Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 84

  • 32 673
  • 858
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 328
Здравейте
Някоя мама сблъсквала ли се е с Ureaplasma parvum положителен.
И как се е отразило на бебето съответно имала ли е някакъв ефект върху него

Не се шашкай, но нея и подценявай. Често срещана е, някои дори не разбират че я имат. Пускаш антибиограма и лекувате с АГто. Аз съм с нея - до сега един лекар не съм срещнала да се е шашнал. Не е безобидна, но не е изолиран, несрещан случай.Говорих с няколко АГта- единствено се разминават по въпроса ако не се излекува дали да е секцио или естествено. В крайна сметка ще се посъветвам с неонатолог.Единия ми каза, а и в последствия четох литература, че по скоро пречи да забременееш.

# 721
  • Мнения: 61
Здравейте
Някоя мама сблъсквала ли се е с Ureaplasma parvum положителен.
И как се е отразило на бебето съответно имала ли е някакъв ефект върху него

Не се шашкай, но нея и подценявай. Често срещана е, някои дори не разбират че я имат. Пускаш антибиограма и лекувате с АГто. Аз съм с нея - до сега един лекар не съм срещнала да се е шашнал. Не е безобидна, но не е изолиран, несрещан случай.Говорих с няколко АГта- единствено се разминават по въпроса ако не се излекува дали да е секцио или естествено. В крайна сметка ще се посъветвам с неонатолог.Единия ми каза, а и в последствия четох литература, че по скоро пречи да забременееш.

А антибиограмата АГ ли я пуска или трябва аз да си я пусна предварително, понеже съм на преглед другата седмица чак

# 722
  • Мнения: 506
Привет, обмислям пътуване до Италия когато се пада да бъда в 28ма седмица. АГ каза че няма проблем от негова гледна точка. Сега се зачетох че ryanair изискват попълнено от лекаря писмо че мога да пътувам безопасно. Има ли дами пътували около тази седмица и сблъскахте ли се с някакви проблеми - от страна на авиолиниите или друг вид?
https://www.ryanair.com/content/dam/ryanair/help-centre-pdfs/FR- … TTOFLYLETTERS.pdf

# 723
  • Мнения: 54
Здравейте 21 г.с. днеска цял ден не съм усетила бебето и ми е притеснено понеже тези дни беше доста активно. Хапвах и шоколад и количка и нищо... случвало ли се е на някои мами. Сега чакам вечер инсе надявам да се усети

# 724
  • Мнения: 74
Здравейте 21 г.с. днеска цял ден не съм усетила бебето и ми е притеснено понеже тези дни беше доста активно. Хапвах и шоколад и количка и нищо... случвало ли се е на някои мами. Сега чакам вечер инсе надявам да се усети

Мисля, че 21 седмица е доста рано да е редовно. При мен движенията станаха редовни чак след 34 седмица, сега в 37 даже пак има дни, в които е по-лениво, каквото и да правя. Но ако Ви е притеснено, винаги може да ви погледнат на ехограф.

# 725
  • Мнения: 41
Здравейте! Опасно ли е да се пътува през първи триместър (6 г.с. съм)?
Обожавам да пътувам, но не знам дали си внуших след едно пътуване по кофти път, преди две седмици, получих зацапване и пия Дуфастон.

# 726
  • Мнения: 45
Принципно е рисково. Аз също продължавам да се боря със зацапване. Гледам да не пътувам и да си почивам повече.

# 727
  • Мнения: 490
Здравейте! Опасно ли е да се пътува през първи триместър (6 г.с. съм)?
Обожавам да пътувам, но не знам дали си внуших след едно пътуване по кофти път, преди две седмици, получих зацапване и пия Дуфастон.

След като вече сте получили зацапване, не рискувайте. Пазете се повече, без дълги пътувания и без вдигане на тежки предмети.

# 728
  • Мнения: 440
Здравейте! Опасно ли е да се пътува през първи триместър (6 г.с. съм)?
Обожавам да пътувам, но не знам дали си внуших след едно пътуване по кофти път, преди две седмици, получих зацапване и пия Дуфастон.

Аз пътувах и то доста надалеч за значително време (2 седмици). Питах лекаря и той каза, че няма проблем, само ми каза изрично в самолета на час-два най-много да ставам и да се разхождам заради опасността от тромби. Но пътуването като цяло не беше от най-приятните заради гаденето и умората. Пак се радвам, че отидох, но не можех да му се нарадвам както обичам, има си все пак ограничения какво може да се яде по време на бременност, а и много храни ме отблъскваха. Хич не ми беше лесно да се разкарвам по цял ден, като някоя стара баба бях. Ако имаше как, бих изчакала втория триместър, просто ще е по-приятно пътуването. А и часовата разлика не ми се отрази много добре, влоши ми гаденето, докато свикна.

# 729
  • Мнения: 803
Тези от вас, които са се ваксинирали срещу коклюш, имахте ли реакции от ваксината?

# 730
  • София
  • Мнения: 5 549
Не бих пътувала дълго в начална бременност ,особено щом съм имала зацапване.

Цвети, рано е да усещаш чести и регулярни движения така да го наречем.
Аз съм в 33 седмица също бих казаха ,че има дни в които доста слабо го усещам, за регулярност и дума да не става.

# 731
  • Мнения: 54
За *Sweety* Simple Smile

Здравейте,

Включвам се с update за страничните ефекти след ваксинацията Simple Smile

В деня на ваксинацията нямах проблеми, дори мястото, където поставиха самата ваксина започна да ме наболява едва след около 4-5 часа. Обаче на следващия ден (т.е. вчера) беше един от най-тежките ми дни от цялата ми бременност. Цялото тяло ме болеше, бях отпаднала, дори когато дишах ме болеше пъпът, вдигнах лека температура до 37,5 и лежах/спях целия ден. Бебето си мърдаше през цялото време, така че на него нищо му нямаше. Пих No-Spa, като АГ ми каза, че мога да пия еднократно и Парацетамол (но се сдържах за него, No-Spa ми беше достатъчен). Към края на деня, вече поотшумя болката и вечерта си взех горещ душ и легнах.

Днес съм като нова хахахах нищо не ме боли, дори ръката, където е имунизацията не ме боли. Simple Smile

Здравейте,

Днес се ваксинирах и както обещах, включвам се да споделя мнение.

Супер доволна съм от обслужването като цяло. Simple Smile

Когато отидете за слагане на ваксината трябва да носите: лична карта, амбулаторен картон или здравна книжка, амб. лист от последния преглед.

Аз лично стигнах до РЗИ-София с трамвай 7, сградата е на около 5 мин вървене от спирката. Влиза се през главния вход, който гледа към булеварда, на входа има охрана/рецепция, където ви насочват къде да отидете, но общо взето кабинета, който ви трябва е на ет. 5, номер 520. Много лесно се стига до него. Няма опашки, не чакате, директно си влизате в кабинета и там ви посрещат супер учтиви служители. При мен имаше едно момиче, което въвеждаше данните в системата, една мед. сестра и един доктор. Всички бяха супер възпитани и позитивни. доктора ви преглежда и потвърждава, че сте ОК за ваксинация, мед. сестра ви дава допълнителни утонения, като например, че до 3 дни може да се проявят симптоми наподобяващи грип и че може да се вдигне температура до 37,5. Самото поставяне не болеше изобщо, повече ме е боляло като ми взимат кръв за стандартните тестове, които се правят. И накрая не плащате абсолютно нищо, което мен ме впечатли супер много, защото само с влизането в болница веднага си подготвям поне 50 лв. (за какво ли не) хахахаха

В момента нямам подутина, не ме боли ръката, нямам даже зачервяване, като цяло се чувствам много добре.

Сега ще се следя няколко дни и ако има някакви странични ефекти ще ви пиша Simple Smile

Здравейте,

ЛЛ ме насочва към РЗИ, като ми каза да се обадя и да си запазя час предварително. За сега нямам позната, която да се е ваксинирала и за това реших да попитам тук. Simple Smile

В сайта на https://plusmen.bg/, за София-Град има само тази локация и менно там се опитвам да звънна, но без успех: Столична РЗИ, кабинет 520.

euphoria555, това което знам аз е, че РЗИ те ваксинират безплатно, иначе ако си намериш ваксина някъде, можеш да си я сложиш сама, използвайки услугите на ЛЛ или друг медицински работник. Т.е. ЛЛ не разполагат в кабинетите си с ваксини, дадени им от някъде. Аз лично не знам каква точно трябва да е вкасината за това отивам директно в РЗИ. Simple Smile

Update от преди минута: успях да се свържа с РЗИ София-Град използвайки телефонен номер 02 8130 498 (той е на сайта), като мисля че успеха се дължи на това, че сега се обадих след обяд, а преди това звънях сутрин. Записах си час за понеделник, като ми казаха да съм се нахранила, да нося здравна книжка/картон и копие от последния преглед при АГ. Simple Smile

Ще пиша след имунизацията, за да ви кажа как е минало Simple Smile

# 732
  • Мнения: 2 125
При кървене, зацапване не е препоръчително пътуване с кола, автобус, самолет. Ако не е нещо спешно - може да се отложи. На мен ми изгоря едно настаняване така, защото беше с невъзвращаема стойност, а бях с кървене. Сега съм в 5-тия и на почивка из Италия. Нямам проблем с пътуването. В последните месеци се изисква документ, че бременността протича нормално. По този начин авиокомпанията не поема отговорност. А в 9-тия някой авиокомпании отказват да те качат.

# 733
  • Мнения: 1 284
Най-добре е да се пътува през втори триместър, 4 и 5 месец са идеални. Първи триместър ме беше страх, защото до към 11-12 гс спонтанните аборти са нещо сравнително често срещано, иначе аз не съм имала неразположения. Но при много момичета първите 3 месеца са свързани с гадене, повръщане, умора и тн. Зацапване от возене в кола обаче ми звучи притеснително, по принцип в толкова ранна седмица е възможно да има зацапване от наместването на плодния сак/ембриона, но все пак бих се консултирала с АГ.

# 734
  • Мнения: 85
Моята АГ изрично ми каза че до 12 г.с. не препоръчва дълги пътувания

Общи условия

Активация на акаунт