Термин Август 2024 ♥ - тема 6

  • 22 471
  • 735
  •   2
Отговори
# 450
  • Мнения: 270
Mama2288, не съм правила пренатален, но ние сме с ДЯ и мисля, че при тези обстоятелства щеше да е безсмислен. Изхвърли всички негативни мисли от главицата си 😘 вярвам, че ще имаме най-перфектните бебета на света ❤️

# 451
  • София
  • Мнения: 2 656
Утре синът ми става на 6 и си припомням вълненията покрай първото раждане. Точно ден преди да родя мъжът ми се наложи да пътува за 1 денонощие до Румъния, като се знаеше, че докато е там, екшънът може да започне. Бяхме се разбрали с наша близка да ме закара до болницата, ако има нужда. Той беше в автобуса на връщане когато при мен почнаха нещата, но докато се прибере вкъщи, все още нямах контракции на равен интервал. Изчакахме чак до вечерта в 8, когато станаха на 5 мин и ме закара в Майчин дом. Синът ми се роди в 10:19 сутринта на 24.05.2018. Много неща забравям, ама тези цифри няма как Blush
Относно ЛЛ в София - никак не е лесно, аз търсех личен лекар със специалност педиатрия. За всичко останало - бих се възползвала от допълнителното здравно осигуряване за дете, но около нас няма частно място, което да работи с такъв фонд и не ми върши работа. Ние май ще си оставаме в София, планът за къща в по-малък град се провали. Много ми е несигурно още, но ще се наредят някак нещата.
За раждането - направете го, както го чувствате, с възможно най-малко напрежение за вас самите. Моите две са родени естествено, без упойка, с епизиотомия. Никога не ми е хрумвало да обсъждам защо някоя майка иска секцио по избор. Живеем в 21 век и медицината е напреднала достатъчно, въпрос на личен избор, както и всичко останало покрай децата. Със сина ми и финансово не можехме да си позволим секцио по избор, сега мога, но просто не виждам защо. Ако е по спешност, хич няма да се замисля, важно ми е бебето да е добре, после и аз.

# 452
  • Мнения: 1 284
Аз пък не мисля, че изборът как да раждаш следва да е личен избор, особено без медицински предпоставки. Има предостатъчно неуспорими медицински доказателства кое е по-безопасно, по-полезно, по-разумно и в крайна сметка по-добро за общественото здраве. А това, че секциото е далеч по-удобно за медицинския персонал и затова масово се промотира и умишлено жените се сплашват да го предпочетат, си е направо престъпно. А колкото повече жени по желание искат секцио, толкова по-трудно ще става за онези, които желаят нормално, защото медицинският персонал губи тренинг и усет, губи се знание как протича едно нормално раждане, ще се търсят по-малко акушерки, раждащите нормално няма да бъдат чакани и тн. Тъжна работа...

# 453
  • София
  • Мнения: 1 454
Ехх, нека имаме право на личен избор. Не виждам нищо лошо в това! Аз пък съм за. Честно обаче не харесвам подобни дискусии.

Никой на никой не пречи със Своя избор. Имаме избор и аз се възползвам от това.

# 454
  • Мнения: 1 904
В този ред на мисли, Герка, оказва се, че вече почти няма в София лекари или акушерки, които да могат да водят седалищно раждане. А преди години жени са си раждали нормално, когато бебето е седалищно...както
и да е, дълга тема и наистина трябва да се прави информиран избор
Методът Щарк съм го чувала, но не знаех какво представлява
Вики, пропуснала съм нещо от постовете ти. На вас още не са ви казали пола на бебето или са ви го дали в запечатана плик и ще готвите парти изненада? Онзи ден чух, че вече и агенции се занимават с такива партита, така че никой, освен организатора, да не знае пола

# 455
  • София
  • Мнения: 2 656
По никакъв начин не мога да се съглася, че секциото е по-лесно за лекарите. Но и не ми се спори. Кой как раджа не ме касае, касае ме как сме и аз и моето дете.

# 456
  • Мнения: 1 284
Ехх, нека имаме право на личен избор. Не виждам нищо лошо в това! Аз пък съм за. Честно обаче не харесвам подобни дискусии.

Никой на никой не пречи със Своя избор. Имаме избор и аз се възползвам от това.

В развитите държави защо нямаш право на избор? Аз пък виждам много лошо за общественото здраве и обясних защо, както и Амелин каза, вече няма знание как се води естествено раждане при нестандартни позиции на бебето!
Сигурно не харесваш подобни дискусии защото ти ще раждаш секцио по желание? Защото логични аргументи ЗА нямаш!
И не, аргументът "моят избор не пречи на никого" не е валиден, защото се получава същият ефект като при пропускане на задължителните ваксинации - уж всеки да има право на избор, а се връщат стари опасни болести.

# 457
  • София
  • Мнения: 1 454
Герка99, хайде по-спокойно. Не знам какво толкова написах, че да предизвикам такава реакция. Обидно е.

Как ще раждам засяга само мен, както и причините, които са довели до това и защо лекарят е одобрил. И той и аз знаем какво е довело до това решение.


Не харесвам подобни дискусии, защото нито ти си в моите обувки или на който и да е, а в твоите. Това е тема като вечното дерби. Няма крив няма прав.

"Сигурно не харесваш подобни дискусии защото ти ще раждаш секцио по желание? Защото логични аргументи ЗА нямаш!" -


Доста грубо, сори, не виждам отново с какво беше редно да ми реагираш така.

# 458
  • Мнения: 1 696
Аз мисля, че тук сме се събрали само готини и толерантни хора, но някои от нас малко повече горят в обществената си позиция. И за двете страни си има поле за ощетяванв в сегашната ситуация в България и това поражда, ако можем изобщо да го наречем, конфликт. А и всички на първо място изхождаме от самите себе си. 💜

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 23:11 от Mama2288

# 459
  • Мнения: 1 833
Мамита .. ако знаете днес как паднах.Направо си изкарах акъла.
На едни мраморни мокри стълби .. направо полетях , добре че си паднах на дупето и кръста.Минах през спешното в града , пуснаха ми тонове , на античната апаратура все пак видяха , че плацентата е добре ,няма отлепване.Водите са добре , няма изтичане.Но страха беше огромен.Направо още не мога да се съвзема.
Слава богу само посиняло дупе имам .. вторник съм при моята си следяща и до тогава , ще гледам да се пазя максимално , за да си погледне и тя.

# 460
  • Мнения: 1 904
Сега си спомням, че с предишната ми бременност и аз така бях паднала по едни стълби от нищо и си изкарах акъла..за щастие без последствия за бебето. Като растат коремите явно ставаме по-тромави и непохватни в движенията. Важното е, че всичко е наред с бебето Hug

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 16:19 от Amelin

# 461
  • София
  • Мнения: 2 656
И аз съм падала по дупе с втората бременност, таман два пъти… в 19 и в 22 седмица. Като цяло по дупе уж в най-безопасно за бебето.

# 462
  • Мнения: 1 833
И аз съм падала по дупе с втората бременност, таман два пъти… в 19 и в 22 седмица. Като цяло по дупе уж в най-безопасно за бебето.
Даа, мисля че инстинкта ми помогна да не залитна напред.Малкия дявол беше 🙏

# 463
  • Пловдив/Хихон Испания
  • Мнения: 63
И аз паднах зле завчера и си изкарах акъла направо! Успях да се подпра на ръцете и те поеха удара, защото за нещастие паднах с главата напред в посока на един кош за боклук. Направо ужас. Хубаво че можах да отида на АГ на следващия ден, че тука в Испания ако нямаш частна застраховка на държавния фонд са 3 ехографии за цялата бременност! Бебчо е добре което е най-важното, но мъжът ми ме заплаши, че оттук натам ми се полагат само разходки около спалнята вкръг ( мисля, че се майтапи де...) Wink

# 464
  • Мнения: 241
Марбела, радвам се, че всичко е наред, бързо да идва другият преглед и да ти е съвсем спокойно вече.

Амелин, още не знаем. От моят доктор поисках да ми напише на листче и го пратих на майка ми, която подготвя всичко. Първоначално се чудех доста дали ми се чака толкова, но вече му се вижда края.

Герка, в чужбина също има секцио по желание. Да, много се подкрепя естественото раждане и обикновено то е покрито от здравните каси, а секциото по избор се плаща от джоба, но пак го има. Разбирам аргумента ти, че се губи практика и умения, но ако пък държим всички да са с естествено раждане се получава този ефект спрямо уменията за секцио.

И малко по-весело: мина ми днес прегледа, тоновете този път си бяха топ и при моя доктор, после и на ехографа всичко беше супер. Питах го кога препоръчва ваксината с оглед че бях болна и че сега ще пътувам, препоръча в такъв случай да я направим на следващия преглед, защото с всяка ваксина си има риск от неразположение. Каза че не е имало значение опасението миналата седмица дали и аз нямам скарлатина, защото едното е бактериална другото е вирусна инфекция и е нямало да има значение. Пита ме къде отиваме и каза в Турция единственото допълнително е да внимавам с водата, да пия само бутилирана, иначе всичко си е същото, допълнителни препоръки няма. Говорихме, че в болницата казаха, че и второто бебе върви едричко, той каза, че не е особено голямо, не е точно на средното, но в крайна сметка не се знае и кога ще се роди точно, че да се предположи колко ще е голямо. Опитва се пак да извади снимка с 3д, бебето пак си намираше лицето в стената на матката, но все пак се получи и си имам супер сладка снимка с краче до главата, много ми е смешно. В последствие докато гледаше, бебето се прозя и докторът му се помоли да повтори, за да го снима и така, каза че ставали много сладки снимки, но моето естествено си е инат и си останахме само със спомена от тази прозявка. Супер миличко ми е след този преглед и пак съм спокойна за пътуването. Сега отивам да стягам последните неща от багажите и утре рано тръгваме. Ще докладвам как е минало и самото пътуване, ако на някой друг предстои скоро.

Общи условия

Активация на акаунт