Парфюмни размисли и страсти - 290 тема

  • 45 050
  • 521
  •   6
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 493
Може ли няколко думи за парфюма на Yara. От известно време съм хвърлила око на някой арабелки.Имам един  арабски бях скептично настроена ,а се оказа истинско съкровище.

Имам Yara от миналото лято и често го нося. Много приятен, леко сладък, плодов и въпреки,че в Parfumes from Dubai го дават сходен с Poison Girl, на мен ми е в посоката на Signature, който много обичам. Или поне така го усещам на моята кожа. Имам и този, който сте снимали и също много си го харесвам.

# 316
  • Мнения: 31 400
А този и аз го имам. Доста хубав е, наистина плодов, момичешки, с хубави праскови.

# 317
  • Мнения: 1 645
Момичета, вие за розовата Yara ли говорите, защото май има и други?
На мен също ми е интересен, защото е много хвален.

Друг аромат на Lattafa който предизвика интереса ми е Sakeena. Беше определен като страхотен летен аромат в едно видео което гледах. Това е пирамидата му.

# 318
  • Мнения: 302
Жълтата Yara - Tous също е много приятен. Летен, нежен, плодов - само съм пробвала в магазин, не зная колко е траен. Най-изгоден е в emag.
Имам Lattafa Haya, сладък, присъствен, мадамски парфюм (единствен такъв в колекцията ми Simple Smile ). Не е за жеги обаче.

# 319
  • Мнения: 592
В другата тема densi спомена за нероли. Благодарение на Milen имам мостра на Maison Crivelli Neroli Nasimba, който е много топъл. Интересна комбинация от мандарина, кардамом, нероли, портокалов цвят и петигрейн преминаваща в кожа, лабданум и ветивер, но ми се струва с повече мъжки уклон.

# 320
  • Мнения: 5 230
От няколко години издирвам този парфюм, но е спрян от производство.
Знаете ли, дали някъде може да се намери някоя останала бройка?

# 321
  • Мнения: 1 103
От няколко години издирвам този парфюм, но е спрян от производство.
Знаете ли, дали някъде може да се намери някоя останала бройка?

https://senso.bg/produkt/bvlgari-pour-homme-soir-edt-100ml-bez-opakovka-za-mazhe/


Тук го намерих. Simple Smile Мисля,че си бяха ок парфюмите от този сайт. Но все пак,нека някой да потвърди Simple Smile

# 322
  • Мнения: 302
Senso е окей, но наличностите са под въпрос.
Парфюм за деня - https://www.fragrantica.com/perfume/Les-Copains/Les-Copains-Eau- … ilette-73186.html. Винтидж красота.

# 323
  • София
  • Мнения: 1 983
Привет, събрах първи впечатления от новото попъление Montale Holy Neroli и бързам да ги споделя Smiley
Започвам от там, как реших да го взема - видях, че е фокусиран върху нотките на нероли и портокалов цвят, като в композицията липсваха типичните жасмин и ветивер. Забелязал съм, че често ги комбинират тези ноти и поставени нероли/поротокалов цвят в компанията на ванилия, роза и кедър ми се стори интересна идея.
Още от пръвото пръс, бях убеден че ще ми хареса - отваря се много мощно, наситено, енергезиращо и живителено с  фонтан от искрящи цитруси - лайм, бергамот, горчив портокал и цветни нюанси от портокаловия цвят. Абсолютен разкош! Малко по-късно неролито се засилва и дава чудесн акорд на чисто, на сапун, на кожа след душ, а портокаловия цвят съвм леко се прибира. Тук изниква нюанс на джинджифил, а от цитрусите, силен остава горчивия портокал. В този момент, като че ли откривам известни прилики с Twilly d’Hermès.
Не че е същия, но някак този микс от свежи цитруси, джинджифил и портокалов цвят ме наведе на тази прилика. Но общото свършва до тук, защото Holy Neroli далеч не е така белоцветен, сериозен и сапунест.
С всяка измината минута, нюанси от базата се настаняват плавно и хармонично в композицията, а амбъра с кедър дават едно уютно кашмирено усещане, докато ванилията и розата заоблят и омекотяват максимално.
Страха ми беше, да не би розата и ванилията да станат водещи и превземат парфюма, но за моя радост, категорично те стоят бледи в поддържаща роля. Именно с този подход, Монтал правят аромата по-автентичен и натурално звучащ. Ванилията дава тънко, едно леко вкусно, прокрадващо се карамелено загатване, но в никакъв случай това не го прави гурме, сладък, накъртващ и тн. Приятно изненадан съм, как Монтал са овладели и точно вплели нотки като амбър и ванилия, роза и мускус, така че да не задушат неролито, в главната си роля.
Към финала на развитието, което е около 12 часа трайност, аромата отива напълно към дамския жанр и се разтапя в мекия сладък амбър, но въпреки това, дори и тогава, чистия аромат на нероли/портокалов цвят си остават открояващи се.
Запознанството ми  с Holy Neroli е повече от обещаващо, като влиза директно в любимите неролени аромати. Забравих да кажа, че сияжа му е чудесен също.
Къде би могло да има проблем с него - според мен, повече в началните часове, когато имаме изявен горчив портокал и в последствие за известно време и джинджифил. На някой може да им дойде по-сапунест, горчив или тръпчив. Друго, друго...евентулано, за по-незапознатите с профила на откровени аромати на нероли/портокалов цвят, може да им дойде по-мъжки и одеколонест... Липсва сладост и плътност. По-скоро го виждам в класически  френски прованс стил, но с по-модерна и балансираща база.
За мен е отлично ново предложение, по иначе доста експлоатирана и позната тема. Няма да Ви шокира с нещо ново и разтърстващо, но си струва, ако обичате този тип аромати.
Мисля, че тази снимка изразява настрението, което Holy Neroli ми носи:


Сега ми хрумва, че може би ще се хареса и на феновете на спрения Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle.

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 20:43 от Deetron

# 324
  • Мнения: 31 400
Много ти благодаря за това ревю. Очаквах го с нетърпение и докосна сърцето ми.🩷

# 325
  • София
  • Мнения: 1 983
Много ти благодаря за това ревю. Очаквах го с нетърпение и докосна сърцето ми.🩷
За нищо densi, с удоволствие го описах. Бих се включвал и по-често с такива типични за мен чаршаф-описания, около всякакви нови открития, но все време не остава. Ще се поправя Tropical Drink Smiley

# 326
  • Мнения: 31 400
Много ще се радвам, благодаря ти!

# 327
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 786
Аууу, Deetron, чудесно описание. Аз съм голям почитател на Fleur de Male, обичам и Нероли. Единствено ме притеснява горчивия портокал. Ще го мисля сега Blush

# 328
  • Мнения: 5 230
https://senso.bg/produkt/bvlgari-pour-homme-soir-edt-100ml-bez-opakovka-za-mazhe/
Тук го намерих. Simple Smile Мисля,че си бяха ок парфюмите от този сайт. Но все пак,нека някой да потвърди Simple Smile
Супер, още утре ще им звънна, дано го имат и не е менте. Благодаря! Simple Smile

# 329
  • Мнения: 297
Барелина, забрави за Сенсо. Има го в Коку, но цената е доста солена - тестер без капачка 100 мл. за 309 лв. + 13 лв. за доатавка.

Deetron, жестоко описание! Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт