Родени през ⛱🐟🦀АВГУСТ 🦀🐟🏖 (Тема 17)

  • 9 100
  • 522
  •   4
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 002

Такъв е денят вкъщи напоследък!
Бяхме си на сило за няколко дни и аз вместо да си почина се натоварих 3 повече . Само плачеше и пищеше ,не искаше никой да го пипа ,не искаше никъде да ходи без мен,не искаше да прави нищо без мен .
Вече сме си вкъщи и сагата продължава ,дори баща му да си е тук той пищи,,мама-мама ,ула-ула(тоест ела-ела)" . Не знам как ще го пусна на детска градина ,имам чувството ,че ще се разболее без мун такъв рев пада  с думи не мога да го опиша ,трябва да се види 🤨 дечицата ,които вече са на ясла разкажете как го приемат ,плачат ли много кято ги оставите и как реагират когато ги вземете. За капак отново е с жълт език и подозирам,че се сдобихме с него заради пясъка ,който беше налапъл 🙄

# 121
  • Мнения: 728
И у нас е същото, мама, та мама. От 2 седмици даже не иска да заспива сама, а давах мляко, биба и я оставях, заспиваше си без проблем. Напрегнато ми е, в момента събирам багаж за уикенд с мъжа ми и чакаме свекърва ми да пристигне да я гледа. Хем нямам търпение да отпрашим, хем ми е много притеснено дали и колко ще реве.

# 122
  • Мнения: 2 892
Явно само Пламена иска само баща си. Бяга след него и само тати,тати,ала гуш!(в превод тати,тати ела за гушване) Обсебена е от баща си и брат си.
Не знам какъв е този навик,но само иска да се изправя в тунелите на пързалките и си удря главата!🤷♀Днес е доста топло при нас😩

# 123
  • Мнения: 728
И Любовката търсеше повече баща си доскоро, но нещата се промениха, за съжаление 🙄😀 Забравих да кажа за пантофите, на Колев и Колев взимам аз, на по-здрави не съм случвала. Едно време на каката като купувах за градина, те бяха единствените, които оцеляваха горе дору докато умалеят, всичко останало се отлепваше отпред за 1-2 седмици.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 957
Напоследък Габи направи супер асоциация - като ходя на йога, ходи на люлки с тати .. и дори започна да ми казва "чао", а преди трябваше да се изнизвам. Разбра, че е забавно, играе си и че се връщам - така че може да пробвате такава позитивна асоциация и да те няма дори за 15 минути, Ради.

# 125
  • Мнения: 887
И Ава е луууууда по баща си, дори се е случвало да ме бутне, за да седне той до нея. Тати, тати, направо полудява като го види, аз я вземам, гушкам, нееее, иска тати, започва рев, вдигне ли я той млъква 🙄 даже сега новата ни тактика е да не се появява през деня (работи от вкъщи), защото преди идваше да я гушне за 5 минути и аз после 15 я успокоявам, защото тя иска татиии, а той трябва да работи.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 830
Йони също иска баща си. Ама много! В почивните дни той не може да си почине, тя се бута в него, седи върху главата му, ако има как ще се залепи за него като ваденка. Когато той излиза, тя изпада в истерия, разстройва се, веднага се появяват сълзи и толкова сърцераздирателно го вика: "Тате! Татееее!".. Прекалено емоционално реагира.
Тези дни му се наложи да отсъства от вкъщи и съм сигурна, че утре като се събуди и го види, няма да го остави на мира.
Пантофки аз си бях харесала един модел на DD Step и ги купих, защото нямаше никакви за вкъщи.
Същия модел като този: https://barefootyshoes.com/shop/soft-soled-shoes/dd-step-ice-cream/, но друга картинка (със шити цветя). Мислех, че може да избута и докато дойде време за ясла, но започнах вече да се съмнявам.

# 127
  • Мнения: 1 505
При нас е като при Ради... Не иска баща си. Не ми дава са се изкъпя. Навън няма проблем. Но не се крия когато ходя да се къпя. Както каза exsberry, даже отивам да му обесня, че влизам в банята и ще се върна след 5 мин. Такава ми е тактиката с всичко и започва да работи. А тя е да не го лъжа, за да има доверие и да ми вярва. Дори и когато не иска да седне в количката не го лъжа, чакам или измислям нещо друго,но не лъжа "виж какво има" или "виж кой идва"... Никой не обича да е излъган. Така като кажа, "първо се изпишкай и после излизаме", "първо яж и после ще играем" се удобрява и винаги става първото, защото знае че ще дойде второто. Навън по същия начин.

# 128
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 771
Ради ние всеки ден сме така.На баща си се научили казва чао.А при мен е като ваденка.Майка е тук и не иска да стои  при нея.В момента в който се мръдна малко и почва да реве.Вчера изпращахме кака му ,нали е абитуриентка и както си играеше спокойно като се разрева изпадна в истерия.Не искаше в мен ,легна на земята целия в сополи и прах ,ужас .Изнесохме се набързо не можахме да я изпратим както трябва.Още 40мин.след това не се успокои.Измете и се овъргаля във всички боклуци от улицата.Ужас направо.Обрах срама.Вкъщи като легне на пода добре ,ама вън .Даже го снимах на клипчето го пратих на баща му на работа да го види какво прави.

# 129
  • Велико Търново
  • Мнения: 907
Вики за сега няма предпочитания между някой от нас. Само вечер като заспива реве за мен, иначе вече на обяд заспива и с баща си, което е голям напредък.

Pupelina, жалко че не си успяла да я изпратиш до край. Може би навалицата да не му е повлияла добре, или да е искал при кака си?

Мисс, и аз действам като теб, не я лъжа, гледам да ѝ обещавам неща които после наистина мога да ѝ осигуря. Редовно реве и иска да я нося когато отиваме до магазина, в тези случаи ѝ казвам че ще отидем до магазина и ще ѝ купя зрънчо или солети. Разбира се продължава да си поревава, но знае че ще ги получи.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 957
Pupelina, честита абитуриентка и попътен вятър... жалко, че така е станала лудница. Превъзбуждат се сякаш много децата.

При нас има предпочитания за съня най-вече също. Но ако ще се излиза..тръгва с когото и да е.

И аз гледам да не лъжа, ако се мъча да я сложа в количката примерно казвам, че ще й дам бибата или банан и наистина го правя. Опитвам се да обяснявам максимално.

# 131
  • Мнения: 333
Здравейте момичета Simple Smile

Ради, пуснах Стефи на 1.2 месеца на ясла.
Нямаше особени драми, порева си 2 седмици и сега си ходи с кеф, даже от бързане да влезе сутрин, се спъва и пада 😅.

Аз също й сложих варицелата преди месец някъде.
Не е имала странични реакции.
Моята педиатърка препоръча втората доза да е след два месеца.
Ей сега средата на юни ще правим кръщене, и мисля след него да я слагам.
Аз я пренесох в чантичката от кухнята.
Купих торбичка с лед от близкия магазин ,напълних чантата и сложих ваксината в леда.
Знам че издържа до 3 часа без хладилник,но педиатърката ме посъветва за по - сигурно да си я пренеса така.

Относно пантофите, имайте в предвид, че в яслите е много топло,дори и зимата.
Не им купувайте дебели пантофки.
Аз взимам на Беко.
На Стефи са й най - удобни те.
А сега за лятото ще я пращам с кроксове.
Дори трябва тия дни да ида да купя, понеже вече започнаха да й се изпотяват краката ,като я взимам , си е с чисто мокри чорапи.

Иначе ние сме добре, малката в момента е на морето с баба си , дядо си и вуйчо си.
Като се чухме одеве по телефона и я попитах иска ли да си идва, отсече твърдо НЕ , каза ми чао чао и изчезна да играе 😅

# 132
  • Мнения: 3 368
Диди не и вземай кроксове. В яслите и на баткото и на каката и сега в ДГ не ги искат. Казват, че децата се спъват с тях като ходят. Беше свързано нещо с паркета. Беко имат и летни пантофи, мойте реално целогодишно ходят с тях. Или и вземи обикновени чехли, но от тези, които имат каишка на глезена или сандали, но не кроксове. Или питай във вашата ясла за мнение за тях.

# 133
  • Мнения: 2 892
Здравейте момичета Simple Smile

Ради, пуснах Стефи на 1.2 месеца на ясла.
Нямаше особени драми, порева си 2 седмици и сега си ходи с кеф, даже от бързане да влезе сутрин, се спъва и пада 😅.

Аз също й сложих варицелата преди месец някъде.
Не е имала странични реакции.
Моята педиатърка препоръча втората доза да е след два месеца.
Ей сега средата на юни ще правим кръщене, и мисля след него да я слагам.
Аз я пренесох в чантичката от кухнята.
Купих торбичка с лед от близкия магазин ,напълних чантата и сложих ваксината в леда.
Знам че издържа до 3 часа без хладилник,но педиатърката ме посъветва за по - сигурно да си я пренеса така.

Относно пантофите, имайте в предвид, че в яслите е много топло,дори и зимата.
Не им купувайте дебели пантофки.
Аз взимам на Беко.
На Стефи са й най - удобни те.
А сега за лятото ще я пращам с кроксове.
Дори трябва тия дни да ида да купя, понеже вече започнаха да й се изпотяват краката ,като я взимам , си е с чисто мокри чорапи.

Иначе ние сме добре, малката в момента е на морето с баба си , дядо си и вуйчо си.
Като се чухме одеве по телефона и я попитах иска ли да си идва, отсече твърдо НЕ , каза ми чао чао и изчезна да играе 😅
Това с леда за пренасянето на ваксината ,някои  лекари го отричат. Говоря за тези лекари в групата за ваксините! За пантофите и мен ме посъветваха да вземам нещо по леко и тънко,та съм в търсене☺

# 134
  • Мнения: 958
Пускам ви модел на пантофи, които според мен са идеални за лятото. Поръчвала съм обувки от този сайт, всичко е точно.

https://www.barefoothedvika.sk/en/p/4117/ef-386-graffiti?fbclid= … GMvi6deo0-KuAat3t
 
Ние бяхме на море в Гърция за една седмица, вчера се върнахме. Бяхме в къмпинг, по цял ден навън, игри и нови впечатления. Беше много щастлива!
Нооо влиза във фаза “НЕ” с пълна скорост, плач тръшкане, изнервя се, хвърля разни неща. И като стане така направо нямам идея какво да правя.

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 15:05 от NI_CI

Общи условия

Активация на акаунт