как вършите дом. си работа

  • 3 500
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 255
Синът ми става много рано сутрин-между 5.30 и 6.00.Около 9 е готов да поспи(поне час) тогава се развихрям...След обяд малкия прави още едно спане и аз довършвам каквото има да се доизчисти(бърша пода,прах...)....

# 76
  • Мнения: 3 360
Ами, справям се някак, без да се вманиячавам!
Точно така и аз!Не се шашкам много ,а и при добра организация -всичко може!

# 77
  • Мнения: 429
Преди да проходи, чистех когато спи. Сега чистя, когато е най-удобно и за двете ни. Тя вече ходи и си се движи около мен. В началото се ужасяваше от прахосмукачката, сега я гледа изпод вежди и й се кара понякога  Laughing

# 78
  • Мнения: 6 461
Моят син ме е обсебил изцяло, може би аз съм си виновна, омеква ми сърцето и не мога да слушам как плаче и довтасям за миг, така щом реша да изляза от стаята и се почва един рев....как вършите дом. си работа?
Свиква се. Peace
Неволята учи Mr. Green
Аз бях така в началото като се роди големия.Чудех се от къде да я захвана.
А сега с две деца дори мога да кажа ,че се справям чудесно.
Хванеш ли му цаката ще чистиш ,готвиш , дете ще гледаш и ще пееш Laughing.Не се тревожи изобщо. Hug

# 79
  • Мнения: 2 662
Отговарям кратко и ясно-през пръсти #Cussing out
Всичко е тотално занемарено,поддържам някакъв жалък минимум на чистота,който далеч не ме задоволява.През времето,когато малката спи бързам да събера или просна прането,да измия чиниите и да забърша пода(защото лази навсякъде)Всичко останало чака ГОЛЯМОТО БОЯДИСВАНЕ НАПРОЛЕТ Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 679
БЪРЗО!
Заспи ли мушморока, успявам да свърша по нещо. иначе таткото като е в къщи, отмятаме по-голямата част. и гледаме да не цапаме и разхвърляме много много. newsm75 newsm79 newsm28 1ironing wash 1dishes
И ние така  Peace

# 81
  • Мнения: 2 807

Какво толкова има за гладене та гладите всеки ден? Аз по веднъж на 2 седмици го правя и свършвам за 1 час. И мъжът ми ходи само с ризи на всичкото отгоре  newsm78

Ами като гледам лентичката ти май си само с едно дете, или бъркам  newsm78
Я умножи по 3 и може би ще си представиш за какво иде реч...

Всеки ден пускам пералня с детски дрешки, които съответно след изсъхването се гладят - не им гладя само чорапите  Wink
А ако така като теб гладя само веднъж на 2 седмици, сигурно ще събера една стая с дрехи за гладене.

Мъжа ми не ходи всеки ден с ризи, но пак е "изгладен" (панталони, блузи...)

А бе, чудя се аз с какво да си запълвам свободното време и гладя ли, гладяяя  Laughing

# 82
  • Мнения: 227
Слагам я на проходилката и заедно и върша нещо и тя върви след мен.

# 83
  • Мнения: 5 026
Най-вече когато заспи.

# 84
  • Мнения: 131
Първо се прегръщаме дълго, дълго, после той заспива и тогава ако е останало време се върши домашната работа.

# 85
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Като заспи си я върша или ако е будна бутам бибата и набързо,но през това време падат големи разходки до стаята, smile3541,а понакога и в столчето за кола при мен.

# 86
  • Мнения: 261
Щом диването заспи веднага се захващам, а ако не успея довършвам, когато тати се прибере.
И аз така. То добре че е таткото, да помага.

# 87
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Марти от бебе си спи добре следобед от 14 до 16,30часа! Използвам това време за чистене, готвене, гладене и всичко което може да се причисли към домашна работа!!! В събота и неделя гледам да вербовам таткото или да помага или да гледа малкия!

# 88
  • Мнения: 153
Добре е, че детенце е кротко. Спинка или се заиграва сам в кошарката, така че ме оставя да върша домакинската си работа, но междувременно си говорим, сменям му играчките, пея песнички, играем си заедно и т.н. Не ми е лесно, но в сравнение с други мамчета, аз нямам право да се оплаквам. Събота и неделя, ако таткото е вкъщи, дори мога да си почина или да почета книжка и др. дребни удоволствия...

# 89
  • Мнения: 3 089
действам, когато детето спи. готвя вечер. но вече се измарям много заради корема и основното седмично почитсване не прехвърлено към жена. за мен остава ежедневното бързо почистване с гъба, което отнема 15-20 минути, а петра спи х час-час и половина. а време за гладене наистина трудно се намира.

Общи условия

Активация на акаунт