Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №26

  • 30 990
  • 760
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 678
Fregata, всеки тук би ти отговорил от своята си гледна точка. Аз лично, не би пила нищо, друга е на друго мнение и пробва с таблетки, и е доволна. Всеки организъм е различен. Аз сега съм решила да пробвам с прогестеронов крем да се мажа. Но ще е след следващия цикъл, че май с този пропуснах момента.
Пробвай и виж кое е най-добре за теб. И чети, чети, чети. За да си направиш твоите си заключения.

# 496
  • София
  • Мнения: 1 127
Arwene, при мене нещата се промениха,когято минах 42. Започта да идва на 21 дена, стана изключително силен, появиха се съсиреци, няколко пъти ми се е случвало да идва един след друг, кръвоизливи, които спираха от само себе си. И така докъм 50. След това рязко намаля като поява. Верно тези 8 години ми разказа играта  ама няма как. И да отбележа,че редовно съм ходила на прегледи, но веднъж в годината. Гледах много да не му се вторачвам, ама понякога не е възможно, знам.

# 497
  • Мнения: 88
Arwene, при мене нещата се промениха,когято минах 42. Започта да идва на 21 дена, стана изключително силен, появиха се съсиреци, няколко пъти ми се е случвало да идва един след друг, кръвоизливи, които спираха от само себе си. И така докъм 50. След това рязко намаля като поява. Верно тези 8 години ми разказа играта  ама няма как. И да отбележа,че редовно съм ходила на прегледи, но веднъж в годината. Гледах много да не му се вторачвам, ама понякога не е възможно, знам.

И аз съм повече от редовна с прегледите. За 6 месеца  около 5-6 пъти . Но ми омръзна вече. Иска ми се ако е възможно да оставя нещата така . Накупила съм билки и само чакам да ми дойде и почвам да пия за ми спре 😂. Луда работа …

# 498
  • София
  • Мнения: 1 127
Е това е често ходене. Вие при всеки проблем ходите на лекар,сигурно. Аз не. Винаги съм изчаквала, гледах няколко месеца подред. Не съм тичала при всеки по обилен или дълъг цикъл. Два пъти съм била в чужбина на екскурзия с кръвоизлив, просто им изкупих превръзките и опознах всички тоалетни. А на 50 беше последният път,който тече почти месец. Гинекологът каза чакайте да спре. Спря си и на прегледа три месеца по-късно нещата бяха нормални. И между другото това беше преломния момент, в който рязко намаля.

# 499
  • Мнения: 88
Е това е често ходене. Вие при всеки проблем ходите на лекар,сигурно. Аз не. Винаги съм изчаквала, гледах няколко месеца подред. Не съм тичала при всеки по обилен или дълъг цикъл. Два пъти съм била в чужбина на екскурзия с кръвоизлив, просто им изкупих превръзките и опознах всички тоалетни. А на 50 беше последният път,който тече почти месец. Гинекологът каза чакайте да спре. Спря си и на прегледа три месеца по-късно нещата бяха нормални. И между другото това беше преломния момент, в който рязко намаля.
За обилно кървене в рамките на периода не съм ходила, но вече като не спря  доста се притесних. Хемоглобина и без това ми беше нисък. Имах чувството , че никога няма да спре… Сега вече , след направеното изследване съм по- спокойна . Предполагам, че доктора ще ми изпише пак хормон за нормализиране на цикъла и искам да го избегна. Мислех си, че ми е рано за предменопауза  , но явно при всеки е различно.

# 500
  • Мнения: 1 678
Фрегата, така може да ти кара още  5-10 години, така че…хич не е рано Laughing.
Аз също не тичам по доктори за всяко нещо. Истински ми писна да ми идва на 2 седмици последните 5-6 месеца, направо полудявам. Но хормони няма да пия.
Като се замисля, след второто ми раждане (на 33) се започна с тия обилни гадни цикли. Поне беше от време на време. Но с годините започва да се случва все по-често.

# 501
  • Мнения: 88
Фрегата, така може да ти кара още  5-10 години, така че…хич не е рано Laughing.
Аз също не тичам по доктори за всяко нещо. Истински ми писна да ми идва на 2 седмици последните 5-6 месеца, направо полудявам. Но хормони няма да пия.
Като се замисля, след второто ми раждане (на 33) се започна с тия обилни гадни цикли. Поне беше от време на време. Но с годините започва да се случва все по-често.
Пробвахте ли с билкови тинктури, чайове?

# 502
  • Мнения: 1 678
Сега мажа с една смес на Doterrа маслата. Ще видим. Пия някакви добавки, препоръчани в такива случаи. Както казах, ще пробвам и прогестероновия крем на Biovea.

# 503
  • Мнения: 699
Здравейте отново,искам да попитам за спрея за спане,след колко време започва да действа,вече три дни пия никакъв резултат.
Благодаря ви

# 504
  • Мнения: 272
Здравейте отново,искам да попитам за спрея за спане,след колко време започва да действа,вече три дни пия никакъв резултат.
Благодаря ви

По колко пъти впръсквате, аз по 2 впръсквания в ляво и две в дясно. Вземате ли магнезий вечер ?

# 505
  • Sofia
  • Мнения: 6 948
На мен ми действа същата вечер, когато го впръсквам.Пръскам 3-4 пъти

# 506
  • Мнения: 3 300
Изобщо не действа този спрей.

# 507
  • Мнения: 699
Две-три впръскания под езика,че даже тази нощ и през нощта пръсках и нищо.
Не взимам мелатонин

# 508
  • Мнения: 29 271
Изобщо не действа този спрей.
Естествено, че не действа...какво има в него, че да подейства? Wink

# 509
  • Мнения: 3 821
На майка този спрей също не й подейства.

Общи условия

Активация на акаунт