Термин Декември 2024 ❤️

  • 24 184
  • 887
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 78
Относно фотосесията за бременни много съжалявах, че не бяхме направили преди 2 години с първото ни бебенце. И сега няма да изпусна тази възможност, дори съм си избрала две фотографки и ще направим 2 фотосесии. Отделно съм решила и разкриване на пола да направим, но само с родителите ни в много тесен семеен кръг. С първото ни детенце бях много панирана, криех бременността до 5-ти месец, броях дните до секциото, за да я видя, че е добре и диша, но този път въобще не съм притеснена, въпреки, че предният месец бях направила аборт и след аборта отново забременях. Решила съм да запечатам всички моменти, защото най-вероятно ще ми е последнага бременност и някак не искам да пропусна тези моменти, а те се забравят. С дъщеричката ни, която още няма 2 години  почти нищо не си спомням, защото нямаме снимки/видеа. А сега с второто бебче дори имам видео от реакцията на мъжа ми. Беше голяма изненада, защото не очакваше, че след аборт, въпреки, че е бил ранен в 5 г.с ще забременея веднага.

# 541
  • Мнения: 2 755
Така като ви слушам ужасно много се усмихвам и вълнувам. Толкова е яко!

Аз не успях да направя изненада на никой, освен на мъжа ми. Средата на април, около рожденият ми ден втори лекар ми каза, че нямаме никакви шансове за бебе по естествен път и ме юрна на стимулация. Аз бях с потрес. Мъжът ми отказа категорично и каза, че нищо ни няма и си имаме едно детенце вече. Бях адски тъжна, споделих с моите близки приятелки, защото се чувствах ужасно сама. След седмица и малко отидох при друг лекар, който потвърди диагнозата и каза, че дори инвитро не препоръчва и няма много смисъл. Каза ми да се радвам на детето, което имам, защото другите и това нямат. И накрая ме изпрати с думите, че сигурно съм бременна и да си направя тест, ако ми закъснее.
След седмица видях адски бледа втора черта. Веднага се обадих на лекар, но беше много рано и нищо не видя. Междувременно направих изследвания за тромбофилия и се оказах с натрупване на нискорискови фактори. Утре ще записвам час за хематолог и консултация. Отидох пак при този лекар, той говореше сякаш всичко е на косъм, изписа ми дуфастон, който е несъвместим с вида риск, който имам. И всичко беше хаос, ужас и тревоги. За това, на когото казах, беше по скоро в търсене на информация и помощ за насоки. Не беше щастливо и хубаво събитие,  за това съм решила да си направя празници в следващите седмици. Да си направим домашно парти за разкриване на пола (някоя близка приятелка да ни напряви мъфини и с мъжа ми и най близките ни да разберем заедно пола).
Голямото ми дете се роди в разгара на ковид - края на ноември 2020 и за това бях решила, че погача няма да правя, но лятото събрах моите приятелки на парти у дома, да му пожелаят разни хубави неща на бебето.
Така че около мен много хора знаят, но не им го казах с вълнение и радост, по скоро ужасно притеснена и стресирана.

# 542
  • Мнения: 137
Дух, важното е всичко на края да е наред. Хубавите моменти тепърва предстоят и ще им се радваш. Аз също още тръпна дали всичко ще е наред, но реших, че не бива да крия от близките ми, знаейки колко много се надяват това да ми се случи. Дори за инсеминацията и решението за нея не бях им споделила и сестра ми вика, защо така криеш. Ама такава съм си не искам да давам напразни надежди. Мислех даже да мина ФМ и тогава да им споделя, но напоследък съм прекалено потайна и започнаха да се засягат, така, че реших да не крия повече.
Нека да сме спокойни и търпеливи, хубави и щасливи моменти предстоят.

# 543
  • Мнения: 65
Здравейте аз казах на близките ми , а при мен си личи може би защото е 3та бременност а утре влизам в 11 г.с . Баткото (4г) и каката (2г) са много развълнувани само за бебето говорят , а относно фотосесията с тях не съм правила фотосесии , но от 1г съм фотограф и този път ще си направя и мисля че ще бъде интересно .

# 544
  • Мнения: 921
Дух, на 3.5г е синът ми и толкова много иска да е батко... Другата седмица като излязат резултатите от пренатеста сигурно вече ще съобщя новината. Мислех и аз за много мини gender reveal, само вкъщи на мъжа и детето, ама и едни мъфини не мога да направя. Сигурно ще купя някоя дрешка или не знам, просто ще кажа хахаха.

А ти през какво си минала, леле, и вашето ще е едно малко чудо Yellow Heart (и при мен първото беше инвитро, а за това още не бях и тръгнала по изследвания, просто се случи)

# 545
  • Мнения: 2 755
Сиси и моето дете е на толкова. Ноември 2020 е. И никога не е искал да е батко. Категорично отказваше и винаги, когато питах иска ли да имаме бебе или братче откачаше и крещеше не. Миналият месец отново го попитах и той каза, "да, ще имам братче". Два дни преди теста, докато го слагах да спи ми каза "мамо, искам да целувам крачетата на бебето", "на кое бебе мамо", попитах  и той само каза "на бебето". И след два дни показа теста. Попитах го преди теста точно, ще имаме ли бебе? И той каза- да, братче. Така че след това му казах Simple Smile смятам да го подготвям от рано. Говорих и с психолог, тя каза че е добре, когато ми проличи малко, защото сега му е твърде имагинерно и не може да си го представи. Но е много буен, много див, така че от сега ще се учим, че мама вече не може да тича след него, дс го измъква от боеве и да го носи.

# 546
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен,

Живот и здеаве, очаквам второто си детенце с термин 15 Декмеври. Имам голм син на 6 години.
Непланирана бременност, но аз много исках второ дете като цяло и Господ си знае работата.
Близките ни вече знаят, след ФМ ще предупредя и в работата и ще кажа на детето, въпреки че живот и здраве ще работя до последно.
С миналата бременност направих фотосесия и въпреки че се случи 2 седмици след смъртта на майка ми и бях на косъм да я откажа, съм толкова щастлива,че я направих...до ден днешен ме умиляват снимките.
Иначе сега има дни, в които не съм в топ форма, но големият ми син е с такава програма, че нямам много избор да седя и да почивам ,че бързо забравям 😀
Все още спортувам и аз , въпреки че намалих интензитета и тежестта,но след тренировка се чувствам просто върхът, винаги това ми е било спасението, явно и сега в така 😀😀

Последна редакция: нд, 12 май 2024, 20:56 от Icyyyyyy

# 547
  • Мнения: 993
Здравейте и от мен,

Живот и здеаве, очаквам второто си детенце с термин 15 Декмеври. Имам голм син на 6 години.
Непланирана бременност, но аз много исках второ дете като цяло и Господ си знае работата.
Близките ни вече знаят, след ФМ ще предупредя и в работата и ще кажа на детето, въпреки че живот и здраве ще работя до последно.
С миналата бременност направих фотосесия и въпреки че се случи 2 седмици след смъртта на майка ми и бях на косъм да я откажа, съм толкова щастлива,че я направих...до ден днешен ме умиляват снимките.
Иначе сега има дни, в които не съм в топ форма, но големият ми син е с такава програма, че нямам много избор да седя и да почивам ,че бързо забравям 😀
Все още спортувам и аз , въпреки че намалих интензитета и тежестта,но след тренировка се чувствам просто върхът, винаги това ми е било спасението, явно и сега в така 😀😀

Какво спортуваш

# 548
  • Мнения: 2 755
И аь искам да спортувам. Първата лекарка ми каза, че няма проблем и си тренирах, вторият категорично забрани до края на първото тримесечие. Чакам си прегледа с лекадката, която съм избрала да ме следи и изроди в края на месеца и ще коментираме и това. Имам и мога да пратя ликове с тренировки в домашни условия за бременни.

# 549
  • Мнения: 38
Ходя на фитнес

Здравейте и от мен,

Живот и здеаве, очаквам второто си детенце с термин 15 Декмеври. Имам голм син на 6 години.
Непланирана бременност, но аз много исках второ дете като цяло и Господ си знае работата.
Близките ни вече знаят, след ФМ ще предупредя и в работата и ще кажа на детето, въпреки че живот и здраве ще работя до последно.
С миналата бременност направих фотосесия и въпреки че се случи 2 седмици след смъртта на майка ми и бях на косъм да я откажа, съм толкова щастлива,че я направих...до ден днешен ме умиляват снимките.
Иначе сега има дни, в които не съм в топ форма, но големият ми син е с такава програма, че нямам много избор да седя и да почивам ,че бързо забравям 😀
Все още спортувам и аз , въпреки че намалих интензитета и тежестта,но след тренировка се чувствам просто върхът, винаги това ми е било спасението, явно и сега в така 😀😀

Какво спортуваш

# 550
  • Мнения: 466
Аз все още гледам да лежа повече, че лекарката даже ни каза и без секс засега 😌 Но по-натам ще се опитам да включа и леки упражнения.

# 551
  • Мнения: 921
Дух (:, моят е октомври 2020 Grinning

# 552
  • Мнения: 24
Здравейте мами, днес бях на преглед , би трябвало да съм в 7-8 г.с , но лекарят каза, че все още съм била в 5-6 г.с понеже не знаем кога съм била в овулация. Последният ми месечен цикъл беше на 19.03.2024. Видя се сакче , и една точица,  но не знам малко ме е страх, според вас дали е нормално или да потърся второ мнение. Между другото живея в Германия, писах и в Януарската тема , защото ме е страх ужасно много не знам какво да правя.

# 553
  • Мнения: 11
Здравейте момичета. Чета ви отдавна и е време и аз да се включа. Успех на всички и леко да ни е. Първа бременност ми е и съм в 11 г.с. Терминът ми е изчислен за 01.12. Днес правих пренатален тест. Спрях се на Vision по препоръка на АГ. Исках да ви попитам има ли мами с инсулинова резистентност в групата и пиете ли нещо за овладяването й по време на бременност? При мен като се видя сакчето и АГ ми спря всички добавки, които пиех преди забременяване и сега в момента е нещо страшно с глада за въглехидрати и другите неволи покрай това. Ходих на консултация при еднокриложоката ми и тя се изненада че АГ ми е спряла лекарствата. Може ли да се пият по време на бременност и трябвало да се пият за да предотвратят гестационен диабет. Незнам как да постъпя. Ако има мама с такъв проблем, ще се радвам да  сподели опит.

# 554
  • Мнения: 666
Аз да се похваля освен с вирусите дето ни ловят и с нещо хубаво Simple Smile Бях да преглед в 9ти седмица и всичко е наред. Вече имам и дата за феталната морфология.
Има ли и други мами, които ходят в Надежда в София?

Общи условия

Активация на акаунт