Бременност и домашни любимци

  • 6 795
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 11 607
Мами, има ли промяна в поведението на вашите котки и кучета, откакто забременяхте?

Моя приятелка в момента е бременна и котката и - не и знам породата, но не е  улична - веднага е усетила,че тя е забременяла. Започнала да я избягва, да не ходи при нея, да търси само мъжът и. Спряла да играе с приятелката ми, преди е спяла само на корема и, сега - не, само си слагала двете предни лапи върху корема и и това било.

Наблюдавали ли сте подобна променена реакция към вас откакто забременяхте, мами?

А един път, бях в цикъл, и кучето на други наши приятели веднага ме усети, май..... Клекнах да го погаля - дакел е - а то започна да ме души..... Добре,че никой не забеляза.

Усещат ли животните нашите женски проблеми?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Като съм в цикъл - да, то им мирише, няма как. Ама като забременях не забелязах промяна... Ама той си знае, де. Имам куче.

# 2
  • Мнения: 1 273
Ха, аз имам котка, която е голяма лигла (спи между мен и мъжът ми, яде само ако и правш компания--много е смешно, докато тя яде аз или мажо и седим до главата и и говорим #Crazy), но когато забременях стана още по-голяма лигла. Постоянно се гушкаше и галише, ако съм в кухнята и правех нещо, а пък на нея и се спи--идва захапваше ме за ръкава и ме повеждаше към спалнята за да ми спи върху корема ooooh!. Сега когато бебо се роди, разлика няма--само дето иска да я храниш от ръка- не иска от купичката си Naughty. Иначе не се приближава до бебето и ако някой го държи стои далеч от него (можеби ревнува newsm78, макар че нито за миг не е получила по-малко внимание)

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 539
Аз,си изкарах бременността с котка и сега естествено я гледаме с бебето.При нас не се наблюдава никаква промяна.Като се роди Божа не я пусках в стаята и,но сега го правя с кеф,защото детето и пее,а пък тя му мяука и по този начен си осигурявам поне половин час спокойствие Mr. Green.

# 4
  • Мнения: 11 016
Да, котката ляга на корема ми и започва да мърка силно Heart Eyes Heart Eyes
По-рано преди да легне върху мен започваше да ме мачка с предни лапички, да си утъпче мястото, а сега не прави така - направо се намества.

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Единствената промяна в поведението на котката ми беше, че престана да ми спи на корема. Много внимаваше като дивее да не ме удари по корема. Също така стана много лигава и постоянно искаше да я галя и да и обръщам внимание. За сметка на това сега ме оставя на спокойствие и само нощем идва да се гушка, когато ставам да кърмя.

# 6
  • Мнения: 2 214
Ние имаме котарак. Промяна на поведение имаше от моя страна към него след като забременях. Той си остана мъркащ и гальовен и усещаше, че съм бременна. Беше толкова внимателен като идваше при мен - полагаше нежно главичка на корема ми и се кротваше. Но аз го избягвах защото ме бяха наплашили...
Сега като чуя през нощта мрънкане и в първия момент не мога да преценя кой е - бебето или котарака. Та ставам да храня и двамата кой когато огладнее  Mr. Green

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Разсмяхте ме, колко са забавни животните... Laughing

# 8
  • Мнения: 4 555
Аз писах вече по темата, но някъде ми е изчезнало мнението newsm78

Имам зайче, което напоследък ми прави впечатление, че ме обикаля и се гушка в мен повече от обикновено. Даже още като вляза в стаята и се хвърля към мен, много мило ми става Simple Smile
Но предполагам причината е, че сега се застоявам повече вкъщи и му обръщам повече внимание, а то иска да си играе.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Бременеех със старонемска овчарка, но промяна в поведението нямаше.Само като родих много страдаше защото нямах време да се занимавам с нея, а на мен ми беше много съвестно Sad

# 10
  • Мнения: X
Бременеех със старонемска овчарка, но промяна в поведението нямаше.Само като родих много страдаше защото нямах време да се занимавам с нея, а на мен ми беше много съвестно Sad

А при бебето пускате ли я? На мен това ми е голяма болка. Нашата лигла е свикнала да е целодневно с нас. По цял ден лежи на някого в краката, чудя се как да не я пренебрегвам като се роди бебето, но и да я държа на безопасно разстояние. Поне в началото.

# 11
  • Мнения: 4 440
Моя корарак преди лежеше върху мен, а като започнах да наедрявам ляга наблизо и ме наблюдава.По интересно е ,че наскоро лежах в МД и истинах жестоко/аварията с парното/.Та като се върнах само лежах и спях нали не ми беше добре а котака идваше до главата ми и ако не съм с отворени очи ме докосваше с лапа по лицето докато ги отворя после си отиваше на мястото.И  след 2-3 часа пак така.Мъж ми първо не повярва ама в неделя като го видя с очите си много се смя.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Аз имам куче и не виждам разлика в поведението й. Все същата лигла си е както и преди. По- скоро аз се промених, защото сега не мога да се движа колкото преди  Blush  и кучо страда от това, но свиква. От сега съм я отделила да не е при нас в стаята, за да не свързва промяната с появата на бебо.

# 13
  • Мнения: 287
ние имахме женска питбулка, която взехме като бебе 9 дни преди да съм забременяла! гледахме я като наше дете и ужасно я разглезихме...и май до последно не зацепи, че съм бременна, защото без никакво съобразяване си скачаше да се гушкаме и даже искаше да се подпира на корема ми!!!
 Проблема с нея беше, че си ходеше до тоалетна само в банята и не искаше да се научи да го прави изцяло на вън! и просто в един момент не можех да се справям с нейните изцепки и я експедирахме в прованса...сега там е царицата на двора, пази кокошките и мисли прасето за куче, яде ябълките от дървото и пак сере, кадето и падне!!!
но едни приятели си гледат техния пит и сега с новородения им син

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

А при бебето пускате ли я? На мен това ми е голяма болка. Нашата лигла е свикнала да е целодневно с нас. По цял ден лежи на някого в краката, чудя се как да не я пренебрегвам като се роди бебето, но и да я държа на безопасно разстояние. Поне в началото.
Бях леко притеснена дали да я пускам при бебето.Когато дойде педиатърката след изписването и казах, че имам огромно куче.Тя каза, че няма проблем да са заедно.Останах доста учудена, но след като имах разрешение от лекар опасенията ми отпаднаха.Спазвах хигиена, а и истината е, че съм против стерилността на бебетата.Това също е мнението на педиатърката.

# 15
  • Мнения: X
Супер. Това е много радващо.
Аз също си мисля, че със стерилността не трябва да се прекалява.

Момичета, като чета май само котките усещат бременността. Кучетата очевидно са си същите диваци. Една приятелка ми разказваше, че нейният сетер даже спял с муцуна на корема й. Сигурна съм, че го е правил не от някаква емоционална привързаност към бебето, а я е ползвал като възглавничка.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 16
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Нямам предства.Ние нашият домашен любимец го подарихме, когато разбрахме, че съм бременна

Общи условия

Активация на акаунт