Творческо вдъхновение -1

  • 4 723
  • 211
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 3 316
Въпрос на маркетинг, явно. Людмила Филипова чели ли сте? Нищо в тъмното. Обаче дали защото е политкоректна (поставя под съмнение българските корени и достойнство), дали защото е част от модата по конспиративните и полуинтелигентни писаници тип Дан Браун? Не знам. Не мисля, че е само добър маркетинг.

# 181
  • Мнения: 10 528
Възможно е, преди време съм чела само една нейна книга и за мен беше точно в стил Дан Браун.

# 182
  • Мнения: 3 720
Лелей, тъкмо се чудех защо никой не пише тук - и ето че пристигат 7 съобщения.
Аниш, успех с разказа, надявам се някой ден да го видим и на книга. Принципно има и опцията самиздат, но зависи колко ти се занимава и какви пари ти се дават.

Е, разказ е малко скромно определение за текст с обем над един милион знака. А ако е за пари - 10 000 лв. /лични средства, които не ми нарушават семейния бюджет на този етап/ не са проблем изобщо.

# 183
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 901
Тия 10 хилки са предостатъчни за самиздат, въпросът е после какво ще правиш с кашончетата книги?
Автоматичния превод пак ли се е издънил с грешка в значението при "разказ" 😁
Не мисля, че е само добър маркетинг.
Не, естествено, има го и ангажирането на читателския интерес, за разлика от повечето родни книги на пазара в които сюжетът се състои от тъжни хора разтягащи тъжни мисли без нещо особено да се случва (онези дето са 90% диалог въобще не ги броя). Надявам се да екранизират и другите й романи, защото не мисля че ще имам нерви нито ми се ще да заделям време да ги изчета от корица до корица, но ми е интересно докъде стигат заемките. Сериалът поне може да се превърти на бързи обороти, от интерес към развитието на културата го гледах, бива Hands Plus1 Общото с Дан Браун е единствено че пишат в един жанр, освен ако няма повече общи неща вътре, някой ако е чел, сравнил и открил да споделя Smile

# 184
  • Мнения: 3 720
Хм, вече има по-екологични варианти от камиончета с книги. На практика има нужда само от първоначално отпечатване на 10 екземпляра. После схемата е друга, Но благодаря за загрижеността. Simple Smile

# 185
  • Мнения: 19 032
Аз все си мислех, че 2-3 хиляди стигат напълно за самиздат, освен ако не говорим за някакви кнги със специални илюстрации, твърда лакирана корица и пр.
Но да, трудният проблем е разпространието. То и аз мога да направя самиздатска книга в 100 страници в тираж по сто бройки, ама кой ще си играе да ги разпространява...

# 186
  • Мнения: 3 720
Аз все си мислех, че 2-3 хиляди стигат напълно за самиздат, освен ако не говорим за някакви кнги със специални илюстрации, твърда лакирана корица и пр.
Но да, трудният проблем е разпространието. То и аз мога да направя самиздатска книга в 100 страници в тираж по сто бройки, ама кой ще си играе да ги разпространява...
Рекламата е скъпа. А без реклама....

# 187
  • Мнения: 19 032
Значи аз говорех само за издателският процес  - 2-3 хиляди стигат. Особено ако печаташ книжките, колкото да се похвалиш, че ги имаш.
Рекламата е скъпа, вярно е това, но от реклама до реклама има разлика. Все повече се ползват т.нар. стрийминг платформи и разни сайтове, където аз 400-500 лева на месец можеш да постигнеш много. Виж ако искаш самолети да развяват банери, лика ти да се разхожда по трамваи, да опаеш билбордове с твоя продукт или да те рекламират по националните телевизии - това е друга работа. Това е агресивна реклама, която е бая скъпа.

# 188
  • Мнения: 3 720
Значи аз говорех само за издателският процес  - 2-3 хиляди стигат. Особено ако печаташ книжките, колкото да се похвалиш, че ги имаш.
Рекламата е скъпа, вярно е това, но от реклама до реклама има разлика. Все повече се ползват т.нар. стрийминг платформи и разни сайтове, където аз 400-500 лева на месец можеш да постигнеш много. Виж ако искаш самолети да развяват банери, лика ти да се разхожда по трамваи, да опаеш билбордове с твоя продукт или да те рекламират по националните телевизии - това е друга работа. Това е агресивна реклама, която е бая скъпа.
Въх, не думай....

# 189
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 901
Все повече се ползват т.нар. стрийминг платформи и разни сайтове, където аз 400-500 лева на месец можеш да постигнеш много.
Това платформите ли ти обещават или вече си постигнал много чрез тях или дори колко български автори са го постигнали? Защото като гледам тези от авторите дето си докарват някакви доходи в страната всъщност е защото правят и друго освен писането, т.е. платформите само гълтат средства еднопосочно.

# 190
  • Мнения: 10 528
Честит празник, пишещи и четящи 🖌📝📖!
Откривайте всеки ден извор за нови вдъхновения!

Скрит текст:
След като гледах филма за Толкин, прочетох от тук
Скрит текст:
една кратка биография и разбирам, колко много е ценил езика, буквите и духа, който те носят.

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 09:59 от fenyx

# 191
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 901
Скрит текст:
След като гледах филма за Толкин, прочетох от тук
Скрит текст:
една кратка биография и разбирам, колко много е ценил езика, буквите и духа, който те носят.
Творчеството му не беше ли достатъчно за да се стигне до същия извод?😁

# 192
  • Мнения: 3 720
Скрит текст:
След като гледах филма за Толкин, прочетох от тук
Скрит текст:
една кратка биография и разбирам, колко много е ценил езика, буквите и духа, който те носят.
Творчеството му не беше ли достатъчно за да се стигне до същия извод?😁
Кой знае, Толкин не пише в темата за лично творчество. Тук сме ентусиасти без световно признание и аз много се зарадвах на поздрава на Феникс, която индиректно ни пожела неговата слава.

# 193
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Честит празник на всички свързани със словото!

# 194
  • Мнения: 19 032
Аниш след 11 юни wattpad спира поддръжката на български.

Скрит текст:
We’re writing to inform you of an upcoming change to the Wattpad platform that could impact your content.

To better serve our biggest global reading communities, effective June 11, 2024, we will support a total of 25 languages globally. These languages include: English, Spanish, Indonesian, Arabic, Portuguese, Turkish, Tagalog, French, Vietnamese, Russian, Malay, Polish, Italian, German, Persian, Hungarian, Czech, Hebrew, Romanian, Greek, Hindi, Serbian, Dutch, Ukrainian and Slovak.The 25 languages we will continue to support represent more than 99% of the Wattpad content on the platform today. This change will allow us to focus our resources and better support our biggest global reading communities, creating opportunities for writers and nurturing fan communities around the world.We understand that this change may affect stories that you currently have on the platform. As of June 11, 2024, stories in languages no longer supported by Wattpad will still be available via search, but no longer have access to product support.

We appreciate your understanding during this transition and understand you may have questions about this change. For more detailed information please refer to our Help Center.

Thank you for being a member of our global community.

Warm Regards
Wattpad HQ [/i]

За мен е възмутително, че ще оставят руския, при положение че Русия ясно показа че не е цивилизована държава, и сръбския (а Сърбия е руско прокси), нго не българския, а България е страна от ЕС

Общи условия

Активация на акаунт