е от ТЕЦ, не е електрическа.

# 467
  • Мнения: 9 858
Ако е ново строителство (най-вероятно), тръбите за парното вървят по пода, т.е. са вкопани в замазката на пода.
Много е вероятно да тръгват хоризонтално от шахтата до вратата. Та помислете дали не можете да преместите лира (дори да трябва да купите по-тясна, но висока) между вратата и шахтата. Поискайте си от строителя проекта за ОВИ и ВиК, там точно са дадени разводките на тръбите.

# 468
  • Мнения: 6 381
Няма проблем това, както е казала Мандаринка.
Предложих до прозореца, тъй като по правило там е най-хладната част, но и нейното предложение е добро.

# 469
  • В.Т.
  • Мнения: 152
Да, ново строотелство е. Имаме чертежи и снимки с тръбите дори. Ще го обмислим.  Благодаря! От другата страна на вратата е добра идея. Под прозореца мисля да продължава шкафа на мивката.

# 470
  • София
  • Мнения: 3 293
Някой да има римлес тоалетна със структура за вграждане на Рока?
Структурите с черна рамка добри ли са?

# 471
  • София
  • Мнения: 1 743
slavi_d.   
Лирата може да е сложите над тоалетната.Вратата е добре да се отваря навън ,за да не счупите паравана.

# 472
  • Мнения: 3 639
Ще ударите ли по едно рамо за следното колебание, моля:
Ще има статичен параван и линеен сифон в края, където е душа.
Исках да е така:
Скрит текст:

Препоръката на майсторите е да се направи с праг. Не ми харесва много, но май съм склонна да се вслушам. Тези варианти ми се струват ок, но кажете и вие какво мислите:
Скрит текст:
Или само там където, ще е параванът:
Скрит текст:


Първи ден от ремонта е днес, почти всичко е изкъртено.

# 473
  • Мнения: 6 381
Защо майсторите искат праг?

# 474
  • София
  • Мнения: 4 777
Ако банята е много малка и искате два сифона, слагат праг заради наклоните. Но каква разлика ще има ако е само под паравана? Няма ли пак да е същото като без праг? Иначе без праг и на мен най-много ми харесва.

Знаете ли програма, в която мога да променя цвета на един шкаф и да видя по-добре кой ще ми пасне?

# 475
  • Мнения: 3 639
За да е по-практично уж и по-добре за паравана. Сифоните ще са два линейни (зад тоалетната и при душа).

Не само под паравана, а като на последната снимка - под паравана и по дължината. На втората, която съм качила има праг навсякъде, като “душово корито” е обособено.

Без праг наистина ще се мокри много повече, банята е над 4 кв.м

# 476
  • Мнения: 6 381
Уж е разковничето тук
Има едни любезни хора дето са измислили отдавна едни лайстни за наклон, ма наште майстори много ги мързи да надграждат в уменията си

# 477
  • Мнения: 3 503
Всеки си решава кое му е удобно и кое не, но аз съм ползвала баня с отделено душово пространство с праг и ми беше неприятно (меко казано) - хлъзгаво и мокро е, а аз ще прескачам и прагове, не е моето.
При мен е само наклон, докъдето стигнат пръски вода, просто избърсвам с моп и толкова (банята е 4 кв.м). Наклонът на плочките е един и към линейния сифон в дъното на душ зоната, не виждам смисъл от два сифона, освен ако банята не е над 6-7 кв.м. с ясно обособени и достатъчно отдалечени една от друга зони.

# 478
  • Мнения: 3 639
second, много ти благодаря!

Кубратова,
Не ме притеснява и мен забърсването. Какво толкова…

Но колкото повече гледам третата снимка, толкова по-грозно ми се струва с този праг.

# 479
  • Мнения: 3 503
second, много ти благодаря!

Кубратова,
Не ме притеснява и мен забърсването. Какво толкова…

Но колкото повече гледам третата снимка, толкова по-грозно ми се струва с този праг.
Ами и на мен ми е грозно, освен неудобно. В най-хлъзгавото и рисково помещение в дома наличието на прагове още повече усложнява и почистване, и придвижване.
 Имам чувството, че с това притеснение за мокренето (сякаш ще се мокри килимът в хола) вече се преекспонира или по-точно създава проблем от нищото. Баня е, няма как да е суха, когато е сравнително малка, а обичайните в нашите жилища не са по 8-10 и нагоре кв.м. - важното е да за защитени пряко от вода шкафове и хавлии, въобще вещи, които не трябва да се мокрят, а не стени и подове.

Общи условия

Активация на акаунт