Барселона - тема 13

  • 15 196
  • 331
  •   2
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 314
Ели, златна си Flowers Tulip

За който пита за времето, май започва лятото. Едно тънко якенце е напълно достатъчно. Началото на месеца беше (според мен) необичайно студено. Аз си бях сложила 6 рокли в куфара, добре че проявих разум и сложих и малко жилетки и якенца.

# 241
  • Melmak
  • Мнения: 3 541
Става ли за летни рокли и къси шорти? Или по-скоро дълъг лек панталон?

# 242
  • Мнения: 3 501
Става ли за летни рокли и къси шорти? Или по-скоро дълъг лек панталон?

Да. Вчера бях с абсолютно лятна рокля на презрамки по-голямата част на дена. Носих си си тънко пуловерче в чантата, което не сложиш до към 18ч.

# 243
  • Мнения: 1 881
Ние се прибрахме от Барселона на 22.05 след една седмица престой...В началото беше малко хладно и не ставаше без яке, но от 19.05 си беше много приятно топло....е, вечер не може без яке (ама и аз съм зиморничева)...Иначе стайлинга на хората е в широк диапазон-от пухенки до сандали/чехли и топове с къси гащи.... Grinning
Изкарахме си страхотно, Барселона е прекрасна дестинация...Определено е скъпа (визирам нощувките, атракциите), но пък билетите успях да ги взема по 20 евро в началото на март...
Изключително полезна ми беше темата тук за транспорта, особено за парк Гуел да се стигне с автобус 24...много лесно и удобно..
Освен това препоръката за BAR TAPS...хареса ни , а и ние бяхме отеседнали наблизо в района. Ако отсядате около площад Испания горещо препоръчвам този La Terraza Miro  C/ de Tarragona, 129, Sants-Montjuïc, 08014 Barcelona, Испания...Интресна обстановка, типична каталунска кухня, перфектно обслужване...
Ядохме и прословутите сандвичи Bo de B и то два пъти, нищо че се чака...но да знаете, че там е само кеш...те си и предупреждават многократно преди да поръчаш...
Сладкарницата Pallaresa  -за мен най-вкусните чуроси и също препоръчана тук....разбира се огромна опашка и взехме за вкъщи...
Като цяло Барселона е един много добре уреден град, с перфектен транспорт, много младежки и много жив...

# 244
  • Мнения: 134
След март цените на нощувките са по-високи, а също зависи районът и кои дни от седмицата е. Ние бяхме средата на март, в апартамент до Камп Ноу, 3 нощувки за 6 възрастни ни излязоха 1000 лв., което ми се вижда много добра цена, но и бяхме от неделя до сряда, което има значение. За сметка на това, самолетните билети бяха по 100 лв. в посока, но това предполагам, че беше заради мача от Шампионска лига.
Ние се прибрахме от Барселона на 22.05 след една седмица престой...В началото беше малко хладно и не ставаше без яке, но от 19.05 си беше много приятно топло....е, вечер не може без яке (ама и аз съм зиморничева)...Иначе стайлинга на хората е в широк диапазон-от пухенки до сандали/чехли и топове с къси гащи.... Grinning
Изкарахме си страхотно, Барселона е прекрасна дестинация...Определено е скъпа (визирам нощувките, атракциите), но пък билетите успях да ги взема по 20 евро в началото на март...
Изключително полезна ми беше темата тук за транспорта, особено за парк Гуел да се стигне с автобус 24...много лесно и удобно..
Освен това препоръката за BAR TAPS...хареса ни , а и ние бяхме отеседнали наблизо в района. Ако отсядате около площад Испания горещо препоръчвам този La Terraza Miro  C/ de Tarragona, 129, Sants-Montjuïc, 08014 Barcelona, Испания...Интресна обстановка, типична каталунска кухня, перфектно обслужване...
Ядохме и прословутите сандвичи Bo de B и то два пъти, нищо че се чака...но да знаете, че там е само кеш...те си и предупреждават многократно преди да поръчаш...
Сладкарницата Pallaresa  -за мен най-вкусните чуроси и също препоръчана тук....разбира се огромна опашка и взехме за вкъщи...
Като цяло Барселона е един много добре уреден град, с перфектен транспорт, много младежки и много жив...

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 23:55 от anmasu

# 245
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 817
Четох, четох и май най-удачния вариант за предвижване от Терминал 2 ( летим с Раян ) до квартал Raval, мисля че там се намира хотел Peninsular
https://maps.app.goo.gl/pD4GJcjQ9zBVVrg86
Е да си хванем такси. 4 човека - 2 деца и 2ма възрастни с 3-4 куфара. Кацаме в 7.40. До към 8.30, ако няма закъснения ще можем да тръгнем от летището.
Гледах къде спират автобусите от 1вия пост, но нищо не е наблизо и трябва да сменя поне 1-2 неща, за да стигнем до хотела.
Четох за yellow taxy. Да си го запазя ли през приложението? Около 39 евро ми дава цена за понеделник сутрин в 8.30. Добре ли е цената. Има ли друг по-евтин вариант, но без километри вървене пеша, защото децата са малки и няма как да търпам куфари и тях. Тази карта т-10 по принцип, ако си я вземем  ще ни свърши ли работа за 4мата? Мислим през деня да се разходим и евентуално да ползваме метро в някой момент. Имаме 1 ден преди круиз и половин ден в града след круиз. На връщане слизаме от кораба на обяд и съм запазила хотел в  Llogberdat
https://maps.app.goo.gl/HLgX9ti2KxuEdyDHA
Картата т10 ще ми свърши ли работа да стигнем от центъра или круизния терминал до хотела? Колко време важи тази карта като цяло. Ако я купя на 03.06, ще важи ли до 11.06?

П.с видях, че в booking имам цена 34 евро и е удобно, защото въвеждам номера на полета си. Ако има закъснение таксито ще ни изчака. Добра опция е мисля?

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 23:06 от Jeini

# 246
  • Melmak
  • Мнения: 3 541
Здравейте! Какво се случва със стачката на такситата? Наистина ли е толкова блокиран града?

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 735
Jeini, до терминала можете да стигнете с портбус, за който не важат картите за градски транспорт. Билети се купуват онлайн или на место от шофьора.

# 248
  • Мнения: 134
Ако искате да ползвате карта за споделено пътуване, такава е T familiar, която е за 8 пътувания, което реално прави 2 пътувания за Вас, щом сте 4 човека, иначе струва към 11 евро и се намира лесно по автоматите в метрото. Важи 1 месец. За такси може да проверите и Freenow, не знам дали сте гледали там.
Четох, четох и май най-удачния вариант за предвижване от Терминал 2 ( летим с Раян ) до квартал Raval, мисля че там се намира хотел Peninsular
https://maps.app.goo.gl/pD4GJcjQ9zBVVrg86
Е да си хванем такси. 4 човека - 2 деца и 2ма възрастни с 3-4 куфара. Кацаме в 7.40. До към 8.30, ако няма закъснения ще можем да тръгнем от летището.
Гледах къде спират автобусите от 1вия пост, но нищо не е наблизо и трябва да сменя поне 1-2 неща, за да стигнем до хотела.
Четох за yellow taxy. Да си го запазя ли през приложението? Около 39 евро ми дава цена за понеделник сутрин в 8.30. Добре ли е цената. Има ли друг по-евтин вариант, но без километри вървене пеша, защото децата са малки и няма как да търпам куфари и тях. Тази карта т-10 по принцип, ако си я вземем  ще ни свърши ли работа за 4мата? Мислим през деня да се разходим и евентуално да ползваме метро в някой момент. Имаме 1 ден преди круиз и половин ден в града след круиз. На връщане слизаме от кораба на обяд и съм запазила хотел в  Llogberdat
https://maps.app.goo.gl/HLgX9ti2KxuEdyDHA
Картата т10 ще ми свърши ли работа да стигнем от центъра или круизния терминал до хотела? Колко време важи тази карта като цяло. Ако я купя на 03.06, ще важи ли до 11.06?

П.с видях, че в booking имам цена 34 евро и е удобно, защото въвеждам номера на полета си. Ако има закъснение таксито ще ни изчака. Добра опция е мисля?

# 249
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 817
Благодаря. Сега погледнах в Freenow - цените са идентични като през booking и yellow taxy. На кое да заложа? Какви са тези стачки...ако запазя и платя такси през букинг дали ще е по-сигурно, че ще ни вземе? 🤣

# 250
  • Мнения: 3 501
Четох, четох и май най-удачния вариант за предвижване от Терминал 2 ( летим с Раян ) до квартал Raval, мисля че там се намира хотел Peninsular
https://maps.app.goo.gl/pD4GJcjQ9zBVVrg86
Е да си хванем такси. 4 човека - 2 деца и 2ма възрастни с 3-4 куфара. Кацаме в 7.40. До към 8.30, ако няма закъснения ще можем да тръгнем от летището.
Гледах къде спират автобусите от 1вия пост, но нищо не е наблизо и трябва да сменя поне 1-2 неща, за да стигнем до хотела.
Четох за yellow taxy. Да си го запазя ли през приложението? Около 39 евро ми дава цена за понеделник сутрин в 8.30. Добре ли е цената. Има ли друг по-евтин вариант, но без километри вървене пеша, защото децата са малки и няма как да търпам куфари и тях. Тази карта т-10 по принцип, ако си я вземем  ще ни свърши ли работа за 4мата? Мислим през деня да се разходим и евентуално да ползваме метро в някой момент. Имаме 1 ден преди круиз и половин ден в града след круиз. На връщане слизаме от кораба на обяд и съм запазила хотел в  Llogberdat
https://maps.app.goo.gl/HLgX9ti2KxuEdyDHA
Картата т10 ще ми свърши ли работа да стигнем от центъра или круизния терминал до хотела? Колко време важи тази карта като цяло. Ако я купя на 03.06, ще важи ли до 11.06?

П.с видях, че в booking имам цена 34 евро и е удобно, защото въвеждам номера на полета си. Ако има закъснение таксито ще ни изчака. Добра опция е мисля?

Казвам 2-3 неща на бързо.
В Бсн няма опасни квартали, но Равал може да ви стресне ( без да е опасно). Вие сте на тиха и спокойна улица, но не си губете времето да изучавате квартала Simple Smile излезте на Рамблата и от там на където сте тръгнали. ( внимавайте в тази зона много се краде)

Т-10 или сегашното му име T Casual не може да се ползва от повече от един човек на едно и също пътуване ( преди можеше, ако някой ви е дал съвет). Трябва ви една карта за всеки и мисля, че ще изхабите 10 пътувания за една почивка Simple Smile
Хотела ви е точно до музея на илюзиите. На децата ще им зареса. Мисля и на вас Simple Smile ( казва се  BIG FUN)

( за таксито. Да, с куфари и деца е най удобното решение. Пътуването от летището трябва да е около 40е и с Фринау малко по малко).
Приятна почивка.

# 251
  • Мнения: 134
Искате ли да Ви дам телефонния номер на шофьора, който ни вози от и до летището (първоначално го повикахме от Freenow)? Беше много свестен и точен човек, с чиста кола. Предполагам, че ще Ви каже ориентировъчна цена. Ако сте само за 2 пълни дни, може да пробвате с T-familar, като изразходите една, ще вземете още 1 и така. Защото пък 10 пътувания (T-casual) за 1 човек може да са Ви много - ние не бяхме в централна част и поне по 3 пъти дневно ползвахме транспорт, и T-casual ни стигна за 2 дни и половина .
Благодаря. Сега погледнах в Freenow - цените са идентични като през booking и yellow taxy. На кое да заложа? Какви са тези стачки...ако запазя и платя такси през букинг дали ще е по-сигурно, че ще ни вземе? 🤣

Последна редакция: вт, 28 май 2024, 12:21 от anmasu

# 252
  • София
  • Мнения: 1 314
Нещо забавно. Ние само веднъж ползвахме такси (Freenow). Сметката беше 9.80, аз му давам 10 евро и се паникьосвам, защото не съм се информирала за културата на бакшишите - дали не трябва да оставя 15 например. Шофьорът нещо се развика и ми натика центовете ресто в ръката. Бях объркана и си ги взех Joy
Не знам дали е така по принцип с бакшишите.

# 253
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 817
Eli.......... Благодаря за инфото!
 T familiar ... T casuar, явно ги бъркам. Искала съм да напиша  T familiar.
anmasu май ще поръчам такси през Booking, защото ще мога да въведа номера на полета и ако има закъснения шофьора ще съобрази и ще ни чака, когато кацне полета. Но ще ти пиша на ЛС, за да имам номер за на връщане за такси Simple Smile

# 254
  • Мнения: 3 501
За такситата, не е нужно да си имате "ваш човек", особено на летището където има много норми и ред за такситата. Каквото и такси да вземете цената ще е една и съща.

За бакшишите.
В такситата не са приети. Също ако си поръчате храна от голяма верига магазини с доставка, там са забранени.
Ако поръчвате Глово или друг общ доставчик, бакшишите се плащат по самата апликация и ако искате. 
По ресторантите, никой няма да ви върне бакшиш, но не е задължителен, нито да е голям.
На пример на обяд почти не се оставя бакшиши или директно не се оставя.
За вечеря от 70е на пример 3-5€ бакшиш е приемливо. Горен таван няма Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт