Подготовка за малкия човек - тема 26

  • 7 225
  • 148
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 549
Момичета,
Какво ви е мнението за козметиката на Hipp?
Подариха ми млякото за тяло.
Сега се чудя останалата част от козметиката дали на Hipp да взема или пък Мустела?
Предполагам не е добре да се мешат марки?
Поръчах лосионче,душ гел и коремчето за дупе.
От Елена Василева се зарибих,толкова зарибяващо ги рекламира като хубави продукти,че се навих да пробвам

# 16
  • Мнения: 198
Момичета,
Какво ви е мнението за козметиката на Hipp?
Подариха ми млякото за тяло.
Сега се чудя останалата част от козметиката дали на Hipp да взема или пък Мустела?
Предполагам не е добре да се мешат марки?

Аз взех всичко на Хип, според мен за старт е ок докато се види и прецени бебето как понася. Аз лично смятам за напълно излишно да се стартира със супер медицинска козметика, защото после ако има истински проблем на кое се ъпгрейдва?! Ако има проблеми винаги може да се смени впоследствие....

# 17
  • Мнения: 5 618
Хип ползвах с малката,не е имала проблеми, докато не отключи атопичен дерматит.
Сега мисля да взема за малките А Дерма.
Момичета, как да изпера количка? Предишната я перях на ръка, ама сега е по - голяма и се чудех може ли да пъхна в пералнята нещо Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 5 549
Хип ползвах с малката,не е имала проблеми, докато не отключи атопичен дерматит.
Сега мисля да взема за малките А Дерма.
Момичета, как да изпера количка? Предишната я перях на ръка, ама сега е по - голяма и се чудех може ли да пъхна в пералнята нещо Grinning
А забелязала ли си дали нещо провокира отключването на дерматит?
Кога се появи?

Нашата количка я пъхнах в пералнята ,макар че пише че не подходящо да се пере,аз я извъртях на програма за деликатно пране и светна.
Ако има някоя част, която не става, може с препарата на Friendly Organic за текстил да пробваш.

В този ред на мисли извъртях и гнездото Jukki в пералнята ,оцеля!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 586
С баткото веднъж взех Хип. На мен лично ми идва много силен аромат. Иначе няма особено значение коя марка ще вземете. Просто се спрете на една. После сменяйте с други, ако искате и все ще пробвате всички. С баткото съм взимала Мустела (прехвалена ми е, също ми идва силна миризмата), Биодерма, Адерма, Джонсънс. С бебето до сега съм ползвала Адерма, Бебо, Биодерма, а в родилното ползваха Хип. Всичко е било ок, но и двамата нямат проблемна кожа.

# 20
  • Мнения: 5 618
Бабъл, като я захраних с млечни го отключи. Не е било от козметика.

# 21
  • Мнения: 894
Момичета какъв аспиратор за нос сте взели?
С баткото бях взела такъв ,който се изсмуква с уста. Реално го ползвахме вече към 2 годинки за първи път май по спомен. Вършеше работа доколкото е възможно по такъв начин да се изкарат сополи. Не ме е било гнус, нито е имало проблеми. Но напоследък често попадам на препоръки да се избягва, за да не се пренася инфекцията родител-дете. Чудех се електрически заслужава ли си? Тези обикновените ми се струва,че нищо не биха направили. Същия ли да взимам, за прахосмукачка ли да търся ( тук си спомням каква драма беше да използвам аспиратора и как с баща му насила сме го държали и ако бучи и прахосмукачка направо не знам, още повече стрес и рев ми се струва 😀)

# 22
  • Мнения: 5 095
За прахосмукачка! Бучи, пищи, но за 5 секунди съм готова.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 549
Момичета какъв аспиратор за нос сте взели?
. Същия ли да взимам, за прахосмукачка ли да търся ( тук си спомням каква драма беше да използвам аспиратора и как с баща му насила сме го държали и ако бучи и прахосмукачка направо не знам, още повече стрес и рев ми се струва 😀)
Имах електрически Cangaroo ,ужасен е,никаква работа не върши.Не знам другите как са,но точно този е потрес.
Носко за прахосмукачка е перфектен.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 586
Ние имаме такъв за нос с уста. Супер работа ни е вършил с баткото, но е ползван точно 3-4 пъти след като почна ясла. После се научи да си духа носа. Та сега с малката дори не го сменихме. Той е почти нов. Наложи ни се да го ползваме сега като беше на 20тина дни, че я хвана хрема от баткото и си издърпа спокойно каквото имаше и отпуши носа. Мисля, че е на babyone като марка или нещо подобно. Много евтинджос беше, но си върши работата. Не знам как ще стане пренасяне на каквато и да е зараза - сополите нямат никакъв досег до родител, има си контейнерче, в което се събират. А ако е за пренасяне по въздушно-капков път - ми то и без аспиратор става по този начин.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 140
Момичета дали 3.5 тог е дебело чувалче за зимно бебе? Дали ще му е много топло с тази дебелина? С ТЕЦ сме по принцип
 Виждам, че има и с дебелина 2.5 инсе чудя кое е по-добре.

# 26
  • Мнения: 112
Моето бебе се роди зимата, стараех се да поддържам 22, максимум 23 градуса докато спи. Спяла е с 2,5 тог чувалче и беше добре. То е ватирано и доста дебело. 3,5 според мен е много дебело чувалче.

# 27
  • Мнения: 5 095
Ето ориентир:

# 28
  • София
  • Мнения: 3 586
Ние също сме с ТЕЦ. Ще спи с пролетно-есенен чувал и пижама с дълъг ръкав. 3.5 тог бих сложила при 15-16 градуса в стаята, но не и при 22-23 (при нас е толкова поне с ТЕЦ-а на почти минимална степен и за по-малко трябва да изключим отоплението).

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 140
Т.е с ТЕЦ е по-добре да взема лятно чувалче?

Общи условия

Активация на акаунт