За и-краткото (й) да ви въпросвам

  • 17 991
  • 362
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 393
Е, не си права.
Пише се помоШТа!
Също и ноШТа Mr. Green
Не е често срещано, но затова пък като го видя в един пост на 5-6 места подивявам. А ако авторът е наредил повечко мнения в темата...

Сериозно ли?  Wink
Да не би просто да бъркат клавиша за Ш и Щ хората, та затова..?  newsm78

# 196
  • MUC
  • Мнения: 297
И да са я прочели- файда никаква . Най-много някой да се изрепчи "ще си пиша както си искам,ти ли ще ми кажеш" . Май темата е важна само за грамотните,  а за останалите...  Whistling

Мда, тази тема, както и другата за бисерите, са по-скоро утеха за нас, да има къде да си излеем мъката  Mr. Green

Баш неграмотните няма да седнат да четат тук, а и да попрегледат темата, очаквам само гореописаната реакция.  Tired

# 197
  • Мнения: 1 615
Тъкмо по темата (Й-то): вчера влязох в стая на колеги с претенции (дали пък не се пише "претенций"?..) за "перфектен английски". На стената им някакво си писание за отмора, започващо с "Мили моЙ колегИ"... Ммдаа...

# 198
  • Мнения: 109
Много се дразня на свекърва ми като казва"фнук" и "фнучка" #Cussing out Правих забележка няколко пъти, тя каза, че знае, но.... си продължава. А какво ще кажете за "възпитявам"? Мен лично ми докарва спазми - и в мозъка, и в стомаха Sick

# 199
  • Мнения: 655
Браво за темата. smile3501  Мислех и аз в близко време да пусна подобна,защото много често във форума срещам думите "рожденници", "именници" и много се дразня. Мислех, че само мен ме вълнува правописа, но се радвам, че и на други им прави впечатление как се пише във форума (а и не само). Моето обяснение за такива правописни грешки е, че хората просто са неграмотни - това са елементарни граматически правила (как ще ти дойде наум да напишеш стрий).  Сега много форумки ще ме нападнат може би, но не им ли прави впечатление като четат, че думите се изписват по по-различен от техния начин. Винаги това съм се чудила. newsm78

В този ред на мисли - имах колежка с много високо мнение за себе си. Един ден остана много учудена от факта, че думата "протокол" се пише именно така, а не както тя беше написала - "портокол". Въпреки това доста време спори, че тя е права, докато не надделя мнозинството.

# 200
  • Мнения: 3 818
Тъкмо по темата (Й-то): вчера влязох в стая на колеги с претенции (дали пък не се пише "претенций"?..) за "перфектен английски". На стената им някакво си писание за отмора, започващо с "Мили моЙ колегИ"... Ммдаа...

А аз днес като си плащах тока, прочетох, че рекламациЙ се приемат само в момента на получаване на рестото ooooh!
На една книжарница пък гордо се мъдреше огромна лепенка, уведомяваща ни, че има ваЛчери на Глобул Laughing

# 201
  • Мнения: 1 615
Ми кво пък?! Така си го казва - така си го пише Wink Тези, които казват "индификационен" какво? Да очаквам, че го пишат правилно ли? Имаше един лаф "Вакавел си го казвам, Вакавел си го пиша" (Вакарел с говорен дефект) Grinning
В тази връзка, имам колежка (жена на 45г., майка на 2-ма сина на възраст за женене), която казва "менстурация". Как ли ще да я пише тая дума, според вас? Wink

# 202
  • София
  • Мнения: 4 868
"индификационен" newsm78

Това ще да е като декоптажа, ама по-трудно...

# 203
  • Мнения: 1 615
Баси! К'во е "декоптаж"???

# 204
  • Мнения: 17 546
тетЕрадка, тЪРба, мисторация (т.е. женски месечен цикъл!), мАзонет, центрАфуга, намалям... аз имам мнооого такива примери! Майко мила, не ща да чувам чак такива неграмотни неща, а те валят от всички слова около нас! Няма израз "В предвид" ,  а само "предвид еди какво си..." 

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 16:35 от Кристал

# 205
  • Мнения: 11 329
Декоптаж е декупаж
Мисля, че е правописна грешка

# 206
  • Мнения: 2 891
Признавам, не прочетох всичко, но секциуМ, споменахте ли?

# 207
  • Мнения: 6
Не прочетох всичко, но за протокола да се включа и аз - във форума има тема "Как подтискате глада си". Правилният правопис на думата е потискам. За съжаление се бърка много често

# 208
  • Мнения: 1 615
СекциУМът е като комоциУМа Simple Smile

# 209
  • Мнения: 495
щом в новините редовно казват "Министерство на финансиИте", какво повече да говорим?

Общи условия

Активация на акаунт