Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 84

  • 32 710
  • 858
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 406
При мен не са ми казвали за противопоказания, но понеже вече имах много лични и служебни пътувания планирани за първия триместър от бременността, ми се наложи да го тествам на практика Simple Smile личният ми опит показа, че дори няколкочасови пътувания със самолет са много некомфортни и ме караха да се чувствам зле. Но най-неприятно ми се отразяваше пътуването в кола - вероятно и защото пътувахме по малко по-особени терени тогава, но ми ставаше зле. Сигурно е много индивидуално, но за следваща бременност мисля да се въздържам първите месеци.

За сравнение, сега съм 5 месец и пътуванията са значително по-приятни, макар и да трябва да се спира или става по-често от преди.

Последно - това за документите за самолет е интересно. Последно летях преди две седмици и не са ми искали, а вече личи. Знаете ли дали е нещо задължително за всички авиолинии вече?

# 736
  • Мнения: 5 095
Шенген?

# 737
  • Мнения: 406
Шенген влияе на паспортните проверки. Ако има изискване за предоставяне на документ при бременност, има логика да се изисква независимо от Шенген. Иначе да, летях още на първия ден, в който официално влязохме в Шенген, но не мисля, че има отношение.

# 738
  • Мнения: 5 095
Ох, аз прочетох "лични", а не "личи" Grinning Иначе повечето авиокомпании искат документ чак в трети триместър. За всяка отделно трябва да прочетеш, защото изискванията са различни.

# 739
  • Мнения: 406
Благодаря ти, ще го имам предвид!

# 740
  • Мнения: 75
За пътуването, най-добре може да каже проследяващият гинеколог.
Аз пътувах 2х16 часа със самолет между 8 и 11 седмица, с разрешение от АГ. Тогава ми каза, че е по-опасно да се возя в кола заради дупките по пътищата, отколкото да съм в самолет. Разбира се, предупреди ме да ставам често, да нося чорапи без ластик и по-свободни дрехи, за да не стягат краката и таза.

Ако имаше кървене обаче, надали бих рискувала. Питайте лекаря.

# 741
  • Мнения: 64
Здравейте
Миналата седмица имах еднократно кървене,с малко отлепяне, след което не съм имала както споделих, днес обаче ме боли леко корема ниско долу на терапия съм с Дуфастон и но шпа. Но днес ми се налага еднократно пътуване 15мин. След което ще стоя седнала около 2ч. Лекарката позволи да пътувам на кратки разстояния и да правя кратки разходки но днес тъй като е почивен ден де притеснявам да и звъня конкретно за болките и кскво да правя, пред страшна дилема съм и силно се притеснявам за бебчето

# 742
  • Мнения: 826
При кървене не бих пътувала по почивки и командировки, особено на дълъг път.
Иначе аз пътувах мн часове с кола, бях във 2 месец.

Здравейте
Миналата седмица имах еднократно кървене,с малко отлепяне, след което не съм имала както споделих, днес обаче ме боли леко корема ниско долу на терапия съм с Дуфастон и но шпа. Но днес ми се налага еднократно пътуване 15мин. След което ще стоя седнала около 2ч. Лекарката позволи да пътувам на кратки разстояния и да правя кратки разходки но днес тъй като е почивен ден де притеснявам да и звъня конкретно за болките и кскво да правя, пред страшна дилема съм и силно се притеснявам за бебчето

15 минути път не е проблем. Пийте 2 но шпа и почивайте повече, ако не минават болките идете на преглед.

# 743
  • Мнения: 330
Здравейте
Някоя мама сблъсквала ли се е с Ureaplasma parvum положителен.
И как се е отразило на бебето съответно имала ли е някакъв ефект върху него

Не се шашкай, но нея и подценявай. Често срещана е, някои дори не разбират че я имат. Пускаш антибиограма и лекувате с АГто. Аз съм с нея - до сега един лекар не съм срещнала да се е шашнал. Не е безобидна, но не е изолиран, несрещан случай.Говорих с няколко АГта- единствено се разминават по въпроса ако не се излекува дали да е секцио или естествено. В крайна сметка ще се посъветвам с неонатолог.Единия ми каза, а и в последствия четох литература, че по скоро пречи да забременееш.

А антибиограмата АГ ли я пуска или трябва аз да си я пусна предварително, понеже съм на преглед другата седмица чак

Не знам къде са ти я открили. Но като цяло като отиваш да оставяш материала в лабораторията, и им казваш за какво е и че искаш антибиограма.

# 744
  • Мнения: 4 179
Момичета, ако имате кървене, болки и други проблеми, как изобщо ви минава през акъла да питате дали може да пътувате? Още повече непознати във форум. Първо това може да го каже само вашия лекар и то пак не е гаранция, че всичко ще бъде наред. Да, много жени пътуват бременни, тренират, въртят домакинство, гледат 2-3 деца, обаче, ако имате възможност да почивате и да не пътувате при ясно изразени проблеми (кървене, отлепяне, болки), стойте си на дупето, защото после, ако се случи нещо неприятно, винаги ще се обвинявате, че сте били безразсъдни. Поне аз не бих си го простила. Разбира се, всеки сам си преценя.

# 745
  • Мнения: 452
Последно летях преди две седмици и не са ми искали, а вече личи. Знаете ли дали е нещо задължително за всички авиолинии вече?

То това, че личи, не значи, че не може да се лети. Авиолиниите искат документ само при наистина напреднала бременност и най-вече за по-продължителни полети. Все пак не искат някоя жена да почне да ражда в самолета

# 746
  • Мнения: 849
Здравейте, виждам че точно това се коментира в момента, аз съм съвсем в началото цикъла ми закъснява вече 10,11дни положителни тестове, ходих на ехограф било рано видя се само точка, и днес дълго бях на крак, отидох до тоалетната и при избърсване забелязах на хартията като кръв , бледо и не много обилно, и се уплаших, а чак в понеделник съм на лекар.. не знам дали да звъня на лекарката, много се шашнах.. случвало ли ви се е

# 747
  • Мнения: 42
Момичета, ако имате кървене, болки и други проблеми, как изобщо ви минава през акъла да питате дали може да пътувате? Още повече непознати във форум. Първо това може да го каже само вашия лекар и то пак не е гаранция, че всичко ще бъде наред. Да, много жени пътуват бременни, тренират, въртят домакинство, гледат 2-3 деца, обаче, ако имате възможност да почивате и да не пътувате при ясно изразени проблеми (кървене, отлепяне, болки), стойте си на дупето, защото после, ако се случи нещо неприятно, винаги ще се обвинявате, че сте били безразсъдни. Поне аз не бих си го простила. Разбира се, всеки сам си преценя.
Ами моята АГ, когато и казах че имам съвсем леко розово прецапване дори не ме извика на преглед. Каза ми само да приемам Дуфастон, това ме навява на мисълта, че не е нещо толкова сериозно. Като цяло съм и по-активна и това да стоя само вкъщи не ми допада.

# 748
  • Мнения: 4 179
За мен зацапване (леко/силно) е притеснително. Не е нормално състояние бременната да кърви. Без значение колко, как, кога, защо. Обикновено зацапването е отлепяне, което отлепяне предполага да се почива повече, без разходки, вдигане на тежко и друг вид натоварване. Разбирам, че на никой не му се стои вкъщи. Всеки има активности и ангажименти, обаче то е за наше добро. Аз също имах два пъти зацапване + ниска плацента + скъсяване на шийката. Не успях да отменя всички дейности и ангажименти, но пък ги намалих на половина + работа от вкъщи. Добутах до 8-я месец и вече наистина почивам, защото ми е тежко. Не съжалявам, защото съм добре, но като се замисля, ако нещо се беше объркало, нямаше да си го простя никога. Сега имаме повод за близко пътуване, АГ не ми разрешава и ще си стоя вкъщи. Ходеше ми се, но вече трябва да се кротна малко.

# 749
  • Мнения: 42
За мен зацапване (леко/силно) е притеснително. Не е нормално състояние бременната да кърви. Без значение колко, как, кога, защо. Обикновено зацапването е отлепяне, което отлепяне предполага да се почива повече, без разходки, вдигане на тежко и друг вид натоварване. Разбирам, че на никой не му се стои вкъщи. Всеки има активности и ангажименти, обаче то е за наше добро. Аз също имах два пъти зацапване + ниска плацента + скъсяване на шийката. Не успях да отменя всички дейности и ангажименти, но пък ги намалих на половина + работа от вкъщи. Добутах до 8-я месец и вече наистина почивам, защото ми е тежко. Не съжалявам, защото съм добре, но като се замисля, ако нещо се беше объркало, нямаше да си го простя никога. Сега имаме повод за близко пътуване, АГ не ми разрешава и ще си стоя вкъщи. Ходеше ми се, но вече трябва да се кротна малко.

Така е, за наше добро е нужно да се съобразим със ситуациите. Просто още ми е трудно да свикна с новия ритъм

Общи условия

Активация на акаунт