Любители на кучета - 141

  • 19 182
  • 762
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 302
Да е живо и здраво двукракото дете! Simple Smile

# 676
  • Мнения: 2 440
Патенцето, спомням си, че за синът ми съм правила като бебе оризова вода. Сварявах ориз в повече вода, прецеждах и давах водата. Поне такъв спомен имам, все пак отдавна беше Grinning
Благодаря за пожеланията!
Ето ги и децата . Четирикракото все е завряно в двукракото Heart Eyes

# 677
  • Мнения: 811
Колко са щастливи двамата прегърнатите, живи и здрави да са! Simple Smile
И Зара е с разстройство тия дни, май от антибиотиците е. Започнах я основно с ориз, смесен с лъжичка-две консерва. После ще й давам някакъв пробиотик, като свършат антибиотиците.

# 678
  • Мнения: 936
Щастлива мама, да ти е здраво и щастливо двукракото! Все така сладко да се гушкат!
Сладък Нейо!
Вчера видях в един двор същи Кардю! Не се стърпях и го снимах:

# 679
  • Мнения: 901
Аз сега нямах много време да варя ориза и да го чакам да изстине и само го накиснах за 30мин и го прецедих. Дадох й водата да видим. Ще й дам и Ентерол довечера. Предишните му кучета не са си сменяли цвета обаче Съни всяка смяна на козината е нов цвят. Взехме я жълто-кафеникава миналата година по това време, после гърба й почерня и стана тъмно сива, само на ушите имаше кафеникаво, сега пак й пада козината и цвета е светло сив и черния гръб стана по-светъл. Много е интересна. Мъж ми се смееше, че се е метнала на мен, аз обичам да си сменям цвета на косата, а тя козината 😃

# 680
  • Мнения: 176
Как се справяте с лаенето, когато кучето остава само ? Четох ли, четох и нищо не помага. Днес един комшия ми направи интелигентна забележка, но ме притесни. Вярно, че кутрето е на 6 месеца и половина, но скоро това, че е бебе вече няма да е оправдание...

# 681
  • Мнения: 811
Заричка ви благодари от сърце за стиснатите палци и пожеланията! Heart
С малки стъпчици вървим напред, все по-добре изглеждаме, върна ни се огромния апетит, вече излизаме на нивата макар и на много къси разходки. Оффф дано, дано!!


# 682
  • Мнения: 2 440
Ване, супер изглежда Зарка!
Борец е тя, борец! Ще се оправи и ще го забравите този стресов момент!
Прегръдки от нас- двукраки, четирикраки ......

# 683
  • Бургас
  • Мнения: 6 105
Браво на Зарка. Ще дойдем някой път и ние на тази нива, да поиграем с нея Simple Smile

# 684
  • Варна
  • Мнения: 5 305
Как се справяте с лаенето, когато кучето остава само ? Четох ли, четох и нищо не помага. Днес един комшия ми направи интелигентна забележка, но ме притесни. Вярно, че кутрето е на 6 месеца и половина, но скоро това, че е бебе вече няма да е оправдание...

Това, което знам аз, е, че преди да излезете и след като се върнетем трябва да се държите нормално, все едно нищо не е станало. Без дълги и трогателни успокояванки как мама скоро ще се върне и всичко ще е наред, защото това поведение праи кучето тревожно. Като се върнете, се дръжте нормално и можете да се порадвате на кучето чак след 2 минутки примерно, след като превъзбудеността му поотмине.
Да се оставя само първо за по 2 минутки, после за по 10, после за по половин час и така да увеличавате постепенно, предполагам си го знаете.

Но пак си е и до куче. Изи е прекрасна, дреме си спокойно самичка вкъщи, досега съм я оставяла веднъж за 6 часа и няколко пъти за по 1 - 2 - 3 часа. Не лае и не праи бели. Но преди години с хъскито и аз имах големи проблеми със съседите.

# 685
  • Мнения: 78
Здравейте отново! Благодаря на всички, които се включиха с предложение за име на новодомеца ни. В крайна сметка името само го намери и не е нито едно от тези, които обмисляхме. Представям ви отново Рони и първите му срещи с морето:
Така двата ни любимеца се заформиха с имената Роки и Рони. Всички са доволни най-сетне 🍻

# 686
  • Мнения: 176
Благодаря. Правя тези неща и ефект 0. Толкова го е страх да е сам, че се изпишква веднага до вратата, след като изляза и когато отварям вратата се шмугва, и тръгва да тича надолу по стълбите и да скимти и лае....

# 687
  • Варна
  • Мнения: 5 305
Да се спуска надолу по стълбите е опасно. Ще вземе да духне някой път и ако точно тогава някой отвори входната врата, ще избяга...

Пробвайте с клетка. Начинът на приучаване е както с всичко останало - постепенно. Давате му да яде вътре, вътре да седят любимите му играчки, да се чувства в пълна безопасност вътре и да знае, че това си е неговото неприкосновено местенце, никога да не го затваряте там за наказание! Първите дни да е винаги с отворена вратичка, после го затваряйте за по малко и всеки ден увеличавайте. По принцип кучетата не пикаят там, където спят и се хранят.

Честито име на Рони. Много му отива на рошльото! Дано само не се бъркат двете кучета, като ги викате. Grinning

# 688
# 689
  • Бургас
  • Мнения: 6 105
Joy
Горкото животинче Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт