Отговори
# 165
  • Мнения: 1 608
Да съживя темата с едно питане за хубаво място на, което сте били в планината скоро. Мястото трябва да е подходящо и за 2г дете.

# 166
  • Мнения: 1 241
Страхотна тема!

За мен планината е живот! Не бих могла да живея на друго място! Навремето правехме дълги преходи (най-вече в района на Родопите), сега ходим само за ден-два.

В неделя бяхме в района на Невястата. Времето беше топло и слънчево, разходката прекрасна! =^._.^=, мястото е подходящо е за 2 г. дете.

А тук има снимки от:
Каньона на водопадите
Перелик
Триград
Гела

# 167
  • Мнения: 330
Браво Дю, много хубави снимки си показала! smile3501

А къде е каньона на водопадите - живея в Родопите, а не съм чувала за такова място, а и по снимките не мога де се ориентирам къде са тези водопади?

# 168
  • Мнения: 1 608
Чудесни снимки наистина и благодаря   bouquet за идеята.

# 169
  • Мнения: 1 241
Браво Дю, много хубави снимки си показала! smile3501

А къде е каньона на водопадите - живея в Родопите, а не съм чувала за такова място, а и по снимките не мога де се ориентирам къде са тези водопади?

От автогарата в Смолян тръгваш по пътя към затвора. Минаваш последния квартал, Балиевата вода и след това в дясно от пътя има табела. Каньона се намира в резерват Сосковчето. С кола е на 10-15 мин. път от града.

# 170
  • Мнения: 3 622
Ане страхотни са снимките от Пирин, а аз само там не съм ходила

Дю  и твоите снимки са хубави, на повечето места съм ходила и ми навяват само хубави спомени. Ако може да те попитам къде се намира този район на Невястата

# 171
  • Мнения: 547
На Перелик още ли не пускат простосмъртни? Ходила съм там преди 10-ина г., тогава на върха ?! имаше военно поделение и ни изгониха Sad

А помни ли някой как се казваше селото, за което се разказва във филма "Гори, гори огънче"? Когато минахме през него(пак тогава преди 10г.) нещо ме стисна за гърлото и очите ми се напълниха със сълзи. Селото беше тотално обезлюдено. Някога е имало и училище, а сега къщите бяха изоставени с цялата им покъщнина... В един двор се подхвърляше буквар. Тъжна картинка. Сетих се за него като прочетох за Гела, намира се наблизо. Та помни ли му някой името?

# 172
  • Мнения: 4 202
Ох, как ми се ходи в Родопите, от дете не съм била там, а съм много емоционално обвързана с тази планина.
Лошото е, че ни идва малко далече и все към Рила се отправяме, когато има ден - два (почти никога) свободни.

# 173
  • Мнения: 3 622
null и аз съм ходила в едно такова село, но не е същото за което говориш. Обрасли дворове, вратите на къщите отворени и така от любопитство влязохме в една къща. В стаята легло, маса, столове, по масата чаши, а по стените картини и снимки на семейството - деца, внуци. Ей така оставено сякаш хората всеки момент ще се върнат. Естествено всичко беше потънало в прах и паяжини. Много призрачно
Има толкова много такива села, че ти става мъчно

# 174
  • Мнения: 1 241
Ако може да те попитам къде се намира този район на Невястата

Tasha, местността се намира много близо до Смолян. Пътеката тръгва от арката на параклис Свети Пантелеймон, който се намира на пътя между Пампорово и Смолян. Има указателни табели, не може да се обърка човек.

На Перелик още ли не пускат простосмъртни? Ходила съм там преди 10-ина г., тогава на върха ?! имаше военно поделение и ни изгониха Sad

null, все още има военна база, но ние не сме имали проблеми, когато сме ходили там.

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 13:15 от Дю

# 175
  • Мнения: 1 937
А помни ли някой как се казваше селото, за което се разказва във филма "Гори, гори огънче"?

Мугла.

# 176
  • Мнения: 547
 doh Точно така! Мугла... Благодаря!

Значи на Перелик си е все така. Тогава ни гледаха много подозрително - група, част от която с планински бегачи. Носят фотоапарати и искат да се снимат на най-високия връх в Родопите. Я моля!
- К'ви сте вие, бе? - Миии, туристи... (част от разговора ни)
Явно им се сторихме подозрителни и не ни пуснаха на 'върха'...

Иначе в Родопите наистина е много красиво през есента!

# 177
  • Мнения: 1 080
doh Точно така! Мугла... Благодаря!

Значи на Перелик си е все така. Тогава ни гледаха много подозрително - група, част от която с планински бегачи. Носят фотоапарати и искат да се снимат на най-високия връх в Родопите. Я моля!
- К'ви сте вие, бе? - Миии, туристи... (част от разговора ни)
Явно им се сторихме подозрителни и не ни пуснаха на 'върха'...

Иначе в Родопите наистина е много красиво през есента!

Хахаха...каква история....
иначе Родопите са красиви по всяко време на годината...няма такава планина....жалко, че няма как да ходим по-често..... Peace

# 178
  • Мнения: 302
Момичета,а зимата правите ли преходи?На мен хем ми се иска,хем не ми стиска,естествено спира ме най-вече това че ми трябва по-голяма сума за да си купя екипировка!

# 179
  • Варна
  • Мнения: 815
Поздравления за чудесната тема  Hug Планината винаги ми е била на сърцето, повече от морето, но засъжаление живея на морето. Харесвам всички планини, особено Рила и най-вече Родопите - местността Долен рупчос. Емоционално обвързана съм с тази планина, невероятни гледки, независимо през коя част на годината. Планината ме зарежда само с положителни емоции. Жалко, че ми е толкова далече.... Sad

Общи условия

Активация на акаунт