Да правя ли изследвания преди първото посещение в клиниката?

  • 2 074
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 179
Здравейте момичета,
Първо бих искала да изкажа дълбоката си благодарността, че съществуват форуми като този и зачатие  Simple Smile
А сега по същество. Записах си час за клиниката на д-р Владимиров за идната седмица.  При записването на час попитах в регистратурата дали трябва да си направя актуални хормонални изследвания, тъй като днес ми е първи ден от цикъла /тоест тази седмица бих могла да пусна Лейди+ или както се водят/. Отговориха ми да изчакам след консултацията, но все още се колебая, дали да не отида с нещо все пак готово при лекаря.
Какво ще ме посъветвате? Предишните ми хормонални изследвания са от юли 2006 и ноември 2006.

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Според мен няма нужда от нови хормонални изследвания щом имаш такива и то от два цикъла.  Peace И моите бяха стари, но не са ме карали да правя нови.

# 2
  • Мнения: 902
Отиди с досегашните изследвания, достатъчно са скорошни.
Там ще преценят, дали са необходими нови и какви.
Късмет.

# 3
  • Мнения: 4 308
Прави са момичетата, отиди с досегашните си изследвания. Даже можеш да им направиш копие и да ги оставиш за архив в досието ти в клиниката.
Успех!

# 4
  • Мнения: 7 716
От ноември са достатъчно актуални.

# 5
  • Мнения: 179
Мерси момичета, много сте мили.
Стискайте палци. Ще ви държа в течение как са станали при мен нещата.
Успех и на всички вас!!!

# 6
  • Мнения: 724
Непременно занеси и спермограма, за предпочитане правена в същата клиника.

Успех!

# 7
  • Мнения: 2 422
Здравейте настоящи мамита. Аз ходих при д-р.Владимиров на 15.02.07г. за ICSI но той не ми поиска такива изследвания испрати ме да си правя лапароскопия. Страх ме е.

# 8
  • Мнения: 7 716
Довери се на лекаря си. Добър специалист е.

# 9
  • Мнения: 179
Мерси зайче,
Но поради това, че нямаме правена спермограма, предпочитам да изчакам насоките на лекаря - ако ще ходя по лаборатории да е накуп. А и нали трябва да спазя изискванията за 3-5 дни въздържание и прочие ...
Малко остана - до идната сряда. Засега се информирам, за което вие момичета страшно много ми помагате   bouquet
А иначе без доверие в лекаря не бива да се започва ...

# 10
  • Мнения: 179
Само за протокола, защото още не съм за откриване на нова тема.
Много ми хареса доктора, изключително симпатичен човек  Simple Smile
По принцип съм човек на интуицията и рядко първото ми впечатление е било коренно променяно, дай Боже всичките ми предстоящи изследвания да ми дадат възможността да се подложа на нужната манипулация при него и тя да е успешна.

# 11
  • София
  • Мнения: 460
Здравей, mmery!
Извинявай, че те притеснявам, ако е удобно би ли споделила какви изследвания ти назначи док.  Владимиров. На мен също ми предстои първа среща на 5.03 за предстоящо ICSI.
Благодаря ти!

# 12
  • Мнения: 179
Ни най-малко не ме притесняваш.
Едва ли мога да ти бъда много полезна, тъй като съм в много начален етап и досега освен хормони нищо друго не съм правила. Но все пак:
1. Трябва да направя прогестерон;
2. Мъжа ми трябва да направи разширена спермограма.
И с това на следващ преглед между 20 и 23 ден от цикъла ми. Това е  Simple Smile
Стискам ти палци и ти желая много кратък път към заветната цел   Hug

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 15:41 от mmery

# 13
  • София
  • Мнения: 460

Стискам ти палци и ти желая много кратък път към заветната цел Hug


Благодаря ти и за палците и за информацията  Simple Smile
Аз ще опитвам за второ дете. Сина ми се роди след 3ия опит ICSI, след това направих още 3 опита - не се получи, и сега реших да опитам отново на друго място. Интересно ми беше с какво започва д-р Владимиров, защото някъде из темите четох, че Лекси отишла за първи път  май месец, а е направила опита есента. Не ми се ще да чакам толкова дълго, стига да няма някакъв проблем с изследванията разбира се.

Поздрави!
Маги

# 14
  • Мнения: 7 716
Преглед, хормони и спермограма.

# 15
  • София
  • Мнения: 6 370
защото някъде из темите четох, че Лекси отишла за първи път  май месец, а е направила опита есента. Не ми се ще да чакам толкова дълго, стига да няма някакъв проблем с изследванията разбира се.

Лекси първо опита с инсеминации, затова инвитрото й се е забавило.

# 16
  • София
  • Мнения: 460

Благодаря за отговорите на Лали и Jam!

# 17
  • Мнения: 179
С молба за отговор на още един въпрос:
Мога ли да направя прогестерона на 22-рия ден от цикъла?
21-вият ден се пада неделя и не знам дали има лаборатории, които да работят в неделя.

# 18
  • Мнения: 7 716
Пикът на прогестерона е на седмия ден след доказана овулация. След това започва да спада.

# 19
  • Мнения: 179
Мерси Лали,
Ще спазя лекарската насока, ще го направя на 22-рия ден.
В крайна сметка, ако трябва ще го повторя следващ месец, едва ли това е най-същественото. Докторът сигурно ще си направи за себе си някакво заключение.
Просто ровичкайки в нета, нещо не можах да се ориентирам за влиянието на деня на изследване върху резултата на хормона ... и по-скоро за прочита на стойностите.
  bouquet

# 20
# 21
  • Мнения: 179
Много полезна графика, мерси  bouquet
Сега като се загледах, Лали ти Човешка Анатомия и Физиология на английски ли четеш?  Simple Smile
Кога намираш време?

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 14:32 от mmery

# 22
  • Мнения: 7 716
Ами задържах се три години тук и така се наложи... Sad

# 23
  • Мнения: 179
Лали,
Много си ми симпатична, обаче най-най-искрено ти пожелавам тази година да ти е последна в този подфорум  Simple Smile
Сигурна съм, че ще се преместиш съвсем скоро в "отчетните" и тогава ще разчитаме на твоите познания   Hug

# 24
  • Мнения: 7 716
Благодаря, но вече нямам вяра, дори съм убедена, че няма да стане никога. Cry

# 25
  • Мнения: 1 143
ЛалиHug недей така. Ако ми разрешиш, знам че никога не е едно също, но ние чакаме от 15 години...  Mr. Green  Аз също много сълзи изплаках, но ти самата ми каза: има надежда! Прегръщам те, Лали! И сега и аз ще ти кажа: имай надежда! Може би когато най-малко очакваш, то ще се случи! Не намирам думите, с които да изразя всичко онова, което бих искала да ти кажа и да ти дам!   Two Hearts

# 26
  • Мнения: 7 716
Благодаря ти. Много съм възрастна вече. Sad
15 години, Боже... Как си ги изживяла? Cry

# 27
  • Мнения: 1 143
15 години, Боже... Как си ги изживяла? Cry

Не питай. Наборе, няма да се даваме.

# 28
  • Мнения: 7 716
 Laughing
Късмет на теста. baby_neutral

# 29
  • Мнения: 4 327
Лали, аз ще вярвам заради теб  Hug

# 30
  • Мнения: 7 716
Благодаря ти, Таня. Стопли ми сърцето.
newsm51
Баси ревлата станах, от тема на тема само се оплаквам.  Twisted Evil
Направо не мога да се позная. Оспамих на момичето темата. Извинявам се.

Ама иначе ми стана топличко на душата като ме утешавате. То било хубаво някой да те утешава.

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 09:48 от Lali

# 31
# 32
  • Мнения: 179
Направо не мога да се позная. Оспамих на момичето темата. Извинявам се.
Няма за какво да се извиняваш, мила Лали.  Hug
Моето лично мнение е, че този форум е и за емоционална подкрепа, понякога дори предимно. Симпатизирам ти и те разбирам. Искам да те утеша, но в момента не намирам точните думи.
Всеки има моменти на слабост - не унивай.
И за да те окуража искам да ти споделя личен факт -  майка ми ме е родила на 43 г.   Simple Smile
Като гледам и аз съм тръгнала по този път - в момента съм на 39 г....знае ли човек ...
Правя каквото мога и каквото е редно, но има неща които са Божа работа.
Кураж момичета!!!
целувки Лали

Общи условия

Активация на акаунт