Време е за ИКЕА - тема 42

  • 8 086
  • 160
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 16
Първо, да благодаря на dia4ti.

Ние сме разглобявали pax- пренесохме го в друго жилище, сглобихме си го пак и абсолютно нищо му няма. Направихме го сами, без майстори 👍🏻

Started50, извинявай за въпроса, но защо ще купувате от там? Имат по-голямо разнообразие ли?

Причината е двустранна. От една страна, шкафовете за кухня, които сме харесали, ги няма в този цвят, който искаме да са в България. Второ, че всичко, което поръчваме от Румъния, е на значително по-ниска цена от тукашния магазин на ИКЕА. Тоест около 1000 лева надолу са в Румъния спрямо тук. 70% от кухнята оттук се поръчва, но останалите неща от Румъния.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 803
Благодаря за отговора. И аз избирам кухня и затова ми беше интересно дали румънската е с повече разнообразие в цветовете.

# 77
  • Мнения: 6 374
В Икеа Велико Търново има кампания за 15% отстъпка на всичко от сектор кухни. Прави се проект до определена дата и после се купуват нещата с -15% пак в някакъв срок, трупат Ви се и точки по картата Фемили.

# 78
  • Мнения: 16
Благодаря за отговора. И аз избирам кухня и затова ми беше интересно дали румънската е с повече разнообразие в цветовете.

Ами честно казано има продукти, които ги има в България, а в Румъния ги няма. Има такива, които ги има там, а тук не. С цените има продукти, които там са по-евтини, а тук по-скъпи, както и обратното. Цялостно в ИКЕА Румъния има по-голям избор и по-ниски цени, разбира се, с изключение. Негативът е, че гаранцията се губи, ако излезе от румънска територия. Но предвид цената сме склонни да прежалим някоя гаранция.

Също така в тукашната ИКЕА в сайта им излизат скандални цени. Само консултант в магазина може да ти премахне липсващите. Докато в тамошната ИКЕА е доста лесно направено и можеш да се оправиш и сам.

Реално какво направихме ние: направихме си проект. Отидохме в магазин на ИКЕА, там премахнаха това, което няма ни трябва. Накрая ни разпечатаха какво ни трябва. Вкъщи седнахме и по артикулен номер си добавихме каквото ни трябваше в румънския. Реално артикулният номер на продукта е универсален за всички магазини на ИКЕА. Съответно го махнахме от българския. И с тия акробати 1000+ лева надолу ще сме.

# 79
  • Мнения: 1 210
Понеже и аз планирам закупуване на кухня, бихте ли обяснили какво имате предвид под премахване на липсващи и артикули, които няма да трябват? Проекта не включва ли всичко необходимо?

# 80
  • Мнения: 6 555
Started50, нали не мислиш че еконт ще ви ги докарат срещу песни и танци на народите? Тези неща са тежки и по-добре първо виж в описание на продукта килограми и размери, ако смятат в обемно тегло.

# 81
  • In transit
  • Мнения: 12 047
Started50, съгласна съм с горното мнение. Като платите на Еконт разходите, не мисля, че ще ви излезе кой знае колко голяма далаверата. Може да ви излезе по-евтино сами да си я докарате от Румъния.
А и цвета на кухнята, особено, ако става дума за Метод, се променя основно с вратичките.
В българска Икеа също може да си поръчаш отделни неща за кухнята. За нашата сами си направихме проект, разпечатахме си го и отидохме със списъка до нашия филиал (Варна). Казаха, че ще ни ги дадат на наша отговорност и така стана. Сами си сглобихме всичко, пасна си идеално. Ползваме я вече 6-7 година. Няколко вратички се наложи да сменя, че се беше надул мдф-а, не съм имала проблеми с гаранцията.

# 82
  • Мнения: 50
Реално какво направихме ние: направихме си проект. Отидохме в магазин на ИКЕА, там премахнаха това, което няма ни трябва.
Накрая ни разпечатаха какво ни трябва. Вкъщи седнахме и по артикулен номер си добавихме каквото ни трябваше в румънския. Реално артикулният номер на продукта е универсален за всички магазини на ИКЕА. Съответно го махнахме от българския. И с тия акробати 1000+ лева надолу ще сме.
[/quote] На мен ми трябват само вратички за кухня, които ги няма при нас  а там ги има. Мога ли с кода да ги взема направо от магазина или пак трябва с проект и т.н.

# 83
  • София
  • Мнения: 44 354
Никъде не ти трябва проект, всичко можеш да си вземеш без, проекта е за твое лично удобство, ако решиш, че имаш нужда.

# 84
  • Мнения: 4 853
Момичета, ползвам едни протектори за легла на Икеа, нормални, промокаеми, но новите матраци се посъсипаха (от 2019 са, останаха петна от кръв, разлято и т.н.). Сега сме с нови легла и съответно нови матраци, че са и друг размер, но ми се иска да запазя поне новите. Чудя се за непромокаеми протектори, обаче дали много запарват?! Thinking
Дали има нещо, което хем не пропуска, хем не запарва?
Моля за препоръки Hug

Едно време съм взимала за бебешките кошари хавлиени и гръбчетата им бяха все мокри, ужасно спарваха и ги махнах...

# 85
  • Мнения: 284
Момичета, ползвам едни протектори за легла на Икеа, нормални, промокаеми, но новите матраци се посъсипаха (от 2019 са, останаха петна от кръв, разлято и т.н.). Сега сме с нови легла и съответно нови матраци, че са и друг размер, но ми се иска да запазя поне новите. Чудя се за непромокаеми протектори, обаче дали много запарват?! Thinking
Дали има нещо, което хем не пропуска, хем не запарва?
Моля за препоръки Hug

Едно време съм взимала за бебешките кошари хавлиени и гръбчетата им бяха все мокри, ужасно спарваха и ги махнах...

Аз наскоро купих за спалнята ни, понеже взехме скъп матрак и ми се иска да го съхраним. Ориентирах се от отзивите и засега сме доволни. Наистина не шумоли и не запарва. Не е от Икеа, но споделям линк:
https://www.emag.bg/protektor-za-matrak-gecor-nepromokaem-terry- … ng_1019110541_1_1

За единичните легла пък взехме на друга марка, защото на тази нямаше нужния размер, но още не са ползвани леглата, за да дам отзив.

Струва ми, се че има не малък  избор в нормален ценови диапазон Simple Smile

# 86
  • Мнения: 2 692
Имам от Икеа този
https://www.ikea.bg/products/grusnarv-nepromokaem-protektor-za-m … 0x200-sm/00522132
Той шумоли.
Сега купих този, но още не съм го сложила и не знам как е.
Скрит текст:

# 87
  • Мнения: 1
Здравейте! Интересува ме какво мислите за електроуредите за вграждане за кухня на ИКЕА (хладилник,съдомиялна, печка и плот, абсорбатор)?  Наскоро ми направиха проекта и ме предупредиха, че ако взимам уреди, които не са от техните марки, можело и да не влезнат, защото шкафовете им били с особени размери.. Аз се бях ориентирала към уреди на BOSCH, но сега съм в голяма дилема какво да правя..

# 88
  • Мнения: 1
Здравейте! Интересува ме какво мислите за електроуредите за вграждане за кухня на ИКЕА (хладилник,съдомиялна, печка и плот, абсорбатор)?  Наскоро ми направиха проекта и ме предупредиха, че ако взимам уреди, които не са от техните марки, можело и да не влезнат, защото шкафовете им били с особени размери.. Аз се бях ориентирала към уреди на BOSCH, но сега съм в голяма дилема какво да правя..
- Аз има абсолютно същия въпрос, дали уреди на бош или самсунг биха паснали добре на модулите на кухните на ИКЕА

# 89
  • In transit
  • Мнения: 12 047
Върнете се няколко страници назад, имаше точно същата дискусия за уредите на Икеа.
Иначе може да си ползвате всеки стандартен уред на която и да е марка, опитват се да пробутат техните продукти явно.

Общи условия

Активация на акаунт