Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда тема 36

  • 3 870
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Здравейте, дами!

Бихте ли споделили какво бяха/са основните ви мотиви да се спрете на Токуда, а не например Майчин дом или Света София?

# 61
  • Мнения: 5 081
Проследяващият лекар 🤟🏻

# 62
  • София
  • Мнения: 3 448
Лекар и условия (неонатлогия, но и все пак болничния престой). И в държавна можех, но удобствата в стаите в постродилния престой, храната и отношението също ми бяха важни. От доста близки родили последните години събрах мнения и всички бяха доволни.

В друга частна болница с първото раждане бях доста разочарована от условията, а за мен доброто възстановяване първите часове и дни е много важно.

# 63
  • Мнения: 649
Здравейте, дами!

Бихте ли споделили какво бяха/са основните ви мотиви да се спрете на Токуда, а не например Майчин дом или Света София?

Започнах да проучвам болниците в София поне 2-3 години преди да решим да имаме дете. Следях темите за повечето болници тук и събирах информация. Отделно с времето около мен приятелки започнаха да раждат и събирах обратна връзка и от първо лице. С времето реших, че няма да раждам в държавна или общинска болница и се съсредоточих върху частните. Надежда бързо отпадна, защото при естествено раждане нямаш избор на екип, а за мен това беше важно. От Щерев имах смесени отзиви от близки и също отпадна. За Токуда имах най-много положителни отзиви от приятелки, а това, че неонатологията е последно ниво и че болницата е многопрофилна бяха решаващи за финалния ми избор. Също така условията и грижите за мен като родилка също бяха от съществено значение. Две мои близки родиха в МД и трябваше те да си купуват и носят лепенки за секциото, а на всичкото отгоре и на двете не им дадоха да се изкъпят през целия им престой. За мен тези неща не са окей. Абсолютно непонятно ми е защо трябва пациентите да купуват медицински изделия, а не ги предоставя болницата.

И разбира се, лекарят, когото избрах беше най-важният фактор. Преди да забременея с първото ми дете, отидох при д-р Атанасова за второ мнение за гинекологичен проблем и така станах нейна пациентка. Имам 2 раждания секцио при нея през 2021 и 2024. Факт е, че цената е висока и доста се вдигна, но според мен си заслужава напълно.

Относно контролните прегледи на бебето, като цяло не са нищо особено - мерят и теглят, но все пак това са неонатолози, а не педиатри и са съсредоточени точно върху новородени. На втория преглед (около 30 ден) дават на детето последната доза капки витамин К и това е нещо, което няма нужда да мисля с педиатъра. Така или иначе аз ходя на контрола за себе си, за мен не представляваше проблем да заведем и детето, все пак му се полагат тези прегледи. На първия такъв измериха билирубина и ни викнаха уикенда за второ измерване, защото беше все още леко висок. Ако се беше наложило, щяха да го пекат на фото лампа, но нямаше нужда, защото спадаше с добър темп.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 14:31 от Faerlina

# 64
  • Мнения: 16
С каква марка адаптирано мляко захранват бебетата в неонатология на Токуда? Благодаря!

# 65
  • Мнения: 37
Хип ХА
С каква марка адаптирано мляко захранват бебетата в неонатология на Токуда? Благодаря!

# 66
  • Мнения: 60
Здравейте! Кои лекари правят ЖК по Здравна каса, има ли някой който се следи там така, доволни ли сте?

# 67
  • Мнения: 16
Здравейте! Кои лекари правят ЖК по Здравна каса, има ли някой който се следи там така, доволни ли сте?

Аз се следих от септ 2023 до 45-дневния болничен през януари 2024 при д-р Росица Колева. Доколкото  ми казаха на регистратура през септ'23 когато за сефте се записах, по Здравна Каса са именно Росица Колева и Ива Кирилова. Не ми споменаха други ..... (Което признавам ми е странно, не би ли следвало ако си с направление да можеш да се запишеш при всеки??? Ако трябва да доплатиш....но това е друга тема). От д-р Колева бях доволна като цяло, макар че прегледите бяха скорострелни по мое виждане.... но пък не съм имала проблеми. При ехограф тя си гледа, показва екрана само при въпроси или искане и аз да видя нещо. Определено е компетентен лекар, аз съм с тромбофилия и принципно тя е наясно и проследява такъв тип проблеми, но като цяло аз нямах проблеми, следвах си терапията. Вероятно и затова ни бяха бързи консултациите. Единствено някак си не я усетих като човек. Тя и изражда, но т.к. в Токуда все още не пускат татковците на раждане, това не бе мястото което избрах за себе си да родя. Също не ми допадна, че някак си не усетих отклик за преговаряне на метода на раждане. Нейното виждане бе контролирана индукция заради тромбофилията, а аз индукция не желаех. Исках естествено раждане без намеси. Дано е било полезно.

# 68
  • Мнения: 6 733
Здравейте! Кои лекари правят ЖК по Здравна каса, има ли някой който се следи там така, доволни ли сте?

(Което признавам ми е странно, не би ли следвало ако си с направление да можеш да се запишеш при всеки??? Ако трябва да доплатиш....но това е друга тема).

Не, не може при всеки, защото здравната каса сключва договор с болницата за определен брой и вид дейности. Това е и причината не всички лекари да работят с направление.

# 69
  • Мнения: 5 081
И аз бях при Колева по каса. В началото не знаех, че работи и по каса, отидох при нея за второ мнение по повод тромбофилията ми и смяната на дозата на фраксипарина от следящия ме тогава лекар. Толкова ми допадна, че останах. И всъщност тя ми каза да си взема направление. При втора бременност пак бих се следила и родила при нея, където и да работи. При нея си ходя и на профилактика.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 4 052
Здравейте! Кои лекари правят ЖК по Здравна каса, има ли някой който се следи там така, доволни ли сте?

Аз се следих от септ 2023 до 45-дневния болничен през януари 2024 при д-р Росица Колева. Доколкото  ми казаха на регистратура през септ'23 когато за сефте се записах, по Здравна Каса са именно Росица Колева и Ива Кирилова. Не ми споменаха други ..... (Което признавам ми е странно, не би ли следвало ако си с направление да можеш да се запишеш при всеки??? Ако трябва да доплатиш....но това е друга тема). От д-р Колева бях доволна като цяло, макар че прегледите бяха скорострелни по мое виждане.... но пък не съм имала проблеми. При ехограф тя си гледа, показва екрана само при въпроси или искане и аз да видя нещо. Определено е компетентен лекар, аз съм с тромбофилия и принципно тя е наясно и проследява такъв тип проблеми, но като цяло аз нямах проблеми, следвах си терапията. Вероятно и затова ни бяха бързи консултациите. Единствено някак си не я усетих като човек. Тя и изражда, но т.к. в Токуда все още не пускат татковците на раждане, това не бе мястото което избрах за себе си да родя. Също не ми допадна, че някак си не усетих отклик за преговаряне на метода на раждане. Нейното виждане бе контролирана индукция заради тромбофилията, а аз индукция не желаех. Исках естествено раждане без намеси. Дано е било полезно.
В коя болница родихте естествено накрая и при кой лекар?

# 71
  • Мнения: 65
Д-р Мария Такова също преглежда по здравна каса в Токуда, но часовете са ѝ само в петък.

# 72
  • Мнения: 16
Св.София, д-р Кобаков+Зебрите

Здравейте! Кои лекари правят ЖК по Здравна каса, има ли някой който се следи там така, доволни ли сте?

Аз се следих от септ 2023 до 45-дневния болничен през януари 2024 при д-р Росица Колева. Доколкото  ми казаха на регистратура през септ'23 когато за сефте се записах, по Здравна Каса са именно Росица Колева и Ива Кирилова. Не ми споменаха други ..... (Което признавам ми е странно, не би ли следвало ако си с направление да можеш да се запишеш при всеки??? Ако трябва да доплатиш....но това е друга тема). От д-р Колева бях доволна като цяло, макар че прегледите бяха скорострелни по мое виждане.... но пък не съм имала проблеми. При ехограф тя си гледа, показва екрана само при въпроси или искане и аз да видя нещо. Определено е компетентен лекар, аз съм с тромбофилия и принципно тя е наясно и проследява такъв тип проблеми, но като цяло аз нямах проблеми, следвах си терапията. Вероятно и затова ни бяха бързи консултациите. Единствено някак си не я усетих като човек. Тя и изражда, но т.к. в Токуда все още не пускат татковците на раждане, това не бе мястото което избрах за себе си да родя. Също не ми допадна, че някак си не усетих отклик за преговаряне на метода на раждане. Нейното виждане бе контролирана индукция заради тромбофилията, а аз индукция не желаех. Исках естествено раждане без намеси. Дано е било полезно.
В коя болница родихте естествено накрая и при кой лекар?

Общи условия

Активация на акаунт