Термин Август 2024 ♥ - тема 6

  • 22 238
  • 735
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 44
Здравейте момичета ! Ние днес си взехме количката от Аико  , първата ни покупка за бебчо . Което ми напомня да споделя , че и там има 20 % на всички бебешки стоки до 19.05.2024 ако някой се интересува Simple Smile

# 271
  • София
  • Мнения: 5 547
Вие каква помпа за кърма взехте?
Аз се колебая между Медела и Спектра ...
Меделата в момента точно в Айко е намалена.


Nalqlq , честита покупка!
Аз от Хиполенд взех две шишета на Авент с две бибки, ваничка, електрическа люлка-шезлонг (малко безсмислена покупка де).
Гнездото от Jukki ми пристигна и май това са ми засега покупките.Имам и памперси (Pampers Premium взех) и мокри кърпи Памперс сенситив и сак за багажа 35 л си взех от Декатлон,ще видим дали ще ме събере.
Количката от сина ми я изпрах цялостно ,трябва да видя и какви дрешки имам ,какво ще ползвам и какво не ииии ти първа ми предстои да пазарувам,а времето напредва!

# 272
  • Мнения: 269
Bubble, относно помпите за кърма - поръчах си Momcozy M5, тя ми е абсолютен фаворит на база характеристики и изгледани ревюта 😍 Иначе гледам, че Canpol също са пуснали hands free помпа за кърма, която изглежда доста прилично, а и е на по-достъпна цена от Momcozy-то. Медела е супер, но двойната електрическа ми е доста над бюджета, а освен това не е hands free,  заради това се отказах от нея. За Spectra само хубави неща съм чувала,  но нямам преки наблюдения.

# 273
  • София
  • Мнения: 2 653
Моята е купена по спешност за дъщеря ми и е ползвана 3-4 пъти, на kikaboo. Изобщо не бих дала над 100 лв точно за помпа, всички вършат една и съща работа.

# 274
  • Мнения: 1 268
Аз съм решила да си взема най-обикновената ръчна помпа на Мадела (Harmony), чисто нова защото е хигиенен артикул. Надявам се да не ми се налага да ползвам електрически. Межудругото, в Амазон същата в момена струва 27 евро, тук в България и след намаления (например в Айко) е по-скъпа, калкулирайки и доставката.

Да се оплача, че ме хвана сенната хрема, снощи ми се запуши носа и почти не можах да спя Disappointed Дано АГ ми позволи да си ползвам спрея с кортикостереоди, който ме спасява всяка година.

И един въпрос относно педиатър за бебето - каква е процедурата за записване на педиатър? Харесали сме педиатър, обаче му нямам телефона - работи в медицински център и мисля днес да мина да ги разпитам. Трябва ли да се срещаме с педиатъра предварително? Как точно става записването? Знам, че трябва да е уговорен преди раждането, защото веднага след изписването прави домашно посещение.

# 275
  • Мнения: 20
Bubble, относно помпите за кърма - поръчах си Momcozy M5, тя ми е абсолютен фаворит на база характеристики и изгледани ревюта 😍 Иначе гледам, че Canpol също са пуснали hands free помпа за кърма, която изглежда доста прилично, а и е на по-достъпна цена от Momcozy-то. Медела е супер, но двойната електрическа ми е доста над бюджета, а освен това не е hands free,  заради това се отказах от нея. За Spectra само хубави неща съм чувала,  но нямам преки наблюдения.
Аз също закупих Momcozy M5, дано останем доволни. 🥰
Иначе нямам никакво наблюдение и отзиви относно помпите, моите приятелки ползваха ръчни и бяха недоволни, също така много се изморяваха с тях и това беше една от причините да искам да си купя hands free помпа.

# 276
  • Мнения: 269
siyanavasileva, абсолютно! Когато се роди дъщеря ми, ползвах ръчна на Авент, беше добра, нямах дискомфорт и си вършеше работата, но самият процес беше изтощителен... Сега очаквам близнаци и всяка минутка ще ми е ценна, затова предпочитам да заложа на електрическа и двойна. Успех с Momcozy-то, ти получи ли я вече? Защото аз моята още я очаквам, обадиха ми се да ми се извинят, че ще има леко забавяне с доставката.
GerKa99, ето как процедирах аз при избора на педиатър: отидох при лекарката, която си бях харесала, попитах я дали приема нови пациенти и й казах кога очакваме бебетата ориентировъчно. Тя си записа контактите ми и каза да й се обадя преди изписването, за да уговорим в кой ден ще дойде за домашно посещение. Това беше Simple Smile

# 277
  • Мнения: 1 823
А momcozy от къде я поръчахте?

# 278
  • Мнения: 20
Ivchoni, получих я вече, изглежда много добре и нямам търпение да дойде време да я ползвам. 😆 Аз също поръчах двойна, но доста рано, защото беше намалена и се притеснявах да не изпусна промоцията, но май и сега е намалена, което е супер. Поръчах я на 10.03. като на мен също ми се обадиха да ми кажат, че чакат доставка и ще се забави, пристигна на 25.03.
Успех и на теб с помпата, със сигурност с близначета ще ти е от голяма помощ. 🥰
Marabellaa, поръчах я от сайта mamapro.bg като те имат още два модела.

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 13 605
Болничният влияе върху майчинството, АКО ви осигуряват на реалния доход, който получавате. Ако ви осигуряват на МРЗ няма никакво значение.

Детето ми е записано при нашето джипи, тогава просто я попитах има ли възможност да го поеме. Уведомих я като родих, за да си планува домашното посещение, документално не ме е занимавала мен, сега отново така ще процедирам.

Аз взех помпи Медела ръчна и електрическа, предния път бях с lorelli classic, ами с ръце изстисквах по-голямо количество кърма.

# 280
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте, бях на преглед при д-р Дойчиновски във Вита. За пръв път го посещавам и останах с много добро впечатление. Изключително подробен и обстоен преглед. До тук не ми бяха казвали колко мм ми е шийката, само пишеше по амб. листи ''със запазена дължина''. Днес ми я измери и някак се успокоих - 32мм, като каза, че е нормална дължина за този етап на бременността.
Бебка вече е 1300гр. и отговаря на 28+4, а по цикъл съм в 28+1. Водите в 23-та седмица бяха на горна граница и затегнах диетата, та сега вече са в средни стойности. Много се радвам! На феталната ми бяха казали, че заради количеството води получавам контракции и от около 2 седмици не съм получавала, явно защото са влезли в норма.
Нещо, което не ми бяха казвали и ме натъжи е, че при дози над 100мкг л-тироксин е противопоказно да се кърми, дори да имаш кърма. Надявам се да успея да сваля дозата, но нямам големи надежни. Все пак е важно да го знам.
Само да вметна, че д-р Дойчиновски излиза отпуск от 15-ти август, ако има и други желаещи да раждат при него.

# 281
  • Мнения: 951
kuklichka_, това за L-тироксина, Дойчиновски ли ти го каза? На мен ендокринологът ми каза, след раждането да спра да го пия. Намирам информация, обаче, че може да има проблем с кърменето в такъв случай.
Аз за момента съм на 75мкг.

През деня съм добре, обаче вечер много ми става дискомфортно.Ако не лежа, имам позиви за уриниране през  5 мин по 5 капки.

# 282
  • Мнения: 1 823
Ох и аз ходя много често да пишкам , направо се побърквам.Пусках стерилна урина , обикновена .. няма индикация за проблем.Явно небето си се е настанило точно над мехура.
Днес бях на преглед след като ме стреснаха , че се е скъсила шийката.Измериха я 40мм и е затворена , което е супер.Все пак предвид историята ми ми казаха да си почивам повече.Взеха ми и микробиология.
От днес съм 25 седмица и измериха бебето 845 грама , преди седмица го мериха 708 грама ама при аг по ЗК.
Та ориентировъчно колко ги измериха вашите в 25-та седмица , питам от чисто любопитство.Важното е всичко да им е наред.❤

# 283
  • Мнения: 1 886
Масово българските лекари не са компетентни по въпроса кое лекарство какъв риск носи при кърмене, което води до ненужно отбиване на бебета. Това е сайт, в който може да се провери риска на лекарството при кърмене
https://www.e-lactation.com/en/
Ливотироксинът го дават "много нисък риск", което го прави на практика безопасен.
Герка, свържи се с педиатъра и си говори с него известно време преди раждане, така че да имаш време да намериш нов, ако ти откаже. Добрите педиатри масово не приемат  нови бебета, защото имат много пациенти. Ако намериш връзки, най-добре

# 284
  • Мнения: 234
И аз съм останала с впечатление като Амелин, проверих в сайтът, който ми показа моят личен лекар тук (има информация по отделно за бременност и за кърмене за отделните лекарствени препарати). Вътре също пише, че не влияе на функцията на щитовидната жлеза на бебето при кърмене и пише, че дори при високи дози Левотироксин в кърмата преминава толкова минимално количество, че не може да се очаква въздействие върху бебето. Естествено който се притеснява, може да избере да не кърми, просто споделям допълнителен източник на информация.

Общи условия

Активация на акаунт