Майски бебета 2024г. - Тема 16

  • 17 994
  • 759
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 330
Точно снощи си мислех да ви питам за беленето. Борко леко се бели по вратлето и крачетата. В болницата ми казаха след баня само олио на сгъвките - на крачета, на ръчички, зад ушите и интимните части. Ни някак не ми звучи правилно. Как да го мажа? Цялото телце ли?

# 466
  • Мнения: 844
Момичета да ви питам нещо,може да сте го коментирали.Извинявам се предварително за спама.
Изцедих от едната гърда почти 100 мл. коластра.А детето яде АМ преди малко.Трябва да яде след 2 часа,дали мога мога да му дам коластрата тогава?Колко време след изцеждане имат годност коластрата и млякото ?

# 467
  • Мнения: 2 921
Точно снощи си мислех да ви питам за беленето. Борко леко се бели по вратлето и крачетата. В болницата ми казаха след баня само олио на сгъвките - на крачета, на ръчички, зад ушите и интимните части. Ни някак не ми звучи правилно. Как да го мажа? Цялото телце ли?

Цялото телце мажем ние, но само с лосион. Олио знам, че за жегите не е подходящо.

# 468
  • Мнения: 7 352
Според мен олиото мн затопля,а не е зима все пак ....та аз слагам само на частите където се бели,докато лосиона мажа навсякъде.
Дени мисля,че бях чела че до 2 ч на стайна т може кърмата...шишето помпата стерилизираш ли там🫤има ли къде

# 469
  • Мнения: 133
Прикачвам снимка от книгата на Хедра относно съхранението на кърма Blush

Момичета да ви питам нещо,може да сте го коментирали.Извинявам се предварително за спама.
Изцедих от едната гърда почти 100 мл. коластра.А детето яде АМ преди малко.Трябва да яде след 2 часа,дали мога мога да му дам коластрата тогава?Колко време след изцеждане имат годност коластрата и млякото ?

# 470
  • Мнения: 22
Момичета не знам какво да правя, може ли съвет? Термина ми е на 28.05 , днес бях на тонове и докторката ми каза, че ако не родя до понеделник иска да отида да ме вкарат в болницата и във вторник да ми пуснат система, като я питах след системата колко време ще отнеме раждането ми каза, че не била сигурна дали ще ми повлияе( не ме е гледала за разкритие за нищо) , след системата ако не подействала щяла да ме остави три дни да ме наблюдават и пак след тези три дни да пробва с нова система и ако не станело тогава вече , щяла да види какво ще прави . Това ѝ бяха точните думи, въпроса ми е дали да ходя в понеделник в болницата или да не ходя?

Аз не бих де съгласила с този вариант. Има ли някакво обяснение защо? Понеделник е ден преди термина ти. Ако има притеснения за бебето може и да е резонно да те индуцира. Ако е просто щото идва термин - вижда ми се безсмислено.

С бебето всичко е наред, мърда си, шава си, тоновете са добре, обаче иска да ме индуцира заради термина, че ми е на 28.05

# 471
  • Мнения: 4
Здравейте!
С малко закъснение - на 17.05.24 се роди Василена - 3630 гр., 50 см. Има огромен апетит, откакто ни изписаха от болницата  е изцяло на кърма.

# 472
  • Мнения: 7 352
Браво,честито момиченце 🌸🌈🌈🌈

# 473
  • София
  • Мнения: 414
Честита да е Василена!
И ние мажем цялото телце с лосион.

# 474
  • Мнения: 844
Maple_leaf честито бебче Heart Eyes
Да бъде живо и здраво и много да се гушкате Heart
Благодаря ви за отговорите момичета.Няма къде да стерилизирам,но сега и е първото ползване на помпата,а аз си я стирилизирах вкъщи.Та може са се ползва веднъж тук.Вкъщи чак като се приберем.Много ме е яд,имам много коластра,от една гърда почти за две хранения.Но каквото такова

# 475
  • Мнения: 330
Дени, аз в болницата си я минавах помпата с гореща вода. Обаче прецени колко градуса е около теб. Бях изцедила коластра, след 2 часа щях да му давам ама в стаята беше адска жега и гледам коластрата “втасала” на конци стои едно гадно. Отказах се да давам и го сложих на гърда директно.

Честита Василена! Палава и здрава!

# 476
  • Мнения: 201
Честита, Василена🩷 Да е много здрава и щастлива!

# 477
  • Мнения: 138
Споделям за моят случай с помпата. Помолих да ми я стерилизират в болницата. Когато ми я даваха, ми казаха да я мия с гореща вода от там нататък. Това е от неонатология. Не вярвайте, че и там абсолютно всичко е стерилно. Държах си я завита в тензухче, мих с гореща вода частите, а те ми носеха празни, чисти шишенца с биберончета за да прелея изцеденото и да го дам на бебето.
Maple_leaf честито бебче Heart Eyes
Да бъде живо и здраво и много да се гушкате Heart
Благодаря ви за отговорите момичета.Няма къде да стерилизирам,но сега и е първото ползване на помпата,а аз си я стирилизирах вкъщи.Та може са се ползва веднъж тук.Вкъщи чак като се приберем.Много ме е яд,имам много коластра,от една гърда почти за две хранения.Но каквото такова

# 478
  • Мнения: 912
Дени, аз също в болницата миех помпата с гореща вода и я ползвах. Точно както Em22 е написала, прецени каква е температурата в стаята ти. Ако е много голяма жега, не бих дала след втория час. Ако е нормална температура в болницата ми казаха, че може и до 6 часа да изкара коластрата. Аз не съм давала, тъй като нямах достатъчно, за съжаление. Но ако бебето си е при теб и знаеш, че в рамките на 2 часа ще можеш да му дадеш, според мен давай

# 479
  • Мнения: 7 352
Паули и аз така с гореща вода ...и после ни направиха на две стотинки с другото момиче...че не била стерилизирана...е аз не съм давала постоянно изцедена ...различно и изцедена и от гърди и ам...ама..с един тон.....🥴

Общи условия

Активация на акаунт